Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1581402 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Hali.
« Válasz #2430 Dátum: 2008.05.08 00:02:24 »
Idézetet írta: "ts77"
Idézetet írta: "Szuti"
Egy Ts mindíg szép,fõleg ha jó állapotban van:-)Én ma megyek cseréltetni a féktárcsákat meg a fékolajat is jó kis motul megy bele a tárcsa csak sima textar aszondják sokkal nem jobbak a fúrt,mart cuccok csak hamarabb és majd ha spórolok kicsit akkor lesz rá egy nagyobb rendszer ez meg jó lesz télire...


Tárcsád mennyi km-t bírt ki?  (Pályakilométereket oszthatod kettõvel :) )


Most vagyok 50ezernél és mondjuk 7-8 alkalommal voltam pályán.Amikor vettem 20ekm-vel még alig volt bajuk a tárcsáknak.

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2431 Dátum: 2008.05.08 08:38:11 »
Enyémbe 75 ezer, de még bírja ;)

Majd ha cserélem ezeket a betéteket, akkor az elsõ tárcsákat sztem kicseréltetem!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2432 Dátum: 2008.05.08 14:52:15 »
Idézetet írta: "zorits"
Enyémbe 75 ezer, de még bírja ;)

Majd ha cserélem ezeket a betéteket, akkor az elsõ tárcsákat sztem kicseréltetem!


Nekem azért is kellett cserélni a tárcsát,mert az utolsó euroringes móka alatt eléggé le lett lakva az elsõ tárcsa mivel betét nélkül mentem pár kört.Na ez meg is látszódot a tárcsán szanaszét volt karcolva.Megnéztem és tényleg 8 alkalommal voltam eddig pályán ott meg azért kaptak rendesen a fékek.Eleinte csak úgy fékeztem hogy óvatosan lassan hogy szépen beférjek,de amióta idõt akarok autózni azóta satu az utolsó körüli pillanatban és kanyarból már gyorsítás...Na ez meg eszi  a betéteket mint állat,de most kaptam egy infót grafit betétekrõl elég olcsón.Állítólag rallysok használják.Majd next kipróbálom

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #2433 Dátum: 2008.05.09 12:23:35 »
Sporttársak!

Hétfõn rendkívüli nyílt nap a Hungaroringen. Részleteket lejebb:

Kedves Hölgyem / Uram
 Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy 2008. május 12-én, Pünkösd hétfõn rendkívüli Autós Nyílt Napot szervezünk. A program 9 órakor kezdõdik, regisztráció 3/4 9-tõl az új alsó parkolóban. Minden érdeklõdõt szeretettel várunk.
Tervezett idõbeosztás

délelõtt
09:00 - 09:20 1. kategória
09:25 - 09:45 2. kategória
09:50 - 10:10 1. kategória
10:15 - 10:35 2. kategória
10:40 - 11:00 1. kategória
11:05 - 11:25 2. kategória
11:30 - 11:50 1. kategória
11:55 - 12:15 2. kategória
ebédszünet: 12:20 - 13:20
délután
13:25 - 13:45 1. kategória
13:50 - 14:10 2. kategória
14:15 - 14:35 1. kategória
14:40 - 15:00 2. kategória
15:05 - 15:25 1. kategória
15:30 - 15:50 2. kategória
15:55 - 16:15 1. kategória
16:20 - 16:40 2. kategória
A tervezett idõbeosztás változtatásának jogát a résztvevõk létszámától függõen fenntartjuk!

A résztvevõket akkreditáláskor az autó teljesítményétõl függõen az alábbiak szerint, csoportokba osztjuk:

lassú kategória: 150 LE alatt (110 kW)
gyors kategória: 150 LE felett (110 kW)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Nyílt nap...
« Válasz #2434 Dátum: 2008.05.12 19:40:28 »
Most a pünkösd miatt nagyon kevesen voltak kint a nyílt napon úgyhogy jó tempót lehetett autózni.Sajna a videókat elrontottam,mert nem kapcsolt be valami miatt a gép,pedig 4-et is mentem.1.9.1.8-ra fújtam a gumikat és így kopottan úgy tapadt mint még soha.2.23-akat mentem akkor amikor egyedül voltam meg 2.24-et.2 személlyel 2.26-2.28-at.Az új tárcsa kapott 450km-t mielõtt odaértem volna a pályára ahol a 4 kör alatt 113km-t tettem meg.Úgy kezdõdött az elsõ 20 perc hogy valaki kisodródott a szalagkorlátnak és piros zászlót kaptunk ami azt jelenti hogy ki kell jönni.Visszamentünk pár perc múlva akkor egy integra elõttem sodródott ki és neki is ütközött valaminek.Na piros megint aztán az elsõ 20 perc elég rossz volt.Aztán a legnagyobb skalpom egy rs4-es audi volt akit elengedtem és utánna visszaelõztem kanyarban aztán a célegyenesben megelõzött és uztán 4 körön keresztül a kanyarokban a seggében voltam a célegyenesben meg kaptam 30métert.A legdurvább az volt amikor egy 330i bömöst engedtem el.A srác sbkm-es bár még csak hírbõl ismerem,de most hogy elengedtem tudtam hogy 2.25-öt tud és rajta maradtam nagyon durván végig 1 körön keresztül.A célegyenesben 2méterrel mentem mögötte végig 180-ig onnan fék aztán egy kanyarban elmentem,mert kicsit kisodródott és inkább elengedett.Na akkor jött a pudingpróba hogy mi van amikor én megyek elõl.Hát így is ugyanaz volt a helyzet.Tolni nem tudott,de elmenni sem tudtam aztán a célegyenesben olyat csinált amit nemigazán lehet.Kifékezett belülrõl ami le is van írva hogy ne csinálják az emberek,mert én kívül voltam õ meg belül aztán én ugye nagyobbat fékeztem és kijjebb is sodródott a kanyarban én meg belül elmentem és vagy 5 métert szereztem amit kicsivel mindig tudtam növelni.Aztán elrontottam egy kanyart akor feljött rám és 2-vel a célegyenes elõtti kanyarban annyival gyorsabban ment be mint kéne hogy eldobta a gépet.Nem lett semmi baja,csak kisodródott.Akit elkaptam még egy clio rs 197,pár alfa,bömösök meg egy impreza is,de nem ismerték a pályát annyira.Bár a clio megvan vidin majd felteszem.Asszem le tudok menni 2.20 alá is ha még egy kicsit késõbb fékezek és jobban kiteszem a szélére a kocsit.Máj 22.-én lesz az idõmérõs verseny,majd ott megpróbálom.Így viszont már 10 másodperccel jobbat mentem mint tavaly.Szóval kár hogy csak én vagyok ilyen lelkes,de a corollaclubbosok meg egy srác egy mr2-vel is odajöttek gratulálni az rs4 után:-)Hát tényleg nagyon jó volt...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #2435 Dátum: 2008.05.12 21:24:50 »
Itta vidi:


szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Hí All!
« Válasz #2436 Dátum: 2008.05.12 22:15:20 »
Idézetet írta: "Szuti"
Itta vidi:


Gratula Szuti, iszonyat kemenyen nyomod! :) tetszett a video!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Köszi:-)
« Válasz #2437 Dátum: 2008.05.12 22:33:00 »
Köszi szépen.2.20 alá kéne lemennem valahogy,bár sztem nemtom hogy azt hogy tudnám megcsinálni amikor az evo-k,meg imprezák mennek 2.14-2.16-ig.

Én mondjuk azt tartanám jó ötletnek ha mondjuk egy nagy toyotatali lehetne a hungaroringen.Nagyon sokba kerül,de iszonyatosan jó lehetne.A ww-sek pl pár éve kibérelték a pályát.Van egy haverom aki mesélte és vidi is van fent a youtube-on.Esetleg erre lehetne többet is költeni,mert ha mondjuk egy tali kerül 1000-ft-ba valami program vagy részvételi díj és mondjuk egy nyílt napon 7000ft-ért lehet menni 3szor 20 percet akkor sztem elég sokmindenkinek megérne mondjuk 5-10ezer ft-ot fejenként hogy egy egész napot kint lehessünk csak toyotások.A ww-sek nagyon sokan voltak,de ha összefognánk a celicafórumosokkal meg a corollaclubbosokkal és jól meg lehetne hirdetni akkor sztem szép kis összeg jöhetne össze erre a célra.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
TS
« Válasz #2438 Dátum: 2008.05.13 09:40:06 »
Persze, jó dolog lenne egy ringes tali, csak az a baj, hogy megfizethetetlen. A pályabérlés 1 milla/nap. Ennyi pénzünk az életben nem lesz... Hogy mást ne mondjak, még a TMH se azt bérelte ki az IS F bemutatójára, kevesebbõl kijön a reptér 2 napra.
Az meg külön kérdés, hogy mennyien jönnének el, mondjuk 6-7 ezeres beugróval oda? Tavaly a reptéren 300 fõ felett volt a belépõk száma, ennyien biztosan nem jönnének el. Nem akar mindenki száguldozni, stb. (Gondolj csak arra, hogy ezekre a nyíltnapokra mennyien mennek el a Toyotások közül, legyen az itteni fórumozó, Indexes, Sportautós, Corollás, Lexusos.)
Ha eljönne 50 autó, akkor már örülhetnénk. De az nagyon karcsú egy országos talinak. A rentábilitásáról nem is beszélve...
Szóval jó lenne, jó lenne, de ha csak nem találsz rá szponzort, aki lehetõvé teszi, hogy egy ezresnél ne kelljen többet fizetni/fõ, akkor azt kell mondjam, hogy nem mostanában lesz ott tali...
Még a repteres is iszonyat kockázat. 2 éve úgy dobtunk össze egy 100-ast, mert idõjárás/Toyota nyílt hétvége/kitudja mi miatt csak úgy 100-an jöttek el. Egy repteres nyári tali költsége közelíti a fél millió forintot, és ha nem jönnek el legalább 250-300-an, akkor ki sem tudjuk gazdálkodni.
Ez van....

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Misi.
« Válasz #2439 Dátum: 2008.05.13 14:20:46 »
Azért nekem erre is lenne ötletem hogy lehetne kigazdálkodni.Mondjuk ha meg lehet beszélni a ringesekkel hogy mondjuk csak egy fél nap legyen vagy 3/4 akkor mondjuk az ár feléért akkor más mindjárt más a helyzet.Ide meg sztem jóval többen eljönnének ha tudják hogy ilyen program van.Ha csak azt veszük hogy vagyunk 100-an sztem bármilyen autósnak aki eljön egy talira megérne 5ezer ft-othogy körbemenjen jópárszor a ringen.a pénz másik részét meg össze lehetne hozni azzal a kb 40-50 emberrel akik közül már kb 20-at személyesen ismerek és ugyanolyan fanatikusak mint én hogy amint van lehetõségük pályára menni jönnek és versenyeznek.Általában 2 óra autózásért kell fizetni 20-25ezer ft-ot.ha mondjuk azt mondanánk nekik hogy csinálunk egy idõmérõs versenyt mint amilyen szokott is lenni és mondjuk elkérünk tõlük 15 ezer ft-ot erre a 3 órára ami bemutató jellegû is lehet,sztem sok toyotás megnézné hogy teljesítenek azok a bizonyos versenyzõ szellemû amatõrök akikkel most már én is járok az ilyen pályanapokra.Így akkor akkor biztosan elégedett lenne mindenki azzal hogy a tali idején ezt a 3 órát kivéve mindenki ott körözhetne amennyit csak jónak látja.Most így 1 napi foglalással számoltam a dolgot.Ami még pénzbe kerül az a mentõ  meg ha akarunk idõmérést akkor az és ennyi.A kaja úgyis ott van nem nagyon lehet mást odavinni és így már simán kijönne a dolog.Emellett tudom hogy van olyan lehetõség hogy du 6 után lehessen lefoglalni a pályát.Ha mondjuk a fél naphoz hozzácsapnánk ezt a 2 órát akkor kényelmesen ki lehetne jönni ebbõl a pénzbõl ahogy én számolom.Persze szervezést jelent mindenkinek,te ha azt veszed hogy egy nyílt napon 20percenként max 40 embert engednek be és 3szor 20 perc 7eft akkor egy tali ahol annyit mész amennyit csak akarsz fejenként 5ezret megérhet.Itt is lehetne kategóriákat csinálni simán hogy nagy galiba ne lehessen.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Zori.
« Válasz #2440 Dátum: 2008.05.13 14:29:13 »
Zori...

Hívtál pénteken,de amikor visszahívtalak nem vetted fel,meg szombaton sem.Mi a fax van?

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2441 Dátum: 2008.05.13 14:31:18 »
Jah Semmi kül :)

csak hívtalak, hogy mi a fax van :D aztá az iphone néha szarakodik, és nem láttam hogy kerestél, sorry!

MIzu?

Üdv:
Zor

Satriani

  • Vendég
Re: Hí All!
« Válasz #2442 Dátum: 2008.05.13 19:55:55 »
Idézetet írta: "Szuti"
Itta vidi:


 :10:

Szépen kitanultad a kocsit és a pályát, maximális tiszteletem.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Hí All!
« Válasz #2443 Dátum: 2008.05.13 20:11:00 »
Köszi hát ez már sokkal jobb mint ami múltkor volt.Itt asszem minden kör 2.28-as akkor is amikor elõzök 2-t.A 2.23-asakat nem tudtam felvenni,de május 22.-én lesz a verseny majd ott megörökítem amit tudok.Remélem lesz még az alatt is egy kicsivel eredményem.2.21-el elvileg gyõzhetek a kategóriámban.Még pár íven kell változtatnom olyan 6-8-ra saccolok ahova más íven késõbbi fékezéssel sokkal gyorsabban be tudok menni és ki is jönni belõle úgy hogy kiteszem az összes kerékvetõre a kocsit.Ez nem azt jelenti hogy rádobom hanem hogy használom a pálya szélét is.Sztem ez még 5-6 másodperc lehet.Ezt azért gondolom mert az egyik srác 2.14-et megy egy s2000-rel.Õt monduk nem tudom megverni,mert pályán jóval gyorsabb az s2000.Legalábbis ez  a kocsi ezzel a sofõrrel nagyon jöl megy.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
TS
« Válasz #2444 Dátum: 2008.05.13 21:05:37 »
Nem tudom, hogy egy fél délután kedvéért mennyien utaznának fel vidékrõl, az útiköltségen felüli plusz 5-7 ezer forinttal is kalkulálva.
Arról nem beszélve, hogy fél nap alatt nehéz úgy megkocsikáztatni azt a 100 embert, hogy élvezhetõ legyen de ne törjék halomra egymást. Szerintem ez nem túl kivitelezhetõ.
Ha jól tudom, a ringet csak úgy lehet bérelni, hogy biztosítani kell mentõt, rendezõket, stb. Ez se 10 fillér. Továbbra is azt gondolom, hogy jó buli lehet, de nem ennyi embernek egyszerre, és nem ennyi pénzért.
De ha valaki elvállalja, hogy szerez támogatót hozzá, és megszervezi, akkor nyitottak vagyunk, hogy az Egyesület is beszálljon.