Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1549441 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
TS
« Válasz #180 Dátum: 2006.07.02 22:18:50 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Misi"
A szervízkönyv nincs vezetve (legalább számlák vannak a többi olajcserérõl?), és legalább egy fél év gari jól jönne, hátha van valami javításra szoruló apróság.

Pont ezek a fõbb aggályaim nekem is... A szervízkönyvbõl a 60e-s szervíz maradt csak ki - illetve inkább úgy helyes, hogy sajnos pont a 60e-s szervíz maradt ki, ami "nagy szervíz". Számlát nem láttam róla. A kocsi amúgy bizományban van bent a kereskedésben, ezt nagyon sajnálom, mert tudtommal vész esetén a kereskedést könnyebb fogyasztóvédelemnél vagy bíróságon megfogni, mint egy magánszemélyt, ráadásul a kereskedésbõl ki tudnék verni kis garanciát is.

A karc bevallom, egy ekkora értékû kocsinál nem igazán érdekel, van egy festõ ismerõsöm, aki 30-40 rongyért tökéletes munkát végezne.

A kereskedést annyiban ismerem, hogy az enyémet ugyanitt vettük, és nagyon korrektek, gyorsak voltak. Viszont egy ismerõsömet - ismerõsként - átverték egy Mégane-nal, így nem makulátlan a hírük.

Az autó egyébként menet közben tökéletesen egyben van, semmi zörgés-csörgés, gyanús hang. Az állapotfelmérés hétfõn kész lesz, azt megnézem, aztán meglátom, mit mondanak az enyémre (mennyiért számítanák be), mennyi lenne a hitellezárás, stb. Nem akarok meggondolatlanul beleugrani, ugyanakkor rohadtul tetszik a kocsi...

Ez a Realszisztemas? Vagy nincs fent a hasznaltauto.hu-n?

Satriani

  • Vendég
TS
« Válasz #181 Dátum: 2006.07.02 23:21:07 »
Idézetet írta: "szazketto"
Ez a Realszisztemas? Vagy nincs fent a hasznaltauto.hu-n?

Az az. Ismered esetleg?

Satriani

  • Vendég
TS
« Válasz #182 Dátum: 2006.07.02 23:22:57 »
Idézetet írta: "Peter"
Gyanus nagyon hogy miert akarta lesporolni a szervizt.

Kb. akkor járt le a gari. :hmm: Az off Cliónkba sem pecsételgette a tulaj a szervízeket a gari lejártával, mégis mind rendesen el volt végezve.

De jó lenne ismerni a tulajt...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
TS
« Válasz #183 Dátum: 2006.07.03 00:25:24 »
Hát, ha bizományban van bent az autó, akkor meg lehet keresni a tulajt, nem? Amúgy szte az árulkodik, ha 60e km-nél már nem pecsételtet. Nekem a 195e-s szervíz is be volt pecsételve az elõzõ Corollámban. (2001)
Gabe 254.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
TS
« Válasz #184 Dátum: 2006.07.03 08:16:38 »
Hallottam egy TS tulajrol aki folduton csapatott a geppel...

En csak akkor vennek meg egy TS-t, ha a szervizzel minden rendben, egy alapos atvizsgalas, allapotfelmeres utan is mindent rendben talalnak. Szerintem egy TS-t vagy olyan ember vesz aki nagyon vigyaz ra, vagy olyan aki kiviszi akar a foldutra is.

Keresgelj meg, olyat vegyel meg ami fullra rendben van. Elobb-utobb fogsz talalni.

Satriani

  • Vendég
TS
« Válasz #185 Dátum: 2006.07.03 09:13:48 »
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat!

Idézetet írta: "Peter"
Keresgelj meg, olyat vegyel meg ami fullra rendben van.

Én is hajlok erre. :hmm: Azért az állapotfelmérés eredményét mindenképp megvárom, ma lesz meg. Délután - ha minden igaz - felmegyek a kereskedésbe, este okosabb leszek.

Ja, ezt földútra valószínû, hogy nem hordták: egyáltalán nem zörög a kocsi.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
TS
« Válasz #186 Dátum: 2006.07.03 09:46:39 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "szazketto"
Ez a Realszisztemas? Vagy nincs fent a hasznaltauto.hu-n?

Az az. Ismered esetleg?

Nem ismerem, de en is neztem mar... Annyira engem nem gyozott meg (az altalad leirtak miatt) plusz gumik is osszevissza vannak rajta... persze ezt is lehet cserelni, de ez is azt jelzi nekem, hogy annyira nem torodtek a kocsival.
A masik meg, hogy en mar csak faceliftes TS-t vennek (ha lenne elado) mert annyival jobb lett az (tobb extra, jobb futomu...)
Szoval, ha tudtok elado 3 ajtost (a piros kvazi-ujon kivul) akkor szoljatok! :)

Satriani

  • Vendég
TS
« Válasz #187 Dátum: 2006.07.03 10:03:25 »
Idézetet írta: "szazketto"
...gumik is osszevissza vannak rajta... persze ezt is lehet cserelni, de ez is azt jelzi nekem, hogy annyira nem torodtek a kocsival.

Igaz, ezt el is felejtettem írni: elõl téli gumik, hátul Good Year nyárik vannak rajta. Bánná a franc, ha lenne rá egy év garancia, vagy T-Plusz...

Engem nem zavar, hogy ez még a ráncfelvarrás elõtti: a futómûvét ennek pont elég kényelmesnek találom, nem akarok úgysem vele állatkodni.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
TS
« Válasz #188 Dátum: 2006.07.03 10:29:03 »
Idézetet írta: "Satriani"
Igaz, ezt el is felejtettem írni: elõl téli gumik, hátul Good Year nyárik vannak rajta. Bánná a franc, ha lenne rá egy év garancia, vagy T-Plusz...

Engem nem zavar, hogy ez még a ráncfelvarrás elõtti: a futómûvét ennek pont elég kényelmesnek találom, nem akarok úgysem vele állatkodni.

Nem lebeszelni akartalak, ha tetszik es az allapotfelmeressel is minden rendben, akkor vedd meg, a motor miatt megeri!! :)

Satriani

  • Vendég
TS
« Válasz #189 Dátum: 2006.07.03 22:34:36 »
Idézetet írta: "szazketto"
Nem lebeszelni akartalak, ha tetszik es az allapotfelmeressel is minden rendben, akkor vedd meg, a motor miatt megeri!! :)

Alapvetõen én is így gondolom. A gari hiánya viszont nagyon bánt.

Na, nem lettem ma okosabb, nem tudták megcsinálni ma az állapotfelmérést, így nem mentem el hozzájuk. Csütörtök lesz a nap, addig még gondolkodom.

Satriani

  • Vendég
TS
« Válasz #190 Dátum: 2006.07.04 23:15:20 »
Ezt a kocsit ezer éve hirdették egy csúnya kis képpel. Ezekkel a képekkel szerintem sec perc alatt elviszik, állatul néz ki. 5 milláért pedig ilyen új autó nincs.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
TS
« Válasz #191 Dátum: 2006.07.04 23:56:43 »
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "szazketto"
Ez a Realszisztemas? Vagy nincs fent a hasznaltauto.hu-n?

Az az. Ismered esetleg?

Nem ismerem, de en is neztem mar... Annyira engem nem gyozott meg (az altalad leirtak miatt) plusz gumik is osszevissza vannak rajta... persze ezt is lehet cserelni, de ez is azt jelzi nekem, hogy annyira nem torodtek a kocsival.
A masik meg, hogy en mar csak faceliftes TS-t vennek (ha lenne elado) mert annyival jobb lett az (tobb extra, jobb futomu...)
Szoval, ha tudtok elado 3 ajtost (a piros kvazi-ujon kivul) akkor szoljatok! :)


Errõl írt Szazketto (a piros kvázi új). Itt van Szegeden már hónapok óta. Amikor legutóbb láttam, akkor az volt a véleményem, hogy nem kvázi új, hanem totálisan. Írják is, hogy úton nem járt. Ha van rá ekkora keret, hajrá! (ha van...)
Mondjuk nem tudom, hogy hitelre vagy kp-ra vennéd, de a tapasztalat az, hogy új kocsira jobb a hitel. Bõven hozhat az árkülönbségen.
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
TS
« Válasz #192 Dátum: 2006.07.05 01:40:41 »
Idézetet írta: "Satriani"
Urak, segítsetek! Ti lecserélnétek egy 1,4-es, törésmentes, jól felextrázott és belakott E12-est egy 5 ajtós TS-re, kb. 1 misi ráfizetéssel? A TS-ben 70.000 van, mentem vele próbakört, beszarás, mit lép 6.000 rpm felett. Csak épp:

- a TS bal oldalán végigfut egy k. nagy karc, amit slusszkulccsal csináltak, és nem jönne ki polírral;
- a TS többet fogyaszt;
- a TS sokkal drágább, de ugyanúgy 4 éves;
- a TS biztosítása, gépjármûadója (fõleg, ha utóbbit teljesítményarányosan vetik ki) jóval drágább;
- a TS az enyémmel szemben - ami végig vezetett szervízkönyves - csak 45.000-ig rendelkezik pecséttel;
- a TS nem garanciális, az enyémre még februárig van T-Plusz.

Cserébe:

- a TS megy, mint a barom.

Szóval megérne nektek ennyit a csere? :hmm:



Egyértelmûen NEM!

De mivel az élet nem egyértelmû dolgokról szól, így átérzem a problémád...
Én is hasonló kérdéseket tettem/teszek föl magamnak…
A válasz: hogy nincs válasz... :nagymosoly:
Sztem TS-t hirtelen felindulásból vesz az ember...
Racionális érv nem nagyon jön mellé, :hmm:  többet, fogyaszt, öregebb, több km stb-stb...
Viszont a motorja! :szivecske:  
Hát igen...
Amúgy én is töprengek rendesen...
Amikor tankolni kell, vagy befizetni valamit a kocsira akkor kell a francnak TS, de este mikor bepróbálkoznak... :twisted:  Akkor nagyon jól jönne az a+100lóerõ, :wink:  egy drága "játékszer" a TS, más kategória, más célközönséggel...
Ha úgy érzed Te beleférsz ebbe a "rétegbe" akkor nosza, meg kell venni!

Amúgy osztom a többiek véleményét, sztem keress még tovább... :hmm:
Az a gumis dolog pl. nagyon árulkodó...
Ha egy 200lóerõs gépnél már a gumikon spórol az ember, akkor elképzelheted milyen gondos tulaja volt az autónak, és pl. milyen gondosan végezte el a 60ezres szervizt... :roll:

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
TS
« Válasz #193 Dátum: 2006.07.05 09:59:30 »
Idézetet írta: "Satriani"
Ezt a kocsit ezer éve hirdették egy csúnya kis képpel. Ezekkel a képekkel szerintem sec perc alatt elviszik, állatul néz ki. 5 milláért pedig ilyen új autó nincs.

Nem a kep szamit. A regi kepbol is lehetett tudni hogy egy uj TS. Akinek ez kell az meg ismeri a kocsit, par kep nem oszt nem szoroz...

Satriani

  • Vendég
TS
« Válasz #194 Dátum: 2006.07.05 10:34:24 »
Idézetet írta: "Peti500"
...öregebb, több km stb-stb...
...de este mikor bepróbálkoznak... :twisted:  
Amúgy osztom a többiek véleményét, sztem keress még tovább... :hmm:

Az enyém is 2002-es, a TS-ben 70e, az enyémben 86e van.

A bepróbálkozók a legkevésbé sem izgatnak, magamnak venném az autót, nem a vadidegen, versenyzõ hajlamú passatosoknak vagy seatosoknak.

Keresek én már ezer éve, az a baj, hogy 5 ajtós TS-t nem igazán lehet kapni normális állapotban. Ez pedig a fényezését leszámítva elsõ körben nagyon korrektnek tûnik, a garancia hiánya zavar legjobban. Még a szervízkönyv sem érdekel nagyon, a Cliónkat is úgy vettük, hogy a gari lejárta után számla nélkül, maszekban szervízelték; a kocsi azóta is tökéletesen rendben van, 3 év alatt raktunk bele 80e-t, és most, 140e után is hibátlan. Legyen jó állapotban az autó, oszt' kész, letojom az elõéletét. Csak lenne rá legalább fél év garancia...