Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1552053 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:TS
« Válasz #10395 Dátum: 2017.04.08 21:39:22 »
az a fekete leharcolt? amit a "nem nepper vagyok, csak szeretem a japán autókat" hirdetett?

Többek nevében merem írni, várunk róla kisebb-nagyobb beszámolókat :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

botiboti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:TS
« Válasz #10396 Dátum: 2017.04.08 22:07:19 »
hát, pár hete van nálam, 2 napja vezetem pár száz km ment bele nálam eddig:

azért hoztam el mert nem rohadt sehol, füstmentes motorja van, 1 csepp olajfolyás nincs a motortérben, se a váltó alján, por száraz az egész motortér, és látszott rajta hogy nem kitisztítva ilyen, teljesen gyárinak tudom az autót, kényelmes benne utazni,
egyenes futása jó, futóműben durvábban nem kopog semmi, esetleg nagyobb úthibákon 1-2 szilenten hallani hogy koppan de nem az ami azonnal cserés. ezen kívül szerkezetileg alja egybe, hátfal minimálisan meg lehetett nyomva mert felületi rozsda van rajta de az a hátsó lökösön is látszott elsőre számomra hogy hátulról meg lett tolva picit, ismerősöm aki aktívan hoz be autókat külföldről mesélte, hogy ahogy ez a kocsi kinéz szokványos francia országban meg olaszországban(stb ilyen helyeken) mert sajnos így közlekednek, egyedül jobb hátsó ívet fogom később kilakatoltatni mert ott is kapott egy kocc-t valszeg és gyűrődve van a lemez gittel csúnyán javítva. ezen kívül komolyabb ütközésre utaló jelet/ javítást nem találtam az autón. Váltó azon kívül hogy motorfékben a 3as szól, de csak annyira hogy éjjeli csendben hazajövet hallottam kb 3. utamon vele, ezen kívül többi fokozat jó, jól kapcsolható stb..  kuplungra azthittem azonnal cserés, de most hogy vezetgetem igazából kiderült számomra hogy csak meg kell szokni, nem csúszik, talán picit kopottas.. alapjárat szépen beáll, beltérben vezető ülés elől kiégetve csikkel, hátul durvábban kiégetve több pontot összeérően, kárpit ajtón illetve hátul fejtérnél lóg, gyári emelő,gyári szervízkönyv 2006ig vezetve, gyári Corolla szerviz manuál stb megvan hozzá, elvileg 3. tulaja vagyok, gyári 5. pótkerék alufelni megvan, időközönként főleg alacsonyabb fordulaton valami rezonál / becsörög , azt hittem lánc első utakon, később be bizonyosodott számomra hangja alapján meg ahonnan hallom hogy kizárt, valami hővédő lemez lehet a motortérben vagy vmit rosszul raktak vissza műszerfalba nem tudom majd kiderül.., olajcsere, olajszűrő csere megvolt majd szerzett is frissen 1 éjszakányi élményt a városban :) , következő szerelésben hűtőfolyadékot meg szíjakat szíjtárcsákat szeretnék rajta cserélni, később talán jövőre pedig a kasztni megcsinálása hogy ne így nézzen ki, illetve váltó felújítás, futóműre költés autó igénye szerint. én eddig úgy gondolom hogy jó kompromisszumos vétel volt számomra, továbbiak kiderülnek hosszabb távon. (eddig 800ezer forintomba került az autó hazahozással olajcserével, gyári vezető olali tükör szerzésével együtt, magyar rendszámmal)

Véleméyeket, illetve fentebbi kérdésre válaszokat örömmel várom!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:TS
« Válasz #10397 Dátum: 2017.04.10 08:01:12 »
Bátor vagy :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bazinga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:TS
« Válasz #10398 Dátum: 2017.05.02 17:42:21 »
Sziasztok

Nem tudjátok, hogy a régi kormányt ki lehet e cserélni az újabb fajtára a kocsiban? Azon gondolkodtam, hogy fel kellene bőröztetni már, de talán a gombok miatt jobb lenne a másik a helyére.

botiboti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:TS
« Válasz #10399 Dátum: 2017.06.30 18:22:38 »
Elég halott ez a TS fórum, van valami ami aktuálisan jobban él?

hp16

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:TS
« Válasz #10400 Dátum: 2017.07.01 15:26:40 »
Elég halott ez a TS fórum, van valami ami aktuálisan jobban él?
magyar nem nagyon van,facebookon van egy csoport de az külföldi.Mi a helyzet a kocsiddal?Miket csináltál rajta?

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:TS
« Válasz #10401 Dátum: 2017.07.01 15:31:17 »
Igen, kb neked lehet most a legtöbb élményed, beszámolható történésed :) Engem pl azóta is érdekel... (talán kicsit bánom, hogy nem repültem rá én is :P)

Hol tartasz most vele? Miket javítottál már? Kezd-e már élményforrás is lenni?
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

botiboti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:TS
« Válasz #10402 Dátum: 2017.07.06 15:12:37 »
Mindenhova megyek vele ahova csak tudok hiába van bérletem.. jobb kormányos rejtett hibás árában vettem balkormányosként, rejtett hiba nélkül, őszintén csúnya kinézettel aminek egy nagyobb részét már megcsináltattam kerethez mérten, de még van vele tenni való, legalább már meg merek vele jelenni ismerős előtt :D egyébként továbbra sincs semmi különös, hátsó féktárcsák csere érettek, elől még jók betétekkel együtt, egy kuplungcsere fog még következni és talán futóműre ránézek h mi kucorog benne halkan rosszabb úton. A régebb említett csörgés ami motortérből jött és fejfájásom volt már tőle egy egyszerű gázbowden vezető fémnek a túl széles mivolta csinálta amiben rezgett a bowden és zörgette a tartót... örültem mikor megoldottam. Azóta gátlástalanul beletaposott kilóméterekkel járok  közelebb a 10ezerhez. továbbra is stabilan nyújtja azt amit tesztkörön is adott. városban úgy hogy néha mivel nem lehet kibírni előzök vele 1-2 gyorsat meg kiviszegetem hétvégén este a városba nem kímélni, 7,4es nagy átlaggal el vagyok. ha nagyon hajtásra készülök akk 100ast rakok bele, ha csak hétköznap használgatom bemenni vele munka helyre ilyenek akk 95 prémiumot rakok bele. ennyi nagyjából de ha van rá igény továbbra is írok ilyen rövidebb, tömörebb összefoglalókat.. JA ÉS MÉG MINDIG MINDEN KÖLTSÉGGEL EGYÜTT 1 MILLIÓ FT ALATT VAGYOK VELE!

botiboti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:TS
« Válasz #10403 Dátum: 2017.07.06 15:22:26 »
váltóolaj  csere, hűtőfolyadék csere, még 1 olajcsere.meg  a lakatolás, ezek voltak meg rajta azóta nagyjából .. olajat egyébként nem hajlandó enni.. pedig 5w30 eneos van benne, kövire féktárcsák cseréjekor teszek bele új fékolajat is

proxyon

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
Re:TS
« Válasz #10404 Dátum: 2017.07.06 18:28:05 »
Sziasztok!

Az egyik ismerősöm árulja az autóját!
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts_t-sport-11718089 

Zoli

szélvédős

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 118
Re:TS
« Válasz #10405 Dátum: 2017.07.06 21:04:19 »

szélvédős

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 118
Re:TS
« Válasz #10406 Dátum: 2017.07.15 22:15:55 »
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla/toyota_corolla_1_8_ts_vezetett_szervizkonyves_131_44-11706894

Sziasztok. Ezt ismeri valaki?


Közben megtudtam,hogy két éves korában 70.000km volt benne Németországban . Szerintem ez mindent elmond.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:TS
« Válasz #10407 Dátum: 2017.07.16 10:01:42 »
Közben megtudtam,hogy két éves korában 70.000km volt benne Németországban . Szerintem ez mindent elmond.

???

~10 év fölött pedig:
- nem évjáratot
- nem km-t
veszünk. Meg kell nézni, vagy dönteni azonnal vagy még felméretni szakival is... :)

A rendszáma alapján ~4 éve van itthon, vagy akkor kapott újat.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

szélvédős

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 118
Re:TS
« Válasz #10408 Dátum: 2017.07.17 06:26:56 »
???

~10 év fölött pedig:
- nem évjáratot
- nem km-t
veszünk. Meg kell nézni, vagy dönteni azonnal vagy még felméretni szakival is... :)

A rendszáma alapján ~4 éve van itthon, vagy akkor kapott újat.

Igy van. 2013-ban hozták be,akkor 91.000-el regisztrálták. Tehát Németországban elsö két évben ment 70.000-et és utána 8 év alatt 20.000-et. Nevetséges. Nem a sok kilométerrel van bajom,hanem a hazudozással meg a vezetett szervizkönyv.
Amugy tegnap vettem egy TS-t

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:TS
« Válasz #10409 Dátum: 2017.07.17 13:59:17 »
Igy van. 2013-ban hozták be,akkor 91.000-el regisztrálták. Tehát Németországban elsö két évben ment 70.000-et és utána 8 év alatt 20.000-et. Nevetséges. Nem a sok kilométerrel van bajom,hanem a hazudozással meg a vezetett szervizkönyv.
Amugy tegnap vettem egy TS-t
Részleteket!
Today, tomorrow and after tomorrow!