Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3732618 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #105 Dátum: 2006.01.10 17:09:59 »
Idézetet írta: "Vektorigo"

..dehát ha ezt tapasztalom :(


oh, van neked egy japán összeszerelésű Avensised is? Szerintem inkább egy korai sorozat gyermekbetegségeit kaptad ki. Szar dolog, de legalább a Toyota korrektül kezelte a hibákat. Épp tegnap olvastunk panaszos olvasói leveleket, hát komoly horrortörténetek vannak más márkáknál.

v-sly-

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #106 Dátum: 2006.01.10 17:52:17 »
Sziasztok!
Rég írtam ide,de szinte mindennap olvasom;)
Elszállt egy szimering a 2000es évj.D4Dmben.
Nem lesz egy hú de komoly összeg a javítás :faradt: (5-6E,ha minden igaz :kormom: ),de felmerült bennem,hogy lecseréljem a váltóolajat is.
Milyen tipusu olaj kell bele?

És van-e esetleg jobb minöségű/jobban ajánlott,mint amit a gyártó ír?

Attis06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #107 Dátum: 2006.01.10 19:10:00 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Attis06"
114 e km-el vettem az autót, de mind a kormány, mind pedig a váltógomb iszonytosan el volt kopva. Most keresgetek rájuk valami megoldást, mert nagyon zavaró.

Szia!

Előfordulhat, hogy esetleg mégsem 114e volt az autóban  :hmm:

A kormány és a váltógombot gyönyörűen és gyorsan be tudják bőrözni Kecskemét mellett, Kadafalván. 1 nap alatt kész, számlával 15e-ért megvan a kettő! (olyan minőségben dolgoznak, hogy van olyan jó, mintha gyári új lenne). Ha érdekel a dolog, dobj egy privit. Egy gond van csak, hogy ki kell szedni a kormányt (tehát le kéne jönni, és másnap értejönni).


Hát, megmondom őszintén nekem is egyből az fordult meg a fejemben hogy nem annyi az annyi, de amikor nagy szervízeltem, akkor véleményt kértem a szerelőktől és azt mondták hogy - persze nem 100%-os- az alkatrészek állapotát látva valósnak tűnik ez a futás mennyiség. Főleg a vezérműszíjra és görgőre mondták, hogy ahhoz még nem nagyon nyúltak. Annyira sokkal 100e fölé menni v.szíjjal, nagy kamikázénak kell lenni.
A bőrös lehetőség pedig tényleg vonzó, csak nekem  iszonyatos messze van. Főleg a saját nélkül. De köszönöm a jelzést, ha valamikor meg tudom oldani, akkor dobok egy privit.
ttis Avensis LSE '99

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #108 Dátum: 2006.01.10 19:15:07 »
Elvileg itt is megcsinálják:
Varga József

Bp. III. ker. Szőlő u. 32.

T: 06704549821

Nekem a Tutivesztes adta ezt az elérhetőséget, Ő a könyöklőjét csináltatta itt. Én is azt akarom majd.
De ha jól emléxem a Supernél is foglalkoznak ilyesmivel.

Attis06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #109 Dátum: 2006.01.10 19:22:39 »
Idézetet írta: "BeAt"
Sziasztok.

Az Avensisem ventilátorából olyan hang hallatszik, mintha valami a ventilátor útjába került volna. Szerintetek mi lehet a hiba, egyáltalán lehet, hogy valami bekerülhet oda? Én leszedtem a kesztyűtartót de, ez egy zárt egységű motornak tűnik. Van valakinek tapasztalata a házilagos javításának, vagy vigyem el szerelőhöz.

Kösz a segítséget.


Nekem is jelentkezett ez a probléma, bár egyelőre csak most egy pár napja csinálja. Okosat nem tudok rá mondani, szerintem szerelő lesz a vége, csak gondoltam lszolidaritást vállalok és eírom hogy nem vagy egyedül. Remélem már jobb.... :)
ttis Avensis LSE '99

Attis06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #110 Dátum: 2006.01.10 19:25:51 »
Idézetet írta: "Misi"
Elvileg itt is megcsinálják:
Varga József

Bp. III. ker. Szőlő u. 32.

T: 06704549821

Nekem a Tutivesztes adta ezt az elérhetőséget, Ő a könyöklőjét csináltatta itt. Én is azt akarom majd.
De ha jól emléxem a Supernél is foglalkoznak ilyesmivel.


Óóóó! Köszönöm szépen, ez már elérhető.
ttis Avensis LSE '99

Attis06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #111 Dátum: 2006.01.10 19:30:52 »
Idézetet írta: "cere"
A másik topikba már beírtam -oda nem jött válasz-, hátha itt valaki tud megoldást.

"A következõ jelenségre lettem figyelmes az elmúlt hetekben: a kocsi motorja (Ave II, D4D 2.0, 2004-es, 65e km) felõl, amikor padlóig nyomom a gázpedált, 1600 és 2000 fordulat között egy finom kereplõ hang hallatszik (fõleg enyhe emelkedõn hallani, amikor csak lassan emelkedik a fordulat). Kicsit olyanra emlékeztet, amikor egy ventillátor lapátjaihoz mondjuk papírlapot érintünk.
A kereplés a fordulatszám emelkedésével növekszik, de 2000 felett megszûnik. Ha szól a rádió, vagy a szellõztetõ ventillátor hangosan megy, szinte észre sem venni. "

Azóta újabb rendellenességet tapasztaltam :sir:

Hidegben, ha a kormányt a végállásig tekerem, elkezd visító hangot adni. Ez nem nagyon zavart, a Carinám is csinálja. Azonban ahogy a hideg autóval (kb. 1km az elindulás után), egy körforgalomban kanyarodtam :vezetes: , elkezdett sírni a szervó, mintha már teljesen be lenne fordítva a kerék, és kemény is lett a kormány, pedig nem is volt teljesen befordítva a kerék. Csak néztem, hogy milyen nagy lett a fordulási kör.
A baj az, hogy eddig csak 2x jött elö ez a jelenség, szervízben tuti nem fogom tudni produkálni, pedig finoman szólva is balesetveszélyes!

