Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1586715 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #2355 Dátum: 2008.04.22 13:02:53 »
Ha jól megnézitek a tesztet akkor lehet látni hogy az elsõ oldal az enyémrõl szól ,amiben az én gyorsuléási adataim szerepelnek és majd beteszi az sbkm.es köridõmet meg eredménylistát is.A 2.meg egy alap ts-rõl ami sajna tényleg nem a legjobb a kategóriáján belül.Tehát amint fék,futómû a többi autó sajna veri a ts-t,ezért is kellett ezekez megerõsítenem...A szerelõt ismerem is névrõl,2szer dumáltam vele,kiváncsi leszek mit csinál a géppel,de fura dolgokat hallottam pont tegnap az autóról amit nem benzin tett vele...

Zori opárszor mentem már arra,de sosem voltál ott:-)
Benzinnel meg majd meglessük mit tud a kicsike:-)

Peti

  • Vendég
Re: Hí All!
« Válasz #2356 Dátum: 2008.04.22 15:58:23 »
Idézetet írta: "ferke"
...nekem elég lehúzóan hat a cikk, nem tetszett, ennél azért jobb autó a TS. Szerintem..


Maga a cikk tényleg gyenge, olyan mintha két óra között a szünetben' írták volna meg, de amúgy alapvetõen a lényegi tartalmával egyetértek, a TS Corolla -a mindennapokban- egy nagyon jól használható sportos beállítottságú autó, nagyon jó motorral, de gyenge futómûvel és fékkel.

BeNZiN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re: Hí All!
« Válasz #2357 Dátum: 2008.04.22 19:03:57 »
Idézetet írta: "Szuti"
Ha jól megnézitek a tesztet akkor lehet látni hogy az elsõ oldal az enyémrõl szól ,amiben az én gyorsuléási adataim szerepelnek és majd beteszi az sbkm.es köridõmet meg eredménylistát is.A 2.meg egy alap ts-rõl ami sajna tényleg nem a legjobb a kategóriáján belül.Tehát amint fék,futómû a többi autó sajna veri a ts-t,ezért is kellett ezekez megerõsítenem...A szerelõt ismerem is névrõl,2szer dumáltam vele,kiváncsi leszek mit csinál a géppel,de fura dolgokat hallottam pont tegnap az autóról amit nem benzin tett vele...

Zori opárszor mentem már arra,de sosem voltál ott:-)
Benzinnel meg majd meglessük mit tud a kicsike:-)


No mit hallottál róla ? Pont ma beszéltem a sráccal azt mondta minden rendben a kocsival. Csak a fékpofákat ne festette volna sárgára...

SchKar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
TS
« Válasz #2358 Dátum: 2008.04.22 19:45:16 »
Zori majd dobhatunk TS talit! Mátol 8 napig meg kell elégednem 97 le-vel! :szomoru:  Az enyém a "dokkban" pihen Szhelyen!
Az élet 6200 felett kezdõdik!

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
TS
« Válasz #2359 Dátum: 2008.04.23 13:01:52 »
Grat Szuti a cikkhez!  :kacsint: Azért a mocit lemoshattad volna, szegényke elég koszinak látszik a képen...  :hmm: Amúgy leméretted már a verdát hivatalosan valahol vagy csak én értettem félre a cikkben, hogy most 200 paci a gyári 192 helyett?

zorits: Simán benne vagyok a közös taliban, csak ne feleljtsd el, hogy nekem Yaris TS-em van, sajnos más kategória...
Toyota Yaris T SPORT
153



Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Hí All!
« Válasz #2360 Dátum: 2008.04.23 13:11:11 »
Idézetet írta: "ferke"
Idézetet írta: "Szuti"
Igen,itteni a kocsi,csak meglepi volt:-)
egybõl tudtam, hogy a Te gépedrõl van szó :)  nekem elég lehúzóan hat a cikk, nem tetszett, ennél azért jobb autó a TS. Szerintem..

Bocs,nem reagáltam,a teszt az alap ts-rõl szólt volna az elsõ oldal meg az enyémrõl.Így sajna a kategóriájában a clio rs és a type r is jobb  mint futómûben,fékekben.A cori az csak kapott egy nagyon jó motort és nem igazítottak hozzá sokmindent.Ennek ellenére tényleg jó az autó,csak sportautó kategóriában nem teljesít jól...sajna.A top gear csinált pár tesztet ami fent van a youtube-on  és sajna a cori az uccsó:-(
Ha megnézitek akkor olyan 6 kilóból egy ts-t is így fel lehetne húzni csak futómûvel meg fékekkel,felnivel és akkor ütõs lehetne mind a pályán meg az utcán is.Itt arra gondolok hogy ha a gyár nem fekteti bele azt a pénzt amit az alap cuccokba fektet hanem kicsit jobb minõségû tuning cuccokat rak bele mint más gyártók.Ha már csak a fék rendben lenne akkor is teljesen más lenne az autó magatartása.Persze a teszt nem teljesen ferr,mert a corié csak 1.8-as motor,de hasonló erõt képvisel mint 2ezres társai szóval megérdemelte volna a ráncfelvarrásnál hogy jobb alkatrészeket kapjon.Attól még megmaradhatna a kocsi családiasabb jellege...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2361 Dátum: 2008.04.23 13:16:29 »
Idézetet írta: "ToTo"
Grat Szuti a cikkhez!  :kacsint: Azért a mocit lemoshattad volna, szegényke elég koszinak látszik a képen...  :hmm: Amúgy leméretted már a verdát hivatalosan valahol vagy csak én értettem félre a cikkben, hogy most 200 paci a gyári 192 helyett?

zorits: Simán benne vagyok a közös taliban, csak ne feleljtsd el, hogy nekem Yaris TS-em van, sajnos más kategória...


Köszi,igen az kimaradt:-(Lemérettem a kocsit és 200 paci szóval jól olvastad,de gurulóból is gyorsultam már pár ts ellen és elég szépen elmegyek a vezérlésváltás után 2 végén 3-ban meg elég durván...

Sztem nem gáz hogy yarisos vagy,meg sztem nem cak ts-esek kéne hogy menjünk ha talizunk hanem bárki toyotás vagy még pár áruló is Benzin és LML-re gondoltam:-)Csak ebben  mindig az a fura hogy itt megszervezzük és  mindenki mondja hog yjönne és amikor meg van a dolog akkor ja bocs nem értem rá vagy nem érek rá...Nehéz így szervezni,de ezt már Lymphaterrel átbeszéltük hogy neki is 2 év kellett mire ezt megszokta.Nekem akkor még 1 évem van erre.Szomorú. :(

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
TS
« Válasz #2362 Dátum: 2008.04.23 15:01:54 »
Például most volt tali a Balatonnál. Kiválóan sikerült volt ott 1.0 Yaristól a Lexus-ig minden.  :figyellek:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2363 Dátum: 2008.04.23 15:23:22 »
Persze Yaris Ts is also welcomed :)

Igaz Szuti!

De ettõl függetlenül a sperr hiányzik meg a fék, sztem a futómûnél a far része a gyengébb elem:)

De én ha sorrendet állítanék fel akkor a következõ módosítást csináltam volna a gyár helyében:
1. Váltó ( rövidebb, más áttétek... )
2. Fék   ( min 4 dugattyús, nagyobb tárcsával )
3. Futó mû ( hátul nagyobb tengelytáv + 1cm ültetés )

Lehetne az egész konstrukció alacsonyabb súlyelosztású...

Jah akkor már a láncot erõsebb anyagból, láncfeszítõ is jobb minõségû!

És nagyobb reklám, barátságosabb ár, hogy a tunerek kedvet kapjanak a cuccok gyártására ehhez a géphez is mint a hondához, mivel valljuk be, a lehetõségek nagyon korlátozottak, és írtó drágák...)

Valami balcsis story gyorsulással nem lenne rossz....

Kari, miután a dokkból kihúzzák a vasat, keress aztá nyomatunk egyet :)

Üdv:

Zor

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hali.
« Válasz #2364 Dátum: 2008.04.23 16:07:07 »
A balcsis sztory pl lehetne bogláron ahol toyota sportautóklub tali lesz valamikor nyár elején.Nekem a kecó nemigazán akar összeállni.Nem haladok vele és nem úgy néz ki hogy ez megváltozik egyhamar...

Peti

  • Vendég
Re: Hí All!
« Válasz #2365 Dátum: 2008.04.23 19:37:28 »
Idézetet írta: "Szuti"
Így sajna a kategóriájában a clio rs és a type r is jobb  mint futómûben,fékekben...


A Clio RS egy kategória a Corival??? Nem inkább az RS Mégány az :hmm: vagy az inkább a TS kompresszorral?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Hí All!
« Válasz #2366 Dátum: 2008.04.23 21:46:10 »
sztem nem,mert a clio rs 172 aztán 182 paci a modellfrissítés után és 210 nm ha jól tudom és 11valahány kiló.7.2-es a gyári gyorsulása.A megány még 225 paci turbóval szal az tutira nem egy kat.Nem találom a youtube-on azt a vidit,de ha meglesz belinkelem.Ott az alapmodelleket tesztelik és idõben pályán ugyanazt tudja a type r mint a clio és szegény cori pár másodperccel rosszabbat megy.

Peti

  • Vendég
TS
« Válasz #2367 Dátum: 2008.04.23 22:28:26 »
Aha, gondolom a Cori a futómû+féken veszít :roll:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2368 Dátum: 2008.04.23 22:31:26 »
Igen és az új clio rs 197 pacis és brembókon fut 4 dugattyúsak és úgy állnak meg mint a beton...

Peti

  • Vendég
TS
« Válasz #2369 Dátum: 2008.04.23 22:57:27 »
A Clio 197 jópofa, de a belseje továbbra se tetszik, viszont szimpatikusabb, mint a dagi 207RC az 1.6-os turbóval :roll: