Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3828376 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1050 Dátum: 2007.10.16 20:38:01 »
Idézetet írta: "Fernando"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Fernando"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "tgazso"
Sziasztok!

Most, hogy éjszaka megérkeznek a mínuszok is reggelre befagynak az ablakok is. Indulhat a kapargatós idõszak. A sol felszereltségû kocsimon bekapcsolom a hátsó illetve elsõ ablakfûtést. Na most az elsõ nem tesz semmit! A szélvédõ a matrica alapján toyota, de nem látom benne a fûtõszálakat, lehet-e ezeket egyáltalán látni? Az oldalsó tükröket is kellene ennek fûtenie? A visszajelzõ felgyullad, hogy jelezze a bekapcsolt állapotot. Mi lehet a hiba forrása? Valaki járt már így?


Az a helyzet, hogy tudtommal még a te ave-dban nincs ilyen elsõ szélvédõ fûtés.
Amit te keresel az a ford mondikban van és tényleg jó találmány.
Anno a carinaban, de szeintem az elsõ avekban is annyiban kimerült a történet, hogy az ablaktörlõ alatt melegített


Szerintem pedig kell lennie. Nekem is van. (Ave1 Linea Sol)

Akkor lehet, hogy a kollégának cserélt szélvédõje van és nem a fûtõszálast tették be neki.


Igen, elképzelhetõ.

Érdekes, nekem 2000-es évjáratu Sol van, de csak a lapátok alatt fûti + a tükröket.
Létezett egyáltalán, ami a teljes ablakot fûtötte?
[egyébként lehet látni a szálakat, ha az ember elég közelrõl nézi ... ]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1051 Dátum: 2007.10.16 22:28:48 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "tgazso"
Másik téma amire még senki nem reagált: Avensis I gépkönyv, tényleg senki nem fér hozzá egy elektronikus formához, ha mégis megosztását megköszönném!


Az I. generáció (ráncfelvarrás elõtti) gépkönyve kb 250 oldal. Idõhiányban szerintem ennek scannelését senki sem vállalja be.  :hmm:


Hi en megvettem a konyvet ( szerelsi kezikonyv Haynes kiadas ) es kolcson is adtam Csaszi kolleganak ha jol emlexem a nickre. Tole kerdezd a kapcsolasi rajzokat.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


tgazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1052 Dátum: 2007.10.17 12:31:07 »
Az elsõ szélvédõ fûtése full semmit nem csinál. Tehát nem az egészet, de még a lapátoknál sem fût semmit. A hátsó már rég megolvasztotta a jeget, míg az elsõnek nyoma sincs. Ennek utána járok egy szakembernél és az elõzõ tulajnál is, hogy miért is nem....

A másik hibára nem reagált senki a hidegben való csörgésre. Most vagy mindenkinek tuti és sosem csörög, de akkor az enyém rossz. Vagy ez így jó és akkor megkönnyebültem. A hangot nem lehet eltéveszteni hiszen egyértelmû csörgõ hangot ad hidegen mikor húz a motor.

Válaszokat köszi

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1053 Dátum: 2007.10.17 15:32:08 »
Idézetet írta: "tgazso"
Az elsõ szélvédõ fûtése full semmit nem csinál. Tehát nem az egészet, de még a lapátoknál sem fût semmit. A hátsó már rég megolvasztotta a jeget, míg az elsõnek nyoma sincs. Ennek utána járok egy szakembernél és az elõzõ tulajnál is, hogy miért is nem....

A másik hibára nem reagált senki a hidegben való csörgésre. Most vagy mindenkinek tuti és sosem csörög, de akkor az enyém rossz. Vagy ez így jó és akkor megkönnyebültem. A hangot nem lehet eltéveszteni hiszen egyértelmû csörgõ hangot ad hidegen mikor húz a motor.

Válaszokat köszi

Ha a carina-ban is használt 4A-FE motorod van, akkor ez valszeg az ott is elõforduló katalizátor csörgés lesz.
Nekünk is ilyen, sajna ez már az EU minõség hátránya.
Itt is elmondom, hogy, ha tudja a zöldkártyát és jó dinamikájú az autó, nem fogyaszt érthetetlenül sokat, akkor nem kell vele foglalkozni.Eddigi ismereteink szerint a kerámiatest rezeg a fém házban, mert valszeg kiég a cucc, ami rögzíti a házban.
Ha nem a 4A-FE akkor passz, bár a probléma lehet ugyanaz.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1054 Dátum: 2007.10.17 19:42:21 »
Idézetet írta: "tgazso"
Az elsõ szélvédõ fûtése full semmit nem csinál. Tehát nem az egészet, de még a lapátoknál sem fût semmit. A hátsó már rég megolvasztotta a jeget, míg az elsõnek nyoma sincs. Ennek utána járok egy szakembernél és az elõzõ tulajnál is, hogy miért is nem....

...


Biztos, hogy az szélvédõfûtés? Nem csak páramentesítõ? Mert akkor "csak" annyit csinál, hogy bekapcsolja a klímát és az ablakra fújja. Az meg szépen pillanatok alatt leszárítja a párát.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1055 Dátum: 2007.10.17 21:34:40 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Az I. generáció (ráncfelvarrás elõtti) gépkönyve kb 250 oldal. Idõhiányban szerintem ennek scannelését senki sem vállalja be.  :hmm:

www.bicskei.hu/avensis itt van a gépkönyv részletekben.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1056 Dátum: 2007.10.18 21:49:44 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Idézetet írta: "Xtrem"
Az I. generáció (ráncfelvarrás elõtti) gépkönyve kb 250 oldal. Idõhiányban szerintem ennek scannelését senki sem vállalja be.  :hmm:

www.bicskei.hu/avensis itt van a gépkönyv részletekben.


