Szerző Téma: Yaris 1.0 Sol  (Megtekintve 105561 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: fogyasztás
« Válasz #285 Dátum: 2006.01.28 17:54:31 »
Idézetet írta: "Zsolt"
Palaczknak! Szerintem én még soha nem pörgettem 5000-ig sem a motort, mert nem éreztem hogy jól esne neki. De elég is ez nekem.
Üdv.


Távol álljon tőlem, hogy belédkössek, egyrész üdvözöllek a fórumon, de ha nem pörgetted a motort még 5000-ig sem, akkor honnan nem érzed, hogy jó lenne neki??????? :hmm:

Nem arra gondoltál inkább, hogy azért nem pörgeted 5000 fölé, mert úgy gondolod, hogy nem tesz jó a motornak? Vagy én nem értem a HSZ-t?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: fogyasztás
« Válasz #286 Dátum: 2006.01.29 00:08:44 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Zsolt"
Palaczknak! Szerintem én még soha nem pörgettem 5000-ig sem a motort, mert nem éreztem hogy jól esne neki. De elég is ez nekem.
Távol álljon tőlem, hogy belédkössek, egyrész üdvözöllek a fórumon, de ha nem pörgetted a motort még 5000-ig sem, akkor honnan nem érzed, hogy jó lenne neki??????? :hmm: Nem arra gondoltál inkább, hogy azért nem pörgeted 5000 fölé, mert úgy gondolod, hogy nem tesz jó a motornak? Vagy én nem értem a HSZ-t?

Gondolom azt érezte, hogy a gázpedál nyomásával abban a fordulatszám-tartományban a hangerő jobban növekedett, mint a sebesség.
music     

Zsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
re
« Válasz #287 Dátum: 2006.01.29 10:27:54 »
Ahogy írtam nem éreztem, hogy jól esne neki vagyis inkább nekem mert én hallom a hangját és érzem a gyorsulást. De mostmár úgy éljek kipróbálom.
Mellesleg nyugdíjas sofôr vagyok, aki kíméli a verdát.
 :toy:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: re
« Válasz #288 Dátum: 2006.01.29 11:18:20 »
Idézetet írta: "Zsolt"
Mellesleg nyugdíjas sofôr vagyok, aki kíméli a verdát.  :toy:

Jó szokás, tartsd meg! :kacsint:
Néha (2-3 havonta) azért jót tesz neki, ha egy kicsit meghajtod - értsd alatta, hogy legalább 3500-4000 fordulat környékén menni minimum fél órát. (Egy autópálya pl. tökéletesen megfelel e célra.) Ilyenkor kiég a lerakódott ez-az.
music     

Zsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
ok
« Válasz #289 Dátum: 2006.01.29 11:21:17 »
Így fogok tenni! Köszönöm!

Zsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
+
« Válasz #290 Dátum: 2006.01.29 11:26:38 »
Még nem nyithatok új témát, ezért itt kérdezem meg:
3 éves gyöngyszemem hidegben való indításkor fura hangot hallat. Kb. olyat mint mikor mégegyszer ráindítok.
Mi lehet ez? Mit tegyek?
Kösz, mindenkinek.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Re: +
« Válasz #291 Dátum: 2006.01.29 14:22:18 »
Idézetet írta: "Zsolt"
Még nem nyithatok új témát, ezért itt kérdezem meg:
3 éves gyöngyszemem hidegben való indításkor fura hangot hallat. Kb. olyat mint mikor mégegyszer ráindítok.
Mi lehet ez? Mit tegyek?
Kösz, mindenkinek.

Hi!
Nem is kell új témát nyitnod, mert van olyan hogy probléma a Yarisommal ott biztos választ kapsz a problémára, de asszem olyan gond lehet, h. indításkor a motor nagyobb fordulaton müxik mint az önindító amin pörgeti és a bendix még nem húzott vissza.

Zsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
aha
« Válasz #292 Dátum: 2006.01.29 15:56:26 »
A hangja alapján ez hihetôen is hangzik!
Köszi

leszilaci

  • Vendég
Re: +
« Válasz #293 Dátum: 2006.01.29 17:22:08 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Zsolt"
Még nem nyithatok új témát, ezért itt kérdezem meg:
3 éves gyöngyszemem hidegben való indításkor fura hangot hallat. Kb. olyat mint mikor mégegyszer ráindítok.
Mi lehet ez? Mit tegyek?
Kösz, mindenkinek.

Hi!
Nem is kell új témát nyitnod, mert van olyan hogy probléma a Yarisommal ott biztos választ kapsz a problémára, de asszem olyan gond lehet, h. indításkor a motor nagyobb fordulaton müxik mint az önindító amin pörgeti és a bendix még nem húzott vissza.


jaja, jókat beszélsz :kacsint: ...és ebben a hidegben annyira csúnya hangot ad az első hidegindításkor az önindító.... :sir:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: re
« Válasz #294 Dátum: 2006.01.30 12:13:09 »
Idézetet írta: "Zsolt"
Ahogy írtam nem éreztem, hogy jól esne neki vagyis inkább nekem mert én hallom a hangját és érzem a gyorsulást. De mostmár úgy éljek kipróbálom.
Mellesleg nyugdíjas sofôr vagyok, aki kíméli a verdát.
 :toy:

Én sem vagyok mai csibe, és alapból én is sofőr lennék. És mégis....... rulez :vezetes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #295 Dátum: 2006.01.30 13:04:23 »
Harry Trotter... :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #296 Dátum: 2006.01.30 14:09:01 »
Idézetet írta: "SzzS"
Harry Trotter... :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

 :rohog:  :rohog:
Na ne személyeskedj kicsi druszám, mert megkergetlek!!! :clubbed:  :smackbottom:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #297 Dátum: 2006.01.31 20:37:06 »
Idézetet írta: "SzzS"
Harry Trotter... :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Te!!!

Kicsit mesélj már arról, hogy mikor kell 5000 fölé nyomni a ford. számot és ilyenkor mi történik? Szerintem neked erről sok tapasztalatod van! Oszd meg velünk!  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Üdv: Kishaver 74

leszilaci

  • Vendég
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #298 Dátum: 2006.01.31 21:05:23 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SzzS"
Harry Trotter... :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Te!!!

Kicsit mesélj már arról, hogy mikor kell 5000 fölé nyomni a ford. számot és ilyenkor mi történik? Szerintem neked erről sok tapasztalatod van! Oszd meg velünk!  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


 :nagymosoly:  találtam a "home" videóim között  :kacag:  egy nyári felvételt, amin SzzS cartárs tövig nyomja :rohog: .....igaz nem hosszú ideig teszi :nagymosoly: 16 msp....gyors vagy nagyon :twisted:

leszabályozásig pörgeti, majd kuplung fel....aszt'hagy'cójon

hova tudnám felpakolni :?:

persze, csakha érdekel vkit......

izgi nagyon :mrgreen:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #299 Dátum: 2006.01.31 22:43:56 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SzzS"
Harry Trotter... :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Te!!!

Kicsit mesélj már arról, hogy mikor kell 5000 fölé nyomni a ford. számot és ilyenkor mi történik? Szerintem neked erről sok tapasztalatod van! Oszd meg velünk!  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


 :nagymosoly:  találtam a "home" videóim között  :kacag:  egy nyári felvételt, amin SzzS cartárs tövig nyomja :rohog: .....igaz nem hosszú ideig teszi :nagymosoly: 16 msp....gyors vagy nagyon :twisted:

leszabályozásig pörgeti, majd kuplung fel....aszt'hagy'cójon

hova tudnám felpakolni :?:

persze, csakha érdekel vkit......

izgi nagyon :mrgreen:


Engem érdekel!!  :rohog:
Xanyi