Szerző Téma: Baleset után..., Biztosító...  (Megtekintve 15745 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Baleset után..., Biztosító...
« Dátum: 2005.06.24 11:31:00 »
Sziasztok!

Sajnos a tegnapelõtt belémjöttek háturól! Egy új suzukis volt a bûnös.
Még soha semmi balesetem , nem volt. Ezért kérném a segítségeteket, hogy ilyenkor mi a tendõ. Kárfelvéltel megtörtént.
Az lenne a kérdésem, ha Cascora csináltatóm, akkor ebbõl kifolyólag mennyibe fog fájni, vagy egyáltalán , hogy is szokott ez zajlani!
A sérülés, nem vészes, csak a lökhárító, mûanyag része sérül, meg letörtek a körmök. Lápák épek, fém nem sérült. Elvileg.

Segítségeteket elõre is köszönöm.
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Baleset utáni, Biztósítos téma(':?')
« Válasz #1 Dátum: 2005.06.24 11:55:25 »
Idézetet írta: "Ozvego"
Sziasztok!

Sajnos a tegnapelőtt belémjöttek háturól! Egy új suzukis volt a bűnös.
Még soha semmi balesetem , nem volt. Ezért kérném a segítségeteket, hogy ilyenkor mi a tendő. Kárfelvéltel megtörtént.
Az lenne a kérdésem, ha Cascora csináltatóm, akkor ebből kifolyólag mennyibe fog fájni, vagy egyáltalán , hogy is szokott ez zajlani!
A sérülés, nem vészes, csak a lökhárító, műanyag része sérül, meg letörtek a körmök. Lápák épek, fém nem sérült. Elvileg.

Segítségeteket előre is köszönöm.


Miért csinálnád Cascóra?
Ha Ő jött beléd hátulról, akkor Ő a hibás, tehát a kötelezője kell, hogy
fedezze a kárt!
Menj el a szervízbe, Ők elvileg teljes körű szolgáltatást kell, hogy nyújtsanak.
(biztosítás-ügyintézés, javítás, stb.)
Csak egy meghatalmazást kell adni nekik, hogy eljárjanak az ügyedben
a biztosítónál.
És ne hagyd, hogy egy fillért is kérjenek! Mert ilyen esetben MINDENT
a vétkesnek kell fedeznie!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Baleset utáni, Biztósítos téma(':?')
« Válasz #2 Dátum: 2005.06.24 12:37:03 »
Idézetet írta: "Ozvego"
Sajnos a tegnapelőtt belémjöttek háturól! Egy új suzukis volt a bűnös.
Még soha semmi balesetem , nem volt. Ezért kérném a segítségeteket, hogy ilyenkor mi a tendő. Kárfelvéltel megtörtént.
Az lenne a kérdésem, ha Cascora csináltatóm, akkor ebből kifolyólag mennyibe fog fájni, vagy egyáltalán , hogy is szokott ez zajlani!
A sérülés, nem vészes, csak a lökhárító, műanyag része sérül, meg letörtek a körmök. Lápák épek, fém nem sérült. Elvileg.

Ajaj... sajnálom. Kár hogy nem volt vonóhorgod, az maximum neki került volna bajba.
Én sem rajongtam a vonóhorogért, de az autót így vettem, és a volt tulaj világosított fel miért tette fel. És hiszitek vagy sem, már engem is megvédett. Az autó egész életébe, össz-visz egyszer volt használva igazi rendeltetésére a horog. Egyébként meg véd az ilyenektől.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Baleset utáni, Biztósítos téma(':?')
« Válasz #3 Dátum: 2005.06.24 12:48:56 »
Idézetet írta: "robi"
Ajaj... sajnálom. Kár hogy nem volt vonóhorgod, az maximum neki került volna bajba.
Én sem rajongtam a vonóhorogért, de az autót így vettem, és a volt tulaj világosított fel miért tette fel. És hiszitek vagy sem, már engem is megvédett. Az autó egész életébe, össz-visz egyszer volt használva igazi rendeltetésére a horog. Egyébként meg véd az ilyenektől.

Viszont egy kicsit erősebb ütközéskor fajinul sérül az alvázad is vonóhorog esetén... Koccanáskor segít, kamion beléd rongyol hátulról nagy sebességgel akkor teljesen mindegy, viszont a kettő közti ütközésekkor inkább árthat, mint használ. Emellett csúnya is.
Szóval csak a koccanások kivédése érdekében biztosan nem raknék fel vonóhorgot.  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Baleset utáni, Biztósítos téma(':?')
« Válasz #4 Dátum: 2005.06.24 13:03:48 »
Idézetet írta: "Szeke"
Viszont egy kicsit erősebb ütközéskor fajinul sérül az alvázad is vonóhorog esetén... Koccanáskor segít, kamion beléd rongyol hátulról nagy sebességgel akkor teljesen mindegy, viszont a kettő közti ütközésekkor inkább árthat, mint használ. Emellett csúnya is.
Szóval csak a koccanások kivédése érdekében biztosan nem raknék fel vonóhorgot.  :roll:

Szerintem is csúnya. De ha már rajta van, akkor nem veszem le.

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Re: Baleset utáni, Biztósítos téma(':?')
« Válasz #5 Dátum: 2005.06.24 13:10:21 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Ozvego"
Sziasztok!

Sajnos a tegnapelőtt belémjöttek háturól! Egy új suzukis volt a bűnös.
Még soha semmi balesetem , nem volt. Ezért kérném a segítségeteket, hogy ilyenkor mi a tendő. Kárfelvéltel megtörtént.
Az lenne a kérdésem, ha Cascora csináltatóm, akkor ebből kifolyólag mennyibe fog fájni, vagy egyáltalán , hogy is szokott ez zajlani!
A sérülés, nem vészes, csak a lökhárító, műanyag része sérül, meg letörtek a körmök. Lápák épek, fém nem sérült. Elvileg.

Segítségeteket előre is köszönöm.


Miért csinálnád Cascóra?
Ha Ő jött beléd hátulról, akkor Ő a hibás, tehát a kötelezője kell, hogy
fedezze a kárt!
Menj el a szervízbe, Ők elvileg teljes körű szolgáltatást kell, hogy nyújtsanak.
(biztosítás-ügyintézés, javítás, stb.)
Csak egy meghatalmazást kell adni nekik, hogy eljárjanak az ügyedben
a biztosítónál.
És ne hagyd, hogy egy fillért is kérjenek! Mert ilyen esetben MINDENT
a vétkesnek kell fedeznie!


Sőt, a sérülést okozó biztosítájánál jelezni kell - általában írásban - hogy igényt tartasz az értékcsökkenésre pénzben. Ez azt jelenti, hogy a sérülés mértékétől és a kocsi korától függően értékcsökkenést fizetnek. Az én sérülésem hasonló volt, ott megsérült a lökhárító alatti teher elnyelő elemek és a fém hátfal is. A biztosító kiszámolta és kb. 60e volt az értékcsökkenésért kapott összeg. Ha az általuk végzett és követhetetlen számolás eredményével nem vagy megelégedve, akkor lehet reklamálni, de ezt én már nem próbáltam ki...
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Baleset utáni, Biztósítos téma(':?')
« Válasz #6 Dátum: 2005.06.24 13:25:14 »
Idézetet írta: "robi"
Szerintem is csúnya. De ha már rajta van, akkor nem veszem le.

Persze, nem is szabad levenni. Még a rendőr is megjegyezheti, hogy miért nincs fenn :D Inkább azoknak szólt a tanácsom, akik még nem raktak fel vonóhorgot és csak a koccanások kivédése miatt szeretnének  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Baleset utáni, Biztósítos téma(':?')
« Válasz #7 Dátum: 2005.06.24 16:24:03 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "robi"
Szerintem is csúnya. De ha már rajta van, akkor nem veszem le.
Persze, nem is szabad levenni. Még a rendőr is megjegyezheti, hogy miért nincs fenn :D

Esetleg azért, mert nincs rá vizsga...
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Baleset utáni, Biztósítos téma(':?')
« Válasz #8 Dátum: 2005.06.24 16:56:55 »
Idézetet írta: "music"
Esetleg azért, mert nincs rá vizsga...

Arra gondoltam, ha a forgalmiban benne van a vonóhorog, és a kocsin nincs, akkor esetleg rákérdez a rendőr, miért NINCS felszerelve  :roll:
Ha fel van szerelve és a forgalmiban nincs, az tiszta ügy, azért keményen megbüntetnek.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Baleset utáni, Biztósítos téma(':?')
« Válasz #9 Dátum: 2005.06.24 17:15:29 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Esetleg azért, mert nincs rá vizsga...
Arra gondoltam, ha a forgalmiban benne van a vonóhorog, és a kocsin nincs, akkor esetleg rákérdez a rendőr, miért NINCS felszerelve  :roll:

Miért, kötelező hordani, hogyha a forgalmiban benne van?
(ezt most komolyan kérdezem, járatlan vagyok a témában)
music     

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Baleset után..., Biztosító...
« Válasz #10 Dátum: 2005.06.25 07:42:34 »
Nagyon szépen köszönöm mindenkitől a segítséget!

Szerdán viszem szakszervízbe.5-6 munkanap alatt megcsinálják. S a Kötelezőre megy minden. Gondolom , mivel nem én voltam a hibás, ezek szerint ez nem fog fájni nekem semmibe.  
CSak sajnálom, hogy már most megtört, novemberben lett volna egy éves! :(
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Baleset után..., Biztosító...
« Válasz #11 Dátum: 2005.06.25 19:03:33 »
Az értékcsökkenést tényleg el kell intézni nekem ilyen szempontból "mázlim" volt mert a vétkes biztosítójának ismertem egy kárfelmérőjét és minden alkatrészt cserére írt ilyenkor nincs lehetőség értékcsökkenés igénybevételére viszont nem is kalapálgatnak.

Más kérdés, hogy az új lökhárítómat szarul festették le a szalonban és pörög le a festék, de elvileg garanciásan megcsinálják csak azért ez már kicsit macera ugye.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Baleset után..., Biztosító...
« Válasz #12 Dátum: 2005.06.26 00:01:55 »
Megkérdezhetem , hogy hol csináltattad a lökhálítót?

Idézetet írta: "Random_"
Az értékcsökkenést tényleg el kell intézni nekem ilyen szempontból "mázlim" volt mert a vétkes biztosítójának ismertem egy kárfelmérőjét és minden alkatrészt cserére írt ilyenkor nincs lehetőség értékcsökkenés igénybevételére viszont nem is kalapálgatnak.

Más kérdés, hogy az új lökhárítómat szarul festették le a szalonban és pörög le a festék, de elvileg garanciásan megcsinálják csak azért ez már kicsit macera ugye.
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Baleset után..., Biztosító...
« Válasz #13 Dátum: 2005.06.26 09:05:53 »
A vétkes fél biztosítójának fedeznie kellene a javítás idejére igénybevett bérautó költségét, és a kár keletkezésétől a kárérték kiegyenlítéséig eltelt időszakra a kamatot is. Egyéb díjakat (telefon kltg., ügyintézés miatt kiesett idő) nem kell térítenie.

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Baleset után..., Biztosító...
« Válasz #14 Dátum: 2005.06.29 09:28:31 »
Érdekelne, hogy minden költéget a vétkes biztósítójának kell fizetnie?
Kamatot mi alapján állapítják meg?


Idézetet írta: "Agyarka"
A vétkes fél biztosítójának fedeznie kellene a javítás idejére igénybevett bérautó költségét, és a kár keletkezésétől a kárérték kiegyenlítéséig eltelt időszakra a kamatot is. Egyéb díjakat (telefon kltg., ügyintézés miatt kiesett idő) nem kell térítenie.
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.