Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1549366 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
TS
« Válasz #165 Dátum: 2006.05.14 22:55:58 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Szeke"
VEDD MEG A KOCSIT AZ ISTEN SZERELMÉRE!!!

Örökké bánni fogod, ha nem veszed meg!  :kacsint:

Csatlakozom. Egy percig nem tökölnék.


Osztom, én sem tököltem, te se tökölj!!! Igaza van Szekének, tuti meg fogod bánni, mindig is cseszegetni fogja az agyadat, tuti!  :turelmetlen:


Sajna nem tudok Csáknorisz lenni, hogy bumm bele a közepébe, [smilie=sm62.gif]  (és közbe beleröhögök a „végzet” képébe… :nagymosoly: ), mert:
1, még nem eladó a kocsi…
2, ha eladó lenne a kocsi (de nem az: lásd 1-es pont :lol: ), akkor se lenne most pénzem rá…
Így valamivel könnyebb a döntés… :wink:  
De azért így is jár az agyam rendesen… :cry:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
TS
« Válasz #166 Dátum: 2006.05.15 22:33:39 »
Persze, az ember élete párjával jobb a békesség, de azért itthon is volt egy "kis" puhítás mielõtt az új gépet megrendeltük. Sok oldalról kellett megközelíteni. De persze úgy kell belõle kijönni, hogy neki lesz jobb! Egyébként meg lehet, hogy Õt is el kellene vinni egy próbaútra, hátha meggyõzi maga az autó! Aztán meg gyõzheted kiszedni a bal 1-bõl!  :vezetes:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
TS
« Válasz #167 Dátum: 2006.05.16 00:31:19 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Egyébként meg lehet, hogy Õt is el kellene vinni egy próbaútra, hátha meggyõzi maga az autó! Aztán meg gyõzheted kiszedni a bal 1-bõl!  :vezetes:


Lehet hogy elviszem magammal… :hmm:  Csütire úgy is bejelentkeztem egy újabb próbakörre… :szivecske:  (a könnyebb döntõs érdekében… :wink: )
Csak így nem lesz olyan jó a móka, :arrow:  +56kg „felesleg”… :twisted:  :nagymosoly:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
TS
« Válasz #168 Dátum: 2006.05.16 07:39:38 »
Idézetet írta: "Peti500"
+56kg „felesleg”… :twisted:  :nagymosoly:

Örülj neki, hogy csak 56 kg :lol:  :nagymosoly:  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peti

  • Vendég
TS
« Válasz #169 Dátum: 2006.05.16 11:28:00 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Peti500"
+56kg „felesleg”… :twisted:  :nagymosoly:

Örülj neki, hogy csak 56 kg :lol:  :nagymosoly:  :kacsint:


Na ja… :wink:  :nagymosoly:
Még szerencse…
Amúgy már régóta foglalkoztat egy kérdés: :hmm:
Szerintetek mennyire lennék ott egy TS mellett, ha abba mondjuk +2embernek a padödös leányzókat tennénk…
 :twisted:  :twisted:  :elephant:  :elephant:  :twisted:  :twisted:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
TS
« Válasz #170 Dátum: 2006.05.16 22:34:08 »
Számolj! A te kocsidnál kb 13 kg jut most egy lóerõre egy fõvel. A TS-nél ez kocsi+sofõr+2Gigaliba kb 7.3 kg/le? Szerinted?  :wink:
Gabe 254.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
TS
« Válasz #171 Dátum: 2006.05.17 07:57:10 »
Nemreg vezettem egy Impreza Sti-t. +1 embert meg nem erzett meg, viszont mikor beult hatra ket 50 kilos csaj, akkor erezhetoen lomhabb lett. Persze meg igy is vadallat modon ment :)

Megerezne a TS a padodoket, de meg igy is siman otthagyna.

Peti

  • Vendég
TS
« Válasz #172 Dátum: 2006.05.17 21:24:00 »
Francba... :nagymosoly:  :wink:

Prater

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Peti500 !!
« Válasz #173 Dátum: 2006.05.24 22:41:41 »
Sziasztok,

Enegem erdekelne ez a komplett kipuf set - idezek:)
"Na de kezdem az elején: a Pólusnál taliztunk, és onnan mentünk két autóval a sráchoz, mert rossz szájízzel hagytam volna ott az autót a Pólus hátsó-parkolójában…
Elsõ blikkre feltûnt az enyémnél jóval hangosabb kipufogó…
Rá is kérdeztem, komplett rendszer van rajta, leömlõtõl… És nem kontármunka, amit a mellékelt garis, teljesítményábra is mutat: a teljesítménygörbe picivel 200lóerõ fölé kunkorodik… Azért az nem rossz…

És akkor a slusszpoén: éppen tiltásnál elváltva egy szolid lángcsóva kíséretében durran egyet… Nagyon brutális a hang+látvány együtt…  
"

Tudnatok valami elerhetoseget adni, hogy konzultaljak a Kollegaval:)))

Udv. P.
lack Corolla TS 1.8 :)

Peti

  • Vendég
Re: Peti500 !!
« Válasz #174 Dátum: 2006.05.25 14:43:22 »
Idézetet írta: "Prater"
Sziasztok,

Enegem erdekelne ez a komplett kipuf set - idezek:)
"Na de kezdem az elején: a Pólusnál taliztunk, és onnan mentünk két autóval a sráchoz, mert rossz szájízzel hagytam volna ott az autót a Pólus hátsó-parkolójában…
Elsõ blikkre feltûnt az enyémnél jóval hangosabb kipufogó…
Rá is kérdeztem, komplett rendszer van rajta, leömlõtõl… És nem kontármunka, amit a mellékelt garis, teljesítményábra is mutat: a teljesítménygörbe picivel 200lóerõ fölé kunkorodik… Azért az nem rossz…

És akkor a slusszpoén: éppen tiltásnál elváltva egy szolid lángcsóva kíséretében durran egyet… Nagyon brutális a hang+látvány együtt…  
"

Tudnatok valami elerhetoseget adni, hogy konzultaljak a Kollegaval:)))

Udv. P.


Szia!
Beszélek majd a sráccal, azt biztosan tudom, hogy nem itthon csináltatta…
Mivel apai ágon német, így a fél életét a fritzeknél tölti…

Megkérdezem majd tõle a dolgot, de egyelõre most egy „lájtos” lábmûtét miatt „c” vágányon vagyok… :cry:  
Úgyhogy oda a tesztvezetés is… :(  
Pont a jobb lábamat mûtötték, így nem tudnám vasig nyomni a gázpedált… :nagymosoly:  
Úgy meg semmi pláne nincs a dologban…
Amúgy tényleg brutál a hangja… Végigfut a hideg a hátamon már csak a gondolattól is… :nagymosoly:  :wink:

Satriani

  • Vendég
TS
« Válasz #175 Dátum: 2006.07.01 15:31:04 »
Idézetet írta: "Satriani"
Amúgy egy millát én bármikor ráfizetnék az enyémre, ha kapnék egy hasonlóan jó állapotú, hasonlóan felszerelt, rendszeresen szervízelt, szintén törésmentes, 5 ajtós TS-t. 3 ajtós kocsit csak másodiknak vennék, viszont az 5 ajtóst tárt karokkal várom...

Most kerültem ebbe a helyzetbe. :) Egy-két héten belül minden eldõl.

TS-tulajok, mondjátok meg nekem, ezek az adatok reálisak?

Satriani

  • Vendég
TS
« Válasz #176 Dátum: 2006.07.02 18:39:15 »
Urak, segítsetek! Ti lecserélnétek egy 1,4-es, törésmentes, jól felextrázott és belakott E12-est egy 5 ajtós TS-re, kb. 1 misi ráfizetéssel? A TS-ben 70.000 van, mentem vele próbakört, beszarás, mit lép 6.000 rpm felett. Csak épp:

- a TS bal oldalán végigfut egy k. nagy karc, amit slusszkulccsal csináltak, és nem jönne ki polírral;
- a TS többet fogyaszt;
- a TS sokkal drágább, de ugyanúgy 4 éves;
- a TS biztosítása, gépjármûadója (fõleg, ha utóbbit teljesítményarányosan vetik ki) jóval drágább;
- a TS az enyémmel szemben - ami végig vezetett szervízkönyves - csak 45.000-ig rendelkezik pecséttel;
- a TS nem garanciális, az enyémre még februárig van T-Plusz.

Cserébe:

- a TS megy, mint a barom.

Szóval megérne nektek ennyit a csere? :hmm:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
TS
« Válasz #177 Dátum: 2006.07.02 20:49:25 »
Idézetet írta: "Satriani"
Urak, segítsetek! Ti lecserélnétek egy 1,4-es, törésmentes, jól felextrázott és belakott E12-est egy 5 ajtós TS-re, kb. 1 misi ráfizetéssel? A TS-ben 70.000 van, mentem vele próbakört, beszarás, mit lép 6.000 rpm felett. Csak épp:

- a TS bal oldalán végigfut egy k. nagy karc, amit slusszkulccsal csináltak, és nem jönne ki polírral;
- a TS többet fogyaszt;
- a TS sokkal drágább, de ugyanúgy 4 éves;
- a TS biztosítása, gépjármûadója (fõleg, ha utóbbit teljesítményarányosan vetik ki) jóval drágább;
- a TS az enyémmel szemben - ami végig vezetett szervízkönyves - csak 45.000-ig rendelkezik pecséttel;
- a TS nem garanciális, az enyémre még februárig van T-Plusz.

Cserébe:

- a TS megy, mint a barom.

Szóval megérne nektek ennyit a csere? :hmm:


Én a helyedben tovább nézelõdnék.
A szervízkönyv nincs vezetve (legalább számlák vannak a többi olajcserérõl?), és legalább egy fél év gari jól jönne, hátha van valami javításra szoruló apróság. A karcról már nem is beszélek.
Szóval szerintem nézelõdj még egy kicsit.
 :kacsint:

Satriani

  • Vendég
TS
« Válasz #178 Dátum: 2006.07.02 21:16:48 »
Idézetet írta: "Misi"
A szervízkönyv nincs vezetve (legalább számlák vannak a többi olajcserérõl?), és legalább egy fél év gari jól jönne, hátha van valami javításra szoruló apróság.

Pont ezek a fõbb aggályaim nekem is... A szervízkönyvbõl a 60e-s szervíz maradt csak ki - illetve inkább úgy helyes, hogy sajnos pont a 60e-s szervíz maradt ki, ami "nagy szervíz". Számlát nem láttam róla. A kocsi amúgy bizományban van bent a kereskedésben, ezt nagyon sajnálom, mert tudtommal vész esetén a kereskedést könnyebb fogyasztóvédelemnél vagy bíróságon megfogni, mint egy magánszemélyt, ráadásul a kereskedésbõl ki tudnék verni kis garanciát is.

A karc bevallom, egy ekkora értékû kocsinál nem igazán érdekel, van egy festõ ismerõsöm, aki 30-40 rongyért tökéletes munkát végezne.

A kereskedést annyiban ismerem, hogy az enyémet ugyanitt vettük, és nagyon korrektek, gyorsak voltak. Viszont egy ismerõsömet - ismerõsként - átverték egy Mégane-nal, így nem makulátlan a hírük.

Az autó egyébként menet közben tökéletesen egyben van, semmi zörgés-csörgés, gyanús hang. Az állapotfelmérés hétfõn kész lesz, azt megnézem, aztán meglátom, mit mondanak az enyémre (mennyiért számítanák be), mennyi lenne a hitellezárás, stb. Nem akarok meggondolatlanul beleugrani, ugyanakkor rohadtul tetszik a kocsi...

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
TS
« Válasz #179 Dátum: 2006.07.02 22:05:23 »
:nene:

En nem vennem meg. Gyanus nagyon hogy miert akarta lesporolni a szervizt.
En is inkabb tovabb nezelodnek.