Bocs sracok felrenezhettem vmit, mert en a javitasi kezikonyvre gondoltam  :kacsint:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1057 Dátum: 2007.10.19 10:26:21 »
Én kérek elnézést ;)
Az sajna nincs meg, de ha valaki beszkenneli, én szívesen adom a tárhelyet hozzá...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1058 Dátum: 2007.10.19 13:14:29 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Én kérek elnézést ;)
Az sajna nincs meg, de ha valaki beszkenneli, én szívesen adom a tárhelyet hozzá...


ACsaszi kolleganak adtam ot kerdezd
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


tgazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1059 Dátum: 2007.10.25 09:22:01 »
Idézetet írta: "b.c."
Ha a carina-ban is használt 4A-FE motorod van, akkor ez valszeg az ott is elõforduló katalizátor csörgés lesz.
Nekünk is ilyen, sajna ez már az EU minõség hátránya.
Itt is elmondom, hogy, ha tudja a zöldkártyát és jó dinamikájú az autó, nem fogyaszt érthetetlenül sokat, akkor nem kell vele foglalkozni.Eddigi ismereteink szerint a kerámiatest rezeg a fém házban, mert valszeg kiég a cucc, ami rögzíti a házban.
Ha nem a 4A-FE akkor passz, bár a probléma lehet ugyanaz.


Bizony ez a 4A-FE motor van benne. A válasz megnyugtató, köszi. Vészesen sokat nem fogyaszt város átlag 8,2 körül van. Mondjuk lehetne kevesebb .... Telitank benzinnel kb 620 km és 52-53 liter. Én egyébként vásárláskor 1 literrel kevesebbre tippeltem.

tgazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1060 Dátum: 2007.10.25 09:27:02 »
Idézetet írta: "Misi"
Biztos, hogy az szélvédõfûtés? Nem csak páramentesítõ? Mert akkor "csak" annyit csinál, hogy bekapcsolja a klímát és az ablakra fújja. Az meg szépen pillanatok alatt leszárítja a párát.


Köszi a kezelésit sokat segített bicskei tagtárs ezzel is.
A kezelési szerint szélvédõ ablaktörlõ jégmentesítõ. A neve szerint tehát nem a párát kell eltávolítsa, hanem a az ablaktörlõ alsó sávjában a jeget.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1061 Dátum: 2007.10.25 10:10:38 »
Akkor lehet, hogy kiment a biztosíték, vagy valahol megszakadt az áramkör.
Nem volt cserélve a szélvédõ?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1062 Dátum: 2007.10.25 11:01:00 »
Idézetet írta: "tgazso"
Vészesen sokat nem fogyaszt város átlag 8,2 körül van. Mondjuk lehetne kevesebb .... Telitank benzinnel kb 620 km és 52-53 liter. Én egyébként vásárláskor 1 literrel kevesebbre tippeltem.

Városban, pláne Pécsett? Ez teljesen rendben van!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1063 Dátum: 2007.10.25 19:19:42 »
Idézetet írta: "tgazso"
Bizony ez a 4A-FE motor van benne. A válasz megnyugtató, köszi. Vészesen sokat nem fogyaszt város átlag 8,2 körül van. Mondjuk lehetne kevesebb .... Telitank benzinnel kb 620 km és 52-53 liter. Én egyébként vásárláskor 1 literrel kevesebbre tippeltem.


1 literrel kevesebbre? Városban? PÉCSETT? Egy ekkora batárral, benzinmotorral? Na neee :) ... Szuper ez a 8.2-es érték, örülj neki nagyon. Én is itt lakom, tudom hogy mirõl beszélek  :wink: ... A Carinánk (ugyanez a motor) 8.5-9.0 között eszik itt a városban, úgy, hogy 3000 fölé alig pörgetjük. Egyszer extrém (!) spórolósra vettem a figurát, akkor sikerült levinni a fogyiját városban 7.5-re. De itt hiper-tatás, guruló útakadály üzemmódra kell gondolni. Kicsit is a realitásoknak megfelelõen vezetve kapásból jócskán 8 fölé megy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1064 Dátum: 2007.11.05 07:42:30 »
Sziasztok!
Nem tom, mitol fugg, annyira, de az ennyem (1998-as 1,6-os terra avensis) max varosban (dugoban) 7,5-et eszik.
de alig megyek varaosi dugoban. igy nagyon emberi temponal, 6,69-et evet, tavaly februar, egy tankolas alatt (760 km kb)
de altalaban 7 alatt maradok. es hegyi uton megyek, IS (BP-en kivul)... Igaz, nagyon lazan megyek, jokor valtok..

Nos, nem azert veszem a telefont most.. Hanem problema jon elo, most hogy hidegebb van:
Nagyon nagyon lassan melegszik a hutovizem. indulastol, a normal hofok elereseig, kb  20 km (15 videki, 5 fovarosi), de csak ha van piros lampa, igy fol tud melegedni. egyebbkent a 70 fok korul marad a mero, amikor megy az auto normal tempoval. Igy a futes az utasterben is "gyenge".
Ilyet nem tapasztaltam,sosem, 3 es fel ev alatt...
Mitol lehet?
Nem artalmas a motornak? (vmi szelep nem mozog elegge a hutorendszerben, es igy nem hut elegge a motor?).
Es emellett normalis minden.
ez a jelenseg kb 2 honapja megy, de mivel jo ido volt, nem tudtam annyira ra figyelni. Nem volt mit panaszkodnom...
Minha erosodne a problema..
Otleteket?
 :roll:
Pastoutnet