Szerző Téma: T-Amp  (Megtekintve 16072 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
T-Amp
« Dátum: 2005.06.30 23:19:28 »
Köll egy zeniális erősítő 8000-ért? Íme:
http://karotta.hu/archivum/2005/06/forradalmi_targ.html

Benne van leírása, a kellő linkek, énis. Azóta némi upgrade-et követtem el ezen a kis vacak műanyag dobozon, de a többit majd holnap róla. Most éppen zenét hallgatok vele!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
T-Amp
« Válasz #1 Dátum: 2005.08.10 10:00:18 »
Tegnap este megint próba volt.

Leírnám a láncot, amibe illesztettük a kis vackot. Audio Note Cd Two CD transzport, AN DAC 3.1 Balanced, ARC SP15 előfok, T-Amp  :oops: , Audio Note J-SP hangszórókés Townshend Szupertweeter. Mana és Daruma állványok, és mindenfelé Kondo KSL réz és ezüst drótok. Ami a T-Amp előtt szólt, az egy pár ARC 120-as monoblokk.

Aki tisztában van az árakkal, az tudja, hogy hova vittem a kis műanyagdobozt, aki nem az gondolja azt, hogy egy Toyota Avensis ára a rendszer, amiben a 8000 forintos kis erősítő zenélt. Abból a kábelből, ami a hangszóró és az erősítő között volt, éppen 16 centit tudtunk volna venni (és ez már durván akciós ár) a kis T-Amp értékéből.

Tápegységnek egy űbergagyi 300 forintos kínai vackot használtunk. A fülelésnél volt egy zenész-hifista-, meg egy sima lelkes zenehallgató, meg én.

Először nejhezen barátkozott a sok hanggal a kis vacak, de aztán belejött. Fél óra múlva a zenész-hifista megjegyezte, hogy idézem: *** meg zenét hallgatunk ezen a kis vackon!" Nem volt lázadás, hogy kössük vissza a milliós ARC-t, inkább a hangdobozokat hangolgattuk, pizzát rendeltünk, beszélgettünk - és közben zenélt a kisvacak. Mindenki remekül felismerte a hibát, de senki sem akarta lecserélni - kell ennél nagyobb dicséret egy hifi komponensnek?

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
T-Amp
« Válasz #2 Dátum: 2005.08.10 13:43:40 »
Nekem a leírt eszközök zöme ismeretlen, de ez az erölködő szép kis indulatokat váltott ki :lol:
Te honnan vetted? a számítógéphez bizti jó lenne ez e cucc, ócsóért jó hangszórót mit lehetne mellé venni (az ócsó nekem nem 200e  :twisted: )
Ezen a fórumon hogy sikerült kiszűrni a kötözködőket pl.: bigdewil  :shock: , mert itt még nem találkoztam ilyennel, máshol meg gyakran :roll:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
T-Amp
« Válasz #3 Dátum: 2005.08.10 14:31:39 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Nekem a leírt eszközök zöme ismeretlen, de ez az erölködő szép kis indulatokat váltott ki :lol:
Te honnan vetted? a számítógéphez bizti jó lenne ez e cucc, ócsóért jó hangszórót mit lehetne mellé venni (az ócsó nekem nem 200e  :twisted: )
Ezen a fórumon hogy sikerült kiszűrni a kötözködőket pl.: bigdewil  :shock: , mert itt még nem találkoztam ilyennel, máshol meg gyakran :roll:

Hát igen, mert a fórumon elég rendesen hajbakaptak az emberek, viszont tényleg inkább az érdekelne, hogy egy 20ezer forint/db kategóriás hangszórón hogy szól 200 forint/méteres kábellel.
Laco 73 :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
T-Amp
« Válasz #4 Dátum: 2005.08.11 07:30:34 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Nekem a leírt eszközök zöme ismeretlen, de ez az erölködő szép kis indulatokat váltott ki :lol:
Te honnan vetted? a számítógéphez bizti jó lenne ez e cucc, ócsóért jó hangszórót mit lehetne mellé venni (az ócsó nekem nem 200e  :twisted: )
Ezen a fórumon hogy sikerült kiszűrni a kötözködőket pl.: bigdewil  :shock: , mert itt még nem találkoztam ilyennel, máshol meg gyakran :roll:


Ebay-en vettem, angliából. 3 nap alatt itt volt. A link ott van Karotta válaszaiban. Hangszórónak én egy kis JPW-t ajánlok, szintén E-bay, anglia. Egy Mini Monitort, vagy egy Sonata-t, kábelnek pedig mondjuk a Neotech 1440-et, ami itthon a Kácsában kapható és 1200 métere.

Azért csináltuk a tesztet, mert a barátom erősítőjében elfáradtak az elektroncsövek, és vacilál, mit is kéne vennie. Ez az akció jó 150 000 forint lesz, és addig nem hallgat zenét. Mondtam neki, odaadom addig a T-Ampot hogy legyen ideje még válogatni. Nem hitte el, hogy működni fog, de jó nála is. Neki is hasonló, csak még jobb rendszere van.

Mivel ilyen körülmények között működik a T-Amp, így gyengébb láncban sem ez lesz a gyenge láncszem. :band:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
T-Amp
« Válasz #5 Dátum: 2005.10.25 11:38:47 »
Véletlenül szagoltam bele a topicba, és annak ellenére, hogy szinte közöm sincsen szakmailag a HI-FI dolgokhoz, maximum nyáladzó looser vagyok e témába, rendkívül meglepődtem, miután elolvastam Karotta ömlengéseit e tárgyban.

Szinte hihetetlen, hogy ha jól vettem ki az anyagból, hogy egy viszonylag filléres dolog mire képes. (Ear szaktudásában vakon megbízok)

Mindenesetre elgondolkodom a beszerzésén, szintén számítógép támogatása céljából.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
T-Amp
« Válasz #6 Dátum: 2005.10.25 12:28:42 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Véletlenül szagoltam bele a topicba, és annak ellenére, hogy szinte közöm sincsen szakmailag a HI-FI dolgokhoz, maximum nyáladzó looser vagyok e témába, rendkívül meglepődtem, miután elolvastam Karotta ömlengéseit e tárgyban.

Szinte hihetetlen, hogy ha jól vettem ki az anyagból, hogy egy viszonylag filléres dolog mire képes. (Ear szaktudásában vakon megbízok)

Mindenesetre elgondolkodom a beszerzésén, szintén számítógép támogatása céljából.....

Arra sztem nagyon jó lesz. Nekem jobban tetszene, ha kicsit erősebb változatban is lenne, mert nekem a hangerő is kell :D
Laco 73 :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
T-Amp
« Válasz #7 Dátum: 2005.10.25 13:27:45 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
Véletlenül szagoltam bele a topicba, és annak ellenére, hogy szinte közöm sincsen szakmailag a HI-FI dolgokhoz, maximum nyáladzó looser vagyok e témába, rendkívül meglepődtem, miután elolvastam Karotta ömlengéseit e tárgyban.

Szinte hihetetlen, hogy ha jól vettem ki az anyagból, hogy egy viszonylag filléres dolog mire képes. (Ear szaktudásában vakon megbízok)

Mindenesetre elgondolkodom a beszerzésén, szintén számítógép támogatása céljából.....

Arra sztem nagyon jó lesz. Nekem jobban tetszene, ha kicsit erősebb változatban is lenne, mert nekem a hangerő is kell :D


Vegyél érzékeny hangfalat. Valami tölcsérest, hidd el, még sok is lesz a T-Amp.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
T-Amp
« Válasz #8 Dátum: 2005.10.25 14:29:06 »
Ha ez igaz veszek is gyorsan 3-4 darabot  :D
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

rezol

  • Vendég
T-Amp
« Válasz #9 Dátum: 2005.11.05 09:32:11 »
Elolvastam a cikket,no meg hallottam szólni a kütyüt Karotta Nissanjában is.
Ajánlanád subláda meghajtására az autóban?
 Lehet alternatív megoldás a hatvan-egynéhány ezer forintos (és nem biztos,hogy jobb) erölködők kiváltására?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
T-Amp
« Válasz #10 Dátum: 2005.11.05 11:27:49 »
Idézetet írta: "Szonár"
Elolvastam a cikket,no meg hallottam szólni a kütyüt Karotta Nissanjában is.
Ajánlanád subláda meghajtására az autóban?
 Lehet alternatív megoldás a hatvan-egynéhány ezer forintos (és nem biztos,hogy jobb) erölködők kiváltására?

Nem és határozottan nem. Sajna ez nem erre való  :(
Talán 30ezres erősítőt kivált, de nem teljesítményben.
Laco 73 :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
T-Amp
« Válasz #11 Dátum: 2005.11.05 17:29:47 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szonár"
Elolvastam a cikket,no meg hallottam szólni a kütyüt Karotta Nissanjában is.
Ajánlanád subláda meghajtására az autóban?
 Lehet alternatív megoldás a hatvan-egynéhány ezer forintos (és nem biztos,hogy jobb) erölködők kiváltására?

Nem és határozottan nem. Sajna ez nem erre való  :(
Talán 30ezres erősítőt kivált, de nem teljesítményben.


Szubra semmiképpen sem való, mert a bemenetén egy pár kondival levágják az igazán mély hangokat, hogy az elemek tovább bírják.

A hangminőségét pedig ne mérjük 30 vagy 60 000 forintban. Nem kevesen több százezer, vagy éppen milliós erősítő mellett, helyett használják.