Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3808516 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10680 Dátum: 2016.02.29 19:56:16 »
Sziasztok ma megvolt a próbaút kb 20 km.
A motor jól dolgozik nincs gond vele.
A vízhőfok eléggé rám ijesztett mert felment teljesen és nagyon nem akart lehűlni.
A tágulási tartályból eltűnt a víz és 2 litert kellett rátöltenem.
Így már megjött a fűtés is. :devil:

A műszerfal ki be kapcsolására is próbáltam megoldást keresni de eddig sikertelenül.
A műszeregység tápellátásával van gond ez biztos.
Mert néha menet közben csak a mutatók esnek le de néha a háttérvilágítás is elkezd ki be kapcsolgatni.


dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10681 Dátum: 2016.03.01 16:47:20 »
Ma elindultam a munkába az új motorral és hibátlanul teljesítette a teljes távot.
100Km oké!
 :clap: :sorcerer: :lol: :hug:

Most elektromos kapcsolási rajzot keresek hozzá hogy a műszerfal honnan kapja a tápot mert ott lesz a bibi valahol.
Nagyon idegesítő hogy le esnek a mutatók 0-ra .

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10682 Dátum: 2016.03.02 17:37:44 »
Ma volt időm megnézni mi kopog az autó hátsó futóművében.
A jobb oldalt a hosszlengőkar szilentje van ki és a stabilizátor gumiágyai vannak elfáradva.
Szóval fizetés után megint lesz mit csinálni a kocsin de napról napra javul az autó .
A fényszóró már szuper sikerült jól beállítanom már nem villognak a szembejövők és én is elég jól látok.
Minden nap van valami apróság amit megcsinálok rajta.
Ma például befújtam wd40-el a zsanérokat és a határolókat.


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10683 Dátum: 2016.03.02 20:05:57 »
Restaurálsz, "hallode"?  :clap:
Fery

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10684 Dátum: 2016.03.03 01:45:04 »
Majdnem  :D
Van pár hiba amit meg tudok oldani . És van pár ami nem érdekel és együtt tudok vele élni.
De az autónak a futóműve féke motorja számomra létkérdés ezek legyenek tökéletesek.
Naponta 100 km kell teljesítenie az autónak így fontos hogy a futómű ne verje szét az ember fejét.
Kap első körben 2 db hosszlengőkar szilentet  .

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10685 Dátum: 2016.03.03 06:56:00 »
Sziasztok!

A META riasztóval szerelt járgányoknál, jellemző, hogy a riasztó körébe nem kötik be a kézi nyitást zárást?

Még jó múltkor jeleztem itt, hogy egyáltalán nem lehet kulccsal nyitni a gép zárjait, annyira be lehet rohadva. Sajnos egy pár hónapja sikerült *** módon elhagynom az egyik gyári kulcsot, így már csak egy távirányítós maradt, ami amúgy is igen leharcolt (gomb hiányzik). Szóval tegnap vettem a fáradtságot és legalább a vezetőoldalon kikaptam a zárbetétet, kiszenvedtem az összerohadt lamellákat, kis csiszolás és jobb mint új korában, de szomorúan tapasztaltam, hogy kulcsos nyitás-zárásra nem reagál a riasztó, ha riasztva volt, akkor nem vinnyog, csak villog az irányjelző és nem indítható...:cry: Ezt lehet orvosolni házilag, vagy riasztós szaki kell?

Illetve, hol érdemes rendelni, csináltatni távirányítós, imo-s kulcsot, valamint régibe gombokat ? Mert a márkaszervizben 55 rupi egy gyári, de a kész vicc az volt, mikor a gombpótlásra is azt mondták, hogy csak új kulcsot tudnak csináltatni.... [rohog]

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10686 Dátum: 2016.03.03 09:23:39 »
Nálam ha élesített riasztó mellett kulccsal kinyitottam az ajtót, akkor bazi hangosan elkezdett szirénázni és mellette a duda is szakaszosan szólt, meg persze villogtatta az irányjelzőket is.
Nálam az egyik kulcsban a nyitó gomb mikorkapcsolója meghalt és mindkét kulcson a gumi(?) gombok is kezdtek kiszakadni. Gugliban rákerestem "autó távirányító javítás"-ra és egy közelben levő szaki valami ötezer forintért kicserélte a mikrokapcsolót, új gombokat és elemeket is rakott mindkét kulcsba. Egy csomó kis maszek riasztós, autóelektronikával foglalkozó műhelyben csinálnak ilyet, illetve kulcspótlást is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10687 Dátum: 2016.03.03 09:32:49 »
Ma elindultam a munkába az új motorral és hibátlanul teljesítette a teljes távot.
100Km oké!
 :clap: :sorcerer: :lol: :hug:

Most elektromos kapcsolási rajzot keresek hozzá hogy a műszerfal honnan kapja a tápot mert ott lesz a bibi valahol.
Nagyon idegesítő hogy le esnek a mutatók 0-ra .
Szia!
Az alábbi linkről töltsd le az összes, T25 Avéra vonatkozó cuccot, közöttük lesz az elektromos kapcsolási rajz is, szerintem. ;-)

http://toyota.aitnet.org/Avensis/
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10688 Dátum: 2016.03.03 23:31:17 »
A META riasztóval szerelt járgányoknál, jellemző, hogy a riasztó körébe nem kötik be a kézi nyitást zárást?
Az autók nagyrészének az ajtaját kb.annyi idő kinyitni kulcs nélkül mint a saját kulcsával. Gyenge, hozzáféréstől és manipulálástól védtelen záró szerkezetük van. Amennyiben a riasztó a kézi nyitásra deaktiválódna, akkor semmit nem érne. Értelemszerűen ezért nem lehet a mechanikus bezárással élesíteni a riasztót.

stexxx28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10689 Dátum: 2016.03.05 08:29:28 »
Üdv tegnap hideg indításkor halk koszoló hang hallatszott a motortérből és nem jövök rá h mi lehet..... ahogy bemelegedett eltűnt olyan mint ha vmi szij érne hozzá vmihez v a kenés nem volt megfelelő hidegen.... valami tippetek van? 2.0 D4D

atty76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10690 Dátum: 2016.03.07 13:47:32 »
bepi81 és Izso!

Köszönöm szépen a segítségeteket! Körbenézünk ezeken a területeken is! :)

Sziasztok!

Megnéztük a javaslataitokat, úgy néz ki ott  minden rendben, de továbbra is benzinszag van.

Az aktív szénszűrőre és hengerfej tetején lévő üzemanyag pumpára terelődött a gyanú.
Szerintetek ezek okozhatják a problémát? Vagy merre érdemes tovább menni?
Injektornál, gyertyánál nem fújhat ki? Néha az alapjárat is lentebb esik, de azonnal vissza is áll.

Köszönöm!
Toyota Avensis Wagon II 2.0 VVTi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10691 Dátum: 2016.03.07 15:44:44 »
Sziasztok!

Megnéztük a javaslataitokat, úgy néz ki ott  minden rendben, de továbbra is benzinszag van.

Az aktív szénszűrőre és hengerfej tetején lévő üzemanyag pumpára terelődött a gyanú.
Szerintetek ezek okozhatják a problémát? Vagy merre érdemes tovább menni?
Injektornál, gyertyánál nem fújhat ki? Néha az alapjárat is lentebb esik, de azonnal vissza is áll.

Köszönöm!
Szia!
A d4 vvti-nél volt egy visszahívás, ha nem tévedek az üzemanyag ellátó rendszer miatt. Esetleg vedd fel a kapcsolatot vmelyik szervizzel és kérdezz rá, hogy mi volt az és mik a jelei a javításnak/ellenőrzésnek. Lehet az maradt el azon az autón.


Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10692 Dátum: 2016.03.07 18:37:41 »
Szia!
A d4 vvti-nél volt egy visszahívás, ha nem tévedek az üzemanyag ellátó rendszer miatt. Esetleg vedd fel a kapcsolatot vmelyik szervizzel és kérdezz rá, hogy mi volt az és mik a jelei a javításnak/ellenőrzésnek. Lehet az maradt el azon az autón.
Nekem csak kormányösszekötőre vonatkozó visszahívásom volt. :hmmmm:
Valami olyasmi is rémlik, hogy zárt ajtók mellett nem, csak a ki-beszállásnál jött a benzinszag. És nem is az a valódi benzingőz, inkább annak valamilyen változata. Lehet, hogy a kipufogógázból jön? :hmmmm:

atty76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10693 Dátum: 2016.03.07 18:44:15 »
Nekem csak kormányösszekötőre vonatkozó visszahívásom volt. :hmmmm:
Valami olyasmi is rémlik, hogy zárt ajtók mellett nem, csak a ki-beszállásnál jött a benzinszag. És nem is az a valódi benzingőz, inkább annak valamilyen változata. Lehet, hogy a kipufogógázból jön? :hmmmm:

Zárt ajtók mellett csak akkor érezni, ha állunk, jár a motor és megy a szellőzés.
A kipufogónál nem érezni, viszont ha beindul a motor azonnal jön a szag a motortér környékéről.
Toyota Avensis Wagon II 2.0 VVTi

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10694 Dátum: 2016.03.08 22:26:21 »
Sziasztok 2 napja a műszeregységgel küzdök.
Letöltöttem a kapcsolási rajzokat igaz 1cd motoros nincs benne de a vezetékezés szinte ugyan az mint a többi motorral szerelt változatnál.
A tünetek:a műszerek mutatói álló helyzetben le fel ingáznak ha kevés üzemanyag van az autóban akkor az ingázás gyakorisága mondjuk 3 másodperc.
Ha sok üzemanyag van akkor kb 1 másodpercenként elmegy a műszerek feszültsége.
Ha a világítás rá van kapcsolva akkor a világítása is elmegy a műszereknek.
Este ez nagyon zavaró .
Kimértem az összes test és táp vezetéket minden oké. Terheléssel is ellenőriztem .
Szétszedtem a műszeregységet de nem találtam benne hibát.
Ma összeraktam és elkezdtem nyomkodni a trip és dim nyomógombokat a műszerfalon és ha lejjebb vettem a fényerőt akkor a mutatók ingázása megszűnt.
Holnap kipróbálom menet közben hátha jó lesz.