Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1581349 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2445 Dátum: 2008.05.13 21:18:06 »
Misi én most egész napoz számoltam úgy 6-ig ami azért elég sok.Ha ebbõl 2 vagy 3 órát adnánk a versenyre,akkor is maradna elég.Ha megnézed azt hogy félóránként engednek fel 40 embert akkor azért elég gyorsan lepöröghet még 200 ember is.Mindenki meg úgysem fog  sokszor menni.Lehetne csak felvonulás is ami szintén lehetne 20 perc ott minden toyotás fent lenne a pályán,tilos lenne az elõzés és lenne egy sorrend.Ez kb fél nap alatt lemehet és csinálhatnánk a toyotások között is egy versenyt ami megint csak 1 órát venne igénybe.Az sbkm-mel egyszerre 25 autó volt fent a pályán és nem volt kocc sem.Egyszerre olyan 15 fért el kényelmesen,de meg lehet kérdezni én max 40 autóra emlékszem amit mondtak hogy annyit engedtek fel a hungaroringre 1 etapban.A rendezõk lehetnének váltva azok az emberek akik eddig is segítettek.Én meg a mentõk mellett dolgoztam még 5-6 éve úgyhogy jópár mentõs ismerõsöm van akiket meg tudok kérdezni milyen lehetõségek vannak erre.Persze ez így nagyon egyszerûen hangzik,de már elkezdtem utánajárni a részleteknek.Max ha nem jön össze akkor is tudom mi a helyzet.A Toyota Sportautó Klub pl a pannóniaringre szervezi a taliját ami sztem szintén félnapos és minõségében,technikájában ugyanaz a kategória mint a hungaroring.Szóval szerintem a megautóztatás a legkevesebb és a benzint úgyis mindenki kifizeti akkor is ha bármilyen talira feljön.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
TS
« Válasz #2446 Dátum: 2008.05.13 21:41:12 »
Nem vagyunk mi semmi rossznak az elrontói. Ha van kedved/energiád/bármid, akkor járj utána a részleteknek, hozz egy pontosnak mondható kalkulációt és beszéljünk róla valamelyik mikrotalin. Elég kevés az idõnk, úgyhogy 2 héten belül dönteni kéne...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2447 Dátum: 2008.05.13 21:44:38 »
Okés.Most péntekre megpróbálom megtudni az egészet hogy mi mennyiért van és mire lehet számítani.

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2448 Dátum: 2008.05.14 12:26:31 »
Szuti :)

Engem azok a videok is érdekelnének amikor kiscsusznak a verdák!

Olyat nem tennél fel?

Csak hogy tudjuk hogy milyen az is, ne csak a profi köröket :D

Üdv:
Zor

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2449 Dátum: 2008.05.14 13:08:41 »
Idézetet írta: "zorits"
Szuti :)

Engem azok a videok is érdekelnének amikor kiscsusznak a verdák!

Olyat nem tennél fel?

Csak hogy tudjuk hogy milyen az is, ne csak a profi köröket :D

Üdv:
Zor


Olyan sajna nekem nincsen,csak láttam a tükörbõl amikor meg elõttem volt akkor meg nem ment a kamera.Bocsi.mindent fel szoktam rakni.

SchKar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
TS
« Válasz #2450 Dátum: 2008.05.15 16:52:23 »
Hali Mindenki! Van még egy fekete 5 ajtós TS a városban! Tegnap láttam itt lakik a csávó 3 házzal odébb! Legalább nem egyedül leszek a sok honda ellen a cityben! :nagymosoly:
Az élet 6200 felett kezdõdik!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2451 Dátum: 2008.05.15 21:45:22 »
Én is láttam ma egy durván szpoilerezett feket eTS-t vagyis asszemm az volt,de az elejét nem láttam,de nagyon kemény szpoilerezése volt. Durvább mint Benziné volt.
Adj a Hondásoknak Schkar :-) :toy:

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
TS
« Válasz #2452 Dátum: 2008.05.16 01:03:41 »
Na eddig tartott a sérülésmentes kocsi, meg az új rendszám is:D kibírt 3 hetet.

Nyílegyenes úton (várker OTP elõtt) lazán belémtolattak. Nõ meglátott egy helyet és visszatolatott, csakhogy közbe ottvoltam én. Ráadásul bele is nézett a tükörbe ezért nem is gondoltam hogy nem vett észre.
Nyomtam a dudát, ***t nem ért, mire bevágtam rükibe addigra meg már betörte az elejét.

Vonóhorgos kombi volt az ellenfél, lapot kaptam egy kis kiabálás árán.
Védekezés1: indexeltem.. (rotfl)
Védekezés2: Nem az én autóm és nagyautóval nem tudok parkolni...
Védekezés3: kb 3 e ft a károd, minek kell betétlap... (rendszám+keret+ elsõ löki fényezés mert pont benyomta a lököst és látszik is elég rendesen)

Kivettem a képet, mert teljesen széthúzta a lapot. Légyszi ne rakj be ekkora képet.
Köszi, Misi

Wik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
TS
« Válasz #2453 Dátum: 2008.05.16 01:36:35 »
Szevasztok!

Új vagyok a fórumon de elég sokat olvasgattam mielõtt regisztráltam! Amiért megkerestelek titeket az egyszerû TS-t szeretnék venni! Én nem vágyom rá hogy AMG-ket alázzon a gép, én ugyanúgy használnám melóba járásra, nyaralásra meg ilyesmi, de azért szeretném látni néha a "mi fa** hajtja ezt a gépet" nézést a mellettem lassan elmaradó autósok arcán! :kacsint: Szóval mindent tesztet elolvastam a géprõl amit csak írtak de mégis a legfontosabb, a Ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Megéri-e használtan vagy nem? Konkrétan néztem egyet csak vhogy furcsán olcsó. Bár lehet hogy csak én vagyok túl gyanakvó! http://www.hasznaltauto.hu/1854891_toyota_corolla_2002 Lécci mondjatk véleményt! Nagyon megköszönném!

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2454 Dátum: 2008.05.16 08:31:59 »
A 2002-2004 ig, azoknak elég sok gyári baja van, egyik a szelephimba.... eltörik bizonyos km után, mert anyag hibás....
hát igen, az furán óóccsó, a neten hírdetik is már vagy egy éve...:S

Ha komolyan gondolod akkor 4misit szánjál rá, és olyat vegyél ami nem borult meg nem volt gallyra törve, mert ezek elég érzékjeny masinák, és nem szeretik ha nem vigyáznak rá, és nem normál minõségû olajat/benzint kapnak!

Nekem 5ajtósom van, nyaralni megyek autópálya fix 160-140 akkor 8,5 bõl megvan ha nyomkodom a gépet akkor akár 13,5 is a fogyasztás, de az már a sofõrtõl is függ, vagyis a lábától :D

Jah tegnap majdnem elszégyeltem magamat.... egy Suzuki majdnem lealázott.... láttam, hogy épp próbálkozik motor pörgetés stb... wazz kilöktem a kipörrgátlót, aztán mondom adok neki.... persze, csak egy helyben álltam majdnem 2másodpercig, mert ***a fehér aszfalt volt.... :S nah de miután elindultam azután kettõnél már integettem neki.... fogja fel ugy, hogy elõnyt adtam neki:D

Ettõl függetlenül, a Contact 2 es gumi egy nagy büdös ***!!!!!!!!! csúszik, esõben meg nulla!!! :( :S


Multkor én is láttam egy piros TS-t full spoilerrel, de nem találtam miután utánamentem....Fváron :S

Pedig érdekelne a spoiler dolog :)

 :toy:  :nagymosoly:  :twisted:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2455 Dátum: 2008.05.16 08:33:52 »
Idézetet írta: "Wik"
Szevasztok!

Új vagyok a fórumon de elég sokat olvasgattam mielõtt regisztráltam! Amiért megkerestelek titeket az egyszerû TS-t szeretnék venni! Én nem vágyom rá hogy AMG-ket alázzon a gép, én ugyanúgy használnám melóba járásra, nyaralásra meg ilyesmi, de azért szeretném látni néha a "mi fa** hajtja ezt a gépet" nézést a mellettem lassan elmaradó autósok arcán! :kacsint: Szóval mindent tesztet elolvastam a géprõl amit csak írtak de mégis a legfontosabb, a Ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Megéri-e használtan vagy nem? Konkrétan néztem egyet csak vhogy furcsán olcsó. Bár lehet hogy csak én vagyok túl gyanakvó! http://www.hasznaltauto.hu/1854891_toyota_corolla_2002 Lécci mondjatk véleményt! Nagyon megköszönném!


Hí.Én csak azt tudom elég régóta van fent ez a hirdetés,ami több dolog miatt is lehet.Vagy van valami gáz a kocsival,vagy csak kevesen akarnak ts-t.Pedig sztem a 88ekm nem olyan túl sok.Ahogy látom szép állapotban van,és sztem egy igényes emberkéé lehetett,mert mintha goodyear f1 gumik lennének rajta ésszép a felni is,nem egy alap valami.Mondjuk ez csak sejtés...Ha nagyon érdekel akkor sztem hívd fel õket és kérdezz rá a rendszámra meg hogy hol szervízeltették és miket ceréltek benne.Ha nagyon akarod mindenképpen ki kell hogy próbáld...Meg sztem lehet hogy csajszié volt,mert elöl,hátul tolatóradarok vannak ha jól látom.Röviden ennyit tudok.Ha pesti vagy érdemes lenne kipróbálnod egy ts-t hogy tudd mihez viszonyítani azt.Mennyire komolyan gondolod a  dolgot?Asszem Peti innen a fórumról is ezt a kocsit nézegette,de talán nem azért nem vette meg mert valami gond volt vele.Ha túl olcsónak tartod kérdezz rá mi lehetett a baja.Múltkor még volt egy nagyon olcsó ts a használtautón és felhívtam az ember azonnal megmndta hogy törve volt.Lehetnek normálisak is a kereskedõk.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
LML.
« Válasz #2456 Dátum: 2008.05.16 09:16:43 »
Rám meg úgy gurult vissza egy csaj még tavaly hogy beengedtem magam elé aztán feküdtem a dudán,mégis visszagurult.Hát ilyenek az emberek sajna.

BeNZiN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
TS
« Válasz #2457 Dátum: 2008.05.16 20:10:12 »
Idézetet írta: "Wik"
Szevasztok!

Új vagyok a fórumon de elég sokat olvasgattam mielõtt regisztráltam! Amiért megkerestelek titeket az egyszerû TS-t szeretnék venni! Én nem vágyom rá hogy AMG-ket alázzon a gép, én ugyanúgy használnám melóba járásra, nyaralásra meg ilyesmi, de azért szeretném látni néha a "mi fa** hajtja ezt a gépet" nézést a mellettem lassan elmaradó autósok arcán! :kacsint: Szóval mindent tesztet elolvastam a géprõl amit csak írtak de mégis a legfontosabb, a Ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Megéri-e használtan vagy nem? Konkrétan néztem egyet csak vhogy furcsán olcsó. Bár lehet hogy csak én vagyok túl gyanakvó! http://www.hasznaltauto.hu/1854891_toyota_corolla_2002 Lécci mondjatk véleményt! Nagyon megköszönném!



Nehéz ezeket eladni, én is nagyon sokáig árultam és végül ugyanennyiért ment el, tehát ettõl még nem biztos, hogy nagy baja van. Fõleg vidéken szinte lehetetlen használt de 3 millió körüli sportkocsikat eladni, a pestiek többsége meg lusta leutazni megnézni a vidéki kocsikat.

