Szerző Téma: Yaris 1.0 Sol  (Megtekintve 103029 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #180 Dátum: 2004.08.03 21:52:16 »
A légkondi hűtője és a motor hűtője nagyon közel van egymáshoz, és a légkondié van előrébb, azaz fogja el a levegőt a motor hűtőjétől. Ezért kapcsol be hamarabb a kocsi ventillátora, mert a légkondihűtő is adja neki a meleget. Ezzel nincs semmi baj. Esetleg kicsit el lehet koszolódva/tömődve bogarakkal a hűtő.
A "kevés az 1.0 a légkondihoz"-ról annyit, hogy miért lenne kevés, ha ahhoz van tervezve a klíma? Úgy méretezték, mint az autó többi alkatrészét is, hogy passzoljon a motorhoz. Aki pedig úgy érzi, hogy "nagyon visszafogja", annak csalnak az érzékei.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #181 Dátum: 2004.08.03 22:10:22 »
Idézetet írta: "Szeke"
A légkondi hűtője és a motor hűtője nagyon közel van egymáshoz, és a légkondié van előrébb, azaz fogja el a levegőt a motor hűtőjétől. Ezért kapcsol be hamarabb a kocsi ventillátora, mert a légkondihűtő is adja neki a meleget. Ezzel nincs semmi baj. Esetleg kicsit el lehet koszolódva/tömődve bogarakkal a hűtő.
A "kevés az 1.0 a légkondihoz"-ról annyit, hogy miért lenne kevés, ha ahhoz van tervezve a klíma? Úgy méretezték, mint az autó többi alkatrészét is, hogy passzoljon a motorhoz. Aki pedig úgy érzi, hogy "nagyon visszafogja", annak csalnak az érzékei.


Köszönöm a választ, megnyugtattál. Majd megnézem a hűtőt egy férfi segédletével. :lol:
Én is mindenkinek ezt mondtam, hogy valószínűleg az 1.0 motorhoz a hozzá passzoló légkondit teszik be, ezért el kell bírnia a légkondit. De hát sajna a fiúk csak mosolyogtak rajtam és mondták, hogy majd meglátom mennyire visszafogja majd a motort. Hála az égnek nem lett igazuk. :wink:
Szilvi 62

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #182 Dátum: 2004.08.03 22:21:51 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "Szeke"
A légkondi hűtője és a motor hűtője nagyon közel van egymáshoz, és a légkondié van előrébb, azaz fogja el a levegőt a motor hűtőjétől. Ezért kapcsol be hamarabb a kocsi ventillátora, mert a légkondihűtő is adja neki a meleget. Ezzel nincs semmi baj. Esetleg kicsit el lehet koszolódva/tömődve bogarakkal a hűtő.
A "kevés az 1.0 a légkondihoz"-ról annyit, hogy miért lenne kevés, ha ahhoz van tervezve a klíma? Úgy méretezték, mint az autó többi alkatrészét is, hogy passzoljon a motorhoz. Aki pedig úgy érzi, hogy "nagyon visszafogja", annak csalnak az érzékei.


Köszönöm a választ, megnyugtattál. Majd megnézem a hűtőt egy férfi segédletével. :lol:
Én is mindenkinek ezt mondtam, hogy valószínűleg az 1.0 motorhoz a hozzá passzoló légkondit teszik be, ezért el kell bírnia a légkondit. De hát sajna a fiúk csak mosolyogtak rajtam és mondták, hogy majd meglátom mennyire visszafogja majd a motort. Hála az égnek nem lett igazuk. :wink:


Mér akkor az 1.3-asba nagyobb klímát tesznek, mert az erősebb motor?
Á.
Az autó belterének légköbméterben méhető térfogatához szabják a légkondit, legjobb esetben.
A motort meg mindenképpen visszafogja (asszem Newton szerint a (surlódás) aki azé nem volt egy buta ember.) Legalábbis én amit láttam klímát az a motornak a tengelyétől kapta a hajtást.

Ha nagyot tévednék igazítsatok ki, de remélem nem, vagy én nagyon félre lettem tájékoztatva.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #183 Dátum: 2004.08.03 22:22:22 »
Örülök, hogy megnyugtattalak  :wink:
Eladtunk már pár 1.0-s Yarist klímával, és nem panaszkodtak még, hogy visszafogná... Inkább a leendő vásárlók/érdeklődők kétkednek.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #184 Dátum: 2004.08.03 22:30:45 »
Yaris 1.0 légkondi ügyben:
Amikor bekapcsoljuk a légkondit, ezzel együtt bekapcsol a hûtõventillátor is, igaz, hogy nem teljes, hanem csak "csökkentett" sebességen. Ez ilyenkor még csendes, csukott motorháztetõnél alig hallható.(Ezt télen, hidegben is csinálja).
Amikor a klíma hûtõje, vagy a motor vízhõmérseklete elér egy bizonyos hõmérsékletet, erõsebbre vált a ventillátor is, a további hõmérsékletemelkedés elkerülése érdekében. Ezt már belülrõl is jól hallani.
Ez így jó elég sok klímás gépnél hasonlóan mûködik.
Túlmelegedésrõl annyit, hogy a múlt héten 1 nap alatt lehúztam vele 1300 km-t, horvátország oda-vissza, a tengerparton 2 órát araszoltam 39-40 fokban és még így is elõfordult, hogy visszakapcsolt a ventillátor "alap" teljesítményre, tehát túlmelegedés még a közelben sem volt :)

A kevés az 1.0 a klímához meg annyit, hogy az autópályán 400 km-eket mentem megállás nélkül, végig 150-160-al gyakran a 170-et felülrõl súrolva, miközben az átlagfogyi nem érte el a 7 litert.

Ja a gép túl van a 160.000 km-en 1 év 9 hónap alatt tehát használom minden nap :))


Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #185 Dátum: 2004.08.03 22:40:24 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Yaris 1.0 légkondi ügyben:
Amikor bekapcsoljuk a légkondit, ezzel együtt bekapcsol a hûtõventillátor is, igaz, hogy nem teljes, hanem csak "csökkentett" sebességen. Ez ilyenkor még csendes, csukott motorháztetõnél alig hallható.(Ezt télen, hidegben is csinálja).
Amikor a klíma hûtõje, vagy a motor vízhõmérseklete elér egy bizonyos hõmérsékletet, erõsebbre vált a ventillátor is, a további hõmérsékletemelkedés elkerülése érdekében. Ezt már belülrõl is jól hallani.
Ez így jó elég sok klímás gépnél hasonlóan mûködik.
Túlmelegedésrõl annyit, hogy a múlt héten 1 nap alatt lehúztam vele 1300 km-t, horvátország oda-vissza, a tengerparton 2 órát araszoltam 39-40 fokban és még így is elõfordult, hogy visszakapcsolt a ventillátor "alap" teljesítményre, tehát túlmelegedés még a közelben sem volt :)

A kevés az 1.0 a klímához meg annyit, hogy az autópályán 400 km-eket mentem megállás nélkül, végig 150-160-al gyakran a 170-et felülrõl súrolva, miközben az átlagfogyi nem érte el a 7 litert.

Ja a gép túl van a 160.000 km-en 1 év 9 hónap alatt tehát használom minden nap :))


Jó olvasni ezeket a pozitív tapasztalatokat, ezek alapján egy pillanatig sem kételkedem, hogy jól döntöttem. :D
Szilvi 62

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #186 Dátum: 2004.08.04 02:33:50 »
Idézetet írta: "Zénóka"
A kevés az 1.0 a klímához meg annyit, hogy az autópályán 400 km-eket mentem megállás nélkül, végig 150-160-al gyakran a 170-et felülrõl súrolva, miközben az átlagfogyi nem érte el a 7 litert.


Hi!

Nem mondod komolyan, hogy te tényleg többszáz  km-t mentél ezres Yarissal 150 felett? És akkor én még azon aggódom, hogy baja lesz a motornak, hogy ha kéthavonta Pest felé tartom a pályán a 130-at!  :lol:
Mivel írtad, hogy 160 ezer van benne, így már tőled legalább tudok kérdezni:
Ha tényleg ilyen keményen hajtod, eszi az olajat valamennyire? Vagy egyáltalán nem?
Érezni valami változást az új korához képest? Érdekel, hogy csak jó-e ez a motor, vagy tartós is!  :lol:
Idézet
Ja a gép túl van a 160.000 km-en 1 év 9 hónap alatt tehát használom minden nap :))

Amúgy ki is szálsz néha belőle, vagy mindig benne ülsz?  :lol: Mivel foglalkozol, hogy ennyit mész?[/quote]
Xanyi

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #187 Dátum: 2004.08.04 06:57:00 »
Idézetet írta: "Zénóka"

Ja a gép túl van a 160.000 km-en 1 év 9 hónap alatt tehát használom minden nap :))

 :shock:  :shock:
Még én hittem azt,hogy sokat megyek.
arcipán

03' YARIS SOL  50

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #188 Dátum: 2004.08.04 17:38:24 »
Idézetet írta: "Szeke"
Örülök, hogy megnyugtattalak  :wink:
Eladtunk már pár 1.0-s Yarist klímával, és nem panaszkodtak még, hogy visszafogná... Inkább a leendő vásárlók/érdeklődők kétkednek.


Nem kötözködni akarok, de jól esik eszmecserélni :)
Szóval akinek klíma van az 1.0-sában, és vezetett már olyan 1.0-ást, amiben nem volt, annak elhiszem, akinek van tapasztalata jelezze.
Én már csak ilyen vagyok, fizikából mindíg is jó voltam, és a surlódás az akkor is surlódás, akár milyen a csapágy, meg a fogyasztás is nő, tehát relatíve tuti, hogy valamennyire visszafogja. Lehet, hogy ez csak kb. 2-3 lóerőnek felel meg, ezt nem tom. De kirpróbálnék 1 klímásat, hátha igazatok van. Ha meggyőztök, én is veszek a mienkben.
Laco 73 :D

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #189 Dátum: 2004.08.04 17:46:31 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szeke"
Örülök, hogy megnyugtattalak  :wink:
Eladtunk már pár 1.0-s Yarist klímával, és nem panaszkodtak még, hogy visszafogná... Inkább a leendő vásárlók/érdeklődők kétkednek.


Nem kötözködni akarok, de jól esik eszmecserélni :)
Szóval akinek klíma van az 1.0-sában, és vezetett már olyan 1.0-ást, amiben nem volt, annak elhiszem, akinek van tapasztalata jelezze.
Én már csak ilyen vagyok, fizikából mindíg is jó voltam, és a surlódás az akkor is surlódás, akár milyen a csapágy, meg a fogyasztás is nő, tehát relatíve tuti, hogy valamennyire visszafogja. Lehet, hogy ez csak kb. 2-3 lóerőnek felel meg, ezt nem tom. De kirpróbálnék 1 klímásat, hátha igazatok van. Ha meggyőztök, én is veszek a mienkben.


Háááát, ha Szeke nem mondja, gyere, és próbáld ki nálunk .... Szekéhez kapcsolódva: meglepő lesz ... :wink:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #190 Dátum: 2004.08.04 17:50:18 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szeke"
Örülök, hogy megnyugtattalak  :wink:
Eladtunk már pár 1.0-s Yarist klímával, és nem panaszkodtak még, hogy visszafogná... Inkább a leendő vásárlók/érdeklődők kétkednek.


Nem kötözködni akarok, de jól esik eszmecserélni :)
Szóval akinek klíma van az 1.0-sában, és vezetett már olyan 1.0-ást, amiben nem volt, annak elhiszem, akinek van tapasztalata jelezze.
Én már csak ilyen vagyok, fizikából mindíg is jó voltam, és a surlódás az akkor is surlódás, akár milyen a csapágy, meg a fogyasztás is nő, tehát relatíve tuti, hogy valamennyire visszafogja. Lehet, hogy ez csak kb. 2-3 lóerőnek felel meg, ezt nem tom. De kirpróbálnék 1 klímásat, hátha igazatok van. Ha meggyőztök, én is veszek a mienkben.


Háááát, ha Szeke nem mondja, gyere, és próbáld ki nálunk .... Szekéhez kapcsolódva: meglepő lesz ... :wink:
ÁÁ  :D  :D


És utólag mennyi lenne beépíteni ilyet egy 1.0-ás Harmony-ba?

Ha má ilyen sokan mondják, elhiszem :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #191 Dátum: 2004.08.04 18:19:46 »
Idézetet írta: "KLaco"
És utólag mennyi lenne beépíteni ilyet egy 1.0-ás Harmony-ba?

Sok. Nagyon sok.
music     

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #192 Dátum: 2004.08.04 18:27:02 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szeke"
Örülök, hogy megnyugtattalak  :wink:
Eladtunk már pár 1.0-s Yarist klímával, és nem panaszkodtak még, hogy visszafogná... Inkább a leendő vásárlók/érdeklődők kétkednek.



Háááát, ha Szeke nem mondja, gyere, és próbáld ki nálunk .... Szekéhez kapcsolódva: meglepő lesz ... :wink:
ÁÁ  :D  :D


És utólag mennyi lenne beépíteni ilyet egy 1.0-ás Harmony-ba?

Ha má ilyen sokan mondják, elhiszem :D


Hááááát, utólag ölég húzós egy szakszervizben . :? ... holnap mondom neked .... mert nem akarlak rémísztgetni (üres) fejből jött számokkal!
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #193 Dátum: 2004.08.04 19:44:45 »
Idézetet írta: "KLaco"
Szóval akinek klíma van az 1.0-sában, és vezetett már olyan 1.0-ást, amiben nem volt, annak elhiszem, akinek van tapasztalata jelezze.

Én annak idején kipróbáltam az 1.0-s Yarist klímával, nem éreztem különbséget. (Persze egy 15 perces tesztvezetés nem biztos hogy mindenre elég.) Azt mondták főleg azért nem, mert nagy gáznál automatikusan leveszi a klímát.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Yaris 1.0 Sol
« Válasz #194 Dátum: 2004.08.04 21:45:12 »
szerintem a Toyota klímái nagyon barátságosan viselkednek! viszoylag kis teljesítménycsökkenést okoznak.
Előtte a 2,0 136lovas vectra ha benyomtam a klímát akkorát rántott az autópályán, hogy azthittem először hogy nekimentem valaminek, indulásnál, meg ha nem figyeltem, simán megfolytottam a gépet, pedig az egyébként is 8-900 körüli alapjáratot felnyomta 1000-1100 közé.

a Corolla klímáját meg alig veszem észre, amikor bekapcsol. Szóval nagyon el tudom képzelni, hogy nem csak  a klímát üzemelteti az 1,0 motor.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!