Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565568 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: TS
« Válasz #4050 Dátum: 2009.07.21 21:36:43 »
wazz már megint ugyanaz a nóta mint 2 hónapja...
úgy látom végtelen ciklusba kerültünk

Hát tutinet se lenne jó bróker a tőzsdén ;)

OFF:
De más se az most. Nézd meg a magánnyugdípénztári egyenlegedet hogy alakult tavaly. Nekem nemrég küldték ki és igen dühös voltam.
Ha csak bankba tették volna pénzemnél lennék + kamatot is kaptam volna......ennyit a magánnyugdíjról.......
On.


Ez igaz sajnos!
Konrád

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: TS
« Válasz #4051 Dátum: 2009.07.21 21:44:03 »
Nem azert mondtam, hogy csereljed, mert jobb lesz, de ha beletorik... . Ha kopott volt azt hiszen helyesen dontottel a cserevel. Neked meg a regi volt, amit kuldtem foton es mas formaju, igaz?
ja, nem is azért lett cserélve, csak a nyugalom miatt:D. a külső réteg kopott le róla.Nem tudom, melyikre gondolsz, a hegyesebb végű volt az enyémben, nem tudom, hogy azóta lett-e cserélve, amióta "megszületett', mert nálam csak 1 éve van.
TS forever:)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #4052 Dátum: 2009.07.21 21:45:13 »
Nem azert mondtam, hogy csereljed, mert jobb lesz, de ha beletorik... . Ha kopott volt azt hiszen helyesen dontottel a cserevel. Neked meg a regi volt, amit kuldtem foton es mas formaju, igaz?
ja, nem is azért lett cserélve, csak a nyugalom miatt:D. a külső réteg kopott le róla.Nem tudom, melyikre gondolsz, a hegyesebb végű volt az enyémben, nem tudom, hogy azóta lett-e cserélve, amióta "megszületett', mert nálam csak 1 éve van.

Biztosan nem volt,mivel Ricsinek is én mondtam hogy egy angol fórumon olvastam hogy ezeket cserélni kellene:-)

leszilaci

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4053 Dátum: 2009.07.21 21:56:16 »
...nem ezen a pár ezresen áll vagy bukik.
Az a pár ezres több, mint 48 rongy....mert eddig 20 at fizettem a Corollámra és most több, mint  68-at kellene....
Számomra igen vicces, hogy valaki akar egy sportautót/pályaautót, amire így is, úgyis százezreket fog költeni a külső-belső tuning, stb miatt, de az évi x tízezer plusz kiadás miatt nem teszi. Szubjektív véleményemet hallhatták.
hmmm...tutinet...a fogyasztást számoltad?
ha csak 2liter differenciát veszel az 1.4 vs Ts között, és 15.000km-t mész éves szinten, 280ft-os üzemanyaár mellett (és akkor "skót" kúton tankolod a 95-öst, nem a prémium 310-315ft-os naftát), akkor
a különbség évente minimum 84.000ft
ez nem tántorított el, csak az adó? :?: :szemez:

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: TS
« Válasz #4054 Dátum: 2009.07.21 21:59:01 »
Nem azert mondtam, hogy csereljed, mert jobb lesz, de ha beletorik... . Ha kopott volt azt hiszen helyesen dontottel a cserevel. Neked meg a regi volt, amit kuldtem foton es mas formaju, igaz?
ja, nem is azért lett cserélve, csak a nyugalom miatt:D. a külső réteg kopott le róla.Nem tudom, melyikre gondolsz, a hegyesebb végű volt az enyémben, nem tudom, hogy azóta lett-e cserélve, amióta "megszületett', mert nálam csak 1 éve van.

Biztosan nem volt,mivel Ricsinek is én mondtam hogy egy angol fórumon olvastam hogy ezeket cserélni kellene:-)
a tied milyen volt cserénél?
TS forever:)

tutinet

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4055 Dátum: 2009.07.21 22:01:31 »

hmmm...tutinet...a fogyasztást számoltad?
ha csak 2liter differenciát veszel az 1.4 vs Ts között, és 15.000km-t mész éves szinten, 280ft-os üzemanyaár mellett (és akkor "skót" kúton tankolod a 95-öst, nem a prémium 310-315ft-os naftát), akkor
a különbség évente minimum 84.000ft
ez nem tántorított el, csak az adó? :?: :szemez:

Ügyes.
Ezt igazából nem is néztem, mert gondoltam a motorerőtöbblet megér némi plussz benzint de nemcsak a teljesítményadó tántorít el....annak ellenére , hogy sok dolog vonz.
Mostanában meg rászoktam az osztrák benzinre a Hungária-Lehel saroknál a körúton .

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: TS
« Válasz #4056 Dátum: 2009.07.21 22:04:00 »
Tehát akkor évente a TS nagyon minimum 84+48 ezer plusz kiadás. Plusz a hitel (autók különbsége).

Nyitok egy "Beszéljük le Tutinetet egy TS vásárlásáról" topicot mindjárt.  :D
         

tutinet

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4057 Dátum: 2009.07.21 22:06:16 »
Tehát akkor évente a TS nagyon minimum 84+48 ezer plusz kiadás. Plusz a hitel (autók különbsége).

Nyitok egy "Beszéljük le Tutinetet egy TS vásárlásáról" topicot mindjárt.  :D

Én meg nyitok egy "Beszéljük rá Kleingy-t Tutinet 1.4-es Corollájának megvásárlására" c. topikot. :flowers:
Akkor több esélyem lesz TS-t venni.

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: TS
« Válasz #4058 Dátum: 2009.07.21 22:09:36 »
Tehát akkor évente a TS nagyon minimum 84+48 ezer plusz kiadás. Plusz a hitel (autók különbsége).

Nyitok egy "Beszéljük le Tutinetet egy TS vásárlásáról" topicot mindjárt.  :D
TS-el is el lehet járni 8 liter körül városban is, teljesen lábfüggő. De szerintem nem mindegy, hogy 97 paci vagy 192  :tt2:
Szerintem a plusz fogyasztás kompenzálja az élvezetet.
Teljesítményadó, vagyonadó? kit érdekel?????az ÉLET 6200 felett kezdődik :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.21 22:12:23 írta kiscoro »
TS forever:)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: TS
« Válasz #4059 Dátum: 2009.07.21 22:13:41 »

hmmm...tutinet...a fogyasztást számoltad?
ha csak 2liter differenciát veszel az 1.4 vs Ts között, és 15.000km-t mész éves szinten, 280ft-os üzemanyaár mellett (és akkor "skót" kúton tankolod a 95-öst, nem a prémium 310-315ft-os naftát), akkor
a különbség évente minimum 84.000ft
ez nem tántorított el, csak az adó? :?: :szemez:

Városi használatban normál közlekedés mellett én inkább 1,5literes különbségre tippelnék 1,4vvt-i és TS viszonylatban, de a fogyasztáson tényleg felesleges vitázni. De végül is azért dolgozunk, hogy arra költsük a pénzt, amit szeretünk. 

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: TS
« Válasz #4060 Dátum: 2009.07.21 22:15:03 »
...nem ezen a pár ezresen áll vagy bukik.
Az a pár ezres több, mint 48 rongy....mert eddig 20 at fizettem a Corollámra és most több, mint  68-at kellene....
Számomra igen vicces, hogy valaki akar egy sportautót/pályaautót, amire így is, úgyis százezreket fog költeni a külső-belső tuning, stb miatt, de az évi x tízezer plusz kiadás miatt nem teszi. Szubjektív véleményemet hallhatták.
hmmm...tutinet...a fogyasztást számoltad?
ha csak 2liter differenciát veszel az 1.4 vs Ts között, és 15.000km-t mész éves szinten, 280ft-os üzemanyaár mellett (és akkor "skót" kúton tankolod a 95-öst, nem a prémium 310-315ft-os naftát), akkor
a különbség évente minimum 84.000ft
ez nem tántorított el, csak az adó? :?: :szemez:
és azt kiszámoltad már, hogy mennyi lenne gyalog vagy bringával járni? semmibe sem kerülne [rohog] minek fáradni, autót vezetni??
TS forever:)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: TS
« Válasz #4061 Dátum: 2009.07.21 22:17:46 »
Igen, épp ez az, hogy Tutinet az érzés miatt akar TS-t venni. Ám az a jelek szerint ennyivel többe kerül, tetszik vagy sem. "Van amit nem lehet pénzért megvenni."  :D
És nem megbántás, de klíma nélküli kocsit nem veszek.  :szemez:
         

leszilaci

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4062 Dátum: 2009.07.21 22:22:44 »
én nem lebeszélni akarom tutinetet :D
csak, ha már az adók előjöttek, akkor ezzel is számoljon, nomeg a biztosítással.

leszilaci

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #4063 Dátum: 2009.07.21 22:23:24 »
és azt kiszámoltad már, hogy mennyi lenne gyalog vagy bringával járni? semmibe sem kerülne [rohog] minek fáradni, autót vezetni??
nem, nem számoltam..inkább vettem a yaris mellé egy celicát :winkiss:

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: TS
« Válasz #4064 Dátum: 2009.07.21 22:30:29 »
és azt kiszámoltad már, hogy mennyi lenne gyalog vagy bringával járni? semmibe sem kerülne [rohog] minek fáradni, autót vezetni??
nem, nem számoltam..inkább vettem a yaris mellé egy celicát :winkiss:
és ott is nézed, h mennyit fogyaszt? mert ennek az autózásnak nem látom értelmét..vagy a fogyasztásmérőt nézegeted vagy a gázpedált nyomod:P
TS forever:)