Típusok - TOYOTA > Avensis

Avensis hibák (nincsenek:)

(1/3173) > >>

Bicskei:
Már rég gondolkodtam, hogy csinálok egy ilyen topicot, hááát tessék.

Akkor kezdeném is a gondommal:
D4D, nehezen veszi a hátrameneti fokozatot, jellemzően kétszer kell kuplungolni. Miért lehet ez? Kuplung tárcsa hiba?

Ami viszont a nagyobb bajunk, arról nem az autó tehet, hanem a puntós, aki belénk jött :( :
www.versenyezz.hu/avecrash.jpg
www.versenyezz.hu/barompuntos.jpg

Szerencsére casco-sok vagyunk, mivel a Kresz szerint a párom volt a hibás. De ha a puntóban nem egy pánikoló hülye pi..a ül, akkor simán megáll, vagy félrehúzza a kormányt. (a hülyéje becsukta a szemét, elengedte a kormányt és nekiment a kocsinknak :evil: )

MiCKEY:

--- Idézetet írta: "Bicskei" ---Már rég gondolkodtam, hogy csinálok egy ilyen topicot, hááát tessék.

Akkor kezdeném is a gondommal:
D4D, nehezen veszi a hátrameneti fokozatot, jellemzően kétszer kell kuplungolni. Miért lehet ez? Kuplung tárcsa hiba?

Ami viszont a nagyobb bajunk, arról nem az autó tehet, hanem a puntós, aki belénk jött :( :
www.versenyezz.hu/avecrash.jpg
www.versenyezz.hu/barompuntos.jpg

Szerencsére casco-sok vagyunk, mivel a Kresz szerint a párom volt a hibás. De ha a puntóban nem egy pánikoló hülye pi..a ül, akkor simán megáll, vagy félrehúzza a kormányt. (a hülyéje becsukta a szemét, elengedte a kormányt és nekiment a kocsinknak :evil: )
--- Idézet vége ---


A dupla kuplung: a hátramenet általában nincs szinkronizálva a váltóban ezért állhatnak meg úgy a fogaskerekek, hogy nem illeszkednek, ha sebességből tennéd egyből hátra. (pont így az 1-es is ezt csinálhatja)
Viszont a kupli-üres-kupli rendet csinál :)
szerintem...

A másik: Hát sajnálom az autót, de ez sajnos mindenkivel előfordulhat. Kíváncsi vagyok mennyiben fog megállni a javítása. A futóműnek nem lett baja?

Bicskei:
Dehogynem! :( Elszállt rendesen, örülünk ha ajavítás költsége 5-600e Ft lesz csak.

ave:

--- Idézetet írta: "Bicskei" ---Dehogynem! :( Elszállt rendesen, örülünk ha ajavítás költsége 5-600e Ft lesz csak.
--- Idézet vége ---


Hát ez nem NEM függő... én több évig azon kevesek közé tartoztam, aki többet kapott vissza a biztosítótól, mint amit befizetett. Volt benne saját hiba is meg másé, meg volt nem egyértelmű (gruppen) eset.
A legutolsó "saját" hibás a "madaras Tesco" -nál történt még a P307-el.
A kocsitárolónak az alján galád módon elhelyeztek egy kerékmagasságban előrefutó vascsövet, amit ha pont mellé parkolsz kifelé nem látsz (főleg ha a jobb oldalra esik). Nos így sikerült az ajtót megnyomni.
Ami érdekes az egyik autópiac úgy vette volna be a kocsit, hogy a hiba nincs kijavítva és ezért 50eFt-ot levon és megcsináltatja. Én megcsináltattam CASCO-ra márkaszervízben. Eredmény ~370eFt, igaz nekem csak az önrész jutott...

Kpeki:
Mentem le kedden este Nyíregyházára, és 1x csak elment a km ora! Kigyulladt a check engine, o/d off elkezdett villogni. :o Nah mondom ez jol kezdodik, (20-30 km-re Nyíregytől...) Megálltunk, nézzük semmi hiba nem látszott, mentünk tovább. Ora természetesen nem net, automata meg nem hasznalta az 5.-et mert nem volt ora. 100-l elgurultunk haza, reggel nekiindultam, hoyg viszem a szerelohoz, és elkezdett kattofni valami meg rángatni.  :evil:  Lehuztuk, mert nem eröltettem, és kiderült, hogy a km ora senzora eltorott toben és beesett a difibe :o és azert nem ment az ora, es az kattogott a difiben :o

(Renmélem lesz ilyen kütyü mert akkro bukos a nyári tali)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése