Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 780404 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Adok-veszek
« Válasz #735 Dátum: 2008.05.21 18:30:27 »
Bal elsõ index búrát keresnék a 92-es Carinámhoz

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Adok-veszek
« Válasz #736 Dátum: 2008.05.22 14:34:30 »
Idézetet írta: "power"
Bal elsõ index búrát keresnék a 92-es Carinámhoz


Nemrég vettem én is, de csak komplett ház volt. Búrát nem árulnak magában (legalábbis én nem találtam).
Utángyártott (olasz) kb 3600 Ft, bontott sacc 2500, origi pedig cca 6000 Ft környékére jött ki.
Én új utángyártottat vettem, nem is passzolt, de kis barkácsolással megoldottam.
Sztem hívj fel pár bontót, lehet, sikerrel jársz (és olcsóbban nálam)...
böszme pijos degusztátorkám...

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Adok-veszek
« Válasz #737 Dátum: 2008.06.04 08:57:27 »
Caina E-hez keresek szélvédőmosó-folyadéktartályt,az enyém felülről lyukas.
'93 Carina Xli 1.6

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Adok-veszek
« Válasz #738 Dátum: 2008.06.04 10:04:26 »
Caina E-hez keresek szélvédőmosó-folyadéktartályt,az enyém felülről lyukas.
Hmmm. annak felülről lukasnak kell lennie... ;D
Viccen kívül, nem lehet befoltoz(tat)ni? Műanyagos sztem megoldja feleárból, mint egy új tartály. De ez csak egy tipp volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Adok-veszek
« Válasz #739 Dátum: 2008.06.04 12:58:39 »
Jó, csak egy lyukkal több van mint kéne!Valami bontottra gondoltam,ha nincs marad a foltozás.
'93 Carina Xli 1.6

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Adok-veszek
« Válasz #740 Dátum: 2008.06.04 19:45:33 »
Jó, csak egy lyukkal több van mint kéne!Valami bontottra gondoltam,ha nincs marad a foltozás.

Bontókat kérdezted már? Én úgy tudom, hogy momentán nincsen tartály kínálva, de talán Profynak akad egy a garázs mélyén, de ez csak egy tipp. Hála Istennek, mostanában nem történt crash a kollégákkal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-veszek
« Válasz #741 Dátum: 2008.06.04 20:33:08 »
Bal elsõ index búrát keresnék a 92-es Carinámhoz

Ez Carina II, aminek még a lökhárítóban van az indexe?



Ha igen, akkor ehhez kapsz külön búrát, kérdezd meg a Kluboldalon fellelhető boltokat, bontókat. Szerintem ilyen 2-3-4 ezer körül lesz az ára. Ha viszont Carina E, aminek a fényszóró mellett van az indexe, akkor ahhoz csak komplett indexlámpát kapsz (foncsorral, foglalattal együtt), ahogy Dzsó bátyó is írja; ez kicsit húzósabb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Adok-veszek
« Válasz #742 Dátum: 2008.06.04 21:49:31 »
Még nem kérdeztem bontósokat,de rajta vagyok a témán.Igazából jobban aggaszt az üzemanyagszivattyú búgása,néztem újonnan, elég húzós lenne/60 ropi/,talán ezt is bontóból kéne néznem.
'93 Carina Xli 1.6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-veszek
« Válasz #743 Dátum: 2008.06.05 00:37:35 »
Még nem kérdeztem bontósokat,de rajta vagyok a témán.Igazából jobban aggaszt az üzemanyagszivattyú búgása,néztem újonnan, elég húzós lenne/60 ropi/,talán ezt is bontóból kéne néznem.

És akkor még szerencsés vagy, mert pl. a Camrymhez 100+ÁFA lenne egy új AC  :wacko: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Adok-veszek
« Válasz #744 Dátum: 2008.06.06 10:33:18 »
Sikerült kedvezményesen 42 ropiért ü.szivattyút szereznem,ráadásul Nipparts-ot,most már csak a motor duruzsolása hallatszik,nem a szivattyú búgása.A kiszerelt darabban ráadásul még zörgött is valami,tehát csak idő kérdése volt mikor áll vagy szorul meg.
'93 Carina Xli 1.6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-veszek
« Válasz #745 Dátum: 2008.06.06 12:57:18 »
Sikerült kedvezményesen 42 ropiért ü.szivattyút szereznem,ráadásul Nipparts-ot,most már csak a motor duruzsolása hallatszik,nem a szivattyú búgása.A kiszerelt darabban ráadásul még zörgött is valami,tehát csak idő kérdése volt mikor áll vagy szorul meg.

Ez jónak hangzik :) ... Kinézetre milyen egyébként ez a pumpa? A tankon kívül van elhelyezve, vagy bele van süllyesztve a tankba?

(Nem adtam még fel a reményt, hogy esetleg vmi más Toyota típussal "kiváltható" lenne a Camrym eredeti AC-pumpája...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Adok-veszek
« Válasz #746 Dátum: 2008.06.06 14:04:23 »
Ez kb. 10 cm hosszú,4 cm átmérőjű henger,a szívóoldalra van integrálva a szűrője és az egész egy vázban van ami magába foglalja a szintmérőt is.Az egész szerkezet benne van a tartályban,azaz a benzinben.A szerelőm szerint technikai érdekesség,hogy a benzin a villanymotoron keresztül halad,egyben hűtve is azt/???/.Akárhogy is van,igen elmés szerkezet.
'93 Carina Xli 1.6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-veszek
« Válasz #747 Dátum: 2008.06.06 14:51:26 »
Ez kb. 10 cm hosszú,4 cm átmérőjű henger,a szívóoldalra van integrálva a szűrője és az egész egy vázban van ami magába foglalja a szintmérőt is.Az egész szerkezet benne van a tartályban,azaz a benzinben.A szerelőm szerint technikai érdekesség,hogy a benzin a villanymotoron keresztül halad,egyben hűtve is azt/???/.Akárhogy is van,igen elmés szerkezet.

Aha  ::) ... Akkor ez nem az a fajta, ami nekem kéne. Illetve most ilyen van a Camrymben, de nem ilyen kéne bele gyárilag, hanem a tankon kívülre szerelt fajta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Adok-veszek
« Válasz #748 Dátum: 2008.06.08 12:47:32 »
Megoldottam a szélvédőmosó tartály problémát is,egy használaton kívüli müanyagkannából kivágtam egy darabot,ráilesztettem a lyukra és forrasztópákával "ráheggesztettem".Nem mondom,hogy olyan mint az új,de ha elvittem volna egy müanyagoshoz az se csinált volna sokkal külömb munkát,ráadásul így ki se kellett szerelnem.Ha találok egy bontottat,kicserélem,ha nem,a célnak így is megfelel.
'93 Carina Xli 1.6

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Adok-veszek
« Válasz #749 Dátum: 2008.06.08 18:12:01 »
Megoldottam a szélvédőmosó tartály problémát is,egy használaton kívüli müanyagkannából kivágtam egy darabot,ráilesztettem a lyukra és forrasztópákával "ráheggesztettem".Nem mondom,hogy olyan mint az új,de ha elvittem volna egy müanyagoshoz az se csinált volna sokkal külömb munkát,ráadásul így ki se kellett szerelnem.Ha találok egy bontottat,kicserélem,ha nem,a célnak így is megfelel.

Igaz sufnyitunning, de nem jó érzés, hogy saját erőből megoldottad?? Gratulálok!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.