Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1590602 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
TS
« Válasz #2040 Dátum: 2008.03.07 23:07:20 »
Idézetet írta: "Szuti"
Idézetet írta: "Lymphater"
Csak legyen idõpont, hogy tervezni tudjam.  :nagymosoly:


Mondjuk március utolsó 7végéje???


Remélem jó lesz nekem is.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Kis esti móka:-))
« Válasz #2041 Dátum: 2008.03.08 23:23:36 »
Tegnap a piros TS-es haverommal mókáztunk kicsit pár gyorsulás alkalmával olyan 6-7-et mentünk,de jól sikerültek a haveromnak is tetszett,bár még csak szokja a tempót mondtam is neki hogy csak akkor nyomja ha egyedül van és nem igazán van elõtte senki amíg meg nem szokja a kocsit.Mégiscsak egy 110 paci kocsiból ült át egy TS-be:-))

Ma ledumáltam egy sráccal akit a másik autóclubból ismerek hogy nézzünk meg egy TS vs Type R csatát élõben.Az eredmény itt látható.Annyi kiegészítést kíván a dolog hogy a Type r-ben 3/4-ig volt a tank és volt egy utasa.Az enyémben 20 liter volt,ja és a kamera a Type R-ben volt...Itt is mentünk párat az egyik vidi 1-ben van a másik 2-ben,ott kicsit késõn kapcsoltam az indulásnál,de a Haverom a Type R-ben meg szerintem korán váltott...



Tudom majd kapom a megjegyzéseket hogy mindenkivel gyorsulok,de hát ez van ilyen vagyok ezt vállalom:-)

Itt a másik 2-esben...


LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Re: Kis esti móka:-))
« Válasz #2042 Dátum: 2008.03.09 01:02:07 »
Idézetet írta: "Szuti"
Tegnap a piros TS-es haverommal mókáztunk kicsit pár gyorsulás alkalmával olyan 6-7-et mentünk,de jól sikerültek a haveromnak is tetszett,bár még csak szokja a tempót mondtam is neki hogy csak akkor nyomja ha egyedül van és nem igazán van elõtte senki amíg meg nem szokja a kocsit.Mégiscsak egy 110 paci kocsiból ült át egy TS-be:-))

Ma ledumáltam egy sráccal akit a másik autóclubból ismerek hogy nézzünk meg egy TS vs Type R csatát élõben.Az eredmény itt látható.Annyi kiegészítést kíván a dolog hogy a Type r-ben 3/4-ig volt a tank és volt egy utasa.Az enyémben 20 liter volt,ja és a kamera a Type R-ben volt...Itt is mentünk párat az egyik vidi 1-ben van a másik 2-ben,ott kicsit késõn kapcsoltam az indulásnál,de a Haverom a Type R-ben meg szerintem korán váltott...



Tudom majd kapom a megjegyzéseket hogy mindenkivel gyorsulok,de hát ez van ilyen vagyok ezt vállalom:-)

Itt a másik 2-esben...



Én egy 1.4 60 ló astrán tanultam vezetni, aztán egybõl 1.6 130 Le chippelt baleno, majd pár hónapra rá 2.0 170 Le Gsi :D
És nem dobtam el egyiket se, bár a Gsivel voltak izgalmas pillanatok, néha úgy kirakta a seggét, hogy öröm volt összeszedni :D 170Le, 880Kg, éljenek a forgalomba helyezett rally-tréningautók.
Ezekután a Yaris nem tudott meglepetést okozni, ahhoz kéne még bele vagy 50-60 paci :)


Viszont hátsókerekes gyors kocsit még nem vezettem, azér egy hétvégére beülnék egy MRS-be, Rx8ba, kár hogy más autóját utálom vezetni, a családban meg nincs ilyesmi autó :(

Tényleg, nem lehet valahol emberi áron bérelni ilyesmi autókat?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Kis esti móka:-))
« Válasz #2043 Dátum: 2008.03.09 12:15:56 »
Idézetet írta: "LML"
Viszont hátsókerekes gyors kocsit még nem vezettem, azér egy hétvégére beülnék egy MRS-be, Rx8ba, kár hogy más autóját utálom vezetni, a családban meg nincs ilyesmi autó :(

Tényleg, nem lehet valahol emberi áron bérelni ilyesmi autókat?

Esetleg nézz körül itt! Itt egyteljes lista :) :mrgreen:
Gabe 254.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
TS
« Válasz #2044 Dátum: 2008.03.09 14:59:43 »
Sokat filóztam már én is elsõkerée kontra hátsókerék kérdésen.

Az utcán:
Az igazság az, hogy utcára jobb az elsõkerekes.
Hátsókerekes autóval sokkal jobban kell vigyázni, közúton sokkal könyebb eldobni. Sajnos nagyon érzékeny az út minõségére.

A pályán:
Szerintem nem túl gyakorlott versenyzõ jobb idõt megy az elsõkerekes autóval.
A hátsóssal a jobb idõhöz sok gyakorlás kell.

Egyszerübb megtanulni azt, hogy elsõkerekessel hogy néz ki a kanyar:
- kanyar elõtt kell fékezni, míg egyenesen megy az autó
- visszavált
- aztán kanyar és közbe kicsit nyomni
- kanyar kijáratán, meg tolni, amit bír az autó, legfeljebb elkezd kimászni, akkor vissza kell venni.

A hátsós kicsit nehezebb:
- kanyar eleje ua.
- viszont ha a kimeneten elcseszed a kigyorsítást, ugrott a köröd, tehát nehéz kihasználni a kigyorsításkor adódó elönyt.

Ökörködés, drift, gyorsulás
Hát itt természetesen a hársókerék a nyerõ  :rolleyes:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí!
« Válasz #2045 Dátum: 2008.03.09 15:43:37 »
Én pl még sosem vezettem hátsókerekes kocsit,de amit láttam a hungaroringen hogy pl egy régi hátsókerekes ae86 persze slickekkel olyan szépen vert a kanyarokban mint a sicc.Aztán az egyenesben rámentem,de a kanyarokban mindíg annyival gyorsabban tudott be,kimenni hogy esélyem sem volt lehagyni...Ezt azért nagy elõny.Azóta kiderült hogy a srácnak minden van a kocsiján fék,futómû szóval egyben van a gép rendesen...

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
TS
« Válasz #2046 Dátum: 2008.03.09 18:18:29 »
Nekem nem túl erõs a gép, így sok gondom nem volt vele.

Eddig egyszer voltam a határán, hogy eldobjam a vasat, a H-ringen, kanyarból kigyorsításkor.  Kellett vagy 20 méter hogy összeszedjem. Közúlton totál lett volna belölle.

Remélem nemsokára újra összeáll, kicsit erõsebbre.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
TS
« Válasz #2047 Dátum: 2008.03.10 02:04:21 »
Na, kb eddig tartott a nemadomel korszak, ha elmegy "árában" (persze ha a valós ráköltést beleírnám akkor 3.5m ba se állna meg), akkor belevágok egy újabb projectbe.

Bocs ha teleszemetelem a fórumot, de hátha Valakinek az ismerõse keres ilyesmit.....

Ha Valaki újszerû állapotú, megkímélt, törés és karcmentes itthon garantáltan egyedi Yaris TS-t keres, itt az alkalom:

http://www.hasznaltauto.hu/1912838_toyota_yaris_2004

Extrák:

TRD Sperr, Torsen.
Állítható Koni-TTE (eibach) futómû, Elsõ felsõ+elsõ alsó toronymerevítõ
HKS Sport Féktárcsák, EBC Carbon Kevlar betétekkel.
Gyári JDM Vitz+ RS jelek (ez még nincs a képen)
TTE betétszûrõ, TRD gyertyák, TTE (Remus) Kipuffogó, TTE szárny, TTE oldalvédõcsík.
Sparco pedálsor, Elektromos sportövek TRD párnákkal (gyári is bentvan).
HID Bi-Xenon 6000k
Carbon A oszlopos mûszertartó, benne: Olajhõfok, Olajnyomás, Vízhõfok.
Kizárólag Castrol Edge Sport 0W40 olajat kapott, 7500 Km enként (évente) cserélve.

Borbet X8 16" Fekete+polírozott alu felnik + Pirelli PZero gumik (1,5 nyarat futottak)
Gyári Lemezfelni + 2 telet futott téligumi.

Kedvezõ hitelt tudok intézni, akár 10%tól.

A vevõ megkap az autóhoz egy egyedi TTE DUBLIN- Kristályt, amit Carlos Sainz Toyotával nyert világbajnokságának emlékére készítettek és kizárólag a csapattagok kaptak belõle

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
TS
« Válasz #2048 Dátum: 2008.03.10 08:28:44 »
Idézetet írta: "LML"
Na, kb eddig tartott a nemadomel korszak, .........


És van már szûkített típuslistád a célokra?
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

SchKar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
TS
« Válasz #2049 Dátum: 2008.03.10 08:29:04 »
Bevásárlás után fotóztál? :hmm:  Aztán meg lehet tudni h mit szeretnél vásárolni?
Az élet 6200 felett kezdõdik!

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
TS
« Válasz #2050 Dátum: 2008.03.10 08:34:35 »
Hy Alll!

Nah látom tavasz van, autó csere bere :)

Kari minden megy rendben a dologgal?

Szut a 7n rendelem meg a cuccot 280$ lett ezen a héten már, 240 helyett.... :(

Üdv:
Zor

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
TS
« Válasz #2051 Dátum: 2008.03.10 09:00:25 »
Idézetet írta: "zorits"
Hy Alll!

Nah látom tavasz van, autó csere bere :)

Kari minden megy rendben a dologgal?

Szut a 7n rendelem meg a cuccot 280$ lett ezen a héten már, 240 helyett.... :(

Üdv:
Zor


Rákérdezek a haveromra hogy kell e neki vagy nem aztán megírom még ma...Küldtem privit:-)

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
TS
« Válasz #2052 Dátum: 2008.03.10 09:35:36 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Idézetet írta: "LML"
Na, kb eddig tartott a nemadomel korszak, .........


És van már szûkített típuslistád a célokra?


Amik bejönnek: 04 évjáratban CorollaTS, CTR, RSX Type-S, Leon Cupra ill Sport RR. Majd a fõattrakció amiért tuti kinyírtok: BMW 120d M technic.

Még nemtudom mi lesz belõle, ha nem megy el a Yaris a meghirdetett áron akkor megmarad. Mindenáron nem eladó, annál sokkal jobbra sikerült :)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí.
« Válasz #2053 Dátum: 2008.03.10 09:56:50 »
Mi a helyzet az rx8 projekttel?Csak mert múltkor arra voltál nagyon ráindulva aztán most meg nincs a felsorolásbanVan a használtautón az a 2006-os TS ami nagyon szép állapotban van és sztem 4.4-ért nem drága egyáltalán.Azon is lehet húzni azért eleget ha akarsz meg csinosítgatni:-)

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
TS
« Válasz #2054 Dátum: 2008.03.10 10:30:06 »
Mér nyírnálak ki a BMW miatt :D? Nem vagyok én autó fasiszta. Maximum nem vennék egy két típust.
Az egyes BMW nekem is tetszik csak sajna nagyon drága.  :turelmetlen:

Valóban nehéz kérdés a "tú in ván" élmény és mindennapi autó egyben.  :vezetes:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.