Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3828326 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1035 Dátum: 2007.10.09 10:21:38 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "viziborz"
Bocs sracok tudom nem idevalo de ide irok a legtobbet, szoval ki tudja mennyi manapsag a vizsgaztatasi dij ?

Kosz elore is

Nem a KPM-nél nekem 16030 ft volt, de ez csak a vizsga.Ha ingerált akkor plussz 7600 körül.
A zöldkártya 7 eft körül, ha kell


Koszi, csak 1 gyors kerdes meg, mi az az ingeralt?  :hmm:  bocs de ma lassu vagyok
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Csapo-G

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 192
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1036 Dátum: 2007.10.09 10:29:25 »
Üdv Mindenkinek!

Nyár óta nem jártam erre, most megint fórumozok kicsit. :) Sok minden történt velem/ünk, alábbiakban a témába vágó hírek:

Kicsi Avensis júliusban megjárta Olaszországot. 2900Km két hét alatt. Mondhatom, magyon jól vizsgázott, és kiváló fogyasztást produkált. Persze a majd' 3000 Km-bõl 2400 autópálya volt

Eredetileg barátnõm Yaris-ával mentünk volna, de egy héttel az indulás elõtt az egy viharban letört faág elintézte. Úgyhogy váltottunk Avensisre, de nálam már esedékes volt egy nagygenerál. Úgyhogy az utolsó héten nagy kapkodva a következõk történtek:

Vezérmûszíj, ékszíj feszítõgörgõ csere
Komplett fékbetét garnitúra
Elsõ féktárcsák
Légszûrõ
Bónusz: a vezérmûszíj lebontása után elkezdett folyni a vízpumpa, úgyhogy nyertem egy vízpumpa cserét is. (Korábban is fogyogatott a víz, de nem volt veszélyes)

Mindezt baráti áron 83.000HUF volt. Nyaralás elõtt pont jókor jött...  :banging: Most mindenesetre megint nem kell hozzányúlni az autóhoz egy darabig...  :kacsint:

Ami még esedékes lesz: utóbbi hetekben kopogó zörgés a jármû hátsó traktusából. Carinás emlékeim szerint egy kanyarstabilizátor szilent lesz.
sapo-G - Avensis 1.6 Sol LSE 2000

Csapo-G

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 192
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1037 Dátum: 2007.10.09 10:33:46 »
Idézetet írta: "viziborz"

Koszi, csak 1 gyors kerdes meg, mi az az ingeralt?  :hmm:  bocs de ma lassu vagyok


Szerintem azt jelenti, hogy a mûszaki vizsgáztatás mellett, még eredetiség ellenõrzést is csinálnak (olyasmit, mint adás-vétel elõtt) Megnézik a papírokat, meg ilyesmi.

Gondolom, próbálják igy is kiszûrni a lopott/hamis-papírral-eladott/két-darabból-összehegesztett autókat.
sapo-G - Avensis 1.6 Sol LSE 2000

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1038 Dátum: 2007.10.09 14:39:53 »
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "viziborz"
Bocs sracok tudom nem idevalo de ide irok a legtobbet, szoval ki tudja mennyi manapsag a vizsgaztatasi dij ?

Kosz elore is

Nem a KPM-nél nekem 16030 ft volt, de ez csak a vizsga.Ha ingerált akkor plussz 7600 körül.
A zöldkártya 7 eft körül, ha kell


Koszi, csak 1 gyors kerdes meg, mi az az ingeralt?  :hmm:  bocs de ma lassu vagyok

Integrált vizsgát akartam írni, de nállunk csak nagymamám volt gépírónõ, rám meg inkább a kosz ragadt anno, mint a  gépírás tudománya, bocs! :nagymosoly:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1039 Dátum: 2007.10.09 19:42:33 »
Idézetet írta: "viziborz"
Bocs sracok tudom nem idevalo de ide irok a legtobbet, szoval ki tudja mennyi manapsag a vizsgaztatasi dij ?

Nekem a Mozaik utcában valamivel 9000 felett volt, 9230, vagy valami hasonló. De ez csak a vizsga, ott nem nézik át elõtte, és ha valami nem stimmel, akkor megbuksz :!:
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1040 Dátum: 2007.10.10 08:51:32 »
viziborz: Nekem épp aktuális volt a héten és elõzetes vizsgálattal, tokkal-vonóval 12.700 Ft-ba került.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1041 Dátum: 2007.10.10 11:06:35 »
Idézetet írta: "squiddy"
viziborz: Nekem épp aktuális volt a héten és elõzetes vizsgálattal, tokkal-vonóval 12.700 Ft-ba került.

Na tessék.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1042 Dátum: 2007.10.11 07:04:29 »
A zõõõdkártya meg 7280 Ft-omba került.

Fernando

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1043 Dátum: 2007.10.15 11:36:29 »
Sziasztok!

Úgy vettem észre, hogy hidegben kicsit másképp viselkedik az Avensisom. Lehet, hogy akksi probléma (remélem csak ez), de lehet hogy más.
Ezeken a hideg reggeleken is simán indul a kocsi, de az elindulás után alacsony fordulaton mintha gyenge lenne a motor. Van hogy elkezd akadozni a rádió és kigyullad az ABS jel a müszerfalon. De miután lekapcsolom a lámpákat, azonna erõre kap és az ABS jel sem világit tovább és a rádió is ok. Késöbb ezek megszünnek, minden ok.
Ezeket a jelenségeket 2-szer produkálta már az utóbbi hideg napokon. Tudni kell azt is, hogy van hogy 2 napot is áll az autó, amit használtan vettem a nyáron, de akksit nem cseréltem benne.
Már csak a az a furcsa nekem, hogy miért pont az ABS jel gyullad ki ha esetleg gyenge az akksi? Nincs töltésjelzõ, vagy akksi jelzõ a müszerfalon? Pl. megfigyeltem, hogy ha rákapcsolom a fényszórót miközben világit az ABS jel, akkor gyengül az ABS jel fénye. Ezért gondolom hogy akksi lehet...

Válaszokat/segitségeket/tippeket elöre is köszi!!

Üdv,
Fernando
Avensis I. 1998 115 LE 4AFE
7l/100km

tgazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1044 Dátum: 2007.10.16 10:23:06 »
Sziasztok!

Most, hogy éjszaka megérkeznek a mínuszok is reggelre befagynak az ablakok is. Indulhat a kapargatós idõszak. A sol felszereltségû kocsimon bekapcsolom a hátsó illetve elsõ ablakfûtést. Na most az elsõ nem tesz semmit! A szélvédõ a matrica alapján toyota, de nem látom benne a fûtõszálakat, lehet-e ezeket egyáltalán látni? Az oldalsó tükröket is kellene ennek fûtenie? A visszajelzõ felgyullad, hogy jelezze a bekapcsolt állapotot. Mi lehet a hiba forrása? Valaki járt már így?

És mégegy a hideg motorhoz kapcsolódóan. hasonló hibár nem vettem észre hideg állapotban, mint az elõzõ kolléga, de a hideg motor csörög ha húznia kell alacsony fordulaton. Felpörögve abbahagyja illetve melegen nem csinálja. Az elõzõ carina e-mben is ugyanez a hang volt hideg állapotban. Ez tipus miatt van és mindenkinek csinálja ezt a csörgést vagy csak nálam? Vagy menjek szerelõhõz?

Másik téma amire még senki nem reagált: Avensis I gépkönyv, tényleg senki nem fér hozzá egy elektronikus formához, ha mégis megosztását megköszönném!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1045 Dátum: 2007.10.16 12:13:11 »
Idézetet írta: "tgazso"
Másik téma amire még senki nem reagált: Avensis I gépkönyv, tényleg senki nem fér hozzá egy elektronikus formához, ha mégis megosztását megköszönném!


Az I. generáció (ráncfelvarrás elõtti) gépkönyve kb 250 oldal. Idõhiányban szerintem ennek scannelését senki sem vállalja be.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1046 Dátum: 2007.10.16 13:48:17 »
Idézetet írta: "tgazso"
Sziasztok!

Most, hogy éjszaka megérkeznek a mínuszok is reggelre befagynak az ablakok is. Indulhat a kapargatós idõszak. A sol felszereltségû kocsimon bekapcsolom a hátsó illetve elsõ ablakfûtést. Na most az elsõ nem tesz semmit! A szélvédõ a matrica alapján toyota, de nem látom benne a fûtõszálakat, lehet-e ezeket egyáltalán látni? Az oldalsó tükröket is kellene ennek fûtenie? A visszajelzõ felgyullad, hogy jelezze a bekapcsolt állapotot. Mi lehet a hiba forrása? Valaki járt már így?


