Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 780239 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Thai

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Adok-veszek
« Válasz #3255 Dátum: 2017.08.14 08:44:51 »
Köszi!
Sajnos szabadságon volt az ottani szaki, másik helyen 17-be fájt.
-- THAI --

Thai

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Adok-veszek
« Válasz #3256 Dátum: 2017.08.14 09:31:40 »
Hohohóóó!

TOYOTA CARINA E Sportswagon (T19) 1.6 i (AT190) (1996, 99 LE) - hoz keresek szívótorok cuccot. Sajnos szétrepedt az egyik ága.
Még nem lett szétszedve, így képet nem tudok róla feltenni, egyelőre csak érdeklődök. ;-)
-- THAI --

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Adok-veszek
« Válasz #3257 Dátum: 2017.08.16 22:20:44 »
Sziasztok!

Van valakinek eladó vezetőoldali külső kilincse? Rendeltem utángyártottat, de csapnivaló szerintem.
Illetve keresek még vezetőoldali részen a szőnyeg szélét takaró hosszú műanyagot (Part No: 67914-05010-B0)

Valamint, mivel sok víz jut be az ablakoknál, ezért próbáltam egy kicsit jobban odafeszíteni a külső merev gumirészt aminek az eredménye az lett, hogy eltört néhány rögzítő műanyagja  :cry: Így szükségem lenne ebből is pár darabra (Part no: 75791-05010)
Szia!

Talaltal mar muanyagot es patentet? A muanyagnak van uj, helyettesito cikkszama 67914-20150-B0, ugyanez igaz a patentre is, ami 75791-20060 neven fut. Ujat tudok mindkettobol szerezni, nem tudom az megerne-e...
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Adok-veszek
« Válasz #3258 Dátum: 2017.09.20 21:57:54 »
Sziasztok!
Nagyon fájó szívvel, de családosan úgy döntöttünk hogy tovább lépnénk, ezért eladóvá vállt a kislányunk  :cry: :cry: :cry:
1993-as gyártmányú 1,6 XLI Carina, ferdehátú 116LE, japán dög :)

Messzire nem megyünk és nem off-ot veszünk hanem a kisfiát, egy avensist  :)
Első körbe gondoltam ide rakom föl hátha van köztetek aki tovább szeretne foglalkozni vele.
Nem árulok zsákbamacskát, leírom ami eszembe jut róla, és többen követtétek már a baját búját, szóval letagadni se tudnék semmit.
2015.02-ben vettem 369.450km-el, tuladjonkép 1 évig csak a garázsban állt, így lényegében 2 éve van nálam aktív használatban.
Ezen idő alatt cserélve lett benne.
-vezérműszíj
-feszítőgörgők
-vízpumpa
-szelepfedéltömítés
-légszűrő, pollenszűrő
-10.000km-enként olajcsere Castrol Magnatec 10w40 (néha próbaképp volt más márka is, de mindíg visszatértem hozzá, a legutóbbi cserénél is azt kapott már)
-10.000km-enként olajszűrő
-teljes kuplungszerkezet csere
-első tárcsafékekben pofák, mert még a tárcsán van bőven
-komplett hátsó dobfék
-jobb első fékmunkahenger csere
-első féltengelyszimeringek
-hátsó két stabipálca
-még az előző tulaj fékcsöveket cserélt
-szintén ő kézifékhuzalt is cserélt
-nemrégiben elment a fékolajam, kiderült hogy a bal első fékmunkahengernél valami tőmítés mellett ment el az olaj, azt javították és kapott
-új fékolaj
-nyárom gyertyák cseréje
-gyújtáskábel csere
-gyujtásfedélt és rotort megnézték, szerelő szerint az pár éve lett cserélve, ahhoz nem nyúltak.
-belevittek egy felesleges szelepszárszimering cserélbe, úgyhogy az is megvan
-2 hónapja cseréltem az összes külső izzót, fényt, index, fék stb.

viszont itt a negatívum is
-2017.11.05-én lejár a műszaki
-még mindíg eszi az olajat. legutóbb mérve 3000km alatt 0,5L  :cry: :cry:
-karosszériásnál voltam vele, és hát sajnos megindult a rozsda... kerékíveknél hólyagosodik, főként hátul. alánéztem és láttam hogy a küszöböt eszi, ajtók alját csipegeti, de a legrosszabb hogy a bal első lengőkar fölfelé néző csavarja fölötti karosszéria összekötő részt átette a rozsda, azt mondták az nem para, simán javítható, kiesni nem fog a kerék.
-futóművesnél tanácsolták a jobb első gömbfej cserélt mert hát tényleg ropog, lassú tempónál, nagy ívnél különösen.
-én még a szervófolyadék cserét is megcsinálnám mert mostanában induláskor kezd hangja lenni a szervó motornak, gondolom 100éves már benne a folyadék.

Összességében nem lenne egy vészes dolog, és rettenetes dolog felújítani, ha lenne rá még vagy fél évem, de a vizsgáig esélytelennek tartom részemről, mert a családban nincs több autó így nem pihentethetem sokáig.

Mindezek a hibák mellett, én rettenetesen elégedett vagyok vele, hihetetlenül szerettük és hiányolni is fogjuk ha már nem lesz köztünk. Szeretem a fürge motorját. Fogyasztása is elviselhető. Vegyesben 7,2 eszik nekem konstansan, pedig pilisi hegyet mászok vele minden nap munkába járásnál. Pályán olyan 6-6,2L volt átlagban.
Óra állás: 405.000km

Nem szeretném kirakni elsőre a hahura hogy valaki azért vegye hogy összetörje, vagy szétbarmolja és eladja kilóra, ennél nekünk többet ér. Hátha valaki felkarolja és foglalkozik vele.

Árban nehéz mit mondani, mert pofátlanul sokat sem szeretnék kérni tőle.
Irányárként 250.000E-ben gondolkoztunk.

Bárit érdekel vagy kérdése van vagy bármi n fogja vissza.
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.20 22:02:40 írta VSanyi »

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #3259 Dátum: 2017.09.22 07:15:20 »
Még meg van a sárga, BOSCH injektorom. Kell valakinek?
Valamint, szükségem lenne jobbos-balos fényszóróüvegre, Budapest közelében.
06-70/2480624
A következő is Toyota lesz.

Fermoy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Adok-veszek
« Válasz #3260 Dátum: 2017.10.03 10:51:47 »
Sziasztok!
Hátha valakit érdekel a jó kis Carinánk:
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_sedan_2.0_gli-12065074
Üdv,
Lackó
'82 Tercel 4WD
'92 Carina 2,0 GLI

Ancsika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Adok-veszek
« Válasz #3261 Dátum: 2017.10.03 15:58:59 »
Sziasztok.
Idén vásárolt becses Carinám, apróbb hibáit szeretném kiküszöbölni.
Volna valakinek 97-es, angol 5 ajtóshoz, hátsó ködlámpa kapcsoló és a hideg-meleg műanyag tekerőke.
És a "fehér holló" gyári első ködlámpa pár???? :)
Köszönöm a válaszokat.

wudu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Adok-veszek
« Válasz #3262 Dátum: 2017.10.04 08:39:46 »
Szia!

Talaltal mar muanyagot es patentet? A muanyagnak van uj, helyettesito cikkszama 67914-20150-B0, ugyanez igaz a patentre is, ami 75791-20060 neven fut. Ujat tudok mindkettobol szerezni, nem tudom az megerne-e...

Szia, a műanyag már megvan, a patentre a márkaszervíz adott árat.   75791-05010    658.- / db
Te mennyiért tudnád beszerezni?

UI: Elnézést a késői válaszért, de valami miatt az adok-veszekről nem érkezett értesítés emailben...

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Adok-veszek
« Válasz #3263 Dátum: 2017.10.04 15:11:59 »
Sziasztok!
Nagyon fájó szívvel, de családosan úgy döntöttünk hogy tovább lépnénk, ezért eladóvá vállt a kislányunk  :cry: :cry: :cry:
1993-as gyártmányú 1,6 XLI Carina, ferdehátú 116LE, japán dög :)
......
Úgy döntötem hogy leviszem az árát...
200.000 induló árként hirdetem mindenhol.

orfireusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Adok-veszek
« Válasz #3264 Dátum: 2017.10.04 15:47:37 »
Sziasztok! Volt egy kedves 94'-es angol Carina E 1.6 GLI-m. Eladtam mert már nem bírtam a nyári hőgutákat klíma nélkül. Szerettem ezért volt (van) hozzá külön téli gumi szettem acél felnin. Az autó elment a téli gumik maradtak. Szívesen eladnám, megfelelő árért! A szett: 4db Hankook winter-i-cept rs2 185/65/R14 86T, 2015/38 hetében gyártott, jó állapotú, csak télen, keveset futott (össz: 2-3000km) acél felnire szerelve. Érdekel valakit?

Keke79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Adok-veszek
« Válasz #3265 Dátum: 2017.10.04 23:43:25 »
Sziasztok, eladóvá vált a Carinám...biztos vagyok benne hogy itt értékelitek az autóm erényeit és megtalálja következő gondoskodó gazdáját :)
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_sedan_1_6_xli-11945533

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Adok-veszek
« Válasz #3266 Dátum: 2017.10.05 11:20:48 »
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy nincs e valakinek eladó diesel Carina ,
amitöl megválna ?

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Adok-veszek
« Válasz #3267 Dátum: 2017.10.08 10:33:44 »
Sziasztok!
Nagyon fájó szívvel, de családosan úgy döntöttünk hogy tovább lépnénk, ezért eladóvá vállt a kislányunk  :cry: :cry: :cry:
1993-as gyártmányú 1,6 XLI Carina, ferdehátú 116LE, japán dög :)

Messzire nem megyünk és nem off-ot veszünk hanem a kisfiát, egy avensist  :)
Első körbe gondoltam ide rakom föl hátha van köztetek aki tovább szeretne foglalkozni vele.
Nem árulok zsákbamacskát, leírom ami eszembe jut róla, és többen követtétek már a baját búját, szóval letagadni se tudnék semmit.
2015.02-ben vettem 369.450km-el, tuladjonkép 1 évig csak a garázsban állt, így lényegében 2 éve van nálam aktív használatban.
Ezen idő alatt cserélve lett benne.
-vezérműszíj
-feszítőgörgők
-vízpumpa
-szelepfedéltömítés
-légszűrő, pollenszűrő
-10.000km-enként olajcsere Castrol Magnatec 10w40 (néha próbaképp volt más márka is, de mindíg visszatértem hozzá, a legutóbbi cserénél is azt kapott már)
-10.000km-enként olajszűrő
-teljes kuplungszerkezet csere
-első tárcsafékekben pofák, mert még a tárcsán van bőven
-komplett hátsó dobfék
-jobb első fékmunkahenger csere
-első féltengelyszimeringek
-hátsó két stabipálca
-még az előző tulaj fékcsöveket cserélt
-szintén ő kézifékhuzalt is cserélt
-nemrégiben elment a fékolajam, kiderült hogy a bal első fékmunkahengernél valami tőmítés mellett ment el az olaj, azt javították és kapott
-új fékolaj
-nyárom gyertyák cseréje
-gyújtáskábel csere
-gyujtásfedélt és rotort megnézték, szerelő szerint az pár éve lett cserélve, ahhoz nem nyúltak.
-belevittek egy felesleges szelepszárszimering cserélbe, úgyhogy az is megvan
-2 hónapja cseréltem az összes külső izzót, fényt, index, fék stb.

viszont itt a negatívum is
-2017.11.05-én lejár a műszaki
-még mindíg eszi az olajat. legutóbb mérve 3000km alatt 0,5L  :cry: :cry:
-karosszériásnál voltam vele, és hát sajnos megindult a rozsda... kerékíveknél hólyagosodik, főként hátul. alánéztem és láttam hogy a küszöböt eszi, ajtók alját csipegeti, de a legrosszabb hogy a bal első lengőkar fölfelé néző csavarja fölötti karosszéria összekötő részt átette a rozsda, azt mondták az nem para, simán javítható, kiesni nem fog a kerék.
-futóművesnél tanácsolták a jobb első gömbfej cserélt mert hát tényleg ropog, lassú tempónál, nagy ívnél különösen.
-én még a szervófolyadék cserét is megcsinálnám mert mostanában induláskor kezd hangja lenni a szervó motornak, gondolom 100éves már benne a folyadék.

Összességében nem lenne egy vészes dolog, és rettenetes dolog felújítani, ha lenne rá még vagy fél évem, de a vizsgáig esélytelennek tartom részemről, mert a családban nincs több autó így nem pihentethetem sokáig.

Mindezek a hibák mellett, én rettenetesen elégedett vagyok vele, hihetetlenül szerettük és hiányolni is fogjuk ha már nem lesz köztünk. Szeretem a fürge motorját. Fogyasztása is elviselhető. Vegyesben 7,2 eszik nekem konstansan, pedig pilisi hegyet mászok vele minden nap munkába járásnál. Pályán olyan 6-6,2L volt átlagban.
Óra állás: 405.000km

Nem szeretném kirakni elsőre a hahura hogy valaki azért vegye hogy összetörje, vagy szétbarmolja és eladja kilóra, ennél nekünk többet ér. Hátha valaki felkarolja és foglalkozik vele.

Bárit érdekel vagy kérdése van vagy bármi n fogja vissza.
Ha valakit érdekelne leviszem az árát mindenhol 150.000HUF-ra. Az előző ár átgondoltam és tényleg túlzás volt!

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #3268 Dátum: 2017.10.09 11:56:57 »
Sziasztok.
Idén vásárolt becses Carinám, apróbb hibáit szeretném kiküszöbölni.
Volna valakinek 97-es, angol 5 ajtóshoz, hátsó ködlámpa kapcsoló és a hideg-meleg műanyag tekerőke.
És a "fehér holló" gyári első ködlámpa pár???? :)
Köszönöm a válaszokat.
A "ködlámpa kapcsolót", ne cseréld ki, fölösleges! Szét kell szedni és átforrasztani a relé lábait. Ezen a fórumon, korábban láttam egy fotót hogy kell, de nem nagy dolog, csak van egy rugó amire vigyázni kell. Ne vegyél bontottat mert az is rossz lesz hamarosan. A gyári forrasztó cinnel van a baj állítólag.
A következő is Toyota lesz.

Ancsika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Adok-veszek
« Válasz #3269 Dátum: 2017.10.09 13:07:26 »
Akkor nekiesek este.
Igazából a gomb nem marad bent. Valószínűleg a kis rugóval lehet gond, van egy japán kapcsolóm, megpróbálok összerakni egyet belőlük.