Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1586079 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2400 Dátum: 2008.04.28 10:18:42 »
Hali Toto,

Én mindig 98ast tankolok, érezhetõ is sztem a 95 98 diffi, 100asat havi 2szer talán...  az annyira nem érezhetõ számomra, fõleg, hogy a Shell V powert visszatolték 98asra a mérések szerint :) most láttama benzinkúton 98 asnak van hitelesítve :)

Szal én 98 as párti vagyok, essonál tankoltam sokszor, de az valahogy nem olyan QL, aztán most GP qútnál szoktam, ezzel 100% osan elégedett vagyok ( igaz MOL üzemanyag...) OMV-t próbáltam carrera 100 at... sztem nem éri meg...

Szuti asszem csak shell v powert tankol - õ tudna arról nyilatkozni bõvebben!

:)

  :toy:  :vezetes:  :ordog:

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2401 Dátum: 2008.04.28 10:24:36 »
Igaz azt el is feledtem, ezt jó hogy meg említetted Szuti!

Nem a tesconál volt igaz, hanem egy másik qtnál valami privát de arra nem emléxem hogy 95, vagy 98, de mivel alacsonyabb volt az iktán szám, máshol robbant a motor, azért kopogott, Szuti tanácsolta nekem is a benyát, hogy tegyek bele wépáwört, azóta havi 2szer tolok is bele, de általában 98 al szurom.

BeNZiN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
TS
« Válasz #2402 Dátum: 2008.04.28 10:31:49 »
Idézetet írta: "ToTo"
Csak úgy kiváncsiságból, ti milyen benyát tankoltok a verdátokba? Van egyáltalán értelme magasabb oktánú benyát tenni a verdába mint pl. a Shell V-Power Racing 100 vagy az OMV Carrera 100 mondjuk a sima 95-ös vagy 98-as helyett? Változik-e egyáltalán valami, tényleg jobban áttisztítja a rendszert, hosszútávon véd a kopás és lerakódás ellen a befecskendezõ rendszerekben és a mocikban, kisebb lesz a fogyasztás és nagyobb lesz a motorteljesítmény? Annyi mindent lehet olvasni ezekrõl a benyákról, hogy tényleg van benne valami véleményetek szerint?  :hmm:



Ebben tudok segíteni, mert az enyém mindig rettenetes csörgéssel jutalmazta a rossz minõségû benzint. A legtöbb 95-öst utálta. Amik hosszú próbálkozások után a leghalkabbak voltak, tehát gondolom a legsimább égést generálták, a Jet-nél és a Tesco-nál kapható 98-as benzin.
Amit pedig soha ne rakjatok bele az szintén Tesco-nál a 95-ös.
Ennél magasabb oktánszámra volt hogy jobban csörgött mint a 98-asokra, azt gondolom nem kell annál jobb neki.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2403 Dátum: 2008.04.28 10:47:13 »
Idézetet írta: "BeNZiN"
Idézetet írta: "ToTo"
Csak úgy kiváncsiságból, ti milyen benyát tankoltok a verdátokba? Van egyáltalán értelme magasabb oktánú benyát tenni a verdába mint pl. a Shell V-Power Racing 100 vagy az OMV Carrera 100 mondjuk a sima 95-ös vagy 98-as helyett? Változik-e egyáltalán valami, tényleg jobban áttisztítja a rendszert, hosszútávon véd a kopás és lerakódás ellen a befecskendezõ rendszerekben és a mocikban, kisebb lesz a fogyasztás és nagyobb lesz a motorteljesítmény? Annyi mindent lehet olvasni ezekrõl a benyákról, hogy tényleg van benne valami véleményetek szerint?  :hmm:



Ebben tudok segíteni, mert az enyém mindig rettenetes csörgéssel jutalmazta a rossz minõségû benzint. A legtöbb 95-öst utálta. Amik hosszú próbálkozások után a leghalkabbak voltak, tehát gondolom a legsimább égést generálták, a Jet-nél és a Tesco-nál kapható 98-as benzin.
Amit pedig soha ne rakjatok bele az szintén Tesco-nál a 95-ös.
Ennél magasabb oktánszámra volt hogy jobban csörgött mint a 98-asokra, azt gondolom nem kell annál jobb neki.


Mi lesz Benzin este Disco?:-)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
TS
« Válasz #2404 Dátum: 2008.04.28 12:52:42 »
Köszi srácok a véleményeteket!  :kacsint:

zorits: most tényleg a 100-as Shell V Powert visszatolták 98-ra a mérések szerint? Ezt hol láttad vagy hol olvastad? Milyen benzinkúton van 98-asnak hitelesítve? Tudomásom szerint a V-Power Racing és az OMV Carrera mindkettõ 100-as, de hát ki a fene tudja tutira?!
Toyota Yaris T SPORT
153



BeNZiN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
TS
« Válasz #2405 Dátum: 2008.04.28 13:02:26 »
Nincs még a nevemen a kocsi, úgyhogy max itt a Vácin egy párat.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2406 Dátum: 2008.04.28 13:36:09 »
Idézetet írta: "BeNZiN"
Nincs még a nevemen a kocsi, úgyhogy max itt a Vácin egy párat.


Okés,akkor este,de menjünk máshova,ott túl sokan vannak...

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
TS
« Válasz #2407 Dátum: 2008.04.28 22:31:49 »
Én a leonba eddig az agipnál meg a tescónál tankoltam. Az agip egyszeri szükségmegoldás volt, egyszerûen nem birta volna ki tovább mert porzó tankkal vettem át a kocsit.
Azóta marad a tecsó 98as, szereti :D Talán túlságosan is, repetázik a rohadék mindíg :D

Nagyátlagban 10et zabál országúton tologatva klímával 7.5lityi.
Városban 11-12 tiporva, nagyon tiporva 14-15, rendesen közlekedve 9 :)

Régi felniket elvitték jópénzé, úgyhogy a pályázásnak lõttek...

Hétvégén gondoltam kimegyek Fertõszentmiklósra egyet racingolni, de lejárt a céges sajtóigazolvány, fizetni meg nem akartam érte, úgyis csak 3-4et mentem volna max.
Ellenben délután jártam arra, és rengeteg Civic Type-R, Cupra, Integra, OPC Opelek, meg ilyesmik jöttek szembe. Volt hogy 5 fehér Tegra egymás után. a 90% uk osztrák rendszámmal.
Persze a helyi erõ is kivonult kapuvárra a 3km en át tartó 30as táblához sápot szedni. (2 sáv van jódarabig, mert a külsõnek a padkáját csinálják hétköznap azért a fa.szé kell kitenni a táblát és otthagyni)
Ovodák-iskolák elõtt ahol a sok állat eltolja neki, ott bezzeg sose látom õket.


Mikor szoktam kimenni Eisenstadt-ba kocsitmosni -(3 euróból kivül belül kitakarítom, és van sampon meg melegvíz a gõzborotvában, nem kapcsol ki 20 sec után a porszívó meg ilyenek Itthon 1x mostam még a Yarist, 800ftot szórtam bele 100asokban, mert alig volt nyomás ráadásul kifelé ***tam a lengõkart is.)-
Szóval mikor kiérek rendszerint legaláb 2-3 új és régi cupra szokott a mosó körül állni, meg mindenféle sport verda. Egyik másikra kb még egyszer rá van költve a kocsi ára, és nem az 1000 eurós kategória...Kár hogy max kajátkérni tudok németül, pár szót azé váltanék velük :(

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #2408 Dátum: 2008.04.29 00:08:47 »
Na megnéztük a saab-ot hát igen jól megy.Állóból nyertem kb 1 autónyit nyertem indulásnál aztán azt tartottam 160-ig,de guruló 30-ból kikaptam a ts orra a viggen seggénél maradt és akkor távolodott kicsit:-)Nem mentünk sokat csak óvatosan:-)Én guruló 50-nek jobban örültem volna,de ott akkor elõnnyel indultam volna,mert az Benzinnél a 2-es alja ahonnan még nincs nyomaték.Az viszont nagyon érdekes volt hogy érzésre jobban megy az övé mint az enyém.Persze mert 2500-tól megy a turbó egészen 6000-ig,de tudásban nagyon ugyanazt tudják,csak másképp.Ott csak süppedtem a bûrbe míg az enyémnél ezt nem veszem észre annyira.Szal jó kis járgány:-)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hali.
« Válasz #2409 Dátum: 2008.04.29 00:10:55 »
LML a helyedben örülnék hogy csak a kajakérés megy németül,így talán nem jutsz el odáig hogy Te is ráköltöd a kocsi árát még1szer a gépre:-)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Hali.
« Válasz #2410 Dátum: 2008.04.29 10:50:14 »
Idézetet írta: "Szuti"
LML a helyedben örülnék hogy csak a kajakérés megy németül,így talán nem jutsz el odáig hogy Te is ráköltöd a kocsi árát még1szer a gépre:-)


 :kacag:  :kacag:  :kacag:
Toyota Yaris T SPORT
153



BeNZiN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re: Hí All!
« Válasz #2411 Dátum: 2008.04.29 14:24:08 »
Idézetet írta: "Szuti"
Na megnéztük a saab-ot hát igen jól megy.Állóból nyertem kb 1 autónyit nyertem indulásnál aztán azt tartottam 160-ig,de guruló 30-ból kikaptam a ts orra a viggen seggénél maradt és akkor távolodott kicsit:-)Nem mentünk sokat csak óvatosan:-)Én guruló 50-nek jobban örültem volna,de ott akkor elõnnyel indultam volna,mert az Benzinnél a 2-es alja ahonnan még nincs nyomaték.Az viszont nagyon érdekes volt hogy érzésre jobban megy az övé mint az enyém.Persze mert 2500-tól megy a turbó egészen 6000-ig,de tudásban nagyon ugyanazt tudják,csak másképp.Ott csak süppedtem a bûrbe míg az enyémnél ezt nem veszem észre annyira.Szal jó kis járgány:-)



Ehhez a nem sokhoz meg óvatoshoz a gyúláspont közelben békésen füstölgõ fékeink nem tudom mit szólnak. :)

Tudod mit, legközelebb menjünk 50-rõl, indulok kettesbõl, ne mond hogy nem adok esélyt a gyengébb technikának :)

Amúgy eléggé egál lett, volt egy menet ahol 160ig úgy ment együtt a két autó mintha összekötötték volna õket.

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2412 Dátum: 2008.04.30 14:44:48 »
Hali All!

Srácok mennyi egy TS fogyasztása?

Wazz nekem 10 alá nem sikerül vinnem! Az átlagom kb 12-14 Liter, ok reggel munkába menet 160-180 as tempó kb 10Km es szakaszon, este néha lenyújtom 2-3szor, de ez akkoris természetes, hogy 12-14 Lityót benyel a gép 100Km en?

Mert ha igen, akkor a bszok rá, veszek egy turbós imprezát wazze.... vagy egy compressoros c-s mercit... mert ez vicc, hogy szívó és ennyit iszik, a CTR 2-3 literrel alacsonyabb figyasztással elmegy hasonló használattal.. .:S

És ha turbós, akkor alulról elég a nyomaték :)

Gondolkodom is egy Audi A5-ben 3.0 DSFI ben..... vagy 1.8 TFSI de ez gyenge picit.... :S :)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2413 Dátum: 2008.04.30 15:15:19 »
Zori vazzee enyire beindult a szekér vagy mi?Na akkor mielõtt eladod meg kéne nézni  mit tud pályán...Nálam az átlagfogyi 12.4,de úgy hogy van benne 4 euroring,meg 1 hungaroring és vidéken nem nagyon voltam vele mostanában tehát a többi is város.Amikor csak városban használtam akkor 10.5 volt,ha sokat utazok akkor kicsit kevesebb.Zori reggel 10km alatt mész 180-nal?Remélem azért addigra már bemelegszik a moci,mert hidegen az olyan 5000körüli fordulaton dolgozik az meg hidegen nem tesz jót a gépnek.Én amúgy normálisan közlekedek vele 300 körül váltok és 6-osban  megyek 50-nel is meg 70-nel is.Szal ha nincs dolgom akkor kímélem.Mindenesetre ha veszel valamit akkor az sokkal gyorsabb legyen mint egy TS,mert tiszta ciki lesz ha a szuperaudidat is lenyomom:-)))Mazda 3 vagy 6 mps-en nem gondolkodtál?Bár én ha impreza kategóriában gondolkodnék akkor evo-t vennék.Mindenki panaszkodik a subarura meg az evo-knak sokkal jobbak a menetteljestményeik és sztem szolídabban is néz ki kicsit:-)

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2414 Dátum: 2008.04.30 15:30:50 »
A Kocsi csak duma ám :) mibõl vennék?:):):) wazze... :S

Jah hát, amig nem melexik fel addig 3-4 ezernél elváltok... amig kiérek az elkerülõre addigra már oks, aztán akkor tolom, mert sietek :) 8:00 tól kezdõdik a meló, azt 7:20kor kelek, fürdés, öltözés, 46kor indulok, 51 re elkerülõ, aztán hadd szóljon....

Hát én azé küldöm neki este is... ez tod nem pest, alig pár kocsi, szal valaki bekostol, annak adok :)

De akkor is 7 ezernél elváltom... Általában...

De ha nem tolom akkor is fogyaszt 10-11 et mert vidéken is megyek vele 160 at általában... De az a kényelmes utazó szerintem.... 1tankkal általában 400Km most a fedélzeti 11.8 at mutat, de ez nem reális, mert elvileg minden tankolásnál nullázni kéne... és ha padlózod neki egy padlózásnál 1ben  majdnem egy litert ha végig huzatod neki 8.2ig... azt azért nem árt tudni :)

De az Audi naon szép, és nem is vészes az ára.... ha majd egyszer lesz zsét veszek egyet játszósnak :):):):)

Mps az is eszik mint a sakál, meg drága mint állat :) nézegettem.... Jó ez a cori nekem, csak nem tom megálni, hogy ne lépjem le 8ig.... :S kívánja a kocsi is :)

Nah akinek kell direktszûrõ az majd nálam jelezze, lehet hogy még olcsóbban tok szerezni ami olyan 35-40ezer, nem typhooon csõ, de a szûrõ u a a, de azért 30-40 el olcsõbb mint a Typhoon :) szal toldat+MAS helye+szûrõ :) ez olyan 30ban benne van :)

Üdv:
Zo