Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1581409 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2460 Dátum: 2008.05.17 01:22:03 »
Idézetet írta: "Wik"
Hát srácok nem ezeket a válaszokat vártam õszintén meg kell mondjam! :szomoru: Ez az az autó ami soha nem romlik el, a Corolla ugye, egyrõl beszélünk? :pofa: Gyári hibás alkatrészek? Japán autónál? Hát mindegy ez van! De egyébként igen szeretnék ts-t venni. De ha az nem jön össze akkor is japánt mindenképpen, ha nem izmosat akkor is japánt. Régi kedvencem a mazda 3 (bocsi az offért) de most abból vennék egy 1.6ot és az megin nem megy úgy mint ahogy én szeretném. ráadásul 2002 elõttit nem szeretnék semmiképpen! Nem egyszerû ez az autóvásárlás! Pls help! :szomoru:


Azért sztem ne keseredj el,mert én 1 éve nyúzom a gépet elég durván,pályázok vele nagyon sokat és lekopoghatom jól bírja a strapát.Nekem eddig csak a láncfeszítõgörgõt kellett cserélni.Amit benzin írt az reális lehet,de én hallottam fura dolgokat az õ régi kocsijáról,az azelõtti tulaj is fórumtag és az nem gyári hibás alkatrészek miatt volt!!!.Hát nem kímélte a kocsit tudomásom szerint,meg ugye egy 8400-ig pörgõ motorról van szó,amiben azért lehetnek gondok,de ha 88ezer van benne és az tényleges akkor sztem még nem kéne hogynagy gáz legyen a kocsival.Sztem ha ilyet akarsza kkor próbálj ki egyet mindenképpen hogy el tudd dönteni egyáltalán tetszik e vagy sem.6200felett lesz egy nagy húzás ami elég érezhetõ.Sztem annyiban jobb ez mint a leon hogy ha akarod tudsz vele menni nagyon nyugodtan is ami jó a fogyastásnak és 70-nél simán visszarakhatod 2-be és onnan meg elindul a móka...Mondjuk tuningolni nehezebb ez biztos...

ts77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
TS
« Válasz #2461 Dátum: 2008.05.17 03:03:10 »
Idézetet írta: "Wik"
Hát srácok nem ezeket a válaszokat vártam õszintén meg kell mondjam! :szomoru: Ez az az autó ami soha nem romlik el, a Corolla ugye, egyrõl beszélünk? :pofa: Gyári hibás alkatrészek? Japán autónál? Hát mindegy ez van! De egyébként igen szeretnék ts-t venni. De ha az nem jön össze akkor is japánt mindenképpen, ha nem izmosat akkor is japánt. Régi kedvencem a mazda 3 (bocsi az offért) de most abból vennék egy 1.6ot és az megin nem megy úgy mint ahogy én szeretném. ráadásul 2002 elõttit nem szeretnék semmiképpen! Nem egyszerû ez az autóvásárlás! Pls help! :szomoru:


Üdv a fórumon!
Megközelítõleg sem sötét ennyire a helyzet.... el ne keseredj már.  
Szerintem egyáltalán nincs sok típushibája. Összehasonlítva egyéb márkákkal jóval kevesebb, és mind konkrétan behatárolt, javítható.
Körülbelül arra lehet számítani amit fent Benzin is leírt, de szerintem az nem "teljesség igénye nélkül"-i lista, hanem nagyjából annyi. Ezeken kívül komolyabb dologra nem kell számítani normál esetben. Sõt ellenkezõ a véleményem a vvtli kapcsán: szerintem megbízható, és egész jól ismerik is, lsd egy-két celica mûhely. Futómû, fék átlagos, de nem egy rakás szart veszel a pénzedért. Láncfeszítõ csere nekem is volt - szerencsére garanciában, de hozzátegyem egyébként is 35-40 E forintba fájt volna ha nem garanciás az autó + elvileg akár életed végéig is járhatsz gyengébb láncfeszítõvel, akkor se áll le a kocsi a segged alatt. Aki ezt komoly problémának értékeli annak javaslok együttélni egy francia autóval.  
Benzin régi kocsiját meg ne hozzuk már fel általános példának kérek szépen mindenkit...  Szuti úri ember módjára finoman megfogalmazta kétségeit az autó megkíméltségével kapcsolatban, úgyhogy én a magam nyers stílusában inkább nem egészíteném ki ezt a témakört jelzõkkel.  
Szóval túlspirázni nem kell a dolgot, szerintem nem rossz autó, az "ez-az-autó-sose-romlik-el" dumának meg egyik kereskedõnél se dõlj be.
Gondold át, próbálj ki minél többet, próbáld ki a 6200-es lift-et, ülj bele egy turbósba is (pl. Leon), és azt vedd meg amelyik jobban fekszik neked.
Elõnye-hátránya mindegyiknek lesz. Alapvetõen a TS a szolidabb fajta hothatch, kevesebb lehetõséged lesz tuningolni (de persze azért nem Kenyából rendelik az alkatrészt hozzá). Ennek megfelelõen kapsz elõnyöket is, nem sorolnám, olvass vissza a fórumon, elég jól kiveséztünk már mindent :)
Ha TS, akkor törekedj facelift-eset venni, és lehetõleg garanciásat, ne halálra tuningolt szétnyúzottat.
(Ha meg Leon, akkor meg antracit + napfénytetõ, azokból kevés van és jól néznek ki xenonnal  :nagymosoly:  )

Ja, még valami, említetted a Mazda3-ast. A TS elõtt nekem olyan volt. Az 1.6-os össze se hasonlítható a TS-sel, bár azért nem volt egy lomha autó az se a többi 1.6-oshoz képest. Ha dinamikusabbat akarsz akkor a 2000-es Mazdát próbáld ki, az 5000-ig kb. úgy megy mint egy TS. Csakhogy ott vége mint a botnak, a TS-nél meg akkor készülünk fel egy kisebbfajta feltámadásra még. Viszont a Mazda gokartosabb a jobb futómûve miatt. És többet eszik mint a TS a feltámadásokkal együtt.

BeNZiN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
TS
« Válasz #2462 Dátum: 2008.05.17 11:28:52 »
Idézetet írta: "Wik"
Szevasztok!

Új vagyok a fórumon de elég sokat olvasgattam mielõtt regisztráltam! Amiért megkerestelek titeket az egyszerû TS-t szeretnék venni! Én nem vágyom rá hogy AMG-ket alázzon a gép, én ugyanúgy használnám melóba járásra, nyaralásra meg ilyesmi, de azért szeretném látni néha a "mi fa** hajtja ezt a gépet" nézést a mellettem lassan elmaradó autósok arcán! :kacsint: Szóval mindent tesztet elolvastam a géprõl amit csak írtak de mégis a legfontosabb, a Ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Megéri-e használtan vagy nem? Konkrétan néztem egyet csak vhogy furcsán olcsó. Bár lehet hogy csak én vagyok túl gyanakvó! http://www.hasznaltauto.hu/1854891_toyota_corolla_2002 Lécci mondjatk véleményt! Nagyon megköszönném!



Azért nem kell megijedni mert van olyan fórum ahol õszintén írnak az adott tipusról ellentétben más fórumokkal ahol azt fogják mondani, hogy mindig az a kocsi a legjobb/legszebb/leggyorsabb a világon. A jó szervízháttérrel azért vitatkoznék mert a legtöbb szakszervíz ***ós toyotáéknál ha nincs ismerõs, a nem szakszervizek meg.. supratrend sokat romlott, fejes laciék egy vicc sztem, de biztos másnak más a véleménye nem tudom.  Más celica szervízt meg nem tudok pesten. Vittem fehérvárra is a kocsit, ott is volt amit rosszul raktak össze.

Ha olyan toyotát akarsz aminek nemigen van baja, vegyél még japánban összerakott régebbieket, azok tényleg kimennek a világból. (körlámpás cori, celica pl)

ts77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
szakszervíz
« Válasz #2463 Dátum: 2008.05.17 13:55:54 »
"a legtöbb szakszervíz á***ós"

Ez sajnos igaz. És nem csak a Toyotára.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
hali.
« Válasz #2464 Dátum: 2008.05.17 22:18:02 »
Wik én szívesen viszlek egy kört valamikor ha akarod,de az enyém már eléggé  módosítva van,tehát jóval nyersebb lenne az élmény mint amilyen egy alap ts.Tényleg az kell próbáld ki mind2 autót,úgy a legkönnyebb dönteni.Nem gondolom hogy a leon jobb autó mint a ts.Más a mind2.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: hali.
« Válasz #2465 Dátum: 2008.05.17 23:26:10 »
Wik, vegyél TS-t, de Yaris változatban...  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: hali.
« Válasz #2466 Dátum: 2008.05.18 00:30:42 »
Idézetet írta: "ToTo"
Wik, vegyél TS-t, de Yaris változatban...  :kacsint:

Toto,tudjuk hogy jól megy a géped és mielõtt leírnád huszadszorra igen egyszer lerajtoltál/Csak hogy mindenkinek tiszta legyen akko vettem a kocsit 3000-rõl rajtoltam és elváltottam a 2-est,de aztán visszavágtam.Ennek ellenére nyertél,de azért nem 1 kat a 2 kocsi.Lymphater ment az euroringen a yaris ts-sel és nagyon jó idõt ment ahhoz képest.Asszem 0.42-t,de sztem 1.27-et simán tud a gépe ha jobban tudja az íveket és kicsit jobban odateszi a gépet...

Wik amúgy hogy mi mennyit bír arról csak annyit hogy múltkor mentem egy sárga s2000 ellen éjjel és most is összefutottunk.Na akkor is nagy volt a csata,de most lerajtoltam,mondjuk semislick gumijaim vannak,de az meg háókerekes és olyan 140-ig egymás mellett mentünk,aztán utolértók a sort.A következõ próbálkozásnál már szólt a srác hogy ne menjünk többet,mert leégett a kuplungja és viszi gariban cserére ami azt jelenti hogy fiatalabb gép mint az enyém és az én kuplungom egyben van.múltkor vagy 3 hete tökölön egy haverommal mentem szintén s2000 lenyomott,de nekem aznap euroringes verseny volt ahol 2.lettem a kategóriámban és másnap hallottam hogy leégett a kuplungja a gépnek.Pedig ha visszaolvasol úgy március elejétõl akkor jól láthatod hogy mennyit megyek a géppel és milyeneket és kopkopkop bírja a terhelést!!!Remélem még évekigHa akarod meg tudod lesni a vidiket amiket amióta megvan azóta csináltam.Eddig még semmi baja nem volt,pedig 10 év alatt 30ekm-t tettem bele ilyen mutatványokkal:

os?user=szutijz


Szóval én nem bántam meg a dolgot...

darren

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
TS
« Válasz #2467 Dátum: 2008.05.18 12:20:19 »
Idézetet írta: "SchKar"
Hali Mindenki! Van még egy fekete 5 ajtós TS a városban! Tegnap láttam itt lakik a csávó 3 házzal odébb! Legalább nem egyedül leszek a sok honda ellen a cityben! :nagymosoly:
Üdvözlök mindenkit! Enyém a másik ts Sopronban! Nagyon jó a kocsi, csak még kicsit furcsa a váltó! Elõzõleg egy 1.4-es corollám volt, ég és föld a kettõ!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2468 Dátum: 2008.05.18 12:26:55 »
Idézetet írta: "darren"
Idézetet írta: "SchKar"
Hali Mindenki! Van még egy fekete 5 ajtós TS a városban! Tegnap láttam itt lakik a csávó 3 házzal odébb! Legalább nem egyedül leszek a sok honda ellen a cityben! :nagymosoly:
Üdvözlök mindenkit! Enyém a másik ts Sopronban! Nagyon jó a kocsi, csak még kicsit furcsa a váltó! Elõzõleg egy 1.4-es corollám volt, ég és föld a kettõ!


Hali.Grat a kocsihoz.Hát a váltót meg kell szokni.Nekem 1.6-osom volt ezelõtt,de igen,nagyon megy ahhoz képest is:-)

ts77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
TS
« Válasz #2469 Dátum: 2008.05.18 13:44:22 »
Idézetet írta: "darren"
Idézetet írta: "SchKar"
Hali Mindenki! Van még egy fekete 5 ajtós TS a városban! Tegnap láttam itt lakik a csávó 3 házzal odébb! Legalább nem egyedül leszek a sok honda ellen a cityben! :nagymosoly:
Üdvözlök mindenkit! Enyém a másik ts Sopronban! Nagyon jó a kocsi, csak még kicsit furcsa a váltó! Elõzõleg egy 1.4-es corollám volt, ég és föld a kettõ!


Helló darren! Nagyon jól tetted hogy írtál ide, sok balesetmentes kilométert! Asszem ugyanolyan autónk van  :D

Wik! Szívesen viszlek én is, ha össze tudunk egyezetetni egy bp-i helyszínt. Az enyimé gyári állapotú. Annyi hogy egy TTE dob van fent, így kicsit morgósabb a hangja (hangyányival), de a teljesítményt nem befolyásolja ez a dob.

Wik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
TS
« Válasz #2470 Dátum: 2008.05.19 07:21:51 »
Szuti, Ts!

Köszönöm a felajánlásokat! Szerintem élnék is vele! Jó lenne ha a héten össze tudnánk hozni. Nagyon megköszönném ha mindketten ott tudnátok lenni! Jó lenne ha össze tudnám hasonlítani a kettõt, bár ugye nekem Ts-é a mérvadóbb, de kíáncsiságképp Szutié is érdekel!  :pofa:  Nekem a szerda vagy a csütörtök lenne megfelelõ de akkor bármikor. Akár éjfélkor is!  :pofa:
Szuti egyébként az összes videódat megnéztem már, nagyon tutik! Csak hát nem ugyanaz amikor vki figyel az autóójára és úgy hajtja, meg amikor semmit nem tudok az elõéletérõl. Lehet hogy semmi baja, de az is lehet hogy szanaszét van hajtva! Persze az is egyértelmû hogy nem vennék anélkül autót hogy ne vinném el teljes átvizsgálásra szóval ott remélhetõleg minden szarság kiderül róla, szóval maximum bukok pár ezer Ft-ot de nem veszek meg egy lelakott autót. Nem akarok ilyen összegért zsákbamacskát, kiskoromba 200Ft-ért sem vettem, nem ám most 3M-ért! :nagymosoly:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
TS
« Válasz #2471 Dátum: 2008.05.19 07:50:59 »
Gyertek a pénteki mikrotalira.
Biztos mást is érdekelne egy ilyen összehasonlítás.
 :szemez:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí.
« Válasz #2472 Dátum: 2008.05.19 08:47:34 »
Nekem csütörtökön van a hungaroringes verseny,tehát vagy szerdán este tudnánk megnézni vagy pénteken.Én szoktam menni a mikrotalira,nekem elvileg az is jó,meg akkor legalább kicsit megismerkedik Wik is a clubtagokkal.Az ugye péntek este 8 -tól van.Án 7-ig melózok,olyan fél 9 körül érnék oda...ha az mindenkinek jó...

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2473 Dátum: 2008.05.19 09:07:17 »
Üdv All :)

Nah Akkor ma este 3 Ts lesz SOPRONBAn?:D
Én is ott leszek :D
Ütközhetõsdi van este, akkor, vagy?

Sztem ugyanolyanunk van 5ajtós fekete :D

Neked meg honnan van  TTE dobod ts77? :)

SchKarival u a abba a hibába estünk 7-8ezer km után megint zörög a láncfeszítõnk! :S
Szal ennyit errõl :(

Azé a mi kuplungunk se király teljesen, tnap felpörgettem 6-7 körülre, aztán csúszott egész végig, alig akart elindulni.... :S és szinter szag ezerrel! :) jó büdös az ilyen :)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2474 Dátum: 2008.05.19 09:18:08 »
Egyszer nekem is volt szaga rendesen,de akkor elrontottam,mert a fogásponton tartottam indulás elõtt és az nem esett neki jól.Így ha van valami akkor az alatt tartva indulok el és így semmi szag.Nem értem ezt a láncfeszítõs dolgot,nekem semi baja még kopkopkop,pedig nekem is cserélve volt.Nehezen hiszem hogy 6-7ezrenként kéne cserélni egy ilyen kopóalkatrészt.Sztem nézessétek meg hátha mondanak valamit a szervízben.wik amúgy nem lesz teljesen igazságos az összehasonlítás,mert most nekem teljesen ki van pakolva a gép.Kivettem az üléseket is hátulról...bár ez sztem max 20 kiló elõny még a módosítások mellett.