Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 780422 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Adok-veszek
« Válasz #150 Dátum: 2006.06.23 19:57:49 »
A tegnap este történt "Carina-Favorit találkozó" eredményeként úgy néz ki szükségem lesz egy hátsó lökhárítóra. Persze leginkább új érdekelne nagyon-nagyon jó áron, de egy még jobb árú és állapotú bontottnak is örülnék.
Tud esetleg valaki segíteni?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Adok-veszek
« Válasz #151 Dátum: 2006.06.24 09:11:35 »
Idézetet írta: "cujethu"
A tegnap este történt "Carina-Favorit találkozó" eredményeként úgy néz ki szükségem lesz egy hátsó lökhárítóra. Persze leginkább új érdekelne nagyon-nagyon jó áron, de egy még jobb árú és állapotú bontottnak is örülnék.
Tud esetleg valaki segíteni?

Bizti nem javitható a lökősöd? mert vannak kimondottan lökháritó javitással foglalkozó műanyagos cégek. pl nyiregyen tudok egyet.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Adok-veszek
« Válasz #152 Dátum: 2006.06.24 09:26:56 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "cujethu"
A tegnap este történt "Carina-Favorit találkozó" eredményeként úgy néz ki szükségem lesz egy hátsó lökhárítóra. Persze leginkább új érdekelne nagyon-nagyon jó áron, de egy még jobb árú és állapotú bontottnak is örülnék.
Tud esetleg valaki segíteni?

Bizti nem javitható a lökősöd? mert vannak kimondottan lökháritó javitással foglalkozó műanyagos cégek. pl nyiregyen tudok egyet.


És ez a javítás mennyire jó dolog?
Én úgy hallottam hogy esztétikusan meg  tudják oldani, de ott a műanyag sokkal merevebb és ridegebb lesz, ezért gyakorta el szokott pattanni.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Adok-veszek
« Válasz #153 Dátum: 2006.06.24 09:38:16 »
Idézetet írta: "cujethu"
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "cujethu"
A tegnap este történt "Carina-Favorit találkozó" eredményeként úgy néz ki szükségem lesz egy hátsó lökhárítóra. Persze leginkább új érdekelne nagyon-nagyon jó áron, de egy még jobb árú és állapotú bontottnak is örülnék.
Tud esetleg valaki segíteni?

Bizti nem javitható a lökősöd? mert vannak kimondottan lökháritó javitással foglalkozó műanyagos cégek. pl nyiregyen tudok egyet.


És ez a javítás mennyire jó dolog?
Én úgy hallottam hogy esztétikusan meg  tudják oldani, de ott a műanyag sokkal merevebb és ridegebb lesz, ezért gyakorta el szokott pattanni.

Haversrácnak az off fordját javitották ilyen problémával, neki az összes műanyag darabot vinnie keleltt és az eredeti műanyagból épitették újjá, sajna tartósságról nem tok nyilatkozni, mert fél évre rá egy szemböl jövő sumacher miatt tkra törte az autóját. de össz vissz annyi látszott belőle hogy szépen fel lett polirozva és az össze karc el lett tüntetve a hátsó lökőséből. más nem látszott, ja és 12 ezer pénzért csinálták meg nekie tavaly. de ez nem egység ár hanem mindig a javitás mértékétől függ az ár. (legalább is ezt mondták.)

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Adok-veszek
« Válasz #154 Dátum: 2006.06.24 09:54:51 »
Mindjárt megpróbálok képet felrakni róla. Pill.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Adok-veszek
« Válasz #155 Dátum: 2006.06.24 10:04:53 »
Ime:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Adok-veszek
« Válasz #156 Dátum: 2006.06.24 10:06:10 »
Ez lemaradt:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

G

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: alkatresz
« Válasz #157 Dátum: 2006.06.26 19:24:32 »
Idézetet írta: "Csapo-G"
Idézetet írta: "G"
Sziasztok!

Nemreg vettem egy 95. 08. havi Carina E GLi-t, a japan kiadasbol. Kicsit kesobb kiprobaltam, vajon tenyleg mukodik-e az ABS is, es most a kovetkezo dolgokra lenne szuksegem, nem tul horror aron:

- elso lokharito + bal oldali kodlampa
- bal elso iranyjelzo
- bal-jobb elso fenyszoro
- muszerfal jobb also darabja (a  kormany bal oldalan kezdodik es a kesztyutarto ajtaja felett er veget)
- jobb elso... amibe becsatolom biztonsagi ovet
- nehany (6-7 db) izzo a muszerfalba (a kisebbik)
- patentek (4-6 db) a sarvedodob-betetek rogzitesehez
- bal elso ABS jelado :)

A tobbi cuccot, ami surgosen kellett, hogy ujra jarokepes legyen, beszereztem, de a gatyam rament, szoval valami 'bonthato', hatuljan-oldalan torott kocsi lenne az igazi. Nehany csavar is jol jonne, na meg esetleg egy foto a nyulvanyokrol, ugy, hogy nincs fent a lokharito, csak siman a homlokfal es a ket elso 'csor'. Van ket vasdarab, ami tudom, honnan szarmazik, de azt nem, hogy milyen allasban volt fent. Sehogy nem passzol :(

Carinas ismerosom nincs, akiet ez utobbi miatt megnezhetnem, a legkozelebbi markaszerviz 60 km, ilyen gondok is vannak.
Kulonben nem ment rosszul :)

Egyébként működött az ABS?  :ordog:
Viccet félretéve egy komplett Carinát bontásra venni ezekért nem túl gazdaságos. 2-300.000-ért vannak teljesen körbetört roncsok. Viszonylag kicsi az esély, hogy egy hátul totálkárosat találsz, amiben épek a lámpatestek, stb.
Én a helyedben felhívnék egy-két bontót.  Műanyag elemeket nyugodt szívvel lehet onnan is szerezni, azoknak nagy baja nem lehet. Találsz a fórumon pár címet. Én annak idején Jap-Ker-ben voltam Szentendrén ( www.jap-ker.hu )


Hat eloszor en sem gondoltam, hogy erdemes lehet ilyen kis serules miatt bontasra venni egy masikat, de aztan elkezdtem osszegyujtogetni a legszuksegesebb dolgokat, amit lehetett persze bontobol, es hipp-hopp 200e-nel jartam :( Jo, mondjuk nem csak muanyag kellett, hanem vas is.
Azert koszi a tippet :) Probalkozom.

Layosh

  • Vendég
Alkatrész kell HELP
« Válasz #158 Dátum: 2006.06.27 21:35:28 »
Sziasztok. Van nekem egy 1988-as Corolla GTI-m. 1,6-os Liftback kasztnis. Hátul tárcsafékes és szétment a hátsó fékmunkahenger. Namost nekem egy komplett hátsó fék kellene még hozzá a bal hátsó. Vagyis a vezető felőli. Nagyon ill. életbevágóan fontos lenne mert nem tudom használni a kocsit amíg a hiba nincs kijavítva pedig nagyon kellene. Állítólag a Camry és Carina típusok- hátsó féke is jó hozzá.
Ha valaki tud valami akkor szóljon légyszives. Előre is köszi. Várom a tanácsokat emailben a magicradio@tvnetwork.hu -címre. Tényleg S.O.S.

Kantuly Péter

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Adok-veszek
« Válasz #159 Dátum: 2006.07.04 11:47:29 »
sziasztok cartársaim! érdekelne, hogy mennyiért tudnék beszerezni egy carina 2.0 3GS motort ( az a 19XLE) és hogy sok mindent kellene változtatni a karosszérián vagy a többi alkatrészen! nekünk 1.6i motor van benne a 115LE! az mennyit ér kb? (200ezer km)
remélem tudtok valami okosságot irni!
ja szerintetetek létezik olyan hogy egy 1.6os carina 240et menjen? 303ezer kmrel? mert taliztunk madán egy miskolci sráccal és azt mondta nekünk hogy bármikor megy annyit! de nem mutatta meg :evil:
a miénknke elég a 220is :nagymosoly:
na szevasztok és irni valami okosssat!

 :toy: 4EVER
140km/h alatt szédülök!!!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Adok-veszek
« Válasz #160 Dátum: 2006.07.04 12:26:15 »
Idézetet írta: "kantuly Péter"
sziasztok cartársaim! érdekelne, hogy mennyiért tudnék beszerezni egy carina 2.0 3GS motort ( az a 19XLE) és hogy sok mindent kellene változtatni a karosszérián vagy a többi alkatrészen! nekünk 1.6i motor van benne a 115LE! az mennyit ér kb? (200ezer km)
remélem tudtok valami okosságot irni!
ja szerintetetek létezik olyan hogy egy 1.6os carina 240et menjen? 303ezer kmrel? mert taliztunk madán egy miskolci sráccal és azt mondta nekünk hogy bármikor megy annyit! de nem mutatta meg :evil:
a miénknke elég a 220is :nagymosoly:
na szevasztok és irni valami okosssat!

 :toy: 4EVER


Egy 2L 3S-Ge mocit tudok majd szeptember körül. :D Kb váltóval együtt meg mindennnel 100 körül kapol.Csak blokk csupin 40-60 körül van.1,6-os mocit senki se keres. :( ára a béka feneke alatt vvan.Max a bontós Zolinak kell alkatrésznek a Kálói uton.

Miskolci csákó?Nem egy nagydarab ürge egy szürke sedannal?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Adok-veszek
« Válasz #161 Dátum: 2006.07.04 14:33:29 »
Idézetet írta: "kantuly Péter"
sziasztok cartársaim! érdekelne, hogy mennyiért tudnék beszerezni egy carina 2.0 3GS motort ( az a 19XLE)

A 3S-GE motor sosem volt 19X lóerõs. 1995-6 elõtt 15X lóerõs, utána 17X lóerõs volt.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Kantuly Péter

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Adok-veszek
« Válasz #162 Dátum: 2006.07.05 10:19:07 »
nem! egy sötét bõrû tömzsi gyerek! piros kocsival, nagyon szar fényezéssel!!! nagy munka betenni az 1.6os motor helyére azt amilyet tudsz szerezni?
140km/h alatt szédülök!!!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Adok-veszek
« Válasz #163 Dátum: 2006.07.05 11:19:29 »
Idézetet írta: "kantuly Péter"
nem! egy sötét bõrû tömzsi gyerek! piros kocsival, nagyon szar fényezéssel!!! nagy munka betenni az 1.6os motor helyére azt amilyet tudsz szerezni?


Nem nagy munka kb 2 nap kábelcserével együtt. :D
Ja nem árt utána hozzá beszerványolni egy komplet celi hátsó futómûvet is. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Adok-veszek
« Válasz #164 Dátum: 2006.07.05 15:13:27 »
Azt ugye remélem tudjátok, hogy ez regadó köteles átalakítás...
Azaz vagy egy millát ki kell csengetni állambácsinak...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D