Szerző Téma: Yaris 1.0 Sol  (Megtekintve 98224 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #15 Dátum: 2004.03.08 19:51:18 »
Szia.
Még nem kértem, de ezen a héten járok arrafelé, remélem "az utcáról jött embernek is adnak" nem csak vásárlónak.
Sikerült lecsavarni a váltógombot, az csere lesz, csak 2 hangszóró van benne, mint az is kiderült belga csoda, az is csere lesz, nem akarom szétszedni/szedetni, szóval csak 2 kétutas koaxra cserélem, remélem jobban fog vele szólni :) Pedálvédő hamarosan érkezik, kipufogóvéget szerdán nézek. Egyenlőre ennyi a keret, nyárra spoiler, meg alufelni a terv. Remélem legalább az egyikre lesz pénz. Esetleg kormány bőrözés.
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #16 Dátum: 2004.03.08 20:05:38 »
KLaco

Nem lenne egyszerűbb beszámíttatni egy TS-be? :-D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #17 Dátum: 2004.03.08 21:16:57 »
Idézetet írta: "SZegecs"
KLaco

Nem lenne egyszerűbb beszámíttatni egy TS-be? :-D


Akkor az nem lenne egyedi. Így sokkal jobb, hogy én választom bele a dolgokat, és utánnajárok a dolgoknak.
Azért nagy az árrés :)
Laco 73 :D

Csabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #18 Dátum: 2004.03.08 21:18:40 »
Köszi a válaszokat!

Azzal kapcsolatban mi a véleményetek, hogy érdemes-e megvárni a vásárlással az EU csatlakozást, vagy ennél már nem nagyon mennek lejebb az árak? (pl. valahol olvastam hogy van egy olyan általános szabály, hogy ugyanazon autó ára a különböző EU országok esetében nem térhet el egymástól 5%-nál nagyobb mértékben, de nem tudom, hogy ezt most mennyire tartják be, illetve azt se tudom, hogy - mivel nem vagyunk euro-ország - ezt hogyan érvényesítik, ha ingadozik a valutaárfolyam, stb...)

Köszi, Csabi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #19 Dátum: 2004.03.09 00:07:11 »
Idézetet írta: "atiseje"



Ha nem ölöd és pörgeted szét, akkor 100e-150e km-ert símán kibír mindenféle nagyobb szervíz nélkül. Nagyon figyelj az olajcserékre!



Ha vigyáztam anno a 120 skodámra, az is megfutotta a 100-150 ezret, felujítás nélkül. A toyotáknál szvsz ez az érték kíméletes használatnál 600-700 ezer, normál használatnál is legalább 400-500 ezer. Szeretett carina E-met 470 ezernél adtam el, és még messze nem a végét járta a gép.
A yarisomban ma fordult át 115.000-en alig másfél év alatt, és még 2-3 évig tervezem használni :D
Persze ez csak szvsz.


f_amdras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #20 Dátum: 2004.03.09 00:29:10 »
Zénó és milyenek a tapasztalataid? A yarissal kapcsolatban.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #21 Dátum: 2004.03.09 00:55:25 »
Nekem ez a második yaris. Az elsõ 99-es volt és szintén 1.0, de csak 1 évig volt meg, teljesen hibátlan volt de eladtam, mert a 185 centimmel és a 115 kilómmal nehezen tudtam be és kiszállni.(5 ajtós volta miatt nekem kicsi volt a "pilótanyílás". A mostani 3 ajtós és ebbõl a szempontból teljesen ok. Francia összeszerelés miatt volt egy-két apró tipushiba, de ezek tényleg apróságok voltak és garanciában mindet javították.
Váltó nem volt tökéletes, kicsit akadozott cseréltek 1-2 alkatrészt, azóta 100%-os. Motorvezérlõ elektronika csere 2000f/min alatt gyenge teljesítmény miatt. Az elsõ elég gyakori hiba volt a ráncfelvarrás elötti utolsó darabok között, a második egy nagyon ritka tipushiba (európában össz. 20db volt), ez is "valamit" jelent, hogy a toyotánál ezt tipushibának nevezik  :D
A fogyasztásával nekem tökéletes, igaz elég takarékosan szinte csak országúton használom.
www.spritmonitor.de  itt a részletes fogyasztási adataim, a toyoták közt megtalálod.
Valvoline 5w-30 al használom, két olajcsere között (15000 km) az olajfogyasztás nem mérhetõ, mindig pont a maximumon marad. Fékbetétek, kopó alkatrészek még minden eredeti, eddig összesen 4db nyárigumi okozott plussz kiadást, bár lehet hogy kicsit korai volt a gumicsere projekt az idõjárást szemlélve :shock:


genevois

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
szervíz ... :(
« Válasz #22 Dátum: 2004.03.09 11:21:16 »
Ide is beírom, hátha sokan átpártoltak a testvérfórumtól. Most jöttem 30 ezres szervízről (Yaris 1.0). Árra előzetesen a telefonba 25-28e forintot mondtak, ami felmehet 35-ig is, ha sokmindent kell cserélni (pl szűrőket). Ehhez képest a végösszeg 43e lett :( Igaz cseréltek levegő- és olajszűrőt, fékolajat, gyertyákat és szintetikus motorolajat raktak bele. Mégis sokallom, főleg az előzetes tájékoztatás fényében. Van valakinek tapasztalata ezügyben? Átvertek, vagy "csak" rosszul tájékoztattak? Szándékosan nem írom be a szervíz nevét addig, míg ki nem derül esetleges tisztességtelenségük.

atiseje

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #23 Dátum: 2004.03.09 15:55:39 »
Szia genevois!

Ha jobban utána számolsz az áraknak, reálisnak tunik. Az általad felsorolt tételek anyagköltsége, szerintem nem lehet több, mint 25-30e Ft. (Figyelembe véve, hogy jóminoségu szintetikus olajat tettek bele és mondjuk 4 polusú gyertyákat. Ezek megdobhatják az árat. Bár ez nem valószínu.) Tételezzük fel, hogy ilyen kaliberu javítást cirka 3-3,5 óra alatt lehet megcsinálni, s ebben benne van még a cigi és a KV szünet is.  :? Számoljunk mondjuk, 3500 Ft-os rezsi óradíjjal, ez 12250 Ft munkadíj.  Bár ismerve a márkaszervízeket, lehet hogy felszámoltak az ablakmosótartály feltöltéséért is 1-2e Ft-ot.  :?

Biztos hogy nem cseréltek mást? Esetleg fékbetéteket?
dv.: atiseje

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #24 Dátum: 2004.03.09 16:07:57 »
Szerintem valami átvágás van a dologban. Nekem 3 évig volt Yaris-om és a 45ezres-ig sosem volt több a kötelező mint 16e. A gyertyacsere tuti kamu, ezek lazán elmennek 60-at minimum. Kellett valakinek a 4 gyertyád :(

(most a Corolla Verso-val a 15-ös került 8e-be, de én vittem az olajat.)

genevois

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #25 Dátum: 2004.03.09 16:59:58 »
Köszi a hozzászólásokat.  Azt hiszem azzal nem vertek át, hogy amit beleraktak, az tényleg annyiba kerülhet. A kérdés inkább az, hogy 30e-nél tényleg ennyi mindent meg kelett csinálni pláne, hogy az asszony hajtja a kocsit? Tényleg ennyire ki vagyunk szolgáltatva, hogy azt csinálnak a kocsin egy kötelezőn, amit jónak látnak, aztám meg utólag beszedik a pénzt? Innen a délalföldről legalábbis így néz ki a helyzet. Annyit tehetek, hogy legközelebb átviszem Vásárhelyre ...

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #26 Dátum: 2004.03.09 21:15:16 »
30.e nél a yarisban a következõket kell cserélni elõírás szerint:
olaj, olajszürõ, fékdob tisztítás.

levegõszûrõ, pollenszürõ 45e-ként, bár ha ezek nagyon koszosak lehet korábban is.

gyertya,fékolaj 60e-ként, a fékolaj 60e/3év amelyik hamarabb bekövetkezik, de a gyertya az akkor is csak 60 e., ha 10 év alatt mész annyit.

A gyertya és a fékolajat én azért megkérdezném így utólag is, hogy mi szükség volt rá, ugyanis nem elõírás. Ha szerintük az, mi szerint végezték a kötelezõt, ha nem, szeretnéd visszakérni az árát. Nemleges válasz esetén javaslom a fogyasztóvédelemnek egy 2 soros levélben elküldeni a szla fénymásolatát, elég egyértelmû, hogy nem szabályosan jártak el, fõleg azzal, hogy nem tájékoztattak elõre a megbeszélt õsszeg jelentõs felül számlázásáért.
Tapasztalat alapján mindezek pusztán megemlítésétõl is alapvetõen megváltozik a álláspontja egy inkorrekt szervíznek.


MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #27 Dátum: 2004.03.09 21:56:17 »
Valami ilyesmire emlékeztem én is, úgyhogy mindenképpen húzós. És itt nem is a cuccokon kerestek sokat, hanem a norma-órákon ami az adott eszköz beszereléséhez kell. Tehát hiába tudsz kereket cserélni 10mp alatt ha a nagykönyvben 0.5 óra van akkor azt számlázzák.

Csabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #28 Dátum: 2004.03.09 22:19:42 »
Hali genevois!

Most állok vásárlás előtt és érdekelne, hogy hol volt ez a kellemetlen élményed pontosan (ha ide nem akarod írni, akkor privátba is küldheted)

Köszi!

Csabi

balintu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #29 Dátum: 2004.03.09 22:31:15 »
Jajj!
Macimedve azt írta az OFF indexen ON, hogy 105e km-nél van vezérműszíj-, görgő, stb. -csere.  Kb 100e HUF  :shock: Erre feljajdultam neki, hogy most veszek egy '99-es Yarist 110e km-rel, és bár elvileg szervízkönyves (még nem néztem meg), szerintem ez még nem volt meg :cry:  :cry: Azt mondta, hogy Yarisnál szerinte később van. Mi az igazság?