Az a helyzet, hogy tudtommal még a te ave-dban nincs ilyen elsõ szélvédõ fûtés.
Amit te keresel az a ford mondikban van és tényleg jó találmány.
Anno a carinaban, de szeintem az elsõ avekban is annyiban kimerült a történet, hogy az ablaktörlõ alatt melegített

Fernando

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1047 Dátum: 2007.10.16 14:40:09 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "tgazso"
Sziasztok!

Most, hogy éjszaka megérkeznek a mínuszok is reggelre befagynak az ablakok is. Indulhat a kapargatós idõszak. A sol felszereltségû kocsimon bekapcsolom a hátsó illetve elsõ ablakfûtést. Na most az elsõ nem tesz semmit! A szélvédõ a matrica alapján toyota, de nem látom benne a fûtõszálakat, lehet-e ezeket egyáltalán látni? Az oldalsó tükröket is kellene ennek fûtenie? A visszajelzõ felgyullad, hogy jelezze a bekapcsolt állapotot. Mi lehet a hiba forrása? Valaki járt már így?


Az a helyzet, hogy tudtommal még a te ave-dban nincs ilyen elsõ szélvédõ fûtés.
Amit te keresel az a ford mondikban van és tényleg jó találmány.
Anno a carinaban, de szeintem az elsõ avekban is annyiban kimerült a történet, hogy az ablaktörlõ alatt melegített


Szerintem pedig kell lennie. Nekem is van. (Ave1 Linea Sol)
Avensis I. 1998 115 LE 4AFE
7l/100km

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1048 Dátum: 2007.10.16 15:08:22 »
Idézetet írta: "Fernando"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "tgazso"
Sziasztok!

Most, hogy éjszaka megérkeznek a mínuszok is reggelre befagynak az ablakok is. Indulhat a kapargatós idõszak. A sol felszereltségû kocsimon bekapcsolom a hátsó illetve elsõ ablakfûtést. Na most az elsõ nem tesz semmit! A szélvédõ a matrica alapján toyota, de nem látom benne a fûtõszálakat, lehet-e ezeket egyáltalán látni? Az oldalsó tükröket is kellene ennek fûtenie? A visszajelzõ felgyullad, hogy jelezze a bekapcsolt állapotot. Mi lehet a hiba forrása? Valaki járt már így?


Az a helyzet, hogy tudtommal még a te ave-dban nincs ilyen elsõ szélvédõ fûtés.
Amit te keresel az a ford mondikban van és tényleg jó találmány.
Anno a carinaban, de szeintem az elsõ avekban is annyiban kimerült a történet, hogy az ablaktörlõ alatt melegített


Szerintem pedig kell lennie. Nekem is van. (Ave1 Linea Sol)

Akkor lehet, hogy a kollégának cserélt szélvédõje van és nem a fûtõszálast tették be neki.

Fernando

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1049 Dátum: 2007.10.16 15:34:13 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Fernando"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "tgazso"
Sziasztok!

Most, hogy éjszaka megérkeznek a mínuszok is reggelre befagynak az ablakok is. Indulhat a kapargatós idõszak. A sol felszereltségû kocsimon bekapcsolom a hátsó illetve elsõ ablakfûtést. Na most az elsõ nem tesz semmit! A szélvédõ a matrica alapján toyota, de nem látom benne a fûtõszálakat, lehet-e ezeket egyáltalán látni? Az oldalsó tükröket is kellene ennek fûtenie? A visszajelzõ felgyullad, hogy jelezze a bekapcsolt állapotot. Mi lehet a hiba forrása? Valaki járt már így?


Az a helyzet, hogy tudtommal még a te ave-dban nincs ilyen elsõ szélvédõ fûtés.
Amit te keresel az a ford mondikban van és tényleg jó találmány.
Anno a carinaban, de szeintem az elsõ avekban is annyiban kimerült a történet, hogy az ablaktörlõ alatt melegített


Szerintem pedig kell lennie. Nekem is van. (Ave1 Linea Sol)

Akkor lehet, hogy a kollégának cserélt szélvédõje van és nem a fûtõszálast tették be neki.


Igen, elképzelhetõ.
Avensis I. 1998 115 LE 4AFE
7l/100km