Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3824926 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1110 Dátum: 2007.11.08 20:41:39 »
Idézetet írta: "cujethu"
Idézetet írta: "viziborz"
Szomoruan tudatom mindenkivel hogy a nagyon vart Ave automata 75 ezer KM-el nem elado. Most marad a tovabbra is szeretett 1.6-osom.  A baj hogy ha el is adnam nincs amit megvennek szivesen , tehat ha vki. tud 1 jo allpotban levo automata 5 ajtos Ave-t az irja meg nekem. Koszi.


Még jó, hogy nem akkor derült ki, amikor már a tiedet eladtad!  :nyelv:


hat igen, most orulok mint maki a farkanak hogy meg van alattam jo kis auto :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1111 Dátum: 2007.11.09 19:20:48 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "tgazso"
Idézetet írta: "viziborz"
Kattints a hozzaszolasaimnal a fogyasztasi adatra alul. Egyebkent a www.spritmonitor.de  -re mutat.


Meg is van, feltöltöttem. Köszi. Alul már látszik is.

Sajna az elsõ 7,17-es nem az enyém, az elõzõ gazda produkálta. Nekem sajna 8,2 és 8,5 sikeredett...

Nem kell aggódni, sajnos ezek tachnikák valami miatt nagyon érzékenyek a külsõ hõmérsékletre.
Ilyenkor nem fogsz tudni jó fogyit produkálni.
Nekem, ha minden ugyanaz akkor ami pályán nyáron 6.7 az télen 7,4-7,6.


Az az érdekes, Mester, hogy ezt én pl. a mi ex-Carinánknál (de fura ezt így leírni, hogy ex :| ) nem tapasztaltam. Sõt. A nálunk töltött idõ alatt a legjobb autópályás fogyiját pont télen értük el, februárban, egy németországi út során. OK, nem volt nagyon hideg, de azért fagypont fölé nem nagyon ment. Így lett 6.7, 130-140 körül haladva, két személlyel, csomagok nélkül. Ilyen sebességgel, ilyen jó autópályás fogyit utána nem tudtunk újra elérni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1112 Dátum: 2007.11.09 21:44:58 »
Egyébként az eddig eltelt 9 hónap alatt én sem tapasztaltam mérhetõ eltérést a téli és nyári fogyik közt. Lehet, hogy a gumi is teszi. :idea:
music     

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1113 Dátum: 2007.11.11 16:28:12 »
Idézetet írta: "music"
Egyébként az eddig eltelt 9 hónap alatt én sem tapasztaltam mérhetõ eltérést a téli és nyári fogyik közt. Lehet, hogy a gumi is teszi. :idea:

Szerintem az idõjárás teszi!
Pénteken lementunk ketten Bük-fürdõre (203 km): 7.8, ma délben ugyanazon az útvonalon vissza (hóban-latyakban) 8.5.
A gummedli ugyanaz a téli, a sebességválasztás szintén.
Azt meg azért vedd hozzá, hogy 9 hónapja (1 éve) minden volt, csak tél nem (az 1 cm lepel a füvön nem játszik)!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1114 Dátum: 2007.11.11 18:22:07 »
Idézetet írta: "music"
Egyébként az eddig eltelt 9 hónap alatt én sem tapasztaltam mérhetõ eltérést a téli és nyári fogyik közt. Lehet, hogy a gumi is teszi. :idea:


A gumiban lévõ nyomás is sokat számít ilyen szempontból.
Az autósok bizonyos hányada ezt az aprócska ellenõrzést nemhogy havonta, de még evente 1x sem végzi el.  :banging:  :roll:  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1115 Dátum: 2007.11.11 19:06:44 »
Akkor másképpen fogalmazok. A márciusi és a júliusi fogyi közt nem mértem számottevõ különbséget, pedig elvileg kellene lennie, hiszen azért nem mindegy, hogy a motornak 70-80 fokot kell melegednie, vagy csak 40-et.
music     

becker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • http://www.computerpont.hu
Avensis távirányító
« Válasz #1116 Dátum: 2007.11.19 12:11:02 »
Hali.

Egy olyan problémába ütköztem, hogy a távirányítóm a központi zárat - egyik pillanatról a másikra - nem zárja illetve nem is nyitja.
A kulcson a led villog. Próbáltam a tartalék kulccsal is de azzal sem ment, ezért gondolom, hogy nem elemcsere lehet a megoldás.
Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Illetve mi volt a megoldás? Mindenféleképpen szakszerviz?
Elõre is köszönöm a válaszokat.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis távirányító
« Válasz #1117 Dátum: 2007.11.19 13:12:00 »
Idézetet írta: "becker"
Hali.

Egy olyan problémába ütköztem, hogy a távirányítóm a központi zárat - egyik pillanatról a másikra - nem zárja illetve nem is nyitja.
A kulcson a led villog. Próbáltam a tartalék kulccsal is de azzal sem ment, ezért gondolom, hogy nem elemcsere lehet a megoldás.
Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Illetve mi volt a megoldás? Mindenféleképpen szakszerviz?
Elõre is köszönöm a válaszokat.


Elsõ körben kicserélném a kulcsban lévõ elemet. Elvileg az user manualban kellene lenni erre vonatkozó leírásnak, hogy mit és hogyan kell kipattintani az elemcseréhez. Ha az elemcsere nem vezet eredményre, na akkor kell bemenni a szakszervízbe.  Általában 3-4 év alatt lemerül az elem, még akkor is, ha nincsen használva, így egyáltalán nem biztos, hogy nagy a baj!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1118 Dátum: 2007.11.19 15:58:19 »
Ez a jelenség általában olyan helyek közelében fordulhat elõ, ahol valamiféle egyéb sugárzó jelek blokkolhatják a távvezérlõk infra jeleit.

Ilyenkor néha az is segít, hogy eltávolodsz az autótól pár száz méterre, és utána újra megközelíted a kulccsal.

Ahogy írtad is, egyszercsak nem akarja nyitni/zárni az ajtókat, és utána ugyanolyan hirtelen "megjavul", mintha semmi gondja nem lett volna pár mp-vel korábban.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

becker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • http://www.computerpont.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1119 Dátum: 2007.11.19 16:11:00 »
Három napja szenvedek a távirányítóval, próbáltam már mindenhol.
Megtörtént az elemcsere, de sajnos semmi ...


Idézetet írta: "Xtrem"
Ez a jelenség általában olyan helyek közelében fordulhat elõ, ahol valamiféle egyéb sugárzó jelek blokkolhatják a távvezérlõk infra jeleit.

Ilyenkor néha az is segít, hogy eltávolodsz az autótól pár száz méterre, és utána újra megközelíted a kulccsal.

Ahogy írtad is, egyszercsak nem akarja nyitni/zárni az ajtókat, és utána ugyanolyan hirtelen "megjavul", mintha semmi gondja nem lett volna pár mp-vel korábban.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1120 Dátum: 2007.11.19 18:10:30 »
Idézetet írta: "becker"
Három napja szenvedek a távirányítóval, próbáltam már mindenhol.
Megtörtént az elemcsere, de sajnos semmi ...


Idézetet írta: "Xtrem"
Ez a jelenség általában olyan helyek közelében fordulhat elõ, ahol valamiféle egyéb sugárzó jelek blokkolhatják a távvezérlõk infra jeleit.

Ilyenkor néha az is segít, hogy eltávolodsz az autótól pár száz méterre, és utána újra megközelíted a kulccsal.

Ahogy írtad is, egyszercsak nem akarja nyitni/zárni az ajtókat, és utána ugyanolyan hirtelen "megjavul", mintha semmi gondja nem lett volna pár mp-vel korábban.

sztem rádiófrekis a kulcs, de mindegy.
Az nem lehet, hogy véletlenül benyomódott a gomb és elugrott az ugrókódja???
Ilynekor vagy nyomogatni kell a kocsi mellett sokszor, vagy nyomva tartani, vagy egyéb bûvésztrükköket kell tenni. FEltéve, hogy ez a gond.
Aztán, ha meg van minden info, pl.:rádió kódja, akkor meg lehetne próbálni reszettelni a rendszert egy aksilekötéssel kb 1-2 percre.
Aztán, ha ez sem akkor jöhet a szakszervíz.

kisEmber

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1121 Dátum: 2007.11.22 23:00:59 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "becker"
Három napja szenvedek a távirányítóval, próbáltam már mindenhol.
Megtörtént az elemcsere, de sajnos semmi ...


