Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 788248 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re: Adok-veszek
« Válasz #885 Dátum: 2009.02.19 09:41:49 »
Valahol láttam, hogy 16-os alufelnit is lehet rakni az e carinára? Milyen méretet javasoltok? Esetleg van valakinek eladó?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Adok-veszek
« Válasz #886 Dátum: 2009.02.19 14:15:31 »
Valahol láttam, hogy 16-os alufelnit is lehet rakni az e carinára? Milyen méretet javasoltok? Esetleg van valakinek eladó?


Persze hogy lehet felrakni keress a felnihez jó és minőségi aszfaltot és erősen peres gumit is,na meg másik jobb állítható lengéscsillapítót is.
Na meg természetesen 3s-ge mocival szerelt gépre érdemes mert amúgy igen lomha lesz a gép.

Így én a 16"-rol lebeszélnélek,esetleg talán a 15-ös szóba jöhet.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-veszek
« Válasz #887 Dátum: 2009.02.19 18:23:44 »
Valahol láttam, hogy 16-os alufelnit is lehet rakni az e carinára? Milyen méretet javasoltok? Esetleg van valakinek eladó?

Föl lehet tenni, de egyetértek Profy Mesterrel abban, hogy több lenne a hátránya, mint az előnye. Széles és nagyon peres gumi kellene rá, hogy stimmeljen a kerékátmérő; 205/45x16-os vagy esetleg 195/50x16-os. De mivel a 16-os felnik jellemzően már elég szélesek, ezért inkább az előbbi. Ezzel pedig az autód rugózási komfortja nagymértékben romlana, nagyon kéne vigyázz az úthibákra (ha nem akarnád hamar tönkretenni a felnit), és alaposan vissza is fogná a kocsi menetteljesítményeit - a fogyasztását viszont megdobná.

Ja, és elég drágák is ezek a méretek. A 205-ösből 20, a 195-ösből 25 ezer környékén indul egy normálisabb gumi.

Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor én a helyedben mindenképpen keresnék egy nem túl széles felnit (mondjuk, max 6.5 collosat), és okvetlenül a 195-ös gumit választanám, a magasabb ár ellenére: mert ez nem fogná annyira vissza az autót, és a rugózás/úthibaérzékenység sem lenne annyira vészes vele.

De amúgy Carinára alufelniből szvsz 15-ös az optimális, 195/60x15-ös gumival.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Adok-veszek
« Válasz #888 Dátum: 2009.02.28 17:56:08 »
Hali, nincs véletlenül valakinek egy eladó bal hátsó ajtókilincse (külső)? Angol sedanhoz kellene, de asszem a kilincs minden verziónál egyforma.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Adok-veszek
« Válasz #889 Dátum: 2009.03.03 15:20:59 »
Hali, nincs véletlenül valakinek egy eladó bal hátsó ajtókilincse (külső)? Angol sedanhoz kellene, de asszem a kilincs minden verziónál egyforma.

Bontók?
Olyan 5 körül talán már kapol kilincset.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Joe Kawasaki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Adok-veszek
« Válasz #890 Dátum: 2009.03.03 19:41:16 »
Sziasztok. Rég jártam erre, mert nem tul sok időm van mostanában. (Bontókat már végig kérdeztem) Nincs valakinek eladó 2.0 benzines 3S-FE, 191 motorkódú kéziváltós "műszerhez" jobboldali komplett féltengelye, ill gyújtáselosztója komplett? Nagy segítség lenne. Mint azt feljebb írtam bontóba nem találtam, ill féltengely váltófelőli fele van bontóba, de az kevés.

Szerelőmmel megnéztük ezek lehetnek gatyák. (Hibajelenség: Féltengely. középen osztott kivitel, az osztás egy ilyen burkolt "Kardán"kereszt szerű szerkezet. a tengely két vége közt 5-10 fokos szögelfordulás lehet, lóg, kotyog(ez a k.kereszt van kikopva). Nagy sebességnél(130-tól) ha olyan kedve van rázza az elejét (nem kopog, nem ropog kanyarban se (terhelésváltásnál csattan egyet (kis sebességnél)ill alacsony sebességről gyorsításkor reszket az egész, de én már nem veszem észre mert megszoktam).
Gyujtás elosztó: 12-es hibakód. Könyv szerint: -Rövidzár v. szakadás az NE, G szenzorok áramkörében, -Elosztó, -Rövidzár vagy szakadás az STA áramkörben (Mi az?), -ECU. Lehetnek hibásak. Az NE, G szenzorok tudják a megadott ellenállásértéket, több ötletem nincs. Esetleg tipp? (Hibajelenség: alapjáraton ill hozzá közeli fordulaton világít a motor chek lámpa, olykor elég alacsony a fordulat (rázkódik az autó, de jár minden henger) Fordulaton elalszik a lámpa.

Esetleg ötlet? (Előre is köszi.)
Ill van valakinek eladó 15-ös alufelnije? (4db+csavarok)
oe

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Adok-veszek
« Válasz #891 Dátum: 2009.03.03 21:58:37 »
Sziasztok. Rég jártam erre, mert nem tul sok időm van mostanában. (Bontókat már végig kérdeztem) Nincs valakinek eladó 2.0 benzines 3S-FE, 191 motorkódú kéziváltós "műszerhez" jobboldali komplett féltengelye, ill gyújtáselosztója komplett? Nagy segítség lenne. Mint azt feljebb írtam bontóba nem találtam, ill féltengely váltófelőli fele van bontóba, de az kevés.

Esetleg ötlet? (Előre is köszi.)
Ill van valakinek eladó 15-ös alufelnije? (4db+csavarok)

Használtauton alkatrészes szekcióban van egy zöld ave sedan.Abba 3s-fe moci volt a srác nekem 12E-ért akarta a féltengelyt adni.
Ill megkérdem hogy az én 3S-GE mocim bekerült e már a haver Carinájába,mert akkor hátha lehet az ő 3s-fe mocotorjáról alkatrészt levadászni.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Astir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Adok-veszek
« Válasz #892 Dátum: 2009.03.19 15:34:29 »
Sziasztok!

Nemrég kicsit összenyomták a Carinám, de amellett döntöttem, hogy megcsináltatom, eddig úgy néz ki megérte. Van még pár apró dolog ami még szépséghibás, és ezeket keresném, sajnos bontóban eddig nem nagy sikerrel jártam.  97-es angol sedan Carina E xli -ről van szó.

Első körben, a pár napot használt első fényszoróimat szeretném eladásra felkínálni, mivel a "nem túl ügyes  :no:" szerelő képes volt olyat rendelni, ami nem belülről állítható, így szereztem helyette egy belülről állíthatósat. Akinek szüksége van rá, megállapodhatunk az árban, képek itt vannak:
http://kepfeltoltes.hu/view/090318/P2150027_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090318/P2150032_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090318/P2150035_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amire nekem szükségem lenne:

Sajnos nálam is előjött a ködlámpakapcsoló hibája, nem egyszerű a beszerzése  :helpsmilie:, de ha van valakinek eladó, ne titkolja el!  ;) (Kérdésem ehhez, hogy mindegyik kapcsoló, ami a típusba való, kapcsolja a hátsó és az első ködlámpát is? Logikusan gondolva igen, de azért inkább megkérdezen  :hmmmm: ) Szükségem lenne első gyári ködlámpra is, vagy akár csak a műanyag házra, mert sajnos a fülek kitörtek.

Rádiótartós konzolra (Ebből két féle létezik, ha nem több. A négy tartófül hosszában különböznek, nekem a hosszabb fajtából kellene. Mellette van egy rövidebb fülű, használt, de jó állapotban, szívesen elboltolom), vagy legalább azokra a fém pöckökre, amiket ennek a füleire kell ráhúzni, és tartják az egészet. Az erre csavarozható kapcsolókat tartó keretet is keresném, ha van valakinek eladó!

Eltörtem ügyesen a könyöklőben lévő csomagtérfedőnek a műanyag zárját, 4 csavaros kis műanyag lap, ragasztani nem az igazi, így keresném.

A jobb oldali első ajtón lévő, és az előtte lévő kicsi díszcsíkom is sérült, ha netán van valakinek feleslegbe, kérem jelezze!

Egyelőre ennyi  :)

elérhetőségem: discus@freemail.hu

Köszi, sziasztok
Gábor
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.19 15:39:10 írta Astir »

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Adok-veszek
« Válasz #893 Dátum: 2009.03.31 18:52:08 »
jelképes összegért (1000Ft / 3db) megszabadulnék 3 db 185/65 R14-es Debica Passio nyári gumitól. (A negyedik sérült, azt nem adom). Nem egy mai darab, de nem hibás _tudtommal_. 2 szezont még kibír akár.
Vác környékén.

-Elkelt-
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.08 08:28:06 írta big_mafa »

mayki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Adok-veszek
« Válasz #894 Dátum: 2009.04.08 07:57:34 »
Sziasztok van egy szétbontott 97 es 1.6os carimám,kormánylégzsák,komplett klima, válto ,gyujtáskapcsolo zárak 3db kulcsal, müszerfal,meg egy két belsö müanyag ha érdekel valami irjatok          wmikiw@citromail.hu
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.16 06:51:50 írta mayki »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Adok-veszek
« Válasz #895 Dátum: 2009.04.08 08:01:01 »
jelképes összegért (1000Ft / 3db) megszabadulnék 3 db 185/65 R14-es Debica Passio nyári gumitól. (A negyedik sérült, azt nem adom). Nem egy mai darab, de nem hibás _tudtommal_. 2 szezont még kibír akár.
Vác környékén.

szia irtam privit.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Adok-veszek
« Válasz #896 Dátum: 2009.04.08 08:28:22 »
jelképes összegért (1000Ft / 3db) megszabadulnék 3 db 185/65 R14-es Debica Passio nyári gumitól. (A negyedik sérült, azt nem adom). Nem egy mai darab, de nem hibás _tudtommal_. 2 szezont még kibír akár.
Vác környékén.

szia irtam privit.


MEgkaptam, sajonos elkelt.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Adok-veszek
« Válasz #897 Dátum: 2009.04.08 08:46:10 »
Amire nekem szükségem lenne:

Sajnos nálam is előjött a ködlámpakapcsoló hibája, nem egyszerű a beszerzése  :helpsmilie:, de ha van valakinek eladó, ne titkolja el!  ;) (Kérdésem ehhez, hogy mindegyik kapcsoló, ami a típusba való, kapcsolja a hátsó és az első ködlámpát is? Logikusan gondolva igen, de azért inkább megkérdezen  :hmmmm: ) Szükségem lenne első gyári ködlámpra is, vagy akár csak a műanyag házra, mert sajnos a fülek kitörtek.


Első ködlámpát és a hátsót küln kapcsoló kapcsolja.

1 első kapcsolóm van ha kell.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Astir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Adok-veszek
« Válasz #898 Dátum: 2009.04.08 15:34:26 »
Amire nekem szükségem lenne:

Sajnos nálam is előjött a ködlámpakapcsoló hibája, nem egyszerű a beszerzése  :helpsmilie:, de ha van valakinek eladó, ne titkolja el!  ;) (Kérdésem ehhez, hogy mindegyik kapcsoló, ami a típusba való, kapcsolja a hátsó és az első ködlámpát is? Logikusan gondolva igen, de azért inkább megkérdezen  :hmmmm: ) Szükségem lenne első gyári ködlámpra is, vagy akár csak a műanyag házra, mert sajnos a fülek kitörtek.


Első ködlámpát és a hátsót küln kapcsoló kapcsolja.

1 első kapcsolóm van ha kell.

Hm, nekem a középső konzolon a vészvillogó mellett lévő kapcsoló kapcsolta az első és hátsó ködlámpát, csak itt olvastam olyat, mintha külön lenne, de most a válaszod után akkor teljesen elvesztem :)  Nekem  a viszvillogó melletti kéne, olyanod van? Meg tudjuk beszélni emailban a részleteket? discus@freemail.hu

Köszi, szia

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Adok-veszek
« Válasz #899 Dátum: 2009.04.08 20:36:30 »

Hm, nekem a középső konzolon a vészvillogó mellett lévő kapcsoló kapcsolta az első és hátsó ködlámpát, csak itt olvastam olyat, mintha külön lenne, de most a válaszod után akkor teljesen elvesztem :)  Nekem  a viszvillogó melletti kéne, olyanod van? Meg tudjuk beszélni emailban a részleteket? discus@freemail.hu

Köszi, szia

Ezek szerint valaki így kötötte. :(
Középső kapcsolóm sajna nincs.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16