Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1550332 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6645 Dátum: 2010.08.30 15:46:29 »
ha 1x megégett, az eldobós
városi közlekedésre jó, de nagy féknél gubanc lehet
járj utána minél hamarabb

Ok, megnézzük. köszi.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

celicáss

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6646 Dátum: 2010.08.30 19:10:08 »
Könnyített lendkerék: A lendkerék az egy energiatároló. Perdülete van ami = tömeg x szögsebesség. Ha kisebb a tömeg akkor a szögsebességet kell növelni, hogy ugyanannyi legyen a perdület mint az eredeti nagyobb tömeggel. Fele akkora tömeghez kétszer akkora szögsebesség kell.
Tehát pl. egy 10 kg-os lendkerékkel 1200-as fordulatról már el tud indulni az autó de egy 5 kg-os lendkerékhez már kb. 2000-as fordulat kell, hogy ugyanúgy induljon mint előzőleg.
Magyarán ha a tömegből elveszel, akkor a fordulatot kell növelni, hogy ugyanott legyél mint a nehezebb lendkerékkel. Az energiamegmaradás törvénye itt is érvényes természetesen, tehát a könnyebb lendkerékkel egy árva lóerőt se nyersz mert a könnyebb megpörgetést a hamarabbi lelassulással "fizeted" meg.
Annak jó ez aki szereti pörgetni a motort nagy fordulatszám tartományban, hosszabb távon autózni vele egyenletes sebességgel nehezebb mint a gyári lendkerékkel.
Fidanza flywheel : ez 8.5 font (4.5kg)a gyári TS lendkerék 19 font. (8.6 kg, 60.000 ft.) Szerintem ez túl könnyű én olyan 11-12 font körüli lendkereket vennék, ami még nem annyival könnyebb,   hogy sokat kelljen forgatni. Az F1Racing flywheel az 12 lbs (5.4 kg) lásd ebayes link.

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6647 Dátum: 2010.08.30 22:06:42 »
Azzal "nyersz lóerőt", hogy 1-2 másodperccel hamarabb eléri azt a tartományt, ahol már több paci várja a zabot.
Azaz nem lóerőt hanem időt nyersz. Ez a sport erről szól  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.30 22:09:28 írta Lizard21 »
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6648 Dátum: 2010.08.31 09:27:53 »
Könnyített lendkerék: ... ... Az F1Racing flywheel az 12 lbs (5.4 kg) lásd ebayes link.

Köszi a kimerítő választ.
Nnna.. azt hiszem mostmár valamelyest kezdem kapisgálni, és nem hiszem, hogy egy darabig szükségem lesz versenykuplungra és/vagy könnyített lendkerékre. Így is megy ez a kocsi, mint a p..csa. (bár ez a lendkerekes játék nem hangzik rosszul.)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #6649 Dátum: 2010.08.31 09:46:33 »
Könnyített lendkerék: ... ... Az F1Racing flywheel az 12 lbs (5.4 kg) lásd ebayes link.

Köszi a kimerítő választ.
Nnna.. azt hiszem mostmár valamelyest kezdem kapisgálni, és nem hiszem, hogy egy darabig szükségem lesz versenykuplungra és/vagy könnyített lendkerékre. Így is megy ez a kocsi, mint a p..csa. (bár ez a lendkerekes játék nem hangzik rosszul.)
hidd el ezt is meglehet szokni. :innocent: Én már nem is érzem azt a gyorsulást mint régen... :lol:
BLACK COROLLA TS 2005

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6650 Dátum: 2010.08.31 15:28:44 »
Könnyített lendkerék: ... ... Az F1Racing flywheel az 12 lbs (5.4 kg) lásd ebayes link.

Köszi a kimerítő választ.
Nnna.. azt hiszem mostmár valamelyest kezdem kapisgálni, és nem hiszem, hogy egy darabig szükségem lesz versenykuplungra és/vagy könnyített lendkerékre. Így is megy ez a kocsi, mint a p..csa. (bár ez a lendkerekes játék nem hangzik rosszul.)
hidd el ezt is meglehet szokni. :innocent: Én már nem is érzem azt a gyorsulást mint régen... :lol:

Nyilván. Azt azért nem mondtam, hogy kezelhetetlen, vagy túl sok... csak inkább annyit, hogy egyelőre elég. :)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6651 Dátum: 2010.09.01 09:15:22 »
Sziasztok!

Mi az általános vélemény, illetve tapasztalat az "Allied Nippon" fék-cuccokról? Hallottatok róla? Milyen?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6652 Dátum: 2010.09.01 13:15:46 »
Még valami: Igazából azt sem nagyon tudom, hogy mik vannak a kocsimban. Most néztem egy TS hirdetést, és felmerült bennem, hogy vajon mi az alapfelszereltség egy facelift-es TS-ben?
Úgy tudom az enyémben van ABS, ASR (kipörgésgátló), EBV (fékerőelosztó), ESP (menetstabilizátor), de szerintem ADS (adaptív csillapító) nincs, illetve ami biztos nincs az a kétzónás digit klíma. Ebben viszont vannak olyasmik is, amik az enyémből hiányoznak: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts-4110758. Kit tud valamit erről? Illetve mire jó az ADS?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6653 Dátum: 2010.09.01 13:16:54 »
AIDS ed van?

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6654 Dátum: 2010.09.01 13:22:12 »
TS-bol ugy tudom, hogy egy felszereltseg van es az a legmagasabb az E12es Corollan belul. Nem mervado, h ki mit ir a hirdetesbe...

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6655 Dátum: 2010.09.01 13:31:23 »
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6656 Dátum: 2010.09.01 13:31:53 »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: TS
« Válasz #6657 Dátum: 2010.09.01 13:32:16 »
Az a leírás erősen túlzó. Többzónás klíma nem volt, mint ahogy targatető sem :clap: :clap: :clap:
kisa
born to ride

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6658 Dátum: 2010.09.01 13:34:11 »
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: TS
« Válasz #6659 Dátum: 2010.09.01 13:34:35 »
Még valami: Igazából azt sem nagyon tudom, hogy mik vannak a kocsimban. Most néztem egy TS hirdetést, és felmerült bennem, hogy vajon mi az alapfelszereltség egy facelift-es TS-ben?
Úgy tudom az enyémben van ABS, ASR (kipörgésgátló), EBV (fékerőelosztó), ESP (menetstabilizátor), de szerintem ADS (adaptív csillapító) nincs, illetve ami biztos nincs az a kétzónás digit klíma. Ebben viszont vannak olyasmik is, amik az enyémből hiányoznak: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts-4110758. Kit tud valamit erről? Illetve mire jó az ADS?
Kicsit besokallt a márkatárs. Ilyen, hogy ADS (adaptív csillapítás) baromság, nem is volt a Toyotához, csak a nagy Lexusokban van, ha jól tudom. EDS szintén kérdéses, de az jobban elképzelhető, hogy van benne, elvégre nagy teljesítményű sport modell. Digitális többzónás klíma sosem volt az E12-ben, csak az Aurisban és az E15 Corollában van. A targatetőt sztem nem is tudja, mit jelent. Ha visszaemlékszel a KITT-re a Knight Riderben, ott a két első ülés fölött ki lehetett venni a tető részt, de középen hosszirányban benne maradt a közepe merevítés miatt, gondolom, de ugyanilyen megoldás volt a Vipernél is, vagy a gömbölyű Honda CRX-nél. Ez az ipse szerintem a napfénytetőre gondolt. Kicsit túlpörgött a szöveg írásakor, amúgy képek alapján, ami látszik belőle az igen szép. De ne is hasonlítsuk a Tiedhez.... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i