Idézetet írta: "Xtrem"
Ez a jelenség általában olyan helyek közelében fordulhat elõ, ahol valamiféle egyéb sugárzó jelek blokkolhatják a távvezérlõk infra jeleit.

Ilyenkor néha az is segít, hogy eltávolodsz az autótól pár száz méterre, és utána újra megközelíted a kulccsal.

Ahogy írtad is, egyszercsak nem akarja nyitni/zárni az ajtókat, és utána ugyanolyan hirtelen "megjavul", mintha semmi gondja nem lett volna pár mp-vel korábban.

sztem rádiófrekis a kulcs, de mindegy.
Az nem lehet, hogy véletlenül benyomódott a gomb és elugrott az ugrókódja???
Ilynekor vagy nyomogatni kell a kocsi mellett sokszor, vagy nyomva tartani, vagy egyéb bûvésztrükköket kell tenni. FEltéve, hogy ez a gond.
Aztán, ha meg van minden info, pl.:rádió kódja, akkor meg lehetne próbálni reszettelni a rendszert egy aksilekötéssel kb 1-2 percre.
Aztán, ha ez sem akkor jöhet a szakszervíz.


Az elsõ generációs Avenál gyakrabban fordult elõ ez a jelenség és tudásom szerint a 98 utáni corollákkal is, hogy a kulcs (vagy a vevõ) elfelejtette a kódot. Velem is többször elõfordult már, szakszervízben kb 3,5 perc alatt újra összetanították õket.
Lehet, hogy nálad is ez a baj, de az furcsa, hogy a két kulcs egyszerre felejti el a kódot. Viszont lehet, hogy a "auto" felejtette el.

Lenne egy kérdésem:
Alapjáraton ill, alacsony fordulaton terhelve hallani lehet a szelepek hangját. mit lehet csinálni?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1122 Dátum: 2007.11.22 23:27:51 »
Idézetet írta: "kisEmber"
Lenne egy kérdésem:
Alapjáraton ill, alacsony fordulaton terhelve hallani lehet a szelepek hangját. mit lehet csinálni?


Mondanám, hogy lehet hogy nem tökéletes a kopogásérzékelõd, és a gyújtásod csörög be emiatt - de ilyesmi alapjáraton nem szokott jelentkezni (alacsony fordulaton, gázadáskor viszont tipikusan - a tiéddel azonos motorral szerelt Carinánk is csinálta néha).

Alapjáraton viszont az injektorok halk ketyegését szokták még idõnként szelephangnak vélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kisEmber

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1123 Dátum: 2007.11.22 23:32:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kisEmber"
Lenne egy kérdésem:
Alapjáraton ill, alacsony fordulaton terhelve hallani lehet a szelepek hangját. mit lehet csinálni?


Mondanám, hogy lehet hogy nem tökéletes a kopogásérzékelõd, és a gyújtásod csörög be emiatt - de ilyesmi alapjáraton nem szokott jelentkezni (alacsony fordulaton, gázadáskor viszont tipikusan - a tiéddel azonos motorral szerelt Carinánk is csinálta néha).

Alapjáraton viszont az injektorok halk ketyegését szokták még idõnként szelephangnak vélni.


Most utána-gondolva lehet, hogy alapjáraton nincs is csörgés. Mit lehet tenni?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1124 Dátum: 2007.11.22 23:37:54 »
Idézetet írta: "kisEmber"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kisEmber"
Lenne egy kérdésem:
Alapjáraton ill, alacsony fordulaton terhelve hallani lehet a szelepek hangját. mit lehet csinálni?


Mondanám, hogy lehet hogy nem tökéletes a kopogásérzékelõd, és a gyújtásod csörög be emiatt - de ilyesmi alapjáraton nem szokott jelentkezni (alacsony fordulaton, gázadáskor viszont tipikusan - a tiéddel azonos motorral szerelt Carinánk is csinálta néha).

Alapjáraton viszont az injektorok halk ketyegését szokták még idõnként szelephangnak vélni.


Most utána-gondolva lehet, hogy alapjáraton nincs is csörgés. Mit lehet tenni?


Úgy néz ki a jelenség, hogy ha alacsony fordulaton gázt adsz, akkor halk csörgést lehet hallani a motor felõl, ami aztán pár mp után újra eltûnik?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )