Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3826089 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1095 Dátum: 2007.11.06 17:16:56 »
Idézetet írta: "viziborz"
Ide irok mert nem akarok annyi bubit :)
Szoval ok mondtak az automatara az 1.4 et ami meg torve is volt  - lasd 2 sarvedo es motorhazteto csere - az enyemre latalanba mondtak 1.1et.
Azt a kocsit a markaszerviz javitotta. Kerdes mennyire volt torve? Elmaszhatott akar az egesz eleje is de lehet hogy finom kocc volt  :hmm:  ennyit azert nem autozok oda le. Az enyemrol tudom hogy a hatuljaval nekitolattak 1 oszlopnak es annyi. 105ezerig meg van a szervizkonyve utana en javitottam vagy javitattam a Toyota szerelo baratomnal. Mint irtam elobb most 1enlore letettem az automatarol bar lenne egy elado ( nem hirdetett a baratom szereli 2001-es 5 ajtos ) de meg az elado nem tudja mit is vegyen helyette. Ra er igy en is raerek :)

Most kuplung cseren gondolkodom + a pedalvisszahuzo rugo esetleges "gyengitese" kicserelese + ilyesmi

Nézd, ha márkaszervíz javította, akkor nyilván megvan a javítási lista.
Annyit talán megérne a dolog, hogy lekéred.
Ha túl hosszú, akkor alma a dolog, ha valóban csak egy kocc, érdemes lehet utána menni!
Persze te tudod.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1096 Dátum: 2007.11.06 19:26:23 »
Idézet
Szerelõd nyilván olyan külföldi autókkal találkozott eddig, amiket a nepperek hordtak be az országba.


Ebben tévedsz.  :nene:   Annyira, hogy a barátjának nem talált autót, mert amelyik megtetszett, arról a belga információk mindig mást mondtak, mint a kereskedõ.

Idézet
A nepperek pedig a xar autókat szedik össze kint, mert azokat kapják meg olcsón. Ha viszont a magánember kimegy és némi minimális hozzáértéssel keres magának kint egy autót, akkor sokkal (!!!) nagyobb eséllyel fog megkímélt, nem törött, nem visszapörgetett km-számlálós autót találni, mint idehaza.


Ebben alapvetõen igazad van, de én úgy láttam, hogy anyagilag nem éri meg, csak kereskedõtõl, forgalmi adó nélkül behozni, de a gond ezekkel szokott lenni, hangsúlyozom: állítólag, én még soha nem hoztam kintrõl.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1097 Dátum: 2007.11.06 22:50:05 »
Idézetet írta: "viziborz"
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=587012&command=ugras&screenwidth=1280
velemeny?

Ez a hirdetés legalább tavaly május 8. óta fenn van. :nene:  :!:
music     

bali1a

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1098 Dátum: 2007.11.07 11:55:10 »
Sziasztok!

A következõ problémám lenne és érdekelne a véleményetek.
Adott egy 2006-os AVE 2.0 D4D, de már a 125LE-s. A légkondi morgó zajokat produkált (másnak is volt itt hasonló gondja) hûtés közben, amivel el is mentem szervízbe. Többször is megnézték, csinálgattak valamit, majd a végén a teljes klímakompresszort és klímakuplung (???) ki lett cserélve.
Sajnos a hiba nem oldódott meg, de ezzel még megbékélnék, mert mûködik, csak épp kicsit morog.

Viszont azóta mentem 3-4e km-t és azt tapasztalom, hogy akárhogy is vezetek a fogyasztásom 20-30%-kal megnõtt.  Lehetséges, hogy egy klímacsere így megváltoztassa a fogyasztást? Nem tudom, hogy ha vissza is vinném a szervízbe, akkor tudnak-e vele csinálni valamit?

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1099 Dátum: 2007.11.07 13:35:27 »
Idézetet írta: "b.c."

Termosztát cserével orvosolható! akár 10 perces munka is megvan a te motorodon!
Egyébként nem használ a motornak, ha üzemi hõfok alatt üzemelteted!!!az alkatrász pár ezer ft-os tétel, nem éri meg így használni, márcsak a többletfogyasztás miatt sem.

UI:
kicserelve! keszen van!
Az volt, amit mondtatok!
9000 ft, minden bele ertve.
Megint tanultam! koszonet nektek!

 :D
Pastoutnet

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1100 Dátum: 2007.11.07 14:58:28 »
Idézetet írta: "viziborz"
sziasztok

Nos kozben nezem tovabb a hirdeteseket es van egy most Szolnokon. Ez is volt torve elol, kulfoldi behozatal, Toyota markaszerviz kinalja, van hozza fel ev gari es par aprosag es segitokeszek.

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=587012&command=ugras&screenwidth=1280

velemeny?
Én ezt már láttam egy vagy két éve is, vagy csak ilyen volt?
Pedig még a kereskedés is ismerõs, azt is tudom hol van!

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1101 Dátum: 2007.11.07 20:30:07 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "viziborz"
sziasztok

Nos kozben nezem tovabb a hirdeteseket es van egy most Szolnokon. Ez is volt torve elol, kulfoldi behozatal, Toyota markaszerviz kinalja, van hozza fel ev gari es par aprosag es segitokeszek.

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=587012&command=ugras&screenwidth=1280

velemeny?
Én ezt már láttam egy vagy két éve is, vagy csak ilyen volt?
Pedig még a kereskedés is ismerõs, azt is tudom hol van!


No ma bekukkantottam oda!!!!
Bar ne lattam volna  :szemforgat:  Ennyire osszeganyolt autot ilyen kozelrol meg nem vettem szemugyre. Ennek nem csak az elej volt torve de ugy allt a hatso ajto hogy majdnem ralogott a hatso lampara. Itt is hianyzott a 2.0 felirat az 1ik oldalrol. A szobeli egyezteteskor meg allitolag kulfoldon javitottak, csak tudnam akkor miert volt grvirozott rendszam a bal elso fenyszoroban? A jobb kodlampa torott. Az eleje ossze-vissza allt. Szoval ott alltam letaglozva, de ez nem volt eleg mert azert ha mar itt jarok gondoltam kiprobalom, de elment a kedvem mert belul is lelakott volt. Hianyoztak a karpit patent csavarok!!!! Azert beinditottam es a szivem fajdult meg viszont olyan jo hangja volt. A motorter enyhen olajos es koszos.
Erdekes modon elotte meg 300 ezret kellett  volna rafizetnem de a vegen mar mondta az elado  hogy boven enged es vigyem. Erre mondtam nem tud annyit engedni hogy elvigyem. Az enyemhez az utolso patentet is megveszem ha eltortem a karpit bontaskor, de ezt nem tudnam annyira feljavitani hogy kedvemet leljem benne.  :hmm:
Hat ennyi. Meg van 1 elado mint irtam nem hirdetik de nem is szamit be a tulaj autot. Meg erosen keplekeny a dolog, de most ohgy hallotam a hangjat, KELL NEKEM egy 2 LITERES !!!!!! Mit nekem fogyasztas  :nagymosoly:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1102 Dátum: 2007.11.07 21:09:17 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Tegnap elmentem megnézni ezt:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1612661&command=ugras

Sajnos csodák nincsenek.  :elkeseredett:

3 kifogásom volt vele:
- Sötét ezüstszürke - fekete autót szeretnék továbbra is
- Olaszból jött be - na onnan autót ne!
- Törött volt

Egyébként szimpatikus nepper srác volt aki árulta, egybõl azzal kezdte, hogy a jobb elsõ ajtó törött volt, de gondosan megjavították, és nem gittelték... Kérdem tõle, hogy miért nincs akkor a D4D jel az index fölött a másik oldalon sem? Válasz: Biztos levették onnan is.
Hmmmm...
Azért érdekes, hogy valaki egy 5mó Ft-os autón 5-10e Ft-ot akar spórolni a javításnál, ráadásul még feltûnõ is a jel hiánya!
Jah és az is érdekes volt, hogy a tetõkárpiton a széleken jónéhány helyen apró koszos folt volt. A miénk 2 évvel, és 100e km-rel használtabb, de nem ilyen koszos.

Fájt a szívem egyébként, mert nagyon szépen felszerelt az autó (bõr belsõ, el. ülések, tempomat, xenon, 2.2 D4D 151LE, 6 seb.váltóval), és a 23.000 km-t is elhinném, nade mekkora sérülése lehetett, ha egybõl eladta a tulaj???

Még egy dolog: az autó belül totál úszott a szilikonban. Mi a sz.rért kell mindennek fényleni belül?!  :banging: Az Avensisnek kimondottan szép a felsõ mûszerfal burkolata, matt, elegáns. Ennél olyan volt, mintha cukorból lenne, és a napon megolvadt volna.  :crazy:


A leírásod alapján az autó nyilván alaposan törött volt. No és 23 ezer km :shock: ? Szánalmas :nemnem: ... Pofám leszakad, hogy mennyire hülyének nézik az embert :evil: !!! Ja, az olasz megvette, aztán két évig csak nézegette a garázsban, mi :x ? Sztem azt a 23 ezret bátran be lehet szorozni hárommal-néggyel, vagy akár többel is. Ha autópályáztak a kocsival (és nagy dízel kombikkal kint nagyon is azt szoktak), akkor nem látszik meg. A magyar nepper nyilván jó kapcsolatban van egy kinti kereskedõvel, így szokták csinálni, mindig ugyanoda mennek, így aztán jó cimborák, olyan szervízkönyvet kapnak, amilyet akarnak. A szerencsétlen hülye naiv itthoni laikus meg megveszi tetemes felárral :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1103 Dátum: 2007.11.08 09:37:49 »
Sracok mit gondoltok erdemes itt meghirdetni az autot az adok-veszek topikban? Persze joval olcsobban mint a hasznaltauton van. Lenne most talan elado 2001-es 75000Km-es Ave 1 automata es kene ra a penz.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


tgazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1104 Dátum: 2007.11.08 09:53:33 »
Viziborz! Hol vezeted a neten a fogyasztási adataid?
Egyébként tetszetõs lett volna az autód ha nem vettem meg volna szeptemberben az enyémet... meg fõleg ha engedménnyel adtad volna

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1105 Dátum: 2007.11.08 10:39:55 »
Idézetet írta: "tgazso"
Viziborz! Hol vezeted a neten a fogyasztási adataid?
Egyébként tetszetõs lett volna az autód ha nem vettem meg volna szeptemberben az enyémet... meg fõleg ha engedménnyel adtad volna


Szia

Kattints a hozzaszolasaimnal a fogyasztasi adatra alul. Egyebkent a www.spritmonitor.de  -re mutat.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


tgazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1106 Dátum: 2007.11.08 12:36:12 »
Idézetet írta: "viziborz"
Kattints a hozzaszolasaimnal a fogyasztasi adatra alul. Egyebkent a www.spritmonitor.de  -re mutat.


Meg is van, feltöltöttem. Köszi. Alul már látszik is.

Sajna az elsõ 7,17-es nem az enyém, az elõzõ gazda produkálta. Nekem sajna 8,2 és 8,5 sikeredett...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1107 Dátum: 2007.11.08 13:45:59 »
Idézetet írta: "tgazso"
Idézetet írta: "viziborz"
Kattints a hozzaszolasaimnal a fogyasztasi adatra alul. Egyebkent a www.spritmonitor.de  -re mutat.


Meg is van, feltöltöttem. Köszi. Alul már látszik is.

Sajna az elsõ 7,17-es nem az enyém, az elõzõ gazda produkálta. Nekem sajna 8,2 és 8,5 sikeredett...

Nem kell aggódni, sajnos ezek tachnikák valami miatt nagyon érzékenyek a külsõ hõmérsékletre.
Ilyenkor nem fogsz tudni jó fogyit produkálni.
Nekem, ha minden ugyanaz akkor ami pályán nyáron 6.7 az télen 7,4-7,6.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1108 Dátum: 2007.11.08 13:58:24 »
Szomoruan tudatom mindenkivel hogy a nagyon vart Ave automata 75 ezer KM-el nem elado. Most marad a tovabbra is szeretett 1.6-osom.  A baj hogy ha el is adnam nincs amit megvennek szivesen , tehat ha vki. tud 1 jo allpotban levo automata 5 ajtos Ave-t az irja meg nekem. Koszi.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1109 Dátum: 2007.11.08 15:26:03 »
Idézetet írta: "viziborz"
Szomoruan tudatom mindenkivel hogy a nagyon vart Ave automata 75 ezer KM-el nem elado. Most marad a tovabbra is szeretett 1.6-osom.  A baj hogy ha el is adnam nincs amit megvennek szivesen , tehat ha vki. tud 1 jo allpotban levo automata 5 ajtos Ave-t az irja meg nekem. Koszi.


Még jó, hogy nem akkor derült ki, amikor már a tiedet eladtad!  :nyelv:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019