Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 786193 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
vennék
« Válasz #345 Dátum: 2007.05.15 09:04:11 »
Sziasztok!

Továbbra is vennék jobb elsõ ködlámpát, vagy akár egy párat.

Gyerekek! Már 5 bontót és 5 lámpaboltot hívtam ezügyben, de NINCS!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Tud valaki