Szerző Téma: Yaris 1.0 Sol  (Megtekintve 98273 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

f_amdras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Yaris 1.0 Sol
« Dátum: 2004.03.06 19:04:03 »
Sziasztok!

Most rendeltem meg az uj Yarisomat. Igazabol tanacsok erdekelnenek a bejaratassal kapcsolatban stb, illetve arra kernelek titeket nyugtassatok meg, hogy amennyiben nekem egy varosi autora van leginkabb szuksegem amellyel neha megteszek egy-egy hoszabb utat is akkor eleg az 1.0-as motor. Hozzateszem nem vagyok egy vadalat vezeto tipus max 120-130. Koszonom

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #1 Dátum: 2004.03.06 19:59:18 »
Szia.
Nekünk is 1 literes Yaris van, még bejáratás alatt, mi nem megyünk 3000-es fordulat fölé, ez elég neki 2000 km-át, ez kb. jó bejáratásra, azt hallottuk.
A gyorsaságról annyit, hogy a városban bejáratás után szerintem lámpától lámpáig egy átlagos 1.4-es régebbi kocsit simán odaversz vele. Nagyon jól húz, csak pörgetni kell, a bejáratás után kb 4000-4500 nél kell váltani, és akkor nagyon jó lesz. Így is hamar 50-nél van. 100-at nem próbáltam még. De elvileg a vége 150-160 körül van.
Szerintem kategóriája legjobb kocsija.
Laco 73 :D

beeci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #2 Dátum: 2004.03.06 22:18:22 »
Hát megnyugtatlak: ezzel az autóval meg leszel elégedve! Majd meglátod, csak semmi pánik.
eeci - |Yaris rulez|

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris 1.0 SOL
« Válasz #3 Dátum: 2004.03.07 21:32:06 »
Szia!

Tuti,hogy meg leszel vele elégedve,semmi gond nincs vele nekem is ilyen van.Az elöttem hozzászólónak igaza van abban,hogy versenybeszállhatsz az 1.4-es ekkel, ha pörgeted a gépet.Én lenyomtam az enyémmel az 1.4-es Daewo Kalost.Szerintem nagyon jó autó.Használd egésséggel:)
arcipán

03' YARIS SOL  50

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #4 Dátum: 2004.03.08 14:03:32 »
Én most vagyok 2000 km-nél, de csak az első 300 km-en nem tapostam. MOndjuk most sem, de azért kihuzatom, pörgetem.
Sőt én olyat is hallottam, hogy 6000 km-ig nem szabad 3000 ford fölé pörgetni. Na ez szerintem hülyeség. A szaki is ezt mondta. Annyit kért hogy piros mezőbe ne pörgessem bele úhy 3000 km-ig. Amúgy meg kell mutatni neki mire számítson. A 9mp-es gyorsulás is megvan:-)
Csak hajrá
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

atiseje

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #5 Dátum: 2004.03.08 16:12:23 »
Üdv Urak!  :D

Kedves f_amdras!

Gratula a szekérhez!  Sok balesetmentes km-t kívánok!
Én most gondolkodom Toyota vásárláson, eddig off autóim voltak. Látva a megbízhatósági és elégedettségi teszteket, a Toyota az élmezonyben van, szerintem jól választottál.  :D

Kollégámnak egy 1999-es Yaris 1.3-asa van. Az utolsó fecske egyike, amit még Japánban gyártottak.  A kötelezo szervízeken kívül, nem kellett szervízelni. Nagyon meg van vele elégedve. Bár néha "panaszkodik", hogy a GS300 Lexus-ból átülve kicsit lomha.  :lol:

Bejáratásról:
Az elso 2000 vagy 3000 km-re érdemes tényleg nagyon odafigyelni. Hiába a nagyon korszeru és modern felületkezelési eljárás amelyekkel az alkatrészeket készítik. A bejárátás lényege: a motor forgó és egymáson elmozduló alkatrészeinek egymáshoz "koptatása" fokozatos terhelés mellett. Így elkerülheto, hogy a motor alkatrészeibol nagyobb darabok válnak le. (a nagyobb darabokat mikronokban értem) Ebben az idoszakban ne nagyon pörgesd tartósan 4000-es fordulaton. Törekedj a fokozatosságra. Vannak olyan "mániákusok" akik ez elso 3000 km után olajat cserélnek. Sokak szerint felesleges.  :?

Arra mindig nagyon figyelj, hogy ne pörgesd hidegen a motort 2500-as fordulat fölé. A motor alkatrészeinek hotágulása nem egyenletes. Várd meg, még eléri az üzemi hofokot. Akkor már bátrabban nyomhatod a gázt. :!:

Tanulmányoztam az 1.0-ás VVT-i motorok leírásait, diagramjait. A szelepvezérlésnek köszönhetoen, már alacsonyabb fordulaton (1500-2000) is a kb. 75-80 %-a rendelkezésre áll a motor erejének. 4000-es fordulatszám környékén már leadja a maximális nyomatékot. (~90Nm) Szerintem elegendo ha eddig pörgeted. Bár nem egy nagy lóerogyár a kis moci, ne várj csodát.

Ha nem ölöd és pörgeted szét, akkor 100e-150e km-ert símán kibír mindenféle nagyobb szervíz nélkül. Nagyon figyelj az olajcserékre!
Csakis a gyárilag eloírt olajat tegyél bele. Bár ha márkaszervízbe viszed, akkor ezzel nem lesz gond.  :)

Sok sikert a darabhoz!
dv.: atiseje

Csabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #6 Dátum: 2004.03.08 17:18:14 »
Sziasztok,

Yaris vásárlása előtt állok (1.3 Sol). Már jártam egy kereskedésben, ahol sikerült egy kicsit alkudni, de nem vagyok elájulva nagyon... Szóval kb. 3%-ot sikerült alkudni, amiben benne van a 60e-s fényezés is (vagyis 110e kedvezményt adtak, ebből 60e a fényezés).
Kérdéseim:
1. :?: mi a tapasztalatotok a kedvezmény mértékével kapcsolatban? (olvasgattam korábbi hozzászólásokat és láttam, hogy 4-5% a max, de pl. nem tudom, hogy ebben a 4-5 %-ban benne van-e a fényezés). Ja, ami még fontos a kedvezmények mértékénél: akciós finanszírozzással akarom megvenni...  :(
2. :?: melyik márkakereskedést ajánljátok, hol lehet kicsit több kedvezményt kicsikarni? (már ha van olyan kereskedés, amelyikről azt lehet mondani, hogy általában több kedvezményt ad...)
3. :?: egy elvi kérdés: érdemes-e megvárni az EU csatlakozást a vásárlással (olcsóbbak lesznek-e az autók, vagy egyáltalán tudtok olyan website-ot, ahol összehasonlítják a különböző országok árait?)

Üdv, és előre is köszi!
Csabi

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #7 Dátum: 2004.03.08 18:05:36 »
Csabi

Én megint a Halászteleki Reálszisztémát ajánlom, én még +20000 -ért 1 év plussz garanciát is kaptam.
De ez az én véleményem. Egy próbát megér.
Kérdezd meg őket.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Csabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #8 Dátum: 2004.03.08 18:18:30 »
Szia Szegecs,

Bocsi, később láttam, hogy van egy ilyen táma...
Ezt az embert ajánlod, vagy valaki mást? Ujvári Zsolt (kereskedelmi igazgató), 06 24 455-444
Köszi! Cs.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #9 Dátum: 2004.03.08 18:23:18 »
Idézetet írta: "Csabi"
Szia Szegecs,

Bocsi, később láttam, hogy van egy ilyen táma...
Ezt az embert ajánlod, vagy valaki mást? Ujvári Zsolt (kereskedelmi igazgató), 06 24 455-444
Köszi! Cs.


Igen. Ott leírtam ugye, hogy hogy hivatkozz rám?
Ha nem szólj.
Azért gondoltam, mert ha már a harmadik ember mondja, hogy rajtam keresztül jut oda, és vesz autót, hátha hajlandóak nagyobb kedvezményt adni.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #10 Dátum: 2004.03.08 19:05:47 »
Idézetet írta: "Csabi"
Sziasztok,

Yaris vásárlása előtt állok (1.3 Sol). Már jártam egy kereskedésben, ahol sikerült egy kicsit alkudni, de nem vagyok elájulva nagyon... Szóval kb. 3%-ot sikerült alkudni, amiben benne van a 60e-s fényezés is (vagyis 110e kedvezményt adtak, ebből 60e a fényezés).
Kérdéseim:
1. :?: mi a tapasztalatotok a kedvezmény mértékével kapcsolatban? (olvasgattam korábbi hozzászólásokat és láttam, hogy 4-5% a max, de pl. nem tudom, hogy ebben a 4-5 %-ban benne van-e a fényezés). Ja, ami még fontos a kedvezmények mértékénél: akciós finanszírozzással akarom megvenni...  :(
2. :?: melyik márkakereskedést ajánljátok, hol lehet kicsit több kedvezményt kicsikarni? (már ha van olyan kereskedés, amelyikről azt lehet mondani, hogy általában több kedvezményt ad...)
3. :?: egy elvi kérdés: érdemes-e megvárni az EU csatlakozást a vásárlással (olcsóbbak lesznek-e az autók, vagy egyáltalán tudtok olyan website-ot, ahol összehasonlítják a különböző országok árait?)

Üdv, és előre is köszi!
Csabi


Szerintem átlagosan 4-5% kedvezmény kapható és ebbe beleértendö a metálfény is!! Ha te mondjuk 4%-ra kapsz még metált, az nagyon jó.. És tényleg érdemes sok kereskedést végigjárni, mi pl a toyota rácznál a corollára kaptunk 5%-ot, de amikor a yarist kérdeztük, alig akartak 3-at adni...  :cry:

kuf

f_amdras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #11 Dátum: 2004.03.08 19:17:30 »
Es ez a 3000 fordulatszam 5. sebbesegben mennyit jelent kb? Marmint km/h-ban

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #12 Dátum: 2004.03.08 19:36:35 »
Sziasztok.
A kedvezményes hitel mellé örülj, ha 4% kedvezményt kapsz kompletten. Mi még annyit se kaptunk. Szóval több kereskedést végig kell járni. Az is számít, hogy bánnak az emberrel, mert van ahol nem veszik ember számba azt aki 3 milla alatti kocsit akar venni.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #13 Dátum: 2004.03.08 19:43:38 »
Idézetet írta: "f_amdras"
Es ez a 3000 fordulatszam 5. sebbesegben mennyit jelent kb? Marmint km/h-ban


Szia.
1000-es Yarisnál kb. 100 km/h az 5-ös 3000-nél 3 személlyel 3%-os lejtőn próbálva csomagok nélkül, télen.

Ekkor már egész jól fogyaszt. Ezt is mire kitalálja az ember, mikor fogyaszt a legjobban  :) Városban 4-esnél 5 személlyel 5%-os emelkedőn 4-esben 67 körül a legjobb. Alatta több, fölötte  is több. 2000 körüli fordulat körül fogyaszt a legjobban szerintem. Aztán ha nincs igazam cáfoljatok meg :)  Mikor eleinte vezettem, megörültem, hogy milyen jó, kevesebbet kell váltogatni, ha 4-esben 42-re 3-ban 30-ra lassulsz, és nem akarsz gyorsulni, akkor is rántások nélkül visszaveszi az utazó sebességet (szép lassan), de a fogyasztás nem lesz túl jó.
Röviden ennyi 30km vezetés tapasztalata.
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #14 Dátum: 2004.03.08 19:46:38 »
KLaco

Kértél már prosit?
És gondolkoztál már valami cuccon?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS