Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565678 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6525 Dátum: 2010.08.25 17:59:18 »

Nem hibázol :) Csak hagyd lehülni mielőtt leállítod :) Nekem amúgy 10perc mire felmelegszik :)

Ok, veszek egy stoppert :) arra még futja a pízem :)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6526 Dátum: 2010.08.25 18:00:48 »

Nem hibázol :) Csak hagyd lehülni mielőtt leállítod :) Nekem amúgy 10perc mire felmelegszik :)

Ok, veszek egy stoppert :) arra még futja a pízem :)

Félreértés ne essék! Nekem 2.0 ave van :) A TS nemtom hogy melegszik!

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6527 Dátum: 2010.08.25 18:01:31 »
igenám... csak azt felejted el, hogy a dízel nagyon jó hatásfokon éget, ezért rendkívül kevés a hőveszteség. ezért is nem melegszik és télen városban ezért talán még normálisan fűtés sincs benne... úgyhogy szerintem egy benzinessel nem szabad összehasonlítani.
Nem felejtettem el  ;) egy extrem, felso hatart irtam le Neked. Sztem amit irsz tokeletesen eleg  :yes:

Ok, köszi. kb. 10 perc, kb. 10 km. Ez városban 60 km/h. Teljesen ideális... aztán mehet.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6528 Dátum: 2010.08.25 18:02:45 »

Félreértés ne essék! Nekem 2.0 ave van :) A TS nemtom hogy melegszik!

Szerintem a kettő nagyon hasonló ebből a szempontból.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

TSityu

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6529 Dátum: 2010.08.25 18:07:36 »
Hát nagyon meglepődnél, nem sok köze van hozzá, nem kell a TS-t simogatni, ugyanúgy kell hajtani mint egy normális kocsit. Ha a motor nincs rendesen bemelegedve úgy sincs lift. Szóval ne parázz.

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6530 Dátum: 2010.08.25 18:09:47 »
Hát nagyon meglepődnél, nem sok köze van hozzá, nem kell a TS-t simogatni, ugyanúgy kell hajtani mint egy normális kocsit. Ha a motor nincs rendesen bemelegedve úgy sincs lift. Szóval ne parázz.

Jó-jó, de megígértem Khan-nak, hogy vigyázok rá. :) És persze magam miatt is. És ez még a "tanulófázis". Nézzétek el nekem. :)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

TSityu

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6531 Dátum: 2010.08.25 18:15:52 »
Úgy látom ez a kocsi vonzza azokat akik nem akarják hajtani.  :D ;)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: TS
« Válasz #6532 Dátum: 2010.08.25 18:16:00 »
Hát nagyon meglepődnél, nem sok köze van hozzá, nem kell a TS-t simogatni, ugyanúgy kell hajtani mint egy normális kocsit. Ha a motor nincs rendesen bemelegedve úgy sincs lift. Szóval ne parázz.

Jó-jó, de megígértem Khan-nak, hogy vigyázok rá. :) És persze magam miatt is. És ez még a "tanulófázis". Nézzétek el nekem. :)
Inkább ésszel, vezess, mint csak tekergeted a kormányt, meg a pedált nyomogatod...így biztos nem lesz baja a kispirosnak (mi itthon így hívjuk...)
Józsi vagyok :-)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6533 Dátum: 2010.08.26 00:11:49 »
Úgy látom ez a kocsi vonzza azokat akik nem akarják hajtani.  :D ;)

Hááát.. ma estétől azért ez kezd változni (elég gyorsan).
Eddig nem értettem azokat a fiatal suhancokat, akiket akkor láttam a városban minden ok nélkül furikázni, amikor pl. késő este mentem haza a munkából... Ma éjjel én is ezt tettem. Mostmár kezdem érteni ezeket a "népeket". Alig tudok kiszállni a kocsiból. Sosem gondoltam volna.
(10.000 Ft-ot tankoltam és égettem el két este.)
Jut eszembe! Mit gondoltok, érdemes a 100-as benzint tankolni? Mi a tapasztalat?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #6534 Dátum: 2010.08.26 07:22:23 »
Ha belefér tankold azt.Kicsit rugalmasabb lesz és a motornak is jót tesz.Ennyit sztem megérdemel a gép:-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: TS
« Válasz #6535 Dátum: 2010.08.26 07:55:40 »
Ha belefér tankold azt.Kicsit rugalmasabb lesz és a motornak is jót tesz.Ennyit sztem megérdemel a gép:-)
Hogy állsz az autó kiárulással, eladással?
Láttam raktál fel 1-2 hírdetést :) azt gondoltam megkérdem :P
Józsi vagyok :-)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6536 Dátum: 2010.08.26 10:53:54 »
Ha belefér tankold azt.Kicsit rugalmasabb lesz és a motornak is jót tesz.Ennyit sztem megérdemel a gép:-)

Hááát.. ha esténként kigurulok, maximum akkor. Egyébként nem nagyon fér bele.
Szuti! Mi a véleményed? A Te cuccaidból nem lenne érdemes valamit áttenni a "kispiros"-ba?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6537 Dátum: 2010.08.26 10:55:57 »
Ha belefér tankold azt.Kicsit rugalmasabb lesz és a motornak is jót tesz.Ennyit sztem megérdemel a gép:-)

Kiegészítés:
Maximum olyasmire gondolok, ami nem túl sokba "fáj", nem jár nagy átalakítással, nem növeli a fogyasztást!, mégis hoz valamit a "teljesítmény-konyhára"... (ha van ilyesmi, ami ezeknek a feltételeknek megfelel egyáltalán)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #6538 Dátum: 2010.08.26 12:19:52 »
Ami nem hoz semmit is sokba is dràga.

Peti

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6539 Dátum: 2010.08.26 12:58:36 »
Igen, ezt én is így tudom... Szóval, akkor mi a válasz a kérdésemre? Akkor honnan tudom, hogy mikor elég meleg már az olaj?

Nekem ugyan nem TS-em van, de szívó-benzines és van olajhőfok mérő, a víz üzemije után kb. 5km és jó az olaj is, persze minél hidegebb van annál nehezebben éri el, bár akkor a víz is nehezebben melegszik, tehát nagyjából konstansnak mondható ez a cirka 5km.