Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565723 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:TS
« Válasz #9765 Dátum: 2015.04.21 20:54:00 »
szerintem felesleges ezen rugózni, lehet valaki a 30perces otthoni olajcsere helyett lekönyvel 2 kft-t 60ezerért, vagy elad 4db porszívót amin keres 40ezret, vagy betöm 2 db fogat 30ezerért, vagy csak inkább  a gyerekeivel játszik... lépjünk már túl ezen hogy az a király, aki otthon mindent "megszakizik", a többi meg idióta és a pénzét az ablakon kiszóró...  :flowers:

Nekünk 2 autó van. Ha autónként 10E-t spórolok évente csak az olajcserén... az NEKEM számít. Én nem keresek olyan jól, mint a fenti példákban. :no:
Egyáltalán nem érzem magam ettől "királynak" és senkit nem idiótáztam le, ha nem így tesz. :tt2: :surrender:
Komolyabb dolgokat én is szerelővel csináltatok.
De pl. pont az olajcsere az amire több időt szánok, és lecsurgatom az olajat... a szerelő nem biztos, hogy vár annyit...még, ha ott álsz mellette is!  :whistling: ... ha meg nem.... :whistling:
 :surrender: :flowers:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:TS
« Válasz #9766 Dátum: 2015.04.21 21:02:11 »
Ne vedd személyes sértésnek, de tízenX éve fórumozok, és ez rendszeresen visszatérő motívum az autós fórumokon a márkaszervizes olajcsere vs. otthon magamnak...  :surrender: :flowers:

proxyon

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
Re:TS
« Válasz #9767 Dátum: 2015.04.22 06:38:48 »
Srácok!
Úgy látom,hogy egy komoly lavinát indítottam el, pedig csak egy teljesen egyszerű kérdést tettem fel. Tényleg csak a kíváncsiság szólt belőlem, mivel Én hosszú évek óta nem járok márkaszervizbe és érdekelt,hogy ott milyen árakon dolgoznak.
Köszönöm a hozzászólásokat, csak egy ilyenen ne vesszetek össze,hogy ki mit gondol. Természetes,hogy mindig lesznek eltérések,hiszen nem vagyunk egyformák.......

Zoli

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:TS
« Válasz #9768 Dátum: 2015.04.22 08:48:27 »
Szeirnem Ákos valamit félreértett, sem András, sem én nem vitaindítóként írtuk le a véleményünket. Nekem nincs bajom azzal, aki magának cserél olajat, csak tegye meg azt rendszeresen, az előírásoknak megfelelően.  :flowers:
A kérdés annyi volt, hogy egy 13 éves autónál lehet-e előny a vezetett szervizkönyv, én erre írtam, hogy naná! Persze, ezért fizetni kell, semmi sincs ingyen, de normális, racionális gondolkodású embereknél a lekövethető szervizmúltú autó becsülendő. Ez nem zárja ki a szkönyvvel nem rendelkező de jól karbantartott autó létezését, lásd, Andrásét.  :)
Én igazából csak biztos(abb)ra megyek, egy esetleges eladáskor szerintem kisebb az alku mozgástere, ha végig lekövethető egy tetszőleges autó múltja. Ennyi, nem több.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:TS
« Válasz #9769 Dátum: 2015.04.22 08:59:01 »
Szeirnem Ákos valamit félreértett, sem András, sem én nem vitaindítóként írtuk le a véleményünket.
nem értettem félre... és írtam, hogy nem András személye ellen szól, de visszatérő mozzanat, hogy a márkaszervizes olajcserétől eljutunk az otthoni ingyenes olajcserékhez...de jól is van ez így, ezek is a fórumozás jellemzői, pont mint az átkozottul keveset fogyasztó példányok... mondjuk ez a vonal a spritmonitor óta visszaszorult... na mindegy, lépjünk tovább.. :flowers:

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:TS
« Válasz #9770 Dátum: 2015.04.22 09:09:12 »
En maszekban oldom meg az olajcseret (sokkal egyszerubb, mijt magamnak otthon megcsinalni, mar csinaltam es nekem nem eri meg azt a parezer forintot, h utana meg szaladgaljak a faradt olajjal a benzinkutra meg szedjem ossze magam az alkatrsezeket kedvezmeny nelkul). A szervizkonyvet magam vezetem, beirom mennyi km-nel mit csereltunk, sokszor fotozok is (pl uj fek), aki kicsit is ert az autohoz, latja az allapotan hogy tenyleg szervizelt. A szervizkonyvbe pecsetelni barki tud (es.mennyi a hamis szervizkonyv!), de az olajbetolto sapkat leveve rogton latszik, hogy tenyleg kerult-e friss olaj megfelelo idokozonkent az autoba vagy sem. Allapotot kell venni, nem evjaratot, kilometert meg szervizkonyvet.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:TS
« Válasz #9771 Dátum: 2015.04.22 11:23:46 »
Nyugi gyerekek!  :hug:

A kérdésre válaszolva: nagyon is van értelme egy 10-13 eves autónál egy vezetett szervízkönyvnek.  :yes:

Èn pl. csak szervízkönyves autót vagyok hajlandó megvenni, biztos ez az én hülyeségem, de ez egy plussz, ami (ha nem mindig az átverést feltételezzük  :innocent: ) megnyugatóan kellene, hogy hasson a vásárlójelöltekre.  :yes:

Persze, otthon is lehet egy autót normálisan szervízeltetni, csak a laikus autóvásárló a Toyota pecsétnek hisz inkább..  :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:TS
« Válasz #9772 Dátum: 2015.04.22 11:37:01 »
Itt az alapvető bizalmatlanság a probléma használatautó vásárláskor. Akkor is gyanakszik az ember fia, ha csak a mondott szó van, és sajnos - egyéb okok miatt - akkor is, ha bélyegzővel, szkönyves beírással rendelkezik az autó, sőt, van, aki a számláknak sem hisz. Na, én az ilyen vevőjelöltekkel nem foglalkoznék.  :nonono:
Aki picit is konyít az autókhoz, az már szkönyv nélkül is meg tudja állapítani, hogy az adott autónak kb mennyire volt gazdája. Látszik rajta.
Ha pozitív a benyomása, és még vezetett szervizkönyve is van, netán a szervizszámlák is el vannak téve, akkor ezek együtt összesen elég bíztatóak.

A nem vezetett szkönyvvel az a gond, hogy erős saccra lehet csak megmondani az autó vélhető állapotát. Persze, az eladónak a nála töltött évek alatt olcsóbb volt magának cserélni az olajat, szűrőket, ezt tényleg megtudja magának csinálni az ember, de eladásnál, ha ezek nincsenek dokumentálva, akkor a vevő szemszögéből " messziről jött ember azt mond, amit akar"...
Aki hivatalosan dokumentálva tartja karban az autóját, és úgy kerül eladásra, nagyobb eséllyel adhatja el magasabb összegért. Lehet, hogy még így sem éri el a vételárak közötti difi mértéke a karbantartások alatt összeadódó többletet, de biztos, hogy könnyebben, hamarabb veszik meg tőle az autót.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:TS
« Válasz #9773 Dátum: 2015.04.22 13:35:35 »
Amugy egyetértek, én megvettem mindent, de ha haver 1000Ft-ért cseréli olajat, aláfekszem, kesztyű olajos lesz, kb 300Ft és olajat elvinni Tbányára Mol-kút szóval nem biztos megéri.
Pedig vettem emelőt bakokat is és nem gagyit egyikből sem.
Én is Sberneihez hasonlóan vezetem a szervízkönyvet, számlák, km állás, fénykép.

Múltkor taliztam egy 61ekm-t futot corollással, Alföldön vette a vasat 51ekm-mel, na rá volt égve a pálcára az olaj, beöntőnyílás sáros volt, stab pálcák szakadtak.
kicsit ledöbbentem, ha a km valós ennyi alatt oda lehet vágni neki, elmondása szerint sose cseréltek olajat, hát az enyémnek szebb hangaj volt és nem akarta elhinni, az övé zakatolt a motor, ja és a ráncfelvarrás előtti olajzabálós az övé.
Drukkolok, h a srácnak nem hal meg a motorja, de fél lábbal már a halálban volt szerintem.
Konrád

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:TS
« Válasz #9774 Dátum: 2015.04.22 15:30:31 »
Amugy egyetértek, én megvettem mindent, de ha haver 1000Ft-ért cseréli olajat, aláfekszem, kesztyű olajos lesz, kb 300Ft és olajat elvinni Tbányára Mol-kút szóval nem biztos megéri.
Pedig vettem emelőt bakokat is és nem gagyit egyikből sem.
Én is Sberneihez hasonlóan vezetem a szervízkönyvet, számlák, km állás, fénykép.

Múltkor taliztam egy 61ekm-t futot corollással, Alföldön vette a vasat 51ekm-mel, na rá volt égve a pálcára az olaj, beöntőnyílás sáros volt, stab pálcák szakadtak.
kicsit ledöbbentem, ha a km valós ennyi alatt oda lehet vágni neki, elmondása szerint sose cseréltek olajat, hát az enyémnek szebb hangaj volt és nem akarta elhinni, az övé zakatolt a motor, ja és a ráncfelvarrás előtti olajzabálós az övé.
Drukkolok, h a srácnak nem hal meg a motorja, de fél lábbal már a halálban volt szerintem.
A barbár.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:TS
« Válasz #9775 Dátum: 2015.04.22 16:10:53 »
Nyugi gyerekek!  :hug:

A kérdésre válaszolva: nagyon is van értelme egy 10-13 eves autónál egy vezetett szervízkönyvnek.  :yes:

Èn pl. csak szervízkönyves autót vagyok hajlandó megvenni, biztos ez az én hülyeségem, de ez egy plussz, ami (ha nem mindig az átverést feltételezzük  :innocent: ) megnyugatóan kellene, hogy hasson a vásárlójelöltekre.  :yes:

Persze, otthon is lehet egy autót normálisan szervízeltetni, csak a laikus autóvásárló a Toyota pecsétnek hisz inkább..  :whistling:

Egyetértek, hogy általában van értelme a szervízkönyvnek... hiszen én is azt szeretem vevőként. :yes:
De az én esetemben k.b. 5 éves koráig volt vezetve a Toyotánál, majd egy gumiszervíz pecsételte(ott volt ismerős a tulaj)... de az utolsó 3 év kimaradt.... nálam szintén nem került bele pecsét ~1év alatt... Szóval innentől kezdve..."veszet fejsze nyele"... :yawn:
Eladni úgysem tervezzük 10..15 évig... akkor meg már mindegy... :flowers:
Az OFF Suzukinknál pedig 6 évesen volt utoljára pecsételve... Már 16 éves!  Most már minek...Nem tervezzük eladni... :yes:

Egy több milliós autónál FONTOSABB a szervízkönyv vezetése. :yes:
 :surrender:

Ezt csak azért jegyeztem meg, mert mindenkinek más a "nézőpontja". :otlet: :)

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:TS
« Válasz #9776 Dátum: 2015.04.22 21:08:43 »
Lassan az összes TS 10 év fölötti. Ilyen korú autóknál szervízkönyveset keresni eléggé balga dolog szerintem. A legtöbben garanciális időig viszik szakszervízbe a kocsit, aztán megoldják okosba. Ha hosszú távra számolnak az autóval, úgy is rendes szerelőhöz viszik, aki tényleg lecseréli az olajat.
Egyébként már az is jelzésértékű, ha a tulajnak fogalma sincs, mikor volt fékbetét vagy hűtőfolyadék cserélve az autón, én ezeket évre és km-re tudom fejből elég hosszú időre visszamenőleg. És ha valaki ránéz, látja is rajta, hogy kb. oké a viseletesség szempontjából.

Vinkler

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:TS
« Válasz #9777 Dátum: 2015.04.22 21:55:31 »

Amúgy mennyibe kerül egy olajcsere szűrőkkel együtt egy Toyota szervizben?

A 120 000-es szerviz kb 80 000 Ft.

Vinkler

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:TS
« Válasz #9778 Dátum: 2015.04.22 21:56:48 »
4+ -os program keretében valami 21-22000Ft.

A TS modellekre nem érvényes ez a program. :(

proxyon

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
Re:TS
« Válasz #9779 Dátum: 2015.04.23 05:57:21 »
A 120 000-es szerviz kb 80 000 Ft.


Az nem olcsó, nagyon drága!!!