Szerző Téma: Soför/utas kerestetik!  (Megtekintve 19249 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #15 Dátum: 2005.10.28 15:29:35 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "music"
Én nem is szívesen állnék meg egy stopposnak. Az ember annyi hasonló kocsilopásos sztoriról hall. :roll:

Én meg időtlen-idők óta fénnyel táplálkozom. Annyi ételmérgezéses esetet hall az ember...  8)

Majd megtudod, milyen az...
Szerencsére a dilemmával még sosem szembesultem, mert csak olyankor volt stoppos, amikor tele volt a kocsi, és így nem volt módom megállni.

Te este sotétben, mikor egyedul vagy, megállsz stopposnak?


Ja, hogy ez a "sofőr/utas kerestetik SÖTÉTBEN" topic?
Sorry...
Nekem ez nem jött le.

Egyébként vettem már fel stoppost. Még nem kellett csalódni. De ha majd csalódok, az benne lesz a Blikkben, a Storyban, az álHír tv-n, a Fókuszban, vagy egyéb magvas médiumban.

De amikor felveszed meg kell kérdezni, hogy Ő e a baltás gyilkos, ha nemmel válszol, akkor minden okés...

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #16 Dátum: 2005.10.28 15:39:32 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "music"
Én nem is szívesen állnék meg egy stopposnak. Az ember annyi hasonló kocsilopásos sztoriról hall. :roll:

Én meg időtlen-idők óta fénnyel táplálkozom. Annyi ételmérgezéses esetet hall az ember...  8)

Majd megtudod, milyen az...
Szerencsére a dilemmával még sosem szembesultem, mert csak olyankor volt stoppos, amikor tele volt a kocsi, és így nem volt módom megállni.

Te este sotétben, mikor egyedul vagy, megállsz stopposnak?

Volt egy Szentendre - Budapest stabil stopposom. Szinte már kerestük egymást reggel, jót beszélgettünk. Egyetemista volt, nyilván végzett, eltünt. Ilyen is van.
--- /48 ----

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #17 Dátum: 2005.10.28 15:45:47 »
Idézetet írta: "Misi"


De amikor felveszed meg kell kérdezni, hogy Ő e a baltás gyilkos, ha nemmel válszol, akkor minden okés...

Szerintem meg ha igennel válaszol, és mosolyog, akkor nem az, de mind1  :lol: Valamelyik filmben volt ilyen, hogy pont a gyilkost vette fel az ürge, aki a zsákjában tartotta a hulla 1 részét.
Eddig sose stoppoltam, nem is szeretnék, és én se veszek fel stoppost, mert nem éri meg kockáztatni sztem.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #18 Dátum: 2005.10.28 15:51:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Bár a nyár eltelt, de stoppos nem tűnt fel. Mindenkinek van autója..... :-)

Én nem is szívesen állnék meg egy stopposnak. Az ember annyi hasonló kocsilopásos sztoriról hall. :roll:

Nem jellemző... ki lehet válogatni azért, hogy felveszed-e vagy sem. Egy egyetemista megjelenése azért tipikus szokott lenni. Akinek meg gyanúsan néz ki valamilyen okból kifolyólag, persze nem kell megállni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #19 Dátum: 2005.10.28 15:53:50 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Misi"


De amikor felveszed meg kell kérdezni, hogy Ő e a baltás gyilkos, ha nemmel válszol, akkor minden okés...

Szerintem meg ha igennel válaszol, és mosolyog, akkor nem az, de mind1  :lol: Valamelyik filmben volt ilyen, hogy pont a gyilkost vette fel az ürge, aki a zsákjában tartotta a hulla 1 részét.
Eddig sose stoppoltam, nem is szeretnék, és én se veszek fel stoppost, mert nem éri meg kockáztatni sztem.


Napjában mennyi stoppost vesznek fel az emberek?
És ebből mennyi a tolvaj, gyilkos, szatír, music-rém?
Ennyi erővel tényleg ne együnk, ne menjük ki az utcára, ne üljünk repülőre,
ne üljünk autóba (így egycsapásra megoldódik a stoppos kérdés), sőt, meg
se kéne születni. Hiszen minden szituban van valami kockázat.
A fórumot is be kéne tiltani. Lehet, hogy valakit ez is bosszant, és nem
venném a lelkemre, ha úgy találnának rá holtan valakire a monitorja
elött, hogy a fórum az utolsó betöltött oldal...

 8)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #20 Dátum: 2005.10.28 15:59:05 »
Misi, a rablót is beengeded a házba, mert tudod, hogy amúgy is be tud jönni, mert ki tudja iktatni a riasztót?  :lol:
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #21 Dátum: 2005.10.28 16:00:33 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Bár a nyár eltelt, de stoppos nem tűnt fel. Mindenkinek van autója..... :-)

Én nem is szívesen állnék meg egy stopposnak. Az ember annyi hasonló kocsilopásos sztoriról hall. :roll:

Nem jellemző... ki lehet válogatni azért, hogy felveszed-e vagy sem. Egy egyetemista megjelenése azért tipikus szokott lenni. Akinek meg gyanúsan néz ki valamilyen okból kifolyólag, persze nem kell megállni.

Kicsit off, remélem nem törlik ki a modik. Szerinted a Gyuri Feri az milyen kinézetű? Vagy a Kulcsár Attila? Mégis rabló mind a 2ő. Szal ne itélj a külső alapján, meg a kinézet alapján.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #22 Dátum: 2005.10.28 16:01:46 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Misi"


De amikor felveszed meg kell kérdezni, hogy Ő e a baltás gyilkos, ha nemmel válszol, akkor minden okés...

Szerintem meg ha igennel válaszol, és mosolyog, akkor nem az, de mind1  :lol: Valamelyik filmben volt ilyen, hogy pont a gyilkost vette fel az ürge, aki a zsákjában tartotta a hulla 1 részét.
Eddig sose stoppoltam, nem is szeretnék, és én se veszek fel stoppost, mert nem éri meg kockáztatni sztem.


Napjában mennyi stoppost vesznek fel az emberek?
És ebből mennyi a tolvaj, gyilkos, szatír, music-rém?
Ennyi erővel tényleg ne együnk, ne menjük ki az utcára, ne üljünk repülőre,
ne üljünk autóba (így egycsapásra megoldódik a stoppos kérdés), sőt, meg
se kéne születni. Hiszen minden szituban van valami kockázat.
A fórumot is be kéne tiltani. Lehet, hogy valakit ez is bosszant, és nem
venném a lelkemre, ha úgy találnának rá holtan valakire a monitorja
elött, hogy a fórum az utolsó betöltött oldal...

 8)

Ja! Anno egyetemista koromban az egész társaságunk azzal járt rendszeresen haza (koleszban laktunk, vidékiek mind, olyan 1-2 havonta egyszer vittük haza a szennyest  :lol: ürügy hogy látogathassuk az otthoniakat). Ünnepekkor, tanév kezdete/végekor, szünidők kezdete/végekor pedig volt hogy 50-60 fiatal is várt egyidőben hogy felszálhasson egy kedves sofőr autójába.
Megérte ez nekünk, mert sokkal olcsóbb volt mint a vonat/busz, jóval kényelmesebb és gyorsabb - naná, hogy sokan ezt választották.
Sokszor volt hogy 10 percen belül kaptam kocsit, volt hogy 4 órán át dideregtem a hidegbe télen míg valaki felvett. És olyan is volt, hogy nem találtam autót egész hazáig, csak félútíg, onnan meg stoppolás tovább. Volt egy kis A4-es táblám, amire a célvárosok neveit írtam, azt mutattam minden autósnak, hogy tudja hová akarok menni. Ja és mindig adtam nekik egy kis aprót.
Bezzeg azok a szép idők...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #23 Dátum: 2005.10.28 16:01:58 »
Idézetet írta: "KLaco"
Misi, a rablót is beengeded a házba, mert tudod, hogy amúgy is be tud jönni, mert ki tudja iktatni a riasztót?  :lol:


Tehát minden stoppos bűnöző?
Hmmm...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #24 Dátum: 2005.10.28 16:03:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Bár a nyár eltelt, de stoppos nem tűnt fel. Mindenkinek van autója..... :-)

Én nem is szívesen állnék meg egy stopposnak. Az ember annyi hasonló kocsilopásos sztoriról hall. :roll:

Nem jellemző... ki lehet válogatni azért, hogy felveszed-e vagy sem. Egy egyetemista megjelenése azért tipikus szokott lenni. Akinek meg gyanúsan néz ki valamilyen okból kifolyólag, persze nem kell megállni.

Kicsit off, remélem nem törlik ki a modik. Szerinted a Gyuri Feri az milyen kinézetű? Vagy a Kulcsár Attila? Mégis rabló mind a 2ő. Szal ne itélj a külső alapján, meg a kinézet alapján.

Azért az nem ugyanaz a kategória. A stopposok szociális rétegében a külső alapján sokminden dőlhet el.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #25 Dátum: 2005.10.28 16:08:13 »
És azért nem elfelejteni, hogy a stoppos számára is van kockázat: ki tudja, hogy milyen kocsiba száll az ember?
- Ittas lehet a sofőr.
- Lehet nem ittas, csak fáradt, vagy vagánykodó fajta...
- Lehet valaki más rohan neki, és nem is hibás
- Lehet a kocsi szar állapotban van
ezek csak egy pár példa arra, hogy bizony az utas is nem kis kockázatot vállal az életére nézve, amikor egy idegen autóba száll. Ez például egy szűkítő tényező, a stopposok rétegében.
Amikor a TV-ben dolgoztam mint operatőr, volt "szerencsém" egy olyan balesetről közvetíteni riportot, ahol mind a három ember azonnal életét vesztette. Kitaláltátok: kettő stoppos egyetemista volt, vizsgaidőszakba mentek fel egyetemre... Mindez ellenére én tovább stoppoltam.

Míg te az autódat teszed kockára egyszer, ő az életét teszi kockára mindig amikor utazik.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #26 Dátum: 2005.10.31 07:52:56 »
Idézetet írta: "Misi"
Ja, hogy ez a "sofőr/utas kerestetik SÖTÉTBEN" topic?

Ha gondolod, nyitok egyet ezen a címen, és oda átmásolom az egészet. :wink:  :lol:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #27 Dátum: 2005.10.31 07:58:34 »
Idézetet írta: "jofe"
Volt egy Szentendre - Budapest stabil stopposom. Szinte már kerestük egymást reggel, jót beszélgettünk. Egyetemista volt, nyilván végzett, eltünt. Ilyen is van.

persze, hogy van, és nem is vagyunk egyformák. Akit én nem vettem fel, majd Misi felveszi. :lol:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #28 Dátum: 2005.10.31 08:08:37 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Misi"
De amikor felveszed meg kell kérdezni, hogy Ő e a baltás gyilkos, ha nemmel válszol, akkor minden okés...
Szerintem meg ha igennel válaszol, és mosolyog, akkor nem az, de mind1  :lol: Valamelyik filmben volt ilyen, hogy pont a gyilkost vette fel az ürge, aki a zsákjában tartotta a hulla 1 részét.
Eddig sose stoppoltam, nem is szeretnék, és én se veszek fel stoppost, mert nem éri meg kockáztatni sztem.

Akkor már ketten vagyunk. :wink:
Pedig Te nem vagy kis ember. :roll:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Soför/utas kerestetik!
« Válasz #29 Dátum: 2005.10.31 08:13:08 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Bár a nyár eltelt, de stoppos nem tűnt fel. Mindenkinek van autója..... :-)
Én nem is szívesen állnék meg egy stopposnak. Az ember annyi hasonló kocsilopásos sztoriról hall. :roll:
Nem jellemző... ki lehet válogatni azért, hogy felveszed-e vagy sem. Egy egyetemista megjelenése azért tipikus szokott lenni. Akinek meg gyanúsan néz ki valamilyen okból kifolyólag, persze nem kell megállni.

Szerintem kinézetrol nem lehet megállapítani semmit. Ott volt az a két diáklány, akik megoltek pár éve a taxisofort - kinéznéd két csitribol az ilyesmit?
Szerencse kérdése az egész, illetve úgy fogalmaznék, hogy koztuk sem tobb a rossz ember, mint bárhol másutt, csak Te vagy védtelenebb, ha bajba kerulsz.
music