Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 780370 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Max96

  • Vendég
Problémás Autó
« Válasz #3420 Dátum: 2020.04.28 18:23:16 »
Üdv!

2018ban vettem egy 97 es 1.6 os Carina E-t. A kocsit rendbehoztam, új fék, klíma, gumik stb... Egy hónapja megtört benne egy vezeték és egyik menetközben kikapcsolt a motor. Azóta egy elektronikásnál pihen a kertben, aztmondja nem éri meg megcsinálni, mert tűt keres a szénakazalban. (kapcsolási könyvet nem talált hozzá)
Van esetleg tippetek? Van valakinke ilyen kapcsolási könyve?  :helpsmilie:
Amennyiben valakinek szüksége van így a kocsira, írjon bátran. Alkatrésznek kitűnő, a motor hibátlan. Szinte új téli- nyári gumiszettel.

Előre is köszönöm az érdkelődést!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Problémás Autó
« Válasz #3421 Dátum: 2020.04.28 19:18:20 »
Üdv!

2018ban vettem egy 97 es 1.6 os Carina E-t. A kocsit rendbehoztam, új fék, klíma, gumik stb... Egy hónapja megtört benne egy vezeték és egyik menetközben kikapcsolt a motor. Azóta egy elektronikásnál pihen a kertben, aztmondja nem éri meg megcsinálni, mert tűt keres a szénakazalban. (kapcsolási könyvet nem talált hozzá)
Van esetleg tippetek? Van valakinke ilyen kapcsolási könyve?  :helpsmilie:
Amennyiben valakinek szüksége van így a kocsira, írjon bátran. Alkatrésznek kitűnő, a motor hibátlan. Szinte új téli- nyári gumiszettel.

Előre is köszönöm az érdkelődést!

Szia!
Először is üdv a fórumon!
Másodszor pedig nem kötekedésből, de honnan tudja a szerelő, hogy megtört egy vezeték? Ha tudja, akkor tudja, hogy melyik az,  kijavítja és minden oké  :hmmmm:
Elsőre nem szimpatikus nekem ez a hozzáállás, de ez biztosan az én hibám. Tudtommal nem jellemző a típusra a vezetéktörés, inkább sima kontakthiba, vagy biztosíték, esetleg EFI relé. Erről van fent több hozzászólás, de lehet, hogy valaki felnéz is, aki küzdött vele és leírja szabatosan, mit nézzen a szerelő (kifogások keresése helyett, szvsz). Szerintem eszedbe se jusson eladni, főleg most, főleg egy ilyen (szerintem) piti hiba miatt.
Ennyi volt a hiba, hogy minden jó, aztán egyszercsak menet közben megállt, és már nem indul? Motor átfordul, indító teker? Szikrát néztétek, hogy van-e? Angol gyártás az autó?
Bocsánat, nem Neked szólt, nem szoktam ilyen stílusban írni,  csak tele van a micsodám az ilyen hozzáállású "szakikkal". Szerintem sima AutoData-ban is benne van...
Küldök privátban linket, ha kész, onnan le tudod szedni, komplett javítási,  a vége felé vannak a villamos rajzok.

Max96

  • Vendég
Eladó Carina E 1.6
« Válasz #3422 Dátum: 2020.05.29 11:31:48 »
Üdv,

Eladó egy 97 es Carina E 1.6.
A kocsi nem önjáró, sajnos úgy 2 hónapja egyik napról a másikra feladta az elektronikája. Motor, váltó, fékek tökéletes állapotban.
A kocsihoz jár téli/nyári gumiszett + egy majdnem teletank benzin. Alkatrésznek is elsőosztályú.

Meggyőződésem, hogy nem lehetetlen megszerelni. Aki megteszi az tuti hogy jól jár. A csoport több tagja is szinte minden fellehető dokut elküldött nekem a kocsival kapcsolatban, ezeket is oda tudom adni ha kell.

Képeket privátban tudok küldeni, sajnos nem méret miatt nem enged a fórum.

Az autó Piliscsabán van. Ára: 100.000ft alku tárgyát képezi.

Érdeklődni:
+36206164244
üdv,
WM


pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Adok-veszek
« Válasz #3423 Dátum: 2020.07.15 19:05:25 »
Sziasztok!
Tesvirek kerülèse miatt írom ide a fórumra..
1992-es japán, lejárt műszaki, klímamentes sajnos..
Nem igazân szèp..
Az ára 60 ezer ft..
Ha valakit èrdekel: 06309003426

pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Adok-veszek
« Válasz #3424 Dátum: 2020.07.20 19:53:41 »
Elkelt a szekèr.. ha esetleg valakinek van ötlete egy másik kaszni sorsára, azt szívesen fogadom. Sok ilyen kèk carina van, nem szívesen darabolnám..

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Adok-veszek
« Válasz #3425 Dátum: 2020.07.22 09:27:02 »
Üdv! Esetleg ha van valakinek eladó Carina 1.6- 1.8 motorblokk eladó .. Akkor vevő lennék rá! Fűzött blokk hengerfely nélkül is érdekel!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Adok-veszek
« Válasz #3426 Dátum: 2020.07.22 15:10:39 »
Üdv! Esetleg ha van valakinek eladó Carina 1.6- 1.8 motorblokk eladó .. Akkor vevő lennék rá! Fűzött blokk hengerfely nélkül is érdekel!

Blokkot szeretnél, vagy eladót? ::) ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Adok-veszek
« Válasz #3427 Dátum: 2020.08.17 16:04:22 »
Sziasztok! Bocs a nyelvtani hibáért! Már nem aktuális a "motorblokk". Viszont egy Kormánycsuklót szívesen vennék! Ami a kormánymű felett van. Esetleg ha van valakinek ne tartsa vissza! Köszi!

pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Adok-veszek
« Válasz #3428 Dátum: 2020.08.21 13:12:46 »
Szia! Van mèg 1 motor-váltó nèlküli donorom. Ha èrdekel írj!

Bvkriszti

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Adok-veszek
« Válasz #3429 Dátum: 2020.09.06 13:32:19 »
Sziasztok! Nekünk van egy Carina E 2.0 diesel autonk. Nagyon szeretjük,hű a nevéhez,örök élet,elpusztithatatlan..azért regiztem többek közt ide,mert mult honapban balesetet szenvedtünk vele.90 nel bal hátsojába belecsapodtak.fék nélkül.másfélszer megpörditették az uton.sajnos totálkáros lett..viszont most is pöcre indul,és igy is elhuzza magát.csendesen morgó,füstmentes a motorja,mindig ápoltuk,karbantartottuk! Nincs szivünk csak ugy bontoba leadni.örülnénk,ha valaki tudná még használni bármelyik alkatrészét,a bal hátulját kivéve..ötletetek lenne? Szép napot nektek!

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Adok-veszek
« Válasz #3430 Dátum: 2020.09.06 23:24:37 »
Öcsém is így járt a volt Carinámmal. Mivel 5 ajtós, alig van hozzá bontott alk. Szedánhoz még van bővebben cucc.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Bvkriszti

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Adok-veszek
« Válasz #3431 Dátum: 2020.09.07 04:35:42 »
Öcsém is így járt a volt Carinámmal. Mivel 5 ajtós, alig van hozzá bontott alk. Szedánhoz még van bővebben cucc.
Igen,ez is liftback volt.de sajnos nekünk a váz is csavarodott,kereszttartó is hajlott..hátsó üléssor háromszögbe hajlott! De tegnap ugy döntöttünk,veszünk valahonnan diesel kasznit,és megmentjük! Nagyon meghálálta a törődést,életet is mentett,(pár cm es  fejvarrással,jopár zuzódással meguszta párom) nem engedjük veszni hagyni.most avensist vettünk.98 asat.ami a Carina kistesója.ugy néz ki,bejön ez is :)

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Adok-veszek
« Válasz #3432 Dátum: 2020.09.15 08:17:51 »
Sziasztok!

Nagyon rég jártam itt.
Sajnos utolért a vég és belém tolták a mögöttem megállót. Carinámnak a bal hátulja sérült. Nincs időm a javítással foglalkozni ezért másik gépre kényszerültem váltani.
22 év után eladó lett szeretett Carinám. :(
1995-ös 1.6 XLi Sedan. 380000km-el.
350-nél a szelepszár szimeringek hibája miatt hengerfej felújítás, gyűrűk , szíjak ,  összes szűrő, váltó olaj, motortartó bakok, klímacsapágy cseréje volt.
Futómű, fékek, lengéscsillapítók, klíma, váltó egyben.
Nálam 22 éve garázsban állt, kb 8 éve használom télen is. Addig télen ki se jött a garázsból.
Ajtók, küszöbök sárvédők nem rohadnak. Alváz és üregvédelem is volt.


Bvkriszti

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Adok-veszek
« Válasz #3433 Dátum: 2020.09.15 09:22:08 »
Nagyon sajnálom! Mi is láttad,hogy jártunk.még mindig rágodok rajta,hogy hogy menthetnénk meg...nemünk is a bal hátulja,oldala lett tropa..meg az egész megcsavarodott.lehet keresünk másik kasznit...de rengeteg pénzbe lenne átpakolni mindent.a szerelők szerint..:( de nem akarom elengedni...)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Adok-veszek
« Válasz #3434 Dátum: 2020.09.25 20:38:45 »
Sziasztok!

Nagyon rég jártam itt.
Sajnos utolért a vég és belém tolták a mögöttem megállót. Carinámnak a bal hátulja sérült. Nincs időm a javítással foglalkozni ezért másik gépre kényszerültem váltani.
22 év után eladó lett szeretett Carinám. :(
...
Szia Laci! Nagyon sajnálom! Tudom, mennyire gondját viselted! Remélem az újabb is annyira meghálálja a törődést, mint a Carinád!