Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 780287 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kispeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Adok-veszek
« Válasz #3240 Dátum: 2017.06.26 13:22:23 »
Sziasztok.

Nemrég beújítottam egy Carinát.A 21 évével teljesen elvarázsol...
Szeretném olyan állapotba hozni hogy mèg sokáig tudja adni ezt a feelinget.
Szóval alkatrész érdekel:
-középkonzol keret
-ködlámpa kapcsoló
-első ködlámpa (utólag szeretném beépíteni)
-gumicsíkok az autó oldalára
-bal első ajtó (elkezdte enni a rozsda)
-bal első sárvédő
-jobb hátsó lámpa külső,belső
-gumikéderek első-hátsó ablakokhoz,ajtókhoz
-gyári  üléshuzat
-belső szellőzőrács a szélvédő elé

Elég szép lista ugyan de ezzel minden egyben lenne a kocsin...
Bal első ajtózár csak belülről nyitható.
Használt és új alkatrész is érdekel.
Gumikédereket lehet valahol kapni mèterre?
Veszprémből írtam.


 :cool2:

eddyjackal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Adok-veszek
« Válasz #3241 Dátum: 2017.06.29 11:03:57 »
Sziasztok! 94-es Carina-e-hez keresnék vezető oldali ablakemelő gombsorhoz keretet, vagy komplett gombsort! Ha van valakinek felesleges, ne tartsa magában!😃

KonkretAura

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Adok-veszek
« Válasz #3242 Dátum: 2017.06.29 11:41:37 »
Sziasztok!

Az autónk továbbra is eladó. Végül is nem a váltó miatt került parkoló pályára, a bal első kerékagycsapágy volt a ludas, bár már a váltónak is van némi hangja.

Tehát ami rossz:
Rozsda több helyen: ( szélvédő fölött, hátsó ív, küszöb )
Repedt a szélvédő a rozsda miatt.
Festék lepattanás és mattulás a motorháztetőn.
Bal első lámpa bár új, de megint kavicsos, bal hátsó lámpa repedt, de megragasztva.
A lökhárító vonóhorgos lett. Nem hiányos, így egy műanyagos ki tudja javítani.
A csomagtérnyitó bowden elszakadhatott, csak kulccsal nyílik.
Váltónak már hangja van, de még megy.
Az elakadás jelző gombját sikerült benyomni a műszerfalba, azt vissza kell tenni a helyére, amúgy maga a kapcsoló működik.

Ami jó:
Az ajtók alja sehol nem rozsdás.
Szép állapotú a kárpit, kultúrált, tiszta. Gli plüss belső.
Működnek az ablakemelők.
Működnek az elektromos tükrök.
Működik a fényszórómagasság-állítás.
Működik a klíma.
Működik a motor.
Úgy nagy általánosságban is minden funkció működik a belső csomagtérnyitást leszámítva.
Újak az első lengéscsillapítók.
Új a bal első kerékcsapágy. :)
Jók a téligumik. ( még téli gumikon van, mert a tél vége felé állítottuk le, a nyáriakat már eladtam )
Sony CD-s rádióval.

Így hirtelen ennyit tudok összeszedni.
Az autó utolsó szériás, 5 ajtós, 1.6-os, bordó metál, Gli felszereltség a szép, csíkos plüss kárpittal.
Én nagyon szerettem ( bár a feleségem használta 99%-ban ), de már vettünk másik autót, ezért
átadnám annak a kezébe, aki lát benne fantáziát vagy a megjavításában, vagy az elbontásában.
Pont az a határeset, hogy mindkét verzió életképes lehet.

Üdv:
Robi

byd996

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Adok-veszek
« Válasz #3243 Dátum: 2017.07.19 16:39:15 »
Sziasztok!

Carina-E kombihoz keresek metálbarna (Toyota színkód 1a2)  komplett csomagtérajtót, jobb első és hátsó ajtót, jobb első sárvédőt, illetve motorháztetőt.
Csak ebben a színben érdekel, vagy ha valaki esetleg tud jól-olcsón-gyorsan dolgozó fényezőt, ne tartsa magában!☺

Köszönettel: Norbi

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Adok-veszek
« Válasz #3244 Dátum: 2017.07.20 10:41:59 »
ha valaki esetleg tud jól-olcsón-gyorsan dolgozó fényezőt, ne tartsa magában!☺
ez a három nem fog összejönni együtt - vagy úgy jársz mint én, hogy viheted utána a drágán-jól kombóhoz, hogy ne látsszon 200m-ről is hogy más a színe a javított elemnek...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Adok-veszek
« Válasz #3245 Dátum: 2017.07.20 11:14:50 »
Sziasztok!

Carina-E kombihoz keresek metálbarna (Toyota színkód 1a2)  komplett csomagtérajtót, jobb első és hátsó ajtót, jobb első sárvédőt, illetve motorháztetőt.
Csak ebben a színben érdekel, vagy ha valaki esetleg tud jól-olcsón-gyorsan dolgozó fényezőt, ne tartsa magában!☺

Köszönettel: Norbi

A 3-ból általában 2-t lehet kérni, több helyen egyenesen kiírva is megtalálható, hogy Te választhatsz 2-t:
- jól - olcsón - > sosem lesz kész
- jól - gyorsan -> esztelen drága lesz
- olcsón-gyorsan -> sz@r lesz

:D
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Adok-veszek
« Válasz #3246 Dátum: 2017.07.23 12:46:19 »
Sziasztok!

2.0 benzines angol GLI Carina E-hez keresek kormányszervó szivattyút.

Thai

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Adok-veszek
« Válasz #3247 Dátum: 2017.07.31 11:13:00 »
Sziasztok!

'96-os, 1.6i Carina Sportswagonom vezető oldali ablakemelő bovdenje elszakadt.
Állítólag csak motorral együtt lehet cserélni.
Van valakinek elfekvőben, bontva olyan, amelyiknek nem rozsdás a bovdenje? Köszi!
A gyárira horror árat adtak.
-- THAI --

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Adok-veszek
« Válasz #3248 Dátum: 2017.07.31 11:23:54 »
Sziasztok!

'96-os, 1.6i Carina Sportswagonom vezető oldali ablakemelő bovdenje elszakadt.
Állítólag csak motorral együtt lehet cserélni.
Van valakinek elfekvőben, bontva olyan, amelyiknek nem rozsdás a bovdenje? Köszi!
A gyárira horror árat adtak.
Helló!
Pont tavaly jártam így. Vezetőgörgő cserével együtt volt 9000 a javítás itt. Megvárható.

Thai

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Adok-veszek
« Válasz #3249 Dátum: 2017.07.31 12:22:46 »
Helló!
Pont tavaly jártam így. Vezetőgörgő cserével együtt volt 9000 a javítás itt. Megvárható.
Köszi!
-- THAI --

wudu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Adok-veszek
« Válasz #3250 Dátum: 2017.08.01 13:52:31 »
Sziasztok!

Van valakinek eladó vezetőoldali külső kilincse? Rendeltem utángyártottat, de csapnivaló szerintem.
Illetve keresek még vezetőoldali részen a szőnyeg szélét takaró hosszú műanyagot (Part No: 67914-05010-B0)

Valamint, mivel sok víz jut be az ablakoknál, ezért próbáltam egy kicsit jobban odafeszíteni a külső merev gumirészt aminek az eredménye az lett, hogy eltört néhány rögzítő műanyagja  :cry: Így szükségem lenne ebből is pár darabra (Part no: 75791-05010)

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re:Adok-veszek
« Válasz #3251 Dátum: 2017.08.09 11:24:31 »
Sziasztok,

még mindig (már megint) szeretnék tetőcsomagtartót a carinára. Ha valakinek van Liftback kompatibilis és nem használja, szívesen megvenném.

köszi,
Norbi
Szia,

Én tavaly vettem, nagyon jó állapotút. Egy úriember hirdette, akitől telefonon beszélve megtudtam, hogy tetőcsomagtartók behozatalával foglalkozik Németo-ból. Talán meg lehet próbálni, hátha tud még hozni. A nevére nem emlékszem, de a telefonban megtaláltam a számát: 70/5217323

Üdv,
Norbi

creativehun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Adok-veszek
« Válasz #3252 Dátum: 2017.08.11 12:43:20 »
Sziasztok!


SOS-ben keresek Toyota Carina II. jobb hátsó felhúzható ablakot....sajnos a tegnapi viharban kitörött :(
Modell AT171L/AEMDUW    Alváz: JT1EAT171 
Minden segítséget nagyon köszönök!

Üdv: Feri

Carina, te drága

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Adok-veszek
« Válasz #3253 Dátum: 2017.08.11 15:05:10 »
Szervusztok!

Május végén régi vágyam teljesült, ismét tulajdonosa lehettem egy Carina E-nek. Tizen sok éve már volt egy Carina II-nk, de ő sajnos méltatlan véget ért barbár és hozzá nemértő szerelők közreműködésének köszönhetően - no meg az én botorságomnak, hogy a kezeik közé adtam.

Úgy látszik, bármennyire is szeretem, nem adatik meg, hogy sokáig élvezhessem imádott autómat. A május 30-án kereskedésben vásárolt autónk július 3-án az M3-as gödöllői emelkedőjén kilehelte a lelkét. Sajnos a gomba beragadhatott, mert nem jelezte, hogy az eltömődött hűtő miatt forr a víz. A hűtő jó tíz centis szakaszon szétrepedt - sajnos a sebesség csökkenést is csak az emelkedőnek tudtam be, balga mód még vissza is váltottam -   és már csak az így felcsapó gőzt érzékeltem. Így persze sikerült a motort megfőzni, a dugattyúk felkenődtek a henger falára, szóval szegény motort nem érdemes felújítani.

Végül a lényeg: Annak ellenére, hogy a sors sok sok akadályt gördít a Carina és közém, igenis szeretnék még életet lehelni a kocsiba, ezért égen földön keresek egy komplett, 85 kw-os, 1.6-os, 16 szelepes 4A-FE motort. 78-asok akadnak tucatszám, de értékelhető állapotú 85-öst sajnos nem sikerült még találnom.

Nagyon kérlek benneteket, ha valaki tudna ilyenről, jelezze számomra!

Köszönettel: Tibor

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Adok-veszek
« Válasz #3254 Dátum: 2017.08.13 18:58:56 »
Május végén régi vágyam teljesült, ismét tulajdonosa lehettem egy Carina E-nek. Tizen sok éve már volt egy Carina II-nk, de ő sajnos méltatlan véget ért barbár és hozzá nemértő szerelők közreműködésének köszönhetően - no meg az én botorságomnak, hogy a kezeik közé adtam.....

....Végül a lényeg: Annak ellenére, hogy a sors sok sok akadályt gördít a Carina és közém, igenis szeretnék még életet lehelni a kocsiba, ezért égen földön keresek egy komplett, 85 kw-os, 1.6-os, 16 szelepes 4A-FE motort. 78-asok akadnak tucatszám, de értékelhető állapotú 85-öst sajnos nem sikerült még találnom....

Szia!
Vedd fel a kapcsolatot KonkretAura Fórumtárssal -olvass visszább-, neki ilyen van a verdában. Nem tudom eladta vagy mi lett a sorsa azóta.
Üdv'!
Ui: Írtam neki "fészen" én is.
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.13 19:09:23 írta DS65 »