Lehet, hogy a franciaországi tevezés közben elkapott valamit a kocsi :cry:

Pedig megfogadtam, hogy ebbe a topicba nem fogok írni (hibák?), de sajnos ezen változtatnom kell.


Azért szerintem érdemes lenne ellenőriztetned a szervószíj feszességét is, mert nekem is csinált már ilyet és az volt a gond. De akkor is csak a hidegebb napokon jött ez elő.
ttis Avensis LSE '99

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #112 Dátum: 2006.01.11 05:24:34 »
Idézetet írta: "Attis06"
Annyira sokkal 100e fölé menni v.szíjjal, nagy kamikázénak kell lenni.


105-nél kéne cserélni a gépkönyv szerint, de már találkoztam olyan géppel, amiben 160 000-nél sem tették meg.  :shock:

A bőrös helyene, amit Szeke ajánlott, tényleg osztályon felüli jó minőségben dolgoznak.

Attis06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #113 Dátum: 2006.01.11 13:06:22 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Attis06"
Annyira sokkal 100e fölé menni v.szíjjal, nagy kamikázénak kell lenni.


105-nél kéne cserélni a gépkönyv szerint, de már találkoztam olyan géppel, amiben 160 000-nél sem tették meg.  :shock:

160.000????  :mivan: Az már orosz rulett volt!!
Azért ilyet nem nagyon kockáztatnék.
Arról van valakinek valami infója, hogy az LSE-ről hol tudnék bővebb leírást találni, olvasni? Mert eddig sehol nem találtam róla semmit.
ttis Avensis LSE '99

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #114 Dátum: 2006.01.11 16:13:00 »
Idézetet írta: "Attis06"
Arról van valakinek valami infója, hogy az LSE-ről hol tudnék bővebb leírást találni, olvasni? Mert eddig sehol nem találtam róla semmit.


Itt van egy apró kis cikk, ennek kapcsán hozták ki azt a 150 darabos LSE sorozatot. Amúgy a kereskedésben lehetett megrendelni az LSE csomagot; 205-ös gumik és a gyári 16-os felnik, 30mm-es ültetés, más formájú sebességváltó gomb (abban nem vagyok biztos, hogy a fokozatokhoz hozzányúltak-e, de szerintem nem), és tudtommal egy kis plakett is jelezte, hogy hányas darab a 150-ből. Szóval nem a gyárból gördült ki az LSE, apró változtatások voltak csak ezek.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #115 Dátum: 2006.01.11 16:35:03 »
Idézetet írta: "Attis06"
Arról van valakinek valami infója, hogy az LSE-ről hol tudnék bővebb leírást találni, olvasni?

Xtrem már lényegében leírta. A szervízek alakították át őket teljesen széria Avensisekből. Az egyetlen érdemleges "Sport" dolog rajtuk az ültetés volt.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Attis06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #116 Dátum: 2006.01.11 17:30:05 »
Nagyon köszönöm az infót, én még ennyit sem találtam róla.
Hát, igen kb. ennyi "sport" van benne amit leírtatok, meg talán - mivel sedan - a led-es hátsó szárny. És Így feketében azért még jobban tetszik. Bár, a sportos teljesítménytől azért messze van. De, mondjuk nem is várom el tőle, mert akkor nem ekkora motorral vettem volna avensist. Ami ezzel kapcsolatban egy picit bosszant utólag, hogy megvétele után kb. 3 hónappal jelentkezett az előző tulaj és a vételár felett, +120 e ft-ért felajánlotta az autóhoz tartozó toyota alufelniket megvételre. Mondván, hogy azt "elfelejtette" odaadni és nála maradt! Így talán az egyetlen komolyabb LSE -hez tarozó + is elveszett, amit ez a csomag nyújtott. Ugyanis ezek után nem kellett tőle. Mert ugyan nem is lett volna olyan horror ár érte, de az eljárást inkorrektnek tartottam részéről.
ttis Avensis LSE '99

ata

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #117 Dátum: 2006.01.11 17:44:02 »
Sziasztok.Érdekel valakit felújított D4D lendkerék?

v-sly-

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #118 Dátum: 2006.01.11 19:42:38 »
Idézetet írta: "ata"
Sziasztok.Érdekel valakit felújított D4D lendkerék?


Szia.Valószínű,hogy szükségem leszrá a közeljövőben,sajnos :cry:

Hogy-é adod?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #119 Dátum: 2006.01.11 21:21:52 »
Idézetet írta: "Attis06"
Hát, igen kb. ennyi "sport" van benne amit leírtatok, meg talán - mivel sedan - a led-es hátsó szárny.


Nem akarok hülyeséget mondani, de tudtommal a hátsó szárny nem volt része az LSE "csomagnak", azt már a tulaj kérhette rá.
Tényleg, találkoztál valamiféle plakettel a kocsiban, vagy mi utal arra, hogy LSE-d van?

Nem semmi a volt tulaj, és szerintem pofátlanul sokat kér 4db használt felniért. Gondolom a gumik sem vadi újak rajta. És most meg ott porosodik neki, mert gondolom a mostani kocsijára meg nem passzol, vagy nincs rá szüksége.
Meg kellene próbálni egy nagyot alkudni belőle, mert maguk a felnik valóban gyönyörűek, és azok az LSE alapfelszereltségéhez tartoztak.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61