Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 780303 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Adok-veszek
« Válasz #135 Dátum: 2006.06.02 13:40:08 »
Idézetet írta: "BandiTa"
Sziasztok!

'94-es E Carinámhoz keresem a következõket:
- ABS jeladó (bal elõre)
- antennamotor
- szélvédõ (elõre)


A honlapon található bontókat hétfõn körbehívom, de ha van tippetek azt örömmel fogadom, a körülbelüli árakra is kíváncsi lennék. Már csak azért is, mert a szélvédõ pl. nem létkérdés, csak akkor cseréltetném, ha jó áron kaphatok.

Ja és utolért egy hátsó lengéscsillapító csere is. Átesett vki rajta mostanában? Mit, mennyiért érdemes venni?

Köszi,
Bandi


Szia Bandi!
Egy hete cseréltem hátsó telókat. Az UNIX-nál  ismerettséggel 20e/db -ba került a gázos KAYABA.
Általában 28-tól indultak az árak felfele.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

rapi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
    • http://kep.tar.hu/rapi
Adok-veszek
« Válasz #136 Dátum: 2006.06.04 15:54:06 »
Idézetet írta: "BandiTa"
Sziasztok!

'94-es E Carinámhoz keresem a következõket:
- ABS jeladó (bal elõre)
- antennamotor
- szélvédõ (elõre)


A honlapon található bontókat hétfõn körbehívom, de ha van tippetek azt örömmel fogadom, a körülbelüli árakra is kíváncsi lennék. Már csak azért is, mert a szélvédõ pl. nem létkérdés, csak akkor cseréltetném, ha jó áron kaphatok.

Ja és utolért egy hátsó lengéscsillapító csere is. Átesett vki rajta mostanában? Mit, mennyiért érdemes venni?

Köszi,
Bandi



nem is tudtam, h van antennamotor carinába ....
viszont fényszoróállító vajon van bele? utálom, h 5emberrel csak az ufókat világítom...
95. Carina-E 2.0 GLI

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Adok-veszek
« Válasz #137 Dátum: 2006.06.04 16:59:08 »
Idézetet írta: "rapi"
viszont fényszoróállító vajon van bele? utálom, h 5emberrel csak az ufókat világítom...

Nem egészen értem a kérdésed. Nincs fényszóróállítás a Tiedbe? Kéne, hogy legyen!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Adok-veszek
« Válasz #138 Dátum: 2006.06.04 18:54:29 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "rapi"
viszont fényszoróállító vajon van bele? utálom, h 5emberrel csak az ufókat világítom...

Nem egészen értem a kérdésed. Nincs fényszóróállítás a Tiedbe? Kéne, hogy legyen!

Az enyémbe sincs :) :pofa:

Csapo-G

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 192
Adok-veszek
« Válasz #139 Dátum: 2006.06.04 23:50:32 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "rapi"
viszont fényszoróállító vajon van bele? utálom, h 5emberrel csak az ufókat világítom...

Nem egészen értem a kérdésed. Nincs fényszóróállítás a Tiedbe? Kéne, hogy legyen!

Az enyémbe sincs :) :pofa:

Nekem sem volt az 5 ajtós '93-as Xli-ben. Pedig az fullos verzió volt annak idején (persze Xli szinten). A 96-os sedan-ban már volt.
sapo-G - Avensis 1.6 Sol LSE 2000

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Adok-veszek
« Válasz #140 Dátum: 2006.06.05 08:15:46 »
Idézetet írta: "Csapo-G"
Nekem sem volt az 5 ajtós '93-as Xli-ben. Pedig az fullos verzió volt annak idején (persze Xli szinten). A 96-os sedan-ban már volt.

Igen, azt tudom, hogy ráncfelvarrás után biztosan volt az XLi-kben is. De azt hittem, előtte legalább a GLi-ben volt. Ezek szerint rosszul emlékszem (volt '95-ös 2.0 GLi-nk).
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

BandiTa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://kep.tar.hu/carina
Adok-veszek
« Válasz #141 Dátum: 2006.06.07 09:26:10 »
Idézetet írta: "rapi"
Idézetet írta: "BandiTa"
Sziasztok!

'94-es E Carinámhoz keresem a következõket:
- ABS jeladó (bal elõre)
- antennamotor
- szélvédõ (elõre)


A honlapon található bontókat hétfõn körbehívom, de ha van tippetek azt örömmel fogadom, a körülbelüli árakra is kíváncsi lennék. Már csak azért is, mert a szélvédõ pl. nem létkérdés, csak akkor cseréltetném, ha jó áron kaphatok.

Ja és utolért egy hátsó lengéscsillapító csere is. Átesett vki rajta mostanában? Mit, mennyiért érdemes venni?

Köszi,
Bandi



nem is tudtam, h van antennamotor carinába ....
viszont fényszoróállító vajon van bele? utálom, h 5emberrel csak az ufókat világítom...


A hátsó antennás Carinák mindegyike motoros, nem? Az enyém az:)
Viszont fényszóró-állítás az enyémben sincs sajnos...

BandiTa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://kep.tar.hu/carina
Adok-veszek
« Válasz #142 Dátum: 2006.06.07 10:02:18 »
Idézetet írta: "rapi"
Hello Mindenki!
Keresek minnél fiatalabb, minnél nagyobb motorú, 200ezer alatt futott, nem fehér Carinát, lehetõleg elég sürgõsen, családtagnak kéne. 5ajtósság elõny!
Válaszokat ide, ill rapi@pager.hu-ra írjatok lécccci.
Ezer köszike,
GoosT :nagymosoly:


Fájó szívvel, de én el kell, hogy adjam a Carinámat. Mostanában tervezem meghirdetni, mert céges autó állt a házhoz és jobb sorsra érdemes, minthogy a garázsban álljon. 160ezret futott, 2000cm3, 94-es. abernath@pannon.hu

[a csatolmányt egy admin törölte]

BandiTa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://kep.tar.hu/carina
Adok-veszek
« Válasz #143 Dátum: 2006.06.07 10:06:01 »
Idézetet írta: "dgh"
Idézetet írta: "BandiTa"
Sziasztok!

'94-es E Carinámhoz keresem a következõket:
- ABS jeladó (bal elõre)
- antennamotor
- szélvédõ (elõre)


A honlapon található bontókat hétfõn körbehívom, de ha van tippetek azt örömmel fogadom, a körülbelüli árakra is kíváncsi lennék. Már csak azért is, mert a szélvédõ pl. nem létkérdés, csak akkor cseréltetném, ha jó áron kaphatok.

Ja és utolért egy hátsó lengéscsillapító csere is. Átesett vki rajta mostanában? Mit, mennyiért érdemes venni?

Köszi,
Bandi


Szia Bandi!
Egy hete cseréltem hátsó telókat. Az UNIX-nál  ismerettséggel 20e/db -ba került a gázos KAYABA.
Általában 28-tól indultak az árak felfele.


Köszi az infót, Unixnál nekem is van kontaktom, ez a 20 ezres ár egész szimpatikus.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Adok-veszek
« Válasz #144 Dátum: 2006.06.09 11:42:35 »
Idézetet írta: "BandiTa"
Idézetet írta: "dgh"
Idézetet írta: "BandiTa"
Sziasztok!

'94-es E Carinámhoz keresem a következõket:
- ABS jeladó (bal elõre)
- antennamotor
- szélvédõ (elõre)


A honlapon található bontókat hétfõn körbehívom, de ha van tippetek azt örömmel fogadom, a körülbelüli árakra is kíváncsi lennék. Már csak azért is, mert a szélvédõ pl. nem létkérdés, csak akkor cseréltetném, ha jó áron kaphatok.

Ja és utolért egy hátsó lengéscsillapító csere is. Átesett vki rajta mostanában? Mit, mennyiért érdemes venni?

Köszi,
Bandi


Szia Bandi!
Egy hete cseréltem hátsó telókat. Az UNIX-nál  ismerettséggel 20e/db -ba került a gázos KAYABA.
Általában 28-tól indultak az árak felfele.


Köszi az infót, Unixnál nekem is van kontaktom, ez a 20 ezres ár egész szimpatikus.

Olvasgatom hogy nemrégen, illetve hamarosan lengéscsillapító cserék lesznek, én rápályáznék a használ lengéscsillapítókra, csak legyen japó és az enyémhez való és akkor hajlandó vagyok 2-3ezret adni / stück :oops: tudom nem nagy pénz, de 2 első és 2hátsó jó lenne, mert egy projekthez kellene nekem :oops: majd ha elindul a projekt akkor bővebben is leírom.

Kantuly Péter

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Adok-veszek
« Válasz #145 Dátum: 2006.06.12 19:18:22 »
szevasztok!
bandita, mannyiért adod el a kocsit? nem tud valaki 2.0motort eladót? olyat amit be lehet tenni az 1.6os helyére!! :))
köszi előre is!
140km/h alatt szédülök!!!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Adok-veszek
« Válasz #146 Dátum: 2006.06.13 08:26:11 »
Idézetet írta: "kantuly Péter"
szevasztok!
bandita, mannyiért adod el a kocsit? nem tud valaki 2.0motort eladót? olyat amit be lehet tenni az 1.6os helyére!! :))
köszi előre is!


De én fogok tudni egyet,augusztusi szállítással. :D Mivel nem valószínü hogy mocit cserélek inkább kocsit. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

emax

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Adok-veszek
« Válasz #147 Dátum: 2006.06.21 16:07:48 »
sziasztok

1994 Carina E XLi-be keresek 1.6 motort (4A-FE), japán gyártásút, és lehetőleg olyat, amiben a főtengely nem, vagy max 1-szer volt köszörülve...
külön főtengely + csapágy is érdekel.

sürgős lenne a dolog...  :elkeseredett:

tudtok ilyet valahol...?

üdv

max
994 Carina E Sedan XLi 1.6

G

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
alkatresz
« Válasz #148 Dátum: 2006.06.22 19:26:47 »
Sziasztok!

Nemreg vettem egy 95. 08. havi Carina E GLi-t, a japan kiadasbol. Kicsit kesobb kiprobaltam, vajon tenyleg mukodik-e az ABS is, es most a kovetkezo dolgokra lenne szuksegem, nem tul horror aron:

- elso lokharito + bal oldali kodlampa
- bal elso iranyjelzo
- bal-jobb elso fenyszoro
- muszerfal jobb also darabja (a  kormany bal oldalan kezdodik es a kesztyutarto ajtaja felett er veget)
- jobb elso... amibe becsatolom biztonsagi ovet
- nehany (6-7 db) izzo a muszerfalba (a kisebbik)
- patentek (4-6 db) a sarvedodob-betetek rogzitesehez
- bal elso ABS jelado :)

A tobbi cuccot, ami surgosen kellett, hogy ujra jarokepes legyen, beszereztem, de a gatyam rament, szoval valami 'bonthato', hatuljan-oldalan torott kocsi lenne az igazi. Nehany csavar is jol jonne, na meg esetleg egy foto a nyulvanyokrol, ugy, hogy nincs fent a lokharito, csak siman a homlokfal es a ket elso 'csor'. Van ket vasdarab, ami tudom, honnan szarmazik, de azt nem, hogy milyen allasban volt fent. Sehogy nem passzol :(

Carinas ismerosom nincs, akiet ez utobbi miatt megnezhetnem, a legkozelebbi markaszerviz 60 km, ilyen gondok is vannak.

Kulonben nem ment rosszul :)

Csapo-G

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 192
Re: alkatresz
« Válasz #149 Dátum: 2006.06.23 13:44:26 »
Idézetet írta: "G"
Sziasztok!

Nemreg vettem egy 95. 08. havi Carina E GLi-t, a japan kiadasbol. Kicsit kesobb kiprobaltam, vajon tenyleg mukodik-e az ABS is, es most a kovetkezo dolgokra lenne szuksegem, nem tul horror aron:

- elso lokharito + bal oldali kodlampa
- bal elso iranyjelzo
- bal-jobb elso fenyszoro
- muszerfal jobb also darabja (a  kormany bal oldalan kezdodik es a kesztyutarto ajtaja felett er veget)
- jobb elso... amibe becsatolom biztonsagi ovet
- nehany (6-7 db) izzo a muszerfalba (a kisebbik)
- patentek (4-6 db) a sarvedodob-betetek rogzitesehez
- bal elso ABS jelado :)

A tobbi cuccot, ami surgosen kellett, hogy ujra jarokepes legyen, beszereztem, de a gatyam rament, szoval valami 'bonthato', hatuljan-oldalan torott kocsi lenne az igazi. Nehany csavar is jol jonne, na meg esetleg egy foto a nyulvanyokrol, ugy, hogy nincs fent a lokharito, csak siman a homlokfal es a ket elso 'csor'. Van ket vasdarab, ami tudom, honnan szarmazik, de azt nem, hogy milyen allasban volt fent. Sehogy nem passzol :(

Carinas ismerosom nincs, akiet ez utobbi miatt megnezhetnem, a legkozelebbi markaszerviz 60 km, ilyen gondok is vannak.
Kulonben nem ment rosszul :)

Egyébként működött az ABS?  :ordog:
Viccet félretéve egy komplett Carinát bontásra venni ezekért nem túl gazdaságos. 2-300.000-ért vannak teljesen körbetört roncsok. Viszonylag kicsi az esély, hogy egy hátul totálkárosat találsz, amiben épek a lámpatestek, stb.
Én a helyedben felhívnék egy-két bontót.  Műanyag elemeket nyugodt szívvel lehet onnan is szerezni, azoknak nagy baja nem lehet. Találsz a fórumon pár címet. Én annak idején Jap-Ker-ben voltam Szentendrén ( www.jap-ker.hu )
sapo-G - Avensis 1.6 Sol LSE 2000