Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 780275 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Adok-veszek
« Válasz #165 Dátum: 2006.07.05 15:44:19 »
Idézetet írta: "Szeke"
Azt ugye remélem tudjátok, hogy ez regadó köteles átalakítás...
Azaz vagy egy millát ki kell csengetni állambácsinak...


Mivel papíros mocicsere így ha jól emlékszem a köbcenti közötti külömbséget és az forgalmi cserébe kerül. :D
Egyébként még csak nem is átalakítás hiszen ezen mocival szerelték a gti-ket. :nagymosoly:
Még jó hogy körüljártam a témát rendesen. :D :D :D
Mindennel együtt kb 200 be van a + 60 és afeletti lóerõ. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Adok-veszek
« Válasz #166 Dátum: 2006.07.05 15:47:13 »
Idézetet írta: "Profy"
Mivel papíros mocicsere így ha jól emlékszem a köbcenti közötti külömbséget és az forgalmi cserébe kerül. :D
Egyébként még csak nem is átalakítás hiszen ezen mocival szerelték a gti-ket. :nagymosoly:
Még jó hogy körüljártam a témát rendesen. :D :D :D
Mindennel együtt kb 200 be van a + 60 és afeletti lóerõ. :D

Beszéltem édesapámmal is és az okmányirodásokkal is, és az az egybehangzó álláspont, ha a motor nem ugyanolyan (azaz nem 1.6-os 4A-FE) mint ami benne volt, akkor meg kell fizetni a régi motor és az új motor közötti regadó különbözetet.
Ami ebben az esetben azt jelenti, hogy az EuroII-es 1.6-osra 910.000 forint a regadó, EuroII-es 2.0-ra pedig 1.920.000 (!!!) forint. Azaz 1.010.000 forintot kell kicsengetni az államnak.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Adok-veszek
« Válasz #167 Dátum: 2006.07.06 08:10:41 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Profy"
Mivel papíros mocicsere így ha jól emlékszem a köbcenti közötti külömbséget és az forgalmi cserébe kerül. :D
Egyébként még csak nem is átalakítás hiszen ezen mocival szerelték a gti-ket. :nagymosoly:
Még jó hogy körüljártam a témát rendesen. :D :D :D
Mindennel együtt kb 200 be van a + 60 és afeletti lóerõ. :D

Beszéltem édesapámmal is és az okmányirodásokkal is, és az az egybehangzó álláspont, ha a motor nem ugyanolyan (azaz nem 1.6-os 4A-FE) mint ami benne volt, akkor meg kell fizetni a régi motor és az új motor közötti regadó különbözetet.
Ami ebben az esetben azt jelenti, hogy az EuroII-es 1.6-osra 910.000 forint a regadó, EuroII-es 2.0-ra pedig 1.920.000 (!!!) forint. Azaz 1.010.000 forintot kell kicsengetni az államnak.


Ahha.Persze ez még nagy baromság.Kicsit sok nulla került a képbe.mondjuk +2db. :D
Regadót nem köl motorcserénél fizetni mintha koplett kocsit cserélnél.Kicsit elértették a dógot de mindegy.:D

A mocicsere menete:
beszerelteted,Biztosítás,Közlekedési felügyelet KPM vizsga,Eredet vizsga (13x2000ft),Oki kicsenegeted a 2 motor közti köbceni külömbséget azaz 400x13 ft-t+okmány csere ami 6000Ft.És bent van a 3s-ge moci. :D :D Utána pediglen felkerül a turbina meg cserélõdik az Ecu és Kéész a 3s-gte. :D :D :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Adok-veszek
« Válasz #168 Dátum: 2006.07.06 08:15:37 »
Idézetet írta: "Profy"
Regadót nem köl motorcserénél fizetni mintha koplett kocsit cserélnél.Kicsit elértették a dógot de mindegy.:D

Hívd fel az okmányirodát, és kérdezd meg, mit kell csinálni nem típusazonos motor berakásakor.
Nem tudom, mikor kérdezted meg utoljára, de a jelenlegi helyzet az, amit mondtam.
Ha meg kéz alatt, ismerõssel, stb.. csináltatod meg, az még nem általánosítható.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Adok-veszek
« Válasz #169 Dátum: 2006.07.06 08:24:55 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Profy"
Regadót nem köl motorcserénél fizetni mintha koplett kocsit cserélnél.Kicsit elértették a dógot de mindegy.:D

Hívd fel az okmányirodát, és kérdezd meg, mit kell csinálni nem típusazonos motor berakásakor.
Nem tudom, mikor kérdezted meg utoljára, de a jelenlegi helyzet az, amit mondtam.
Ha meg kéz alatt, ismerõssel, stb.. csináltatod meg, az még nem általánosítható.


Felhívtam. :D Anyósom a helyi oki. :D Rendesen körüljárta a BM-s rendszert nekem. :D Részérõl fõ a tisztaság. :D
3s-fe mocival építettek carinát a köbcenti u.a mit a 3s-ge.így csak a szimpla motorcsere érvényes a kocsira 1600 ccm-2000ccm.Szerinted az off Opeles és WV-s kicsienget az 500E érõ kocsijára 1 misit gazdagok az emberek erefelé? :mivan:

http://www.nyilvantarto.hu/new/kozos/index.php?k=gepjarmu_hu_adatvalt
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Adok-veszek
« Válasz #170 Dátum: 2006.07.06 08:52:51 »
Idézetet írta: "Profy"
3s-fe mocival építettek carinát a köbcenti u.a mit a 3s-ge.így csak a szimpla motorcsere érvényes a kocsira 1600 ccm-2000ccm.Szerinted az off Opeles és WV-s kicsienget az 500E érõ kocsijára 1 misit gazdagok az emberek erefelé? :mivan:

A típusazonos motor fogalma: a motorkód egyezzen meg. Nem pedig az, hogy azt a típusú autót szerelték ilyen motorral is. Anyukád jól mondta, ha a motorkód azonos, akkor  cserélhetsz. De csak azért, mert a Carinákban volt 2 literes moci is, nem rakhatsz 1.6-os helyére 2.0-t. Gondolj bele, így mindenki behozná a bontott motorokat (alkatrészekre és bontásra behozott autókra nincs regadó) és ész nélkül alakítanák át a benzines kocsikat mondjuk dízelekre.  :!:

Összefoglalva: 3S-FE-bõl csinálhatsz 3S-GE-t, de 4A-FE-bõl nem csinálhatsz 3S-GE-t.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Adok-veszek
« Válasz #171 Dátum: 2006.07.06 09:01:14 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Profy"
3s-fe mocival építettek carinát a köbcenti u.a mit a 3s-ge.így csak a szimpla motorcsere érvényes a kocsira 1600 ccm-2000ccm.Szerinted az off Opeles és WV-s kicsienget az 500E érõ kocsijára 1 misit gazdagok az emberek erefelé? :mivan:

A típusazonos motor fogalma: a motorkód egyezzen meg. Nem pedig az, hogy azt a típusú autót szerelték ilyen motorral is.
3S-FE-bõl inkább csinálhatsz 3S-GE-t, de 4A-FE-bõl nem csinálhatsz 3S-GE-t.


Mindegy haggyuk felesleges írnom bármitis.
összeszedtem hogy mibe lenne a csere komplett Vám,adó,vizsga Felhívtam a megfelelõ embereket eügybe megnézték tájékoztattak.
Innentõl nincs mit hozzá fûznöm.

Mindenki járjon utána ha akar. :lol:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Adok-veszek
« Válasz #172 Dátum: 2006.07.06 09:04:14 »
Idézetet írta: "Profy"
Felhívtam a megfelelõ embereket eügybe megnézték tájékoztattak.
Innentõl nincs mit hozzá fûznöm.

Ezek szerint mi mégsem vagyunk megfelelõ emberek  :szomoru:

Szerintem a típusazonos motor fogalma körül van itt a félreértés, azt érthetted félre.
De amint csináltok egy átalakítást, szeretném látni a bescannelt régi és új forgalmit, mert nem akarom elhinni, hogy ilyet engedélyeznek.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Adok-veszek
« Válasz #173 Dátum: 2006.07.06 09:58:52 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Profy"
Felhívtam a megfelelõ embereket eügybe megnézték tájékoztattak.
Innentõl nincs mit hozzá fûznöm.

Ezek szerint mi mégsem vagyunk megfelelõ emberek  :szomoru:

Szerintem a típusazonos motor fogalma körül van itt a félreértés, azt érthetted félre.
De amint csináltok egy átalakítást, szeretném látni a bescannelt régi és új forgalmit, mert nem akarom elhinni, hogy ilyet engedélyeznek.


Én csak a helyi vámparancsnokkal és az oki vezetõjével beszéltem.hogy mibe is van a dolog.
megnézték számoltak avulást meg környezet védelmi besorolást meg ilyesmit szorzók és mondtak egy díjat amit be kén fizetnem ha akarom a cserét.
Pappír a mocira megvan kocsi magyarországi forgalomba helyezésû és 36 hónapnál régebbi így már alapból 0,5-es szorzóval indúl a buli. :D

A azt nézik hogy ezen fajta motorral a BM-es rendszerbe van-e gépjármû és gyártásba került-e ilyen motorral.Ha igen akkor szimpla motor csere (köbcenti külömbözeti adóval),ha nem akkor pedig átalakítás és akkor jön a nagy regadó.TEhát 4A-FE-bõl vvti carinánál az átalakítás.ua AvensisInél mocicsere hisz mindkét mocival gyártották. :D

Mondjuk majdnem olyan ez mint az eredet vizsga.Azt írnak be amit akarnak.Tehát így vót a sedanom Wagon.A yarisom 2003 gyártású hiába van a kábeleken,mûanyagokon 2004 februári dátum.Ill az Emilfrejes eredetvizsga lapon 2004 februári gyártási idõ.

Tehát errõl ennyit.Ocsmányirodák útvesztõje szövevényes.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Kantuly Péter

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Adok-veszek
« Válasz #174 Dátum: 2006.07.06 12:05:43 »
szevasztok! ha jól olvastam profy bácsi akkor olyan 200ezerbõl meglenne az egész? és akkor törvényesen jártunk el? az sztem nem sok! és még plusz a motor ára egy százas? csak a motor, vagy váltó is?
azért nem kell összeveszni miatta :ordog:
köszi az okosszágokat! :vag2:
na megyek gyúrni  :kacag:

 :toy: 4EVER
140km/h alatt szédülök!!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Adok-veszek
« Válasz #175 Dátum: 2006.07.06 13:35:28 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Profy"
Felhívtam a megfelelõ embereket eügybe megnézték tájékoztattak.
Innentõl nincs mit hozzá fûznöm.

Ezek szerint mi mégsem vagyunk megfelelõ emberek  :szomoru:

Szerintem a típusazonos motor fogalma körül van itt a félreértés, azt érthetted félre.
De amint csináltok egy átalakítást, szeretném látni a bescannelt régi és új forgalmit, mert nem akarom elhinni, hogy ilyet engedélyeznek.


Benzinrõl dieselre való átalakítás tutira regadós. A benzin-benzin tekintetében nem tudom. Tudomásom szerint, ha nem változik a környezetvédelmi besorlás (benzin,diesel... stb), akkor nem kell regadó....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Adok-veszek
« Válasz #176 Dátum: 2006.07.06 13:52:27 »
Idézetet írta: "Profy"
Pappír a mocira megvan kocsi magyarországi forgalomba helyezésû és 36 hónapnál régebbi így már alapból 0,5-es szorzóval indúl a buli. :D

Valóban, ezt tényleg nem vettem figyelembe. Így csak fél milla lenne  :kacsint:

Én örülök a legjobban, ha meg tudod csinálni a dolgot. De tényleg arra kérnélek, hogy ha sikerül, akkor az összes keletkezett papírt bescannelve elküldenéd nekem? Mert itt nem akarják elhinni, hogy meg lehet csinálni ezt.
Köszi.  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Adok-veszek
« Válasz #177 Dátum: 2006.07.06 14:51:36 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Profy"
Pappír a mocira megvan kocsi magyarországi forgalomba helyezésû és 36 hónapnál régebbi így már alapból 0,5-es szorzóval indúl a buli. :D

Valóban, ezt tényleg nem vettem figyelembe. Így csak fél milla lenne  :kacsint:

Én örülök a legjobban, ha meg tudod csinálni a dolgot. De tényleg arra kérnélek, hogy ha sikerül, akkor az összes keletkezett papírt bescannelve elküldenéd nekem? Mert itt nem akarják elhinni, hogy meg lehet csinálni ezt.
Köszi.  :kacsint:


Oksa
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Adok-veszek
« Válasz #178 Dátum: 2006.07.07 10:15:28 »
Sziasztok!

Sajnos a használtautó piac nem túl aktív  :hmm: , így még mindig aktuális a hirdetésem:

Eladósorba került a régi Carinám (egy Carina E miatt):
Toyota Carina II, fehér, ferdehátú, 1991-es
~280 000 km
- friss mûszaki (2008/05)/zöldkártya (2007/05)
- klíma
- 4 elektromos ablak
- téli, nyári kerék garnitúra (gumi és felni)
- mobiltelefon kihangosító
- szövet kárpit, szép állapotban
- 9 éve egy tulajdonosnál (nálam  )
- képek: Használtautó
- ár: 420 000 Ft (irányár)

Üdv,

Adamo

Takk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Adok-veszek
« Válasz #179 Dátum: 2006.07.10 15:39:11 »
Sziasztok!

Érdeklõdnék, hogy van - e valakinek elfekvõben egy jobb elsõ ködlámpája '96 - os Carinához. Bontóban nem találok. Elõre is köszi!