Azt hiszem ebben a kategóriában talán csak sportújságírók próbáltak többféle autót mint én, úgyhogy ha megpróbálok objektív lenni csak akkor vegyél TS-t ha ötajtós kocsit akarsz és a Seat Leon nem tetszik. Sokféle költséges tipushibákat produkál amik nem biztos hogy elõjönnek de a tapasztalat azt mutatja, hogy a legtöbb corolla/celica elõbb utóbb szenved ezektõl.

Ezek a teljesség igénye nélkül : váltó szinkrongyûrûk, láncfeszítõ és maga a lánc ami szintén nem egy massziv darab, a vvtli is elég kényes dolog és nagyon kevesen tudják javítani, a gyári futómûvet nem szidnám mert nekem nem az volt de senki nem mond jókat róla.

Ha jó állapotban vedd meg, ha vigyáztak rá nagyon jó kis kocsik ezek, a versenytársaknak még több tipushibájuk van. Esetleg egy Honda Integra ha mégse a TS... :)

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
TS
« Válasz #2458 Dátum: 2008.05.16 23:07:46 »
Azért a leonnak is megvannak a maga nyûgjei, de kevésbé költségesek.

Nekem pl alacsony sebességû kanyarodáskor (parkolás, állóhelybõl elfordulás) van egy kis nyikordgó hanga a kocsinak. Váltó.
A difi adja, mert kevéssé van elõfeszítve hogy bírja a nyomatékot, és ezért rezonál valami benne.

Sperrel megszûnne, volt egy 180e km es leon ami 20e tõl 180e ig nyikorgott mikor eladták és azóta is üzemel. Tehát szétesni nem fog, csak picit idegesítõ volt az elején :D

Ami a leonnál kehes:
Direktszûrõ olajától vagy kókány szûrõ esetén a légtömegmérõ beszarik. (ha leadod a régit 25k a felujított gyári)
A gyujtótrafók, ezt 2003/12 tõl más beszállítóra cserélték azokkal nincs gond.
A kipuffrendszer eléggé szívószál méretû, bár 210le-ig kiszolgálja a kocsit, de egy 65-70es rendszer végig kb 15 lovat hoz annyira fojtva van a motor.

Amivel lehet fejleszteni:

A gyári 180 as injectorok 210le ig elegek, felette a 225 és kell. (mondjuk egy pár injektorszett a 225 TTbõl van szabadon itthon :D )
A gyári IC elég vicces méretû, ráadásul 2db is van benne hogy bonyolítsuk a dolgot.
Másik turbóval, olyan 250 paci az aminél még nem kell a motorhoz nyúlni, azért az elég tisztességesen tud már menni.

Amúgy én meg vagyok elégedve a leonnal, bár nem egy toyota minõség (fõleg a nyikorgó mûanyagokra gondolok), de azért a pénzért egyszerûen nincsen jobb. Ráadásul míg a Yarisban volt 18e km mikor vettük, ebbe meg 78, szóval ez nem igazán kompetens egymással.

Goronbán 3M ért lehet venni törésmentes 2004es 80e km körüli autót. Amiben sokkal jobb a toyotánál, hogy a leonhoz minden bokorba van minden alkatrész. Nem kell kenyából hozatni, Angliából, Németországból bármit megkapsz.

Wik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
TS
« Válasz #2459 Dátum: 2008.05.17 00:59:31 »
Hát srácok nem ezeket a válaszokat vártam õszintén meg kell mondjam! :szomoru: Ez az az autó ami soha nem romlik el, a Corolla ugye, egyrõl beszélünk? :pofa: Gyári hibás alkatrészek? Japán autónál? Hát mindegy ez van! De egyébként igen szeretnék ts-t venni. De ha az nem jön össze akkor is japánt mindenképpen, ha nem izmosat akkor is japánt. Régi kedvencem a mazda 3 (bocsi az offért) de most abból vennék egy 1.6ot és az megin nem megy úgy mint ahogy én szeretném. ráadásul 2002 elõttit nem szeretnék semmiképpen! Nem egyszerû ez az autóvásárlás! Pls help! :szomoru: