Szerző Téma: Yaris 1.0 Sol  (Megtekintve 105236 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #240 Dátum: 2004.10.07 18:49:14 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Szilvi"
Sajna ezt most el kell halasztanunk, mivel én nem tudok menni a találkozóra. Egyrészt nem érek rá, másrészt egész érdekesként mutatnék női toyotásként a sok férfi között.  :lol:
De majd később visszatérhetünk rá.  :D  :D


Jól van beszéltem a bér ivókkal,


Ezek a "bér ivók" ugye nem az én béremet isszák el, hanem pénzt kapnak azért, hogy isznak?
Ha így van, akkor rám is számíthatsz!
--- /48 ----

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #241 Dátum: 2004.10.08 07:37:08 »
Idézetet írta: "jofe"
Ezek a "bér ivók" ugye nem az én béremet isszák el, hanem pénzt kapnak azért, hogy isznak?
Ha így van, akkor rám is számíthatsz!


Nem, nem, a bérük a pia. :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #242 Dátum: 2004.11.07 12:33:35 »
Tegnap voltam vidéken (utasként) egy 1.0 Yarissal. Közben néztem a fed.compot, és meglepve láttam, hogy szinte hajszálpontosan annyit fogyasztott, mint egy 1.4-es Corolla. Pl. 130-nál 6 liter körül, 90-nél 5 liter körül. Létezik ez?
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #243 Dátum: 2004.11.07 12:40:58 »
Idézetet írta: "music"
Tegnap voltam vidéken (utasként) egy 1.0 Yarissal. Közben néztem a fed.compot, és meglepve láttam, hogy szinte hajszálpontosan annyit fogyasztott, mint egy 1.4-es Corolla. Pl. 130-nál 6 liter körül, 90-nél 5 liter körül. Létezik ez?

Hát kb ez a helyzet, mert rossz az áttételezés sztem, de lehet, amiatt kellenek ilyen áttételek, hogy jobban gyorsuljon, és jobban kihasználja a Nm-ert és a Le-t.
A probléma sztem a következő, igazából 5-ösben 3000-es fordulat az 100 körül van, és efölött már sokat fogyaszt, igazából 80-90 körüli tempó a legspórolósabb. Az lenne az igazi, ha az 5-ösben 120-130-nál lenne 3000-es a fordulat, mint ahogy az 1.4-es Corollának szerintem ott van kb. Ezért fogyaszt relatíve többet a Yaris. De ez nem is száguldozásra való, mert 130 felett már erősen ordibálni kell, hogy hátul is megértsék mit akarsz, mert a motorhang versenyzik a szélzajjal  :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #244 Dátum: 2004.11.07 12:47:12 »
Érdekes módon a motorhang nem tűnt zavarónak, pedig az autópályán végig 130-cal jöttünk (4-en voltunk a kocsiban), nem óra szerint, hanem ténylegesen. Az én Corollám nem halkabb lényegesen.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #245 Dátum: 2004.11.07 16:56:27 »
Idézet
Tegnap voltam vidéken (utasként) egy 1.0 Yarissal. Közben néztem a fed.compot, és meglepve láttam, hogy szinte hajszálpontosan annyit fogyasztott, mint egy 1.4-es Corolla. Pl. 130-nál 6 liter körül, 90-nél 5 liter körül. Létezik ez?

Sajnos létezik! Ez egy városi autó, úgyhogy ott biztosan kevesebbel el lehet járni vele mint a Corollával, de országúton a Corolla a jobb... 3000 felett kezd el fogyasztani minden autó, ez a Yarisnál 90-100, Corollánál több...
Jah, és ez ugye nagyon megérzi a 4 személyt, tehát attól is emelkedett a fogyitok...  :(
Xanyi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #246 Dátum: 2004.11.08 07:38:14 »
Az én véleményem az a dologról,hogy a yaris áttételezése nagyon jó!!!Nekem semmi bajom vele,bár 1-ből 2-be váltásnál ejthetne kicsit kevesebbet is!
Beverné a kiskaput,ha 5.be 120-130-nál lenne 3000 fordulaton...(EZ NEM DIESEL)!!
a JAPÁN AUTÓK PÖRGŐSEK,ÉS 3-4000 körül kezdenek élni!!

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #247 Dátum: 2004.11.08 16:10:44 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Tegnap voltam vidéken (utasként) egy 1.0 Yarissal. Közben néztem a fed.compot, és meglepve láttam, hogy szinte hajszálpontosan annyit fogyasztott, mint egy 1.4-es Corolla. Pl. 130-nál 6 liter körül, 90-nél 5 liter körül. Létezik ez?

Sajnos létezik! Ez egy városi autó, úgyhogy ott biztosan kevesebbel el lehet járni vele mint a Corollával, de országúton a Corolla a jobb... 3000 felett kezd el fogyasztani minden autó, ez a Yarisnál 90-100, Corollánál több...
Jah, és ez ugye nagyon megérzi a 4 személyt, tehát attól is emelkedett a fogyitok...  :(



Nekem a 1.4 vvti, de még régi kasztnis corolla (ikerlámpás) kerek 1 literrel fogyaszt többet mint a yaris. Mindkett?t 95 %-ban országúton használom. A corolla 130-nál 6,5 öt fogyaszt a yaris 5,7-et (mindkett? 20 Celsius felett értend?) 90-nél ugyanez cor 5,2 yar 4,4. A maradék az 1 liter külömbséghez az 5% városi forgalomban keresend?, ott ugyanis b? 1,5 liter a difi.
A fordulatszám tekintetében nincs olyan túl nagy eltérés. A corolla 110-nél ford 3000-et, a yaris meg 100-nál.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #248 Dátum: 2004.11.08 23:08:18 »
Idézetet írta: "Zénóka"
A corolla 130-nál 6,5 öt fogyaszt a yaris 5,7-et (mindkett? 20 Celsius felett értend?) 90-nél ugyanez cor 5,2 yar 4,4. A maradék az 1 liter külömbséghez az 5% városi forgalomban keresend?, ott ugyanis b? 1,5 liter a difi. A fordulatszám tekintetében nincs olyan túl nagy eltérés. A corolla 110-nél ford 3000-et, a yaris meg 100-nál.

Akkor valszeg ez a Yaris még bejáratós lehetett, mert ennél nagyobb számokat láttam - igaz a Corolláról, ami uo., mint amilyen neked is van, meg kisebb számokra emlékszem: 130-nál 6,1-6.2.
music     

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #249 Dátum: 2004.11.09 08:12:35 »
A pillanatnyi fogyazstás ily módon való figyelése nagyon félrevezető lehet, ugyanis amit lazán vizszintesnek látsz az lehet, hogy csak picit emelkedik, vagy lejt és akkor már literben mérhető a mutatott különbség.
Jó példa erre a 2A eleje (ahol 2x2 sáv van) Fót felé gyengén emelkedik de ezt nem látod csak onnan hogy a pill fogyasztás között erre-arra ~1-1.5l különbség van.
Ami szerintem jobb megoldás, hogy ugyanazon az úton, lehetőleg azonos körülmények mellett egy 5-10km es távot mérni az átlagfogyasztás nullázásával.

Szerintem tök egyszerű, szerintem...

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #250 Dátum: 2004.11.09 08:32:51 »
Hihetetlen, hogy milyen fogyasztási adatokat tudtok produkálni, illetve az az autók.  :lol:  Nekem volt egy 10 éves 1,3 16V corollám 5 ajtós és azzal nem tudtam 6,1 alá lépni, pedig istenemre mondom, néha csak a fogyasztást figyelve haladtam. Egyébként meg olyan 110 körül mindenhol ahol lehet, pályán 120. Ha 120 fölé mentem, akkor nagyon hangos lett a gép a fogyi meg csúnyán megugrott.

Most a kis diesellel is csak az első tank ürítési akció sikerült 3,69-re Karcag-Miskolc-Zalaegerszeg-Sopron-Zeg távon. Azóta pedig csak emelkedik. Talán a 4,35 (110km/óra) környéke lehet a nagy átlag, de volt már 4,8 is. (igaz ez 140-150 körül)
Háááát ti majdnem ilyen számokról beszéltek csak sokkal nagyobb kasznival. És a tempók majdnem hasonlóak.

Hogy vezettek ti? Én nem vagyok deffenzív (folyamatos gáz-fék nincs). Nem érzek késztetést, hogy mindenképp tapossak egy pedált a lábammal. Sok motorféket használok és hagyom kigurulni az autót a pirosoknál folyamatosan visszaszúrkálva a sebességeket. Még néha (ha sok a hely) 1-est is tudok adni a kis UFO-nak. Szinte fékezés nélkül állok meg. előzéseknél, csak a biztosra megyek, tehát ott sem kell 150%-al menni a Yarkónak. Ritkán fékezem be magam két kocsi közé, tényleg csak akkor ha nagyon rohanok és a fogyi nem számít.
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #251 Dátum: 2004.11.09 08:45:50 »
A sok visszaváltogatás növeli a fogyasztást az biztosra mondom!
próbálj meg egyszer úgy bemenni egy lámpához,hogy üresbe gurulsz oda,és nézd meg a fogyit azután hogy ahol tudsz gurulsz és 4.-5. sebességet használsz...
Nekem most 7.9 en áll az átlagfogyasztásom, és én is gyakorta szurkálom vissza az egyet (ez egy hülye megrögzött szokás tudom) és sokszor használok motorféket is!
Néha csak úgy tudok befordulni egy elágazóba...!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #252 Dátum: 2004.11.09 14:16:26 »
Idézetet írta: "SzzS"
A sok visszaváltogatás növeli a fogyasztást az biztosra mondom!
Én meg pont az ellenkezőjét gondolom és tudom. A motorfék esetén (tudomásom szerint) a benya beömlés teljesen megszűnik, míg üresben az alpjárati benya folyik a világba szét égéstermékként. De ezt alá is tudom támasztani. Egy céges autóban van kompúúúter. Ha egy bazi nagy lejtőn jövök le, ahol sokáig motorfékezek, akkor a pill. fogyasztás 0, ha viszont kiveszem üresbe, akkor 0,3-t mutat. Ezt már próbálgattam is, lement 0-ra, akkor üresbe tettem és felment 0,3-ra, majd visszadobtam sebességbe és megint 0 lett.

Idézetet írta: "SzzS"

(ez egy hülye megrögzött szokás tudom) és sokszor használok motorféket is!
Néha csak úgy tudok befordulni egy elágazóba...!


Ez nem megrögzött hülye szokás...,ezt így tanítják. A kanyar előtt vissza kell szúrni, hogy az ívből kijövet megfelelő módon, dinamikusan lehessen gyorsítani. Pesze nem minden kanyarba, csak ahol eleve fékezni is kell, ott a motorféket elméletileg a gyakorlottak okosan használják is. Mint mi. :lol:
Üdv: Kishaver 74

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #253 Dátum: 2004.11.09 16:15:16 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Zénóka"
A corolla 130-nál 6,5 öt fogyaszt a yaris 5,7-et (mindkett? 20 Celsius felett értend?) 90-nél ugyanez cor 5,2 yar 4,4. A maradék az 1 liter külömbséghez az 5% városi forgalomban keresend?, ott ugyanis b? 1,5 liter a difi. A fordulatszám tekintetében nincs olyan túl nagy eltérés. A corolla 110-nél ford 3000-et, a yaris meg 100-nál.

Akkor valszeg ez a Yaris még bejáratós lehetett, mert ennél nagyobb számokat láttam - igaz a Corolláról, ami uo., mint amilyen neked is van, meg kisebb számokra emlékszem: 130-nál 6,1-6.2.


Egy jól bejáratott gép 4-5dl -el fogyaszt kevesebbet egy vadi új gépnél szerintem. Végülis egy yaris még éppen, hogy csak be van járatva... 191.000-nél  :lol:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #254 Dátum: 2004.11.09 23:00:32 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
A pillanatnyi fogyazstás ily módon való figyelése nagyon félrevezető lehet, ugyanis amit lazán vizszintesnek látsz az lehet, hogy csak picit emelkedik, vagy lejt és akkor már literben mérhető a mutatott különbség. Jó példa erre a 2A eleje (ahol 2x2 sáv van) Fót felé gyengén emelkedik de ezt nem látod csak onnan hogy a pill fogyasztás között erre-arra ~1-1.5l különbség van.

Sztem az Alföld elég vízszintes...
music