Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1551754 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:TS
« Válasz #8460 Dátum: 2013.03.02 18:36:27 »
És a fehér, sötétzöld?
autója válogatja.... lényeg hogy ne rikító színe legyen  :)
szerintem a sötétzöld a terepjáróknak fekszik, szgk-nál ritkán látni
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:TS
« Válasz #8461 Dátum: 2013.03.02 20:28:10 »
autója válogatja.... lényeg hogy ne rikító színe legyen  :)
szerintem a sötétzöld a terepjáróknak fekszik, szgk-nál ritkán látni
Furcsa  sportkocsiknak (sportos akar lenni) azért jól áll a piros:Alfa, CRX, MX5 stb
Nőies, fiatalos kisautóknak is jól áll: Jazz, Yaris, Mini Cooper...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:TS
« Válasz #8462 Dátum: 2013.03.02 22:47:41 »
No meg csunyán ki tudja szívni a nap. Nagyon  fakó, matt tud lenni,pl 10 évig az utcán tartva.

Miért tartaná az utcán? Ákos nem pimp, az autó meg nem hur!! :D :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:TS
« Válasz #8463 Dátum: 2013.03.02 22:49:58 »
Ezt izomból megvenném: Fura színű RX-7. Illetve a Mazdám is piros. Továbbá apám 323f-je is. :)

Trotter a faterod? :D :lol: :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:TS
« Válasz #8464 Dátum: 2013.03.03 00:00:51 »
Magamnak megválaszolva, hát, csalódás az autó! Pedig képeken ígéretesnek tűnik, csak, hogy szvsz ennek az autónak nem volt gazdája!

 1. Ugyebár makulátlan állapotban van meghirdetve, hát csak a hátsó lökhárítón volt vagy 6 db nagyobb méretű horzsolás, mélyebb"seb", elöl szintén hasonló a helyzet, hölgy tulajdonos állítólag, de el is hiszem, sajnos abból is a rosszabb fajtából, mert parkolni vagy nem tudott, vagy mindig szerencsétlen volt, és más húzta meg... Aztán jobb oldala tuti sérült volt, 250 körüli mikronnal a jobboldali ajtón, ill. az ajtó előtti rész. Motorháztetőn apróbb, de a makulátlantól szintén távol álló horpadás(ok?) Elég trágya módon lett visszahelyezve az első lökhárító is, lötyög, és nagyon könnyen le lehet szedni, ráadásul elég nagy hézagok is vannak miatta, lásd képen is! Borulva nem volt, teteje gyári kb. 70-80 mikron, apróbb karcokról nem is beszélek,mert egy 8 éves kocsinál előfordulhat, ugyanúgy, ahogy az ajtó oldalán is a szinte 0-ra lekopó(35-40cm hosszan) festék, ami ronda na, ha van gazdája, akkor ezek sokkal ritkábban, vagy abszolút elő nem forduló "sérülések", szerintem...

2. Belseje, úgy ahogy rendben, bár egy alapos belső tisztítás ráférne, állítólag gyerek szállításra volt volt használva az autó, hát nem tudom 3 ajtós erre a legpraktikusabb-e...Motor tér poros, de jó értelemben, olajfolyást nem láttam sehol, igaz nem is vagyok szakértő ebben, mit hol nézzek:S Kipufogóból szép párlat jött ki, füstöt stb oda nem illő színt nem láttam, igaz, hideg motornál nem is szabad annyira túráztatni, alapjárat meg nem mérvadó teljesen. Motorvédő burkolatot nyest megrágta elég rendesen, ez sem jó ómen szerintem.

3. Téli gumik vannak rajta, Dot szám alapján 2009es gumik, szerintem jó állapotban, csomagtartóban 2005ös pótkerék figyelt. Kérdésem arra, hogy az eredeti nyári gumikkal miújság, válasz: le lett cserélve, teljes garnitúra, csak a bökkenő, hogy 51500kmnél már új garnitúra nyári kerekek kellenek, úgy, hogy télen téli kerekekkel megy...

3. Ami a legjobban bosszantott, kipróbálás előtt kellett mondanom egy árat. Bizományis autó, tulaj ragaszkodott a fix 1,99es árhoz...Kicsit megdöbbentett, hogy ekkora önbizalom van ilyen "makulátlan" külsőre, de jó mondom, ha ez a feltétele, akkor bemondom, hogy okés, akkor legyen. Bár nem értem milyen jogon mondjak árak, ah ki sem próbálhatom????? Mindegy baj nem származhat belőle legyen. Jött a kereskedő kiállt a kocsival, beültem elindultam. Na és most jött a legszebb az egészben... Ugye hideg motor, nem nyüstölöm, finoman gyorsítok olyannyira, hogy észre sem vettem, hogy a kuplung az akkorát csúszik, amivel még életemben nem találkoztam! Ugye motor bemelegedett, mondom akkor megnézzük a legendás VVTL-i technikát, aha, csak éppen , ahogy 10-15 százaléknál lejjebb nyomtam a pedált, mintha üresen túráztatnám a kocsit, 0 gyorsulás, motor felbőg stb.. ismeritek biztos, legalábbis láttatok már ilyen, és nem gondolom, hogy szériahiba...Na ennyit a gyorsulásról, menjünk akkor vissza a kereskedésbe. Nepper barátunk is kipróbálta, hátha csak én vagyok béna, érdekes mód nála is ez volt...Ugye telefon a tulajnak, ő nem tud semmit neki még jó volt mikor beadta....
Ígéretet kaptam, hogy hétfőn meg lesz csinálva a kuplung 125e forintos tétel...Bravó mondom, és volt pofájuk 1 fillért nem engedni...

Ergo hazafelé autókázva több kérdés is tisztázatlan maradt, ill gyanút ébresztett:

1. Valós-e a kilométer-óra állása? Több okból is megkérdőjelezem: 51500kmnél GYÁRI kuplung, hogy tud ennyire gallyra menni, ha az ígért új kuplunggal a barátunk tudomása szerint el tudok menni 150-200e-t, ha jól használom?Szőnyeg valóban fel van gyűrve teljesen szinte, de ettől még ki tudtam nyomni a kuplungot, ergo ettől nem mehetett tönkre, vagy ha mégis, akkor mióta van ott a szőnyeg? Ebből következik számomra,hogy ennyire sz..ak a kocsira! Vagy akkor kérdezem én,mennyire kell sz.r módon bánni szerencsétlen autóval, hogy 51500kmnél ekkora baja legyen?( vagy nem ennyi van benne) Továbbá a kerekek előélete sem tisztázott, ill. a hirdetésben szereplő, szervízkönyvel bizonyított km óra állás is érdekes, mivel az utolsó pecsét 2007. 07. 19, 32e km-nél! 2007-2013ig pedig semmi, és 19e km? Optimista vagyok, de ennyire nem:)

2. Ha a tulajdonos felesége, így bánt a kocsival, tegyük fel tényleg ennyi van benne, akkor milyen további rejtett hibák lehetnek még, amiről a tulaj sem tud?

3. Hibás kuplunggal miért adnak be autót bizományiba, ki az aki egyből bizalmat szavazna a kocsinak, ha meg mégis tudja, hogy sz.r, akkor mire föl a nagy mellény, hogy nem engedek az árból, amikor ez a legdrágább FL-es TS most a HaHu-n? Valószínűleg én vagyok 1 hónap alatt az első, aki kipróbálta, mivel akkor most nem lett vna szar a kuplung, vagy a tulaj tudott róla, úgy adta be(de azt mondja nála jó volt, ki tudja, még akkor miket titkolnak el)

4. 19e km nincs dokumentálva, sem bizonyítva a szervízről, ilyen pörgős motornál ez elég komoly hátrány, és abból kiindulva, ahogy bántak szegény kocsival, szerintem az olajcsere periódusa, ill. minősége is hagyhat kívánni valót maga után... Én lemondtam róla, pedig nagy várakozás előzte meg a megtekintést!

Számomra sok a kérdőjel, és bizonytalanság, ha a kuplungot meg is csinálják, akkor is a műszaki is érdekes téma, mivel még nincs kész 2015ig, viszont így van hirdetve, de persze ez is  a kuplunggal együtt elkészül? akkor könyörgöm, miért hirdeti meg????? És még ő volt megsértve, mikor kötekedtem, és mártírkodott, hogy ő is csak egy hülye kereskedő persze, hogy bizalmatlan vele mindenki, meg hogy gyanakvó...meg unja már, ja... Mi vásárlók meg azt, hogy át akarnak mindig b...ni a magadfajták, mondtam magamban... Lehet én vagyok túl komplikált , de sok dolog abszolút nem fedte a valóságot, hogyan legyen akkor bizalmam bennük, ill. ebben a szegény kocsiba? Szóval aki ért hozzá nézze meg, de 1,99ért tuti nem venném meg, talán 1,5ért ezek után!


"Leírás:

Mo-i, gyári kulcsok, vezetett szerviz könyv, 1.8 T-Sport Gyári 192Le 51.500 Garantált szerviz könyvel bizonyított km futás, alufelni, friss műszaki, kitűnő műszaki és esztétikai állapot. Stb."

Ez alapján messze elkerülném. Ebbe úgy van 51.000 km, mint ahogy én szűz vagyok :)

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:TS
« Válasz #8465 Dátum: 2013.03.03 00:08:30 »
Csak ha véletlen megunja, vagy akármi más miatt el kell adni akkor sokkal nehezebb lesz.
Piros és más játék szinű autóknak nincs piaca  :)

Beszéltem a piros tulajjal. Hallani sem akar árengedményről, egy csökönyös buta okoskodó.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:TS
« Válasz #8466 Dátum: 2013.03.03 11:41:14 »
Trotter a faterod? :D :lol: :D
Sőt, montoya igazából lány, mert Trotter azt írta, Lánya használja a Mazdát,emlékein szerint...  :lol:  :flowers:

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:TS
« Válasz #8467 Dátum: 2013.03.03 11:57:56 »
Sőt, montoya igazából lány, mert Trotter azt írta, Lánya használja a Mazdát,emlékein szerint...  :lol:  :flowers:

Sőt, még leszbi is, meg a lányokat szeretem.  [rohog]
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:TS
« Válasz #8468 Dátum: 2013.03.03 12:02:48 »
Beszéltem a piros tulajjal. Hallani sem akar árengedményről, egy csökönyös buta okoskodó.

Ha elfogadod tanácsként Corollába ne vegyél pirosat, ha csak nem szeretnél örök darabot.Újonnan is nagyon kevés ment el belőlük, használtan nem keresik , a piros inkább a yaris színe. ;) A válaszodból nem jött le,de ha telefonon próbáltál alkudni ne tedd, senki nem szereti.Az más ha láttad a kocsit és valami nem stimmel,akkor lehet alkudni rendesen,viszont ha szépet kifogsz akkor azt meg kell venni. ;) Ts-ből nem fogsz olyat találni ami olcsó is meg jó is, maxmimum ami jó, annak viszont ára lesz :yes:

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:TS
« Válasz #8469 Dátum: 2013.03.03 15:46:59 »
Beszéltem a piros tulajjal. Hallani sem akar árengedményről, egy csökönyös buta okoskodó.

Egyet kell értenem Jo-ceval, telefonban alkudozni taplóság. A "mennyi az alja?" kérdésre részemről az a válasz, hogy "15 centire a földtől kb.", a "mennyi a vége?" kérdésre pedig "200 körül, de nem próbálgattam...".  ;)
Én is elküldtelek volna a pékbe.
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:TS
« Válasz #8470 Dátum: 2013.03.03 19:30:16 »
Ha elfogadod tanácsként Corollába ne vegyél pirosat, ha csak nem szeretnél örök darabot.Újonnan is nagyon kevés ment el belőlük, használtan nem keresik , a piros inkább a yaris színe. ;) A válaszodból nem jött le,de ha telefonon próbáltál alkudni ne tedd, senki nem szereti.Az más ha láttad a kocsit és valami nem stimmel,akkor lehet alkudni rendesen,viszont ha szépet kifogsz akkor azt meg kell venni. ;) Ts-ből nem fogsz olyat találni ami olcsó is meg jó is, maxmimum ami jó, annak viszont ára lesz :yes:
Nekem tetszik a piros TS-ek esetében :) Anno a Khan fórumtárs által árult piroson még kicsit el is gondolkodtam... a piros sportos autókon mindig jó szvsz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:TS
« Válasz #8471 Dátum: 2013.03.03 19:44:37 »
Nekem tetszik a piros TS-ek esetében :) Anno a Khan fórumtárs által árult piroson még kicsit el is gondolkodtam... a piros sportos autókon mindig jó szvsz.
Az biztos, az az autó valami gyönyörűséges abban állapotban és abban a színben. Vakator jól járt vele nagyon. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:TS
« Válasz #8472 Dátum: 2013.03.03 22:18:17 »
Ha elfogadod tanácsként Corollába ne vegyél pirosat, ha csak nem szeretnél örök darabot.Újonnan is nagyon kevés ment el belőlük, használtan nem keresik , a piros inkább a yaris színe. ;) A válaszodból nem jött le,de ha telefonon próbáltál alkudni ne tedd, senki nem szereti.Az más ha láttad a kocsit és valami nem stimmel,akkor lehet alkudni rendesen,viszont ha szépet kifogsz akkor azt meg kell venni. ;) Ts-ből nem fogsz olyat találni ami olcsó is meg jó is, maxmimum ami jó, annak viszont ára lesz :yes:

Én nem alkudoztam , mert nem mondtam árat.
Csak annyit kérdeztem, hogy a megadott ár irányár és mennyit lehet lefelé menni komoly szándék esetén.
Okos eladó erre mond egy kisebb összeget és nem azt, hogy egyáltalán nem lehet alkudni.
De mivel ő rossz marketinges így rajta is maradt az autó. Már elég régen árulja.

Ákos110

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:TS
« Válasz #8473 Dátum: 2013.03.06 01:45:58 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts_akcio-6274455 vajon olcsó húsnak híg-e a leve? esetleg "kóstolás" előtt tudna valaki információval és vagy véleménnyel szolgálni erről a kocsiról? Csak mert jobb állapotúnak tűnik, mint amit Solymáron néztem!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:TS
« Válasz #8474 Dátum: 2013.03.06 05:34:41 »
Biztosan gyors autó lehet, lefújta a menetszél a TS logót a hűtőrácsról.