Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1589099 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2205 Dátum: 2008.03.18 14:13:59 »
Lehetne egy olyan chatet csinálni a fórumra ahol az ilyen alkalmi dumálásokat lehetne rendezni anélkül hogy offolnánk.Ezt a crxfórumon láttam amikor körülnéztem.Tök gyors és nem lenne off.Emellett a topicocat is lehetne használni arra amire kell és senki nem sértõdne meg hogy valaki offol egy topicot...

ts77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
TS
« Válasz #2206 Dátum: 2008.03.18 14:53:19 »
"Mondjuk eleve nevetséges ez az elnevezés, hogy sportbetét, mitõl sport ? Miben más mint agyári ? Attól hogy olajat permeteznek rá ?"

Attól sport, hogy több levegõt enged át. Az olaj a technológia része... azért kell mert így tudják megoldani hogy a több levegõvel együtt ne menjen több szennyezõdés is. Mer' ugye ha szimplán ritkítanák a papírszövetet (pl gyári betéten) az megoldaná a levegõtömeg könnyebb áramlását, de menne a retek is.

Ez most off volt?   :D

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2207 Dátum: 2008.03.18 14:59:45 »
Idézetet írta: "ts77"
"Mondjuk eleve nevetséges ez az elnevezés, hogy sportbetét, mitõl sport ? Miben más mint agyári ? Attól hogy olajat permeteznek rá ?"

Attól sport, hogy több levegõt enged át. Az olaj a technológia része... azért kell mert így tudják megoldani hogy a több levegõvel együtt ne menjen több szennyezõdés is. Mer' ugye ha szimplán ritkítanák a papírszövetet (pl gyári betéten) az megoldaná a levegõtömeg könnyebb áramlását, de menne a retek is.

Ez most off volt?   :D


nemtom,kûdd a privit kiváncsi vagyok...:-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
TS
« Válasz #2208 Dátum: 2008.03.18 17:23:19 »
Idézetet írta: "Misi"
Én minden szervíznél cseréltetem a légszûrõt és a pollenszûrõt is. Ez a minimum.
Olyan is volt, hogy féltávnál cseréltem pollenszûrõt. Szerintem inkább ezekre kéne költeni elõször, aztán jöhet a sport illatosító, meg a turbó matrica.


A Corollában a mi esetünkben 15 ezernél még tényleg nem volt indokolt a lég- és pollenszûrõ cseréje, mindkettõ egészen jól nézett még ki.

Viszont 30 ezernél a pollenszûrõ már nagyon ronda volt, ezt szó nélkül cserére vette a szerelõ; ugyanakkor a szintén meglehetõsen ronda légszûrõt kifújkálás után még visszatette volna :szemforgat: ... Mondtam, hogy cseréljük csak ki szépen azt is. Nem értem ezt a nagy igyekezetet, hogy miért akarnak ennyire spórolni az ember helyett :rolleyes: ...

Bár ha jól emlékszem, Szeke magyarázta még anno, hogy ne tudjuk meg, az ügyfelek mekkora százaléka ért egyet azzal, hogy csak egy dolog számít: hogy a szervíz minél olcsóbb legyen :| ... A magunkfajta autóbuznyákokat leszámítva gyakorlatilag mindenki így gondolkozik. A szervízek meg már ráálltak erre az észjárásra, lényeg hogy a kedves ügyfél elégedett legyen :szemforgat: ... Azt persze már nem számítja ki a hülye barom, hogy ha mondjuk a mocskos légszûrõ miatt 15 ezer km-en át 100 km-enként mondjuk 2-3 decivel többet kajál az autója, az mennyibe is kerül :hmm: ... :otlet: ... :crazy:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
TS
« Válasz #2209 Dátum: 2008.03.18 17:30:43 »
Idézetet írta: "tutinet"
Tök igazad van, egyébként lemondok a direkt szûrõrõl is. Viszont ha már ugyis kel új szûrõbetét az legyen sportbetét.

Én nem vennék... Ha a kipufogóoldalhoz nem nyúlsz hozzá, egy árva sánta pónierõt sem hoz a sportlégszûrõ. Illetve szubjektíve persze hoz, a morcosabb hang miatt. Hát kérdés, hogy ez megér-e ennyit :roll: ...

Meg lehetne csinálni a te autódat is úgy, hogy ténylegesen, mérhetõen erõsebb legyen - de ez nagyon komoly pénzekbe kerülne. Biztos hogy többe, mint ha pl. eladnád és vennél egy ugyanennyi idõs 1.6-ost.

Sportkipu. Nekem is volt, érzésre egy picivel jobban ment tõle az autó (stopper szerint viszont nem) - ugyanakkor hosszú úton be lehetett golyózni az állandó bömbölésétõl :roll: ... Ára van ezeknek a dolgoknak, és nem csak pénzben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí.
« Válasz #2210 Dátum: 2008.03.18 21:02:41 »
Palaczk ha gondolod mehetünk valamikor egy kört az enyémen sportkipuff van.100-nál hangos 140-nél viselhetõ,de eddig aki hallotta élõben mindenki dicsérte.Az euroringen meg a pannóniaringen is többen mondták teljesen ismeretlenek hogy szépen szól a 6200 feletti tartományban.Lehet hogy én is ezért golyóztam be:-)))

Egyébként márc 29 délelõtt a gokart elõtt a celicafórumos skacokkal megyünk megint az euroringre.Ha valakinek van kedve csatlakozhat akár nézõnek is.Én 2szer fél órát fogok menni,de lesznek ott mr2-k,celicák i s.Normális srácok szóval biztosan visznek bárkit pár körre.Meg ugye én is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hí.
« Válasz #2211 Dátum: 2008.03.18 21:44:28 »
Idézetet írta: "Szuti"
Palaczk ha gondolod mehetünk valamikor egy kört az enyémen sportkipuff van.100-nál hangos 140-nél viselhetõ,de eddig aki hallotta élõben mindenki dicsérte.Az euroringen meg a pannóniaringen is többen mondták teljesen ismeretlenek hogy szépen szól a 6200 feletti tartományban.Lehet hogy én is ezért golyóztam be:-)))

Egyébként márc 29 délelõtt a gokart elõtt a celicafórumos skacokkal megyünk megint az euroringre.Ha valakinek van kedve csatlakozhat akár nézõnek is.Én 2szer fél órát fogok menni,de lesznek ott mr2-k,celicák i s.Normális srácok szóval biztosan visznek bárkit pár körre.Meg ugye én is.


Nyilván nem egyforma a tûrõképességünk :wink: ... Neked egyértelmûen alapkritérium a sportosság, nekem nem annyira. Az én sportkipum is szépen szólt (legalábbis nekem tetszett), városban mindig nagyon élveztem is - de hiába, ez nem tette számomra jóvá azt, hogy hosszú úton nagyon zavart a hátulról hallható konstans morajlás :roll: ... Kinek mi ér többet, nyilván ezen múlik a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí.
« Válasz #2212 Dátum: 2008.03.18 22:08:48 »
Nekem is csak gázadánál hangos,de ha csak tartom akkor nem.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #2213 Dátum: 2008.03.19 18:48:45 »
Április 30-adikán reggel euroring.Aki akar jöjjön  bátran!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2214 Dátum: 2008.03.20 13:34:46 »
Holnap a minitalin lesz 2 ts meg egy accord type s is hozunk kamerát is megörökíteni:-)

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2215 Dátum: 2008.03.20 15:32:16 »
Hát a betét csak pénzfecsérlés... nekem is az van K&N.... semmit nem hozz.... se hangot...  De remélem hamarosan megjön a cucc amit rendeltem :)(:

Kipuffnál  nem szabad átmérõt szûkíteni, és egyenesen kiengedni amennyire lehet, jól megcsinálod nem lesz elviselhetetlen, Szutijé sem meg az enyém sem az.... sokszor ne is hallgass másra, mert ha én is azt tettem volna akkor még TS em sem lenne.... :)  Szal én olyan vagyok hogy amit elhatározok megcsinálom, ha nem tetszik eladom, vagy visszacsinálom... de olyantól alapban nem fogadok el semmi tanácsot aki csak úgy hallotta.... mert az egyik haverjának a haverjának van és nem jó... tehát.... ennyi :)

Nah Szuti Várom a videót :D :rolleyes:


Byz

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
TS
« Válasz #2216 Dátum: 2008.03.20 19:44:30 »
Idézetet írta: "tutinet"
Idézetet írta: "zorits"
Hát a betét csak pénzfecsérlés... nekem is az van K&N.... semmit nem hozz.... se hangot...  De remélem hamarosan megjön a cucc amit rendeltem :)(:

Kipuffnál  nem szabad átmérõt szûkíteni, és egyenesen kiengedni amennyire lehet, jól megcsinálod nem lesz elviselhetetlen, Szutijé sem meg az enyém sem az.... sokszor ne is hallgass másra, mert ha én is azt tettem volna akkor még TS em sem lenne.... :)  Szal én olyan vagyok hogy amit elhatározok megcsinálom, ha nem tetszik eladom, vagy visszacsinálom... de olyantól alapban nem fogadok el semmi tanácsot aki csak úgy hallotta.... mert az egyik haverjának a haverjának van és nem jó... tehát.... ennyi :)

Nah Szuti Várom a videót :D :rolleyes:


Byz


Corollában persze, hogy nem hoz semmit a spotbetét. Meg kell nézni mekkora a gyári betét. És ugyanakkora az 1.8-as TS-ben is. 1.4-es motorra már eleve gyárilag "tuning" szûrõt ad a gyár, a vastag levegõcsõrõl nem is beszélve. Ezért maradtam a gyári szûrõnél szerintem annál nincs jobb.

A kipufogó oldalon lehet még esetleg lóerõket kihozni de ez is nagyobb, jobban hallható motorhanggal fog járni.


Szerintem nemcsak Corollánál, hanem semmilyen más autónál sem hoz gyakorlatilag semmit a sport légszûrõbetét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
TS
« Válasz #2217 Dátum: 2008.03.21 10:37:10 »
Szuti, nem te "gyorhajtottál"  :vezetes: át a Petõfi hídon Pestrõl Budára szerda késõ este olyan 11 körül? Láttam egy Cori Ts-t, olyan szine volt mint a tiédnek, volt hangja is, gondoltam te voltál és siettél a megszokott helyre az egyetemhez egy videót készíteni, vagy mégsem?
Toyota Yaris T SPORT
153



Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2218 Dátum: 2008.03.21 12:58:56 »
Idézetet írta: "ToTo"
Szuti, nem te "gyorhajtottál"  :vezetes: át a Petõfi hídon Pestrõl Budára szerda késõ este olyan 11 körül? Láttam egy Cori Ts-t, olyan szine volt mint a tiédnek, volt hangja is, gondoltam te voltál és siettél a megszokott helyre az egyetemhez egy videót készíteni, vagy mégsem?


Nem is én voltam:-)Láttam egy penge yarist-t gondoltam hogy ismerõs akkor kicsit le is léptem a gázról,de nem jöttél így nem álltam meg.Nem videózni mentem,hanem a a Csajomhoz vagy mi.Szóval ezért volt a sietség,bár sztem csak 70-nel mehettem:-)))

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2219 Dátum: 2008.03.21 13:15:08 »
Jah akkor a csaj miatt pand most a tuning õrület!

70el mi?:) Ezt a rendõrnek magyarázom mindig, amikor a mérõ 120at mutat :):)