Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565735 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #5205 Dátum: 2010.01.28 11:09:59 »
Ha jól emlékszem a pillangószelep mellett.Tomiék csinálták meg.Bemegy a kosz és nem jön ki:-))

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: TS
« Válasz #5206 Dátum: 2010.01.28 11:37:45 »

Na akkor majd legközelebb én is megpillantom, csak hogy tuti tiszta legyen...
Toyota Yaris T SPORT
153



kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: TS
« Válasz #5207 Dátum: 2010.01.28 13:50:55 »
Ugye? Valami nem stimmel... mert a megadott értékek évesek, akkor meg mi a ***ért írnak majdnem dupla annyit?

Valami nem stimmel... :S  Én is kb 40-50ezerrel számoltam...

Kajak felhuztam magam... :S


a vagyonadó mértéke az aktuális gépjárműadó (teljesítményadó) duplája, viszont csökkenthető az utóbbi összegével.
nálam pl: az éves gépjárműadó 28ezer körüli, a vagyonadó pedig 56 lenne. Éves szinten fizetendő: gépjárműadó: 28ezer+vagyonadó: 28 ezer.
Én így értelmeztem
TS forever:)

Major Tom

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re: TS
« Válasz #5208 Dátum: 2010.01.28 14:02:45 »
Ugye? Valami nem stimmel... mert a megadott értékek évesek, akkor meg mi a ***ért írnak majdnem dupla annyit?

Valami nem stimmel... :S  Én is kb 40-50ezerrel számoltam...

Kajak felhuztam magam... :S


a vagyonadó mértéke az aktuális gépjárműadó (teljesítményadó) duplája, viszont csökkenthető az utóbbi összegével.
nálam pl: az éves gépjárműadó 28ezer körüli, a vagyonadó pedig 56 lenne. Éves szinten fizetendő: gépjárműadó: 28ezer+vagyonadó: 28 ezer.
Én így értelmeztem

Igen igy is van... pl. nekem ceges az auto es nem fizetek 1 forinttal sem tobbet mert a cegauto adobol levonhato vagy forditva de pont tegnap mondta a konyvelo hogy egy forinttal se fog tobbe kerulni nekem ez a baromsag ugyhogy megnyugodtam... eleg a tobbi rossz hir :)
2000 Black MR2 Roadster - tuned - ELADO

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #5209 Dátum: 2010.01.28 14:17:55 »
Igen igy is van... pl. nekem ceges az auto es nem fizetek 1 forinttal sem tobbet mert a cegauto adobol levonhato vagy forditva de pont tegnap mondta a konyvelo hogy egy forinttal se fog tobbe kerulni nekem ez a baromsag ugyhogy megnyugodtam... eleg a tobbi rossz hir :)

Ez jo hir. Nekem az 1.5os Yaris meg eppen a kisebb kategoriaba esik es 1.6 l loketterfogat alatt csak fele osszeget kell befizetni akarmilyen ado cimen. Gondolkodtam a Corolla TS-en, de akkor ezen ado osszege megduplazodna + azt hittem, hogy a luxusado is rajon. Orom hallani, hogy tevedtem :) .

Nemreg irta valaki, hogy jo latni mennyire ragaszkodnak a TS tulajok a meghirdetett arhoz. A luxusado bevezetesevel sajnos meg inkabb eladhatatlanna valik az auto realis aron...

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #5210 Dátum: 2010.01.28 14:19:17 »
Akkor most mennyit kell majd fizetni? MIvel a kalkulátor 86ezret dobott ki?! Nekem nem céges kocsiról van szó... VAgy ezt az adóbevalláskor majd fel kell tűntetni? APEH küldi ki ezt? ÉS ha én csak üzemeltető vagyok, akkkor én kapom vagy a tulaj? Ekkora fsz keverést bszki... :S :devil: :censored:

tutinet

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #5211 Dátum: 2010.01.28 14:26:40 »
"Rosszabbul járnak viszont azok a tulajdonosok, akiknek 125 kW (170 lóerő) vagy annál erősebb autójuk van. Adóköteles ugyanis a 125 kilowatt teljesítményt elérő hajtómotorral rendelkező személygépkocsi, az OT betűjelű rendszámtáblával ellátottak kivételével. A törvény szerint 125 és 175 kW között a teljesítményadó kétszeresét, 175 kW (238 lóerő) fölött 2,5-szörösét, 200 kW (272 lóerő) fölött a teljesítményadó háromszorosát kell majd kifizetni."

Remélem alkalmam lesz látni, hogy az orrotokat a földbe verik a nyakatokra meg kötelet tekernek miközben egy sámlira álltok. Járjon így minden politikus aki háborút folytat saját népe ellen.  :yes: :yes:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: TS
« Válasz #5212 Dátum: 2010.01.28 14:39:19 »
Te mit szedsz? Van meg? Jo anyagnak tunik :hmmmm:
kisa
born to ride

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #5213 Dátum: 2010.01.28 14:40:50 »
Ugye? Valami nem stimmel... mert a megadott értékek évesek, akkor meg mi a ***ért írnak majdnem dupla annyit?

Valami nem stimmel... :S  Én is kb 40-50ezerrel számoltam...

Kajak felhuztam magam... :S


a vagyonadó mértéke az aktuális gépjárműadó (teljesítményadó) duplája, viszont csökkenthető az utóbbi összegével.
nálam pl: az éves gépjárműadó 28ezer körüli, a vagyonadó pedig 56 lenne. Éves szinten fizetendő: gépjárműadó: 28ezer+vagyonadó: 28 ezer.
Én így értelmeztem

Ezt nem értem teljesen, szóval van egy alap teljesítmény adó ( amit megemeltek így is... ) TSnél 38ezer volt (2009 ben )
ezután akkor hogy is néz ki a számítás a vagyonadónál:
- 170Le ig akkor  (125kw*300) = 37 500
- plusz a maradék 20 LE azaz (16kw*600) = 9600
------------------------------------------------------------
Összesen a vagyonadó a TS-re: 47 100 Ft
Plusz a teljesítmény adó: 141Kw * 300Ft/kw  =42 300 Ft
-------------------------------------------------------------------
Összesen: 89 400 Ft

Ok, akkor ezt az adót a bevallásnál hol a ***ba kell feltűntetni?!

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #5214 Dátum: 2010.01.28 14:48:13 »
Nem teljesen ertem miert nem az auto aktualis erteke alapjan kell fizetni ezt a "luxusado" fantazianevu valamit (az eddig is letezo teljesitmenyado mellett)... Ha valakinek van egy nagyobb teljesitmenyu regebbi jarmuve ami kevesebbet er mint mondjuk egy 0 km-es fapados also kategorias auto akkor miert kell neki luxusadot fizetni? Nem eleg, hogy tobb benyat fogyaszt es a benzin literenkenti aranak tobb mint fele az allamkasszaban landol?
Teljesen kiabrandito, hogy siman elofordulhat az az eset, hogy egy 20 millas autoval rendelkezo tehetosebb tulaj ugyanannyit fizet luxuasado cimen mint aki vert izzadva osszekapart par millat, hogy megvegye mondjuk gyerekkori kedvencet (hasznaltan, 10-20 evesen).
A csaladapa kompromisszumot kot es a kedvence helyett megveszi a 0 km-es thaliat vagy suzukit. Megvarja mig az auto veteran korba kerul, de akkor mar O is es valszeg nem fogja kielvezni, az almok szertefoszlanak. Mi lesz a vege? Elkoltozik csaladostol nyugatra, megvalositja almait es adozik mas allamnak...  :clap:

Ez itt mar nagyon OFF volt, de kikivankozott belolem. Ide irtam, mivel itt jott elo a tema...

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #5215 Dátum: 2010.01.28 14:50:59 »
Nem teljesen ertem miert nem az auto aktualis erteke alapjan kell fizetni ezt a "luxusado" fantazianevu valamit (az eddig is letezo teljesitmenyado mellett)... Ha valakinek van egy nagyobb teljesitmenyu regebbi jarmuve ami kevesebbet er mint mondjuk egy 0 km-es fapados also kategorias auto akkor miert kell neki luxusadot fizetni? Nem eleg, hogy tobb benyat fogyaszt es a benzin literenkenti aranak tobb mint fele az allamkasszaban landol?
Teljesen kiabrandito, hogy siman elofordulhat az az eset, hogy egy 20 millas autoval rendelkezo tehetosebb tulaj ugyanannyit fizet luxuasado cimen mint aki vert izzadva osszekapart par millat, hogy megvegye mondjuk gyerekkori kedvencet (hasznaltan, 10-20 evesen).
A csaladapa kompromisszumot kot es a kedvence helyett megveszi a 0 km-es thaliat vagy suzukit. Megvarja mig az auto veteran korba kerul, de akkor mar O is es valszeg nem fogja kielvezni, az almok szertefoszlanak. Mi lesz a vege? Elkoltozik csaladostol nyugatra, megvalositja almait es adozik mas allamnak...  :clap:

Ez itt mar nagyon OFF volt, de kikivankozott belolem. Ide irtam, mivel itt jott elo a tema...

POnt ezt vezettem le ma délben egyik kollégámnak ugyan ezen példával ;)  :clap: FElháborító! ***ásól lefojtatom, 169,9 LE-re :)  ha jól tudom lehet ilyet, aztán kiveszem a csába a folytás :) Ennyi ;)

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #5217 Dátum: 2010.01.28 16:22:01 »
akárhány pacis lehet az autód a lényeg ami a forgalmiba van beírva...

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #5218 Dátum: 2010.01.28 16:23:46 »
;) Erről van betű ;)

Valki tud valamit, hogy lehet ezt gyorsba elintézni? Mert hallottam hogy van erre lehetőség...

Valaki?


Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #5219 Dátum: 2010.01.28 16:24:51 »
;) Erről van betű ;)

Valki tud valamit, hogy lehet ezt gyorsba elintézni? Mert hallottam hogy van erre lehetőség...

Valaki?



Nem éri meg!!!Sok!