Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3828404 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1080 Dátum: 2007.11.05 23:40:25 »
Idézetet írta: "viziborz"
Tisztelt kollegak, bejelentem hogy "beduhodtem" es egyenlore letettem az automata Ave beszerzeserol mert hianycikk, vagy draga, vagy lelakott, vagy torott volt. Most kuplung cseret tervezek erre varok javaslatokat. Megyek majd a szerelo baratomhoz aki a nagyobb dolgokat szereli rajta es valszeg kicsereltetem ha o is ugy mondja hogy "nehez" kinyomni a pedalt.
A kerdes kinek milyen osszeallitas figyel az autoban es mennyire talaltatik konnyunek? Mar gondolkodom a pedalterben levo visszahuzo rugo ideiglenes eltavolitasan is :)
Az optifitet most nagyon nem ajanlottak - ertsd a Mazdat is azert akartam nekivezetni a betonpillernek mert rangatott a kuplungja ujonnan is.
az ajanlott : aisin , sax ( most nem tom hogy irjak )  , luk
Szerintem az optifit tök jó, én amibõl van azt használnám!
Ha tényleg nagyon felkeményedett a pedál, akkor az egyértelmûen a szerkezet elhasználódását jelzi és lassan cserélni kell. A visszahúzó rugó eltávolítása szerintem csak annyit ér, hogy a pedál beesik, de attól érezhetõen nem lesz könnyebb kinyomni. A rugó csak egy kis elõfeszítést ad neki, hogy a pedál a felsõ végállásában maradjon ha nincs rajta a lábad.

Egy jó automata nekem is az álmom. Kit érdekel a + 1 lityi, amikor megfizethetetlen kényelmet kapsz érte cserébe! Csak sajna a régi modellekbõl kizárólag a 4 ajtóshoz adták, nekem meg a két kisgyerek mellé az nem praktikus. A kombi automata pedig csak az újból és csak 2,4-es motorral van, ami nekem jelenleg elérhetetlen. Vezettem AveI ráncfelvarrottat 2 literes automata verzióban és szerintem prímán ment, nem volt hiányérzetem.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1081 Dátum: 2007.11.05 23:52:05 »
Nem nagy hiba, de hiba: rövidek a hátsó biztonsági övek. Ez ma derült ki, amikor gyerekülést vettünk - végül is sikerült, de épphogy.
(részletek a megfelelõ topikban)
music     

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1082 Dátum: 2007.11.06 07:08:56 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"

Igen, a termosztát!
Ha sokat gyakorlatoztatod így tél elején nyitott termosztáttal a géped, befizethetsz egy, szinte, komlett hengerfej és motorfelújításra!
Szétdörgölöd a szelepszár-szimmeringeket, és elkoptatod a dugattyúgyûrûket!

Ahogy mondjatok.. . A szerelom erositette.
De tud-e valaki megmagyarazni, hogy mit is csinal a termoszta, motor szempontol?
Szeretek erteni :vag2:
koszonom...
Pastoutnet

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1083 Dátum: 2007.11.06 07:30:46 »
Idézetet írta: "viziborz"
Sziasztok

Gyors keredes : a kollegam felvetette hogy alvazszam szerint pld a renault  hungary adott javitasi informaciot az autorol vasarlas elott. A kerdes arra vonatkozik szerintetek a TMH szinten tart ilyen nyilvantartast hogy ha a szerviztol nem is de a THM-tol megtudod a rendelt alaktreszeket vagy az elvegzett javitasokat?

A gyors valaszokank most nagyon megorulnek :)

viziborz


Én éppen a múlt héten kaptam olyan felvilágosítást, hogy ha kiküldik Belgiumba az alvázszámot, akkor ott meg tudják nézni az elõéletét. Nem volt gyors a válasz, bocs. Egyébként ez akkor igazán jó, ha külföldi autót vennél. Nekem múlt héten még ez volt a tervem, de több évig tartó gyötrelem után lefoglalóztam egy tesztautót.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1084 Dátum: 2007.11.06 08:14:22 »
Idézetet írta: "patounet"
Idézetet írta: "Lévai Béla"

Igen, a termosztát!
Ha sokat gyakorlatoztatod így tél elején nyitott termosztáttal a géped, befizethetsz egy, szinte, komlett hengerfej és motorfelújításra!
Szétdörgölöd a szelepszár-szimmeringeket, és elkoptatod a dugattyúgyûrûket!

Ahogy mondjatok.. . A szerelom erositette.
De tud-e valaki megmagyarazni, hogy mit is csinal a termoszta, motor szempontol?
Szeretek erteni :vag2:
koszonom...


Lenyegeben 1 "szelep" ami zar es nyit. Alapbol zart ilyenkor a vizszivattyu csak a motoron belul keringeti a hutovizet, majd ha az eler 1 megfelelo hofokot akkor a termosztat lassan kinyit. Bekapcsolodik az addig lezart "kulso rendszer - lasd huto a kocsi elejeben. Tulhuteni nem tud mert akkor a termosztat megint visszazarna. Tervezve van a rendszer altalanos uzemelesi kornyezethez (europai idojaras). Eltero lehet a milyenkhez kepest pld. az afrikai (tobb ventillator) vagy az orok ho orszagaban levo rendszerek (motorviz elomelegites elektromos "forraloval")
Nalad valoszinuleg folyton nyitva van a termosztat - kiakadt, elromlott igy a motornak nagyobb vizmennyiseget kell felmelegiteni. Azt te is tudod ha melegitesz kisebb mennyiseget hamaarabb lehet adott hofokra emelni. Nem mind1 hogy 3 vagy 8 litert kell uzemi hofokra felmelegitenie a motornak. Talan ennyi hirtelen.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1085 Dátum: 2007.11.06 08:16:02 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Idézetet írta: "viziborz"
Sziasztok

Gyors keredes : a kollegam felvetette hogy alvazszam szerint pld a renault  hungary adott javitasi informaciot az autorol vasarlas elott. A kerdes arra vonatkozik szerintetek a TMH szinten tart ilyen nyilvantartast hogy ha a szerviztol nem is de a THM-tol megtudod a rendelt alaktreszeket vagy az elvegzett javitasokat?

A gyors valaszokank most nagyon megorulnek :)

viziborz


Én éppen a múlt héten kaptam olyan felvilágosítást, hogy ha kiküldik Belgiumba az alvázszámot, akkor ott meg tudják nézni az elõéletét. Nem volt gyors a válasz, bocs. Egyébként ez akkor igazán jó, ha külföldi autót vennél. Nekem múlt héten még ez volt a tervem, de több évig tartó gyötrelem után lefoglalóztam egy tesztautót.


Kulfoldre most nem tudok menni , pici baba van es minden este segitek furdetni , szoval nincs ra idom :)

es milyen az uj auto? meselj !!!!
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1086 Dátum: 2007.11.06 08:35:25 »
Belgiumban sem tudják megnézni az autó elõéletét.
 :kacsint:
Kizárólag a garanciális javításokról van központi nyilvántartás (ez itthon is mûködik). A közeljövõben azonban (ha jól tudom 1 éven belül) elkezdik bevezetni az elektronikus szervízkönyet, aminek eredményeképpen majd központilag ellenõrízhetõ lesz az autó elõélete. Természetesen csak az akkortól elvégzett szervizelések látszanak majd benne, nem viszik fel visszamenõleg.

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1087 Dátum: 2007.11.06 09:04:58 »
Idézet
Kulfoldre most nem tudok menni , pici baba van es minden este segitek furdetni , szoval nincs ra idom :)

es milyen az uj auto? meselj !!!!


Olvasva Misi válaszát, valamit félreértettem. Nekem azt mondták, hogy kevés kivételtõl eltekintve, lehet látni egy autó életét, de bocs, ha nem így van. Egyébként a szerelõm az én kedvemet is elvette a németországi vásárlástól. Azt mondta, hogy ahány külföldi autóval dolgozott eddig, annyi buherát látott. Ez nyilván így túlzás, de figyelmeztetésnek elég.

Ez egy ave 2.0 diesel, sol plus gps felszereltséggel. SZerelem elsõ látásra. Mióta megjelent az új avensis, errõl álmodtam, ráadásul ez a felszereltég szerintem kifejezetten jó. [/quote]

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1088 Dátum: 2007.11.06 09:06:04 »
Idézetet írta: "viziborz"

Lenyegeben 1 "szelep" ami zar es nyit. Alapbol zart ilyenkor a vizszivattyu csak a motoron belul keringeti a hutovizet, majd ha az eler 1 megfelelo hofokot akkor a termosztat lassan kinyit. Bekapcsolodik az addig lezart "kulso rendszer - lasd huto a kocsi elejeben. Tulhuteni nem tud mert akkor a termosztat megint visszazarna. Tervezve van a rendszer altalanos uzemelesi kornyezethez (europai idojaras). Eltero lehet a milyenkhez kepest pld. az afrikai (tobb ventillator) vagy az orok ho orszagaban levo rendszerek (motorviz elomelegites elektromos "forraloval")
Nalad valoszinuleg folyton nyitva van a termosztat - kiakadt, elromlott igy a motornak nagyobb vizmennyiseget kell felmelegiteni. Azt te is tudod ha melegitesz kisebb mennyiseget hamaarabb lehet adott hofokra emelni. Nem mind1 hogy 3 vagy 8 litert kell uzemi hofokra felmelegitenie a motornak. Talan ennyi hirtelen.

Vilagos!
ertem.
Koszonet!
Pastoutnet

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1089 Dátum: 2007.11.06 10:52:51 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Idézet
Kulfoldre most nem tudok menni , pici baba van es minden este segitek furdetni , szoval nincs ra idom :)

es milyen az uj auto? meselj !!!!


Olvasva Misi válaszát, valamit félreértettem. Nekem azt mondták, hogy kevés kivételtõl eltekintve, lehet látni egy autó életét, de bocs, ha nem így van. Egyébként a szerelõm az én kedvemet is elvette a németországi vásárlástól. Azt mondta, hogy ahány külföldi autóval dolgozott eddig, annyi buherát látott. Ez nyilván így túlzás, de figyelmeztetésnek elég.


Szerelõd nyilván olyan külföldi autókkal találkozott eddig, amiket a nepperek hordtak be az országba. A nepperek pedig a xar autókat szedik össze kint, mert azokat kapják meg olcsón. Ha viszont a magánember kimegy és némi minimális hozzáértéssel keres magának kint egy autót, akkor sokkal (!!!) nagyobb eséllyel fog megkímélt, nem törött, nem visszapörgetett km-számlálós autót találni, mint idehaza.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1090 Dátum: 2007.11.06 10:56:03 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Egy jó automata nekem is az álmom. Kit érdekel a + 1 lityi, amikor megfizethetetlen kényelmet kapsz érte cserébe! Csak sajna a régi modellekbõl kizárólag a 4 ajtóshoz adták, nekem meg a két kisgyerek mellé az nem praktikus. A kombi automata pedig csak az újból és csak 2,4-es motorral van, ami nekem jelenleg elérhetetlen. Vezettem AveI ráncfelvarrottat 2 literes automata verzióban és szerintem prímán ment, nem volt hiányérzetem.


Nyugati piacokon volt automata Ave I-es minden karosszéria-változatban, és nemcsak a 2.0, hanem az 1.8-as motorral is. Ave II-esbõl is volt/van kint automata az összes karosszéria-változatban, az 1.8 és 2.0 motorokkal is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1091 Dátum: 2007.11.06 12:44:46 »
Eccer elkeveredtem 1 nemet oldalra ahol kozulunk vki. belinkelt 1 Ave II-est ha jol emlexem ugy 300 ezer km korul. En is nezegelodtem es raakadtam egy Ave I-re 500 ezer km-errel. Sajnos nem tom melyik volt az az oldal. De a lenyeg kint talan nem is buherelnak annyira mint inkabb tobbet autoznak. Azon az oldalon tomve volt 200 ezer km feletti oraallasokkal a hirdetes. Szerintem ezt veszik meg a nepperek es allitjak vissza az orakat. Az biztos hogy nem MO-on forgalomba helyezett gepnel szerintem nagyobb a riziko mennyi is van benne. Lasd ezt a sok J-s es K-s rendszamot regi autok eseteben.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1092 Dátum: 2007.11.06 12:46:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "u_istvan"
Egy jó automata nekem is az álmom. Kit érdekel a + 1 lityi, amikor megfizethetetlen kényelmet kapsz érte cserébe! Csak sajna a régi modellekbõl kizárólag a 4 ajtóshoz adták, nekem meg a két kisgyerek mellé az nem praktikus. A kombi automata pedig csak az újból és csak 2,4-es motorral van, ami nekem jelenleg elérhetetlen. Vezettem AveI ráncfelvarrottat 2 literes automata verzióban és szerintem prímán ment, nem volt hiányérzetem.


Nyugati piacokon volt automata Ave I-es minden karosszéria-változatban, és nemcsak a 2.0, hanem az 1.8-as motorral is. Ave II-esbõl is volt/van kint automata az összes karosszéria-változatban, az 1.8 és 2.0 motorokkal is.


Most lattam talan az Expresszen ? egy Ave I-est  1.6-os motorral hirdettek es automata allitolag. Tobb reszen volt megadva a parameter, tehat nem hiszem hogy elirtak. Feher szedan volt.  :hmm:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1093 Dátum: 2007.11.06 13:50:00 »
Tegnap elmentem megnézni ezt:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1612661&command=ugras

Sajnos csodák nincsenek.  :elkeseredett:

3 kifogásom volt vele:
- Sötét ezüstszürke - fekete autót szeretnék továbbra is
- Olaszból jött be - na onnan autót ne!
- Törött volt

Egyébként szimpatikus nepper srác volt aki árulta, egybõl azzal kezdte, hogy a jobb elsõ ajtó törött volt, de gondosan megjavították, és nem gittelték... Kérdem tõle, hogy miért nincs akkor a D4D jel az index fölött a másik oldalon sem? Válasz: Biztos levették onnan is.
Hmmmm...
Azért érdekes, hogy valaki egy 5mó Ft-os autón 5-10e Ft-ot akar spórolni a javításnál, ráadásul még feltûnõ is a jel hiánya!
Jah és az is érdekes volt, hogy a tetõkárpiton a széleken jónéhány helyen apró koszos folt volt. A miénk 2 évvel, és 100e km-rel használtabb, de nem ilyen koszos.

Fájt a szívem egyébként, mert nagyon szépen felszerelt az autó (bõr belsõ, el. ülések, tempomat, xenon, 2.2 D4D 151LE, 6 seb.váltóval), és a 23.000 km-t is elhinném, nade mekkora sérülése lehetett, ha egybõl eladta a tulaj???

Még egy dolog: az autó belül totál úszott a szilikonban. Mi a sz.rért kell mindennek fényleni belül?!  :banging: Az Avensisnek kimondottan szép a felsõ mûszerfal burkolata, matt, elegáns. Ennél olyan volt, mintha cukorból lenne, és a napon megolvadt volna.  :crazy:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1094 Dátum: 2007.11.06 16:24:30 »
sziasztok

Nos kozben nezem tovabb a hirdeteseket es van egy most Szolnokon. Ez is volt torve elol, kulfoldi behozatal, Toyota markaszerviz kinalja, van hozza fel ev gari es par aprosag es segitokeszek.

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=587012&command=ugras&screenwidth=1280

velemeny?
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel