Szerző Téma: Yaris 1.0 Sol  (Megtekintve 98311 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #30 Dátum: 2004.03.10 01:15:31 »
Az igazság az, hogy a yarisnál nincs vezérmúszíj, hanem helyette vezérmûlánc van, amit elvileg sohasem kell cserélni, mert élettartama a motor élettartamával azonos  :D
Feszítõgörgõ sincs, úgyhogy ezzel nem kell foglalkozni. Emiatt is nem kerül sokba a yaris karbantartása. :lol:


Csabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #31 Dátum: 2004.03.10 09:17:22 »
Jó reggelt,

Érdeklődni szeretnék, hogy egy utólag, nem gyárilag beszerelt légkondi (vagyis nem SOL típus) mennyire ugyanolyan mintha a gyárban szerelnék be? Mi a tapasztalat ezzel kapcsolatosan (lehet, hogy láma a kérdés, bocsi, de most nincs igazán pénzem Solra, ezért a légkondit később, 1-2 év múlva akarom betetetni).

Előre is köszi!
Csabi

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #32 Dátum: 2004.03.10 09:38:05 »
Csabi

Szerintem ninsc gond vele, ha márkaszervízben szerelik be. Bár nincsen ilyen tapasztalatom.
Különben ha 1-2 év múlva szereltetnéd csak be, akkor addig sokminden változhat. Lehet, hogy addigra lesz vmi akció, stb.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

genevois

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #33 Dátum: 2004.03.10 10:53:33 »
Szia Csabi!

Kellemetlen élmény vásárlásnél nem volt, hacsak az nem számít annak, hogy közel 100 km távolságról vettem meg végül a kocsit, mert itt Szegeden semmi kedvezményt nem adtak. Szervíz .. az más kérdés. Reklamációimmal annyit elértem, hogy adtak 10% engedményt (így 39e lett).

balintu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #34 Dátum: 2004.03.10 11:43:18 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Az igazság az, hogy a yarisnál nincs vezérmúszíj, hanem helyette vezérmûlánc van, amit elvileg sohasem kell cserélni, mert élettartama a motor élettartamával azonos  :D
Feszítõgörgõ sincs, úgyhogy ezzel nem kell foglalkozni. Emiatt is nem kerül sokba a yaris karbantartása. :lol:


Jaakkorjóóóóó!

Dehülyevagyok, még örültem is, amikor a műszaki paramétereknél olvastam, hogy láncos a drága... :D  :D
És képes voltam rosszakat álmodni a saját marhaságom miatt! :evil:

Köszi Zénóka!

f_amdras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
kérdés
« Válasz #35 Dátum: 2004.03.10 18:19:27 »
Es milyen benzin ajanlotok a yarishoz? Valamint mennyi benzin lesz benne ha elhozom a kereskedesbol?

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Re: kérdés
« Válasz #36 Dátum: 2004.03.10 22:39:53 »
Idézetet írta: "f_amdras"
Es milyen benzin ajanlotok a yarishoz? Valamint mennyi benzin lesz benne ha elhozom a kereskedesbol?


Én V-Power racinget, de elmegy 95-össel is :-D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #37 Dátum: 2004.03.11 08:43:46 »
Anno mindig 98-ast vagy 95-ös Shell VPowert tankoltam. Persze kipróbáltam sima 95-el is de érezhető volt a különbség.

Yarisfan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #38 Dátum: 2004.03.11 18:46:25 »
Idézetet írta: "Csabi"

Érdeklődni szeretnék, hogy egy utólag, nem gyárilag beszerelt légkondi (vagyis nem SOL típus) mennyire ugyanolyan mintha a gyárban szerelnék be? Mi a tapasztalat ezzel kapcsolatosan (lehet, hogy láma a kérdés, bocsi, de most nincs igazán pénzem Solra, ezért a légkondit később, 1-2 év múlva akarom betetetni).


Hát az az igazság, hogy a SOL-ba sem építik be előre a klímát, hanem külön utazik az autó és külön a klíma, itthon pedig a márkaszervíz építi be. Ennek valamiféle "vámpolitikai" oka van.  Én is szereltettem Terra+ -ba klímát, semmi gond vele. Egy javaslatom azért van. Ha klímát szeretnél, nem árt az erősebb motort választani hozzá.

Csabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #39 Dátum: 2004.03.12 09:15:59 »
Idézetet írta: "Yarisfan"
Idézetet írta: "Csabi"

Érdeklődni szeretnék, hogy egy utólag, nem gyárilag beszerelt légkondi (vagyis nem SOL típus) mennyire ugyanolyan mintha a gyárban szerelnék be? Mi a tapasztalat ezzel kapcsolatosan (lehet, hogy láma a kérdés, bocsi, de most nincs igazán pénzem Solra, ezért a légkondit később, 1-2 év múlva akarom betetetni).


Hát az az igazság, hogy a SOL-ba sem építik be előre a klímát, hanem külön utazik az autó és külön a klíma, itthon pedig a márkaszervíz építi be. Ennek valamiféle "vámpolitikai" oka van.  Én is szereltettem Terra+ -ba klímát, semmi gond vele. Egy javaslatom azért van. Ha klímát szeretnél, nem árt az erősebb motort választani hozzá.


Yarisfan, köszi a választ!
Üdv, Csabi

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Re: kérdés
« Válasz #40 Dátum: 2004.03.13 00:25:20 »
Idézetet írta: "f_amdras"
Es milyen benzin ajanlotok a yarishoz? Valamint mennyi benzin lesz benne ha elhozom a kereskedesbol?


kb. 5 lityi lesz a kocsiban. Szóval átvltel után irány a kút...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

f_amdras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
1,0
« Válasz #41 Dátum: 2004.03.13 08:33:16 »
na végre tegnap elhoztuk, koszonom mindenkinek a segitseget, igazatok volt nem bantam meg.. Ez az 1,0 sol egy gyonyoru kenyelmes es feletebb tokeletes auto :)

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Re: 1,0
« Válasz #42 Dátum: 2004.03.13 08:39:40 »
Idézetet írta: "f_amdras"
na végre tegnap elhoztuk, koszonom mindenkinek a segitseget, igazatok volt nem bantam meg.. Ez az 1,0 sol egy gyonyoru kenyelmes es feletebb tokeletes auto :)


Akkor elsőként gratulálok a kicsikéhez. Leld benne sok örömödet (bár nem lesz nehéz :-) )

Sok-sok kényelmes, kellemes és főként balesetmentes kilómétert kívánok.

Szegecs
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: 1,0
« Válasz #43 Dátum: 2004.03.13 09:44:48 »
Idézetet írta: "f_amdras"
na végre tegnap elhoztuk, koszonom mindenkinek a segitseget, igazatok volt nem bantam meg.. Ez az 1,0 sol egy gyonyoru kenyelmes es feletebb tokeletes auto :)


Én is beállnék a gratulálók sorába. Nem fogod megbánni, és szintén sok-sok balesetmentes utazgatást!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #44 Dátum: 2004.03.13 11:13:55 »
Gratula, meg minden jót az új kocsihoz f_amdras.
(Kicsit megkésve)
Laco 73 :D