Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 801826 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina 2.0 GLi elado
« Válasz #510 Dátum: 2007.12.08 20:52:25 »
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Toyota frí in van tetöablak...


Micsoda :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina 2.0 GLi elado
« Válasz #511 Dátum: 2007.12.08 20:53:40 »
Idézetet írta: "HeavyG"
Sziasztok,

iden augusztusban kulfoldre koltoztem, ugy tunik, hosszabb idore, emiatt fajo szivvel bar, de le kell irjam: eladasra kerul az AUTOm  :sir:  

Akit erdekel, itt megnezheti:

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1674092&command=ugras&screenwidth=1024

Telefonhivasra ocsem valaszol! Esetleg mail.

Bye,

G


Szia! Sokat kérsz érte, ennyiért nem lesz könnyû eladni a kocsit :roll: ... de sok szerencsét hozzá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina 2.0 GLi elado
« Válasz #512 Dátum: 2007.12.09 09:06:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Toyota frí in van tetöablak...


Micsoda :) ?

3 in 1

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina 2.0 GLi elado
« Válasz #513 Dátum: 2007.12.09 11:28:46 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Toyota frí in van tetöablak...


Micsoda :) ?

3 in 1


Ügyes vagy, nekem ezt nem sikerült kihámoznom belõle ;) ... A frí az nekem free, a three-t úgy írnám hogy szrí vagy trí, de tutira nem frí :rolleyes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Adok-veszek
« Válasz #514 Dátum: 2007.12.10 06:49:08 »
Hallo!

Oké-oké, írjátok béna felvidéki tájszólásom kontójára.

Eppicit bele voltam keseredve (nem mintha rosszat akarnék), hogy idehaza még a feléért sem kellett a qtyának se az én példányom.
Igaz, +3 év, +40 e km, -ABS, - horpadásos kasztni
böszme pijos degusztátorkám...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Adok-veszek
« Válasz #515 Dátum: 2007.12.10 10:12:31 »
Szép napot mindenkienk! Szeretnék pontosan illeszkedõ csomagtértálcát venni a verdámba, persze nem gyárit arany áron. Nézegettem a csomagtertalca.com-on a kínálatot, de Carinában csak az 5 ajtóshoz van tálca, a 4 ajtóshoz nincs, viszont van tálca a 4 ajtós Avensis I.-hez. Szerintetek a 4 ajtós Carina és az Ave I. csomagtérpadló mérete alakja eltér egymástól? Nem szeretnék sem farigcsálni sem lötyögni.  :hmm:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

HeavyG

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Carina 2.0 GLi elado
« Válasz #516 Dátum: 2007.12.10 10:17:54 »
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Idézetet írta: "HeavyG"
Sziasztok,

iden augusztusban kulfoldre koltoztem, ugy tunik, hosszabb idore, emiatt fajo szivvel bar, de le kell irjam: eladasra kerul az AUTOm  :sir:  

Akit erdekel, itt megnezheti:

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1674092&command=ugras&screenwidth=1024

Telefonhivasra ocsem valaszol! Esetleg mail.

Bye,

G


Hali!
Tudom, hogy ritkán mordulok, meg hogy építö jelleggel még ritkábban veszek részt a fórum életében, de bunkóság ide - csipás szem oda:

"elektromos tetõ, napfénytetõ, panoráma tetõablak,"

He?
Toyota frí in van tetöablak...

off:
(akár egyszerre is nyitható ajtók, több száz fokban fordítható kormány, kétszólamú duda, fényezett hütömaszk, kétzónás fütés/hütés combo (ha az ablakra fütesz, akkor a középkonzol fölötti fúvókák akár -3 fokot is nyomhatnak befelé), memóriás behajtható visszapill tükrök (az utolsó állást fixen jegyzik), tapsra le nem fulladó motor, állandó benzinszintkijelzés, ABS, blokkolásgátló, anti block system, ábéess, nem dohányzós, nem kajálós, nem ***xelös, megkímélt, vidéki garázsolt anyukám nagypapája autója, kinek egyik unokája épp Toyota autószerelö, alacsony fogyasztású bika motor, autómosóban sosem mosott - de egyébként rendszeresen karbantartott, frissen fújt kerekekkel, családi okok miatt eladó, csakis szeretö gazdának!!!)



Szia,

amit irtam, kizarolag informacios cellal kerult ide, a hirdetest (csak hogy ezt is tudd) automata rendszer allitja ossze, ebbe a felhasznalonak nincsen sok beleszolasa. Bepipaltam, ami benne van es pont. Ha nem tetszik, lehet reklamalni a Hasznaltauto.hu-nal!
Tovabba ugy tudtam, ennek a forumnak a temaja nem az, hogy idebofogj, ezzel kivanva masokon kitolteni a sajat elcseszett eleted miatt erzett keserusegedet...
Csak a sajat nevemben nyilatkozva orulnek, ha a jovoben valoban epito hozzaszolasokat irnal, es az ilyen jellegu velemenyedet megtartanad magadnak.

Es mielott belekotnel az ekezetek nelkuli irasomba is, jelzem, ezen a billentyuzeten nincsenek ekezetek...

Maradok tisztelettel:

G

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina 2.0 GLi elado
« Válasz #517 Dátum: 2007.12.10 11:47:16 »
Idézetet írta: "HeavyG"


Szia,

amit irtam, kizarolag informacios cellal kerult ide, a hirdetest (csak hogy ezt is tudd) automata rendszer allitja ossze, ebbe a felhasznalonak nincsen sok beleszolasa. Bepipaltam, ami benne van es pont. Ha nem tetszik, lehet reklamalni a Hasznaltauto.hu-nal!
Tovabba ugy tudtam, ennek a forumnak a temaja nem az, hogy idebofogj, ezzel kivanva masokon kitolteni a sajat elcseszett eleted miatt erzett keserusegedet...
Csak a sajat nevemben nyilatkozva orulnek, ha a jovoben valoban epito hozzaszolasokat irnal, es az ilyen jellegu velemenyedet megtartanad magadnak.

Es mielott belekotnel az ekezetek nelkuli irasomba is, jelzem, ezen a billentyuzeten nincsenek ekezetek...

Maradok tisztelettel:

G



Szintén szia,

ha Te egy "elcseszett élet keserüségének ideböfögését" vélted kiolvasni az írásomban, akkor valamit félre néztél.
Ha ismernélek, akkor ezt a stílust kikénrném magamnak, egyébként meg inkább nem venném fel ezt a hozzám méltatlan megnyilvánulási formát.
Az "off" ()-ben általában a témától elütö véleményt szokta tartalmazni, de Te ezt valszeg Magadra vetted, vagy nem is tudom, mi a bajod.
Esetleg mutasd meg légyszives a Carinádban:
a panoráma tetöablakot - ami általában az autó teljes tetején végigfut, és nem nyitható (pl PUG 207, 307 stb), valamint az elektromos tetöt - ami jobbrészt a cabrio autók sajátossága. Legalábbis rákerestem a hirdetö oldalon, és többségében minden modern kabriónál ott volt a leírásban.
Csak hogy tudjam, hol van benne amit bepipáltál, ha ezen buktál esetleg ki.
A következö hason jellegü komnenre nem fogok reagálni, mert egyszerüen nincs miért.

Tudtommal senki ékezet nélküli irásába nem kötöttem bele, mellesleg alapban szlovák kiosztású billentyüzetröl írok, és a hosszú ö ü-t számomra is szenvedés lenne elökaparni...

.zs.
böszme pijos degusztátorkám...

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina 2.0 GLi elado
« Válasz #518 Dátum: 2007.12.10 11:56:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Toyota frí in van tetöablak...


Micsoda :) ?


Szia!

csak egy évet tanultam, így még annyit se értek angolul, mint Montoya anno:

&feature=related

no ilyesmiböl meg mit hámoznál ki? 14-26 sec...
De belátom, a frí inkább szabad, mint három. Nekem az angol amúgy is magas, a germán sokkal emészthetöbb.
böszme pijos degusztátorkám...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-veszek
« Válasz #519 Dátum: 2007.12.10 12:34:07 »
Emberek, kéretik a személyeskedésbõl és a sértõ stílusból sürgõsen visszavenni!!! Akinek inge, vegye magára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Adok-veszek
« Válasz #520 Dátum: 2007.12.10 13:56:35 »
Dzsó bátyó!

Az elektromos tetõ - tolótetõ - az a magyarban meghonosodott sibeda (siebedach), ami azt jelenti, hogy a a tetõbõl egy darab csúszik a tetõsík alá, ezzel lesz a nyílás a tetõn. Magyarul a fémtetõ kinyílik.
A panorámatetõt jól megfogalmaztad, a napfénytetõ meg általában utólagosan beszerelt üveg"ablak", melyet csak billenteni lehet felfele a tetõ síkjától. Na ez a fajta, ami be szokott ázni idõvel, kivétel nélkül. Viszont roppant menõ volt a 80-as évek derekán-végén és a 90-es évek elején kis hazánkban.

A kabrió meg attól kabrió, hogy nincsen teteje, semmilyen sem. Persze lehet bõrtetõt felhúzni, de ez sohasem fémtetõ. A mostaniak már kétfunkciósok ún. CC megoldások. (Coupe-Cabrio), itt a fémtetõ behajtogatható a csomagtérbe.
Ezen kívül van még targatetõ is, de gondolom ennyi untig elég volt, amúgy sem volt róla szó.
Szeretném hangsúlyozni, hogy nem kötözködni akartam Veled, csak pontosítani az általad leírtakat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-veszek
« Válasz #521 Dátum: 2007.12.10 14:39:58 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Dzsó bátyó!

Az elektromos tetõ - tolótetõ - az a magyarban meghonosodott sibeda (siebedach), ami azt jelenti, hogy a a tetõbõl egy darab csúszik a tetõsík alá, ezzel lesz a nyílás a tetõn. Magyarul a fémtetõ kinyílik.
A panorámatetõt jól megfogalmaztad, a napfénytetõ meg általában utólagosan beszerelt üveg"ablak", melyet csak billenteni lehet felfele a tetõ síkjától. Na ez a fajta, ami be szokott ázni idõvel, kivétel nélkül. Viszont roppant menõ volt a 80-as évek derekán-végén és a 90-es évek elején kis hazánkban.

A kabrió meg attól kabrió, hogy nincsen teteje, semmilyen sem. Persze lehet bõrtetõt felhúzni, de ez sohasem fémtetõ. A mostaniak már kétfunkciósok ún. CC megoldások. (Coupe-Cabrio), itt a fémtetõ behajtogatható a csomagtérbe.
Ezen kívül van még targatetõ is, de gondolom ennyi untig elég volt, amúgy sem volt róla szó.
Szeretném hangsúlyozni, hogy nem kötözködni akartam Veled, csak pontosítani az általad leírtakat.


Pontosíthatom a pontosítást :nagymosoly: ? A "sibeda", az a Schiebedach, azaz tolótetõ, a mûködési módját pontosan leírtad :) - viszont ez lehet elektromos és kézi mozgatású egyaránt, valamint lehet fémbõl vagy üvegbõl; mind a négy fajtára a tolótetõ a pontos megnevezés (aztán ezt lehet bõvíteni, lásd pl. elektromos üveg tolótetõ, ilyen volt pl. jóbarátném Volvojában).

Aztán van a kibillentõs fajta, amire viszont nincs pontos megnevezés, lévén lehet hívni tetõablaknak meg napfénytetõnek is, de mindkettõvel az a bökkenõ, hogy ezek a megnevezések ugyanúgy ráillenek a tolótetõre is; keveri is õket mindenki derekasan.

Abban totál egyetértek, hogy a kabriók tetejére az "elektromos tetõ" megnevezés nem pontos.

Amúgy meg ugye Dzsó bátyó azon akadt meg, hogy a Cartárs a hirdetésében három különbözõ módon is bejelölte a tényt, hogy a Carinájában van tetõablak :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Adok-veszek
« Válasz #522 Dátum: 2007.12.10 19:39:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Pontosíthatom a pontosítást :nagymosoly: ? A "sibeda", az a Schiebedach, azaz tolótetõ, a mûködési módját pontosan leírtad :) - viszont ez lehet elektromos és kézi mozgatású egyaránt, valamint lehet fémbõl vagy üvegbõl; mind a négy fajtára a tolótetõ a pontos megnevezés (aztán ezt lehet bõvíteni, lásd pl. elektromos üveg tolótetõ, ilyen volt pl. jóbarátném Volvojában).

Aztán van a kibillentõs fajta, amire viszont nincs pontos megnevezés, lévén lehet hívni tetõablaknak meg napfénytetõnek is, de mindkettõvel az a bökkenõ, hogy ezek a megnevezések ugyanúgy ráillenek a tolótetõre is; keveri is õket mindenki derekasan.

Abban totál egyetértek, hogy a kabriók tetejére az "elektromos tetõ" megnevezés nem pontos.

Amúgy meg ugye Dzsó bátyó azon akadt meg, hogy a Cartárs a hirdetésében három különbözõ módon is bejelölte a tényt, hogy a Carinájában van tetõablak :wink:


Én is vissza-pontosítanék, ha lehet... :szemez:  :szemez:  :szemez:

Szóval én siebedach-nak írtam, Te meg Schiebedachnak. Valóban elszúrtam, mert kicsi "s"-el írtam, amikor naggyal kellett volna.  Az "sch" és az "s" eltérére abból eredezhet, hogy Te német-németül írtad, én meg osztrák, illetve svájci-németül.  Most néztem meg, mindkét írásmód dívik, az elõbb leírt módozattal. Kicsi hasonlít, mint  a tejszínhab megnevezése, és még sorolhatnám.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-veszek
« Válasz #523 Dátum: 2007.12.10 20:20:07 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Én is vissza-pontosítanék, ha lehet... :szemez:  :szemez:  :szemez:

Szóval én siebedach-nak írtam, Te meg Schiebedachnak. Valóban elszúrtam, mert kicsi "s"-el írtam, amikor naggyal kellett volna.  Az "sch" és az "s" eltérére abból eredezhet, hogy Te német-németül írtad, én meg osztrák, illetve svájci-németül.  Most néztem meg, mindkét írásmód dívik, az elõbb leírt módozattal. Kicsi hasonlít, mint  a tejszínhab megnevezése, és még sorolhatnám.


Hivatalosan a német helyesírásban az sch-t ejtik s-nek, úgyhogy igazodjunk már ehhez wenn ich bitten darf :szemez:  :szemez:  :szemez:  :nyelv:  :nyelv:  :nyelv:  :wink:  :wink:  :wink:

(A svájciak tulképp nem is németül beszélnek, húgom volt most ott pár napot, egy büdös szót nem értett abból, amikor a helybeliek egymást közt beszéltek, a sviccerdüccs az vmi totál más nyelv :rolleyes: )
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Adok-veszek
« Válasz #524 Dátum: 2007.12.10 20:30:59 »
Idézetet írta: "Trotter66"



A panorámatetõt jól megfogalmaztad, a napfénytetõ meg általában utólagosan beszerelt üveg"ablak", melyet csak billenteni lehet felfele a tetõ síkjától. Na ez a fajta, ami be szokott ázni idõvel, kivétel nélkül. Viszont roppant menõ volt a 80-as évek derekán-végén és a 90-es évek elején kis hazánkban.




Nonono!!!  :nana:
Igaz az én ex  1981-es Tercelemen a napfénytetõ gyári volt, de mikor 2005-en eladtam 4 év használat után (a szívem majd' megszakadt) még egy csepp víz sem folyt be rajta! Szóval ne általánosítsunk!!!  :kacsint:   :toy:  -ék még az ilyen részletekre is figyeltek anno! :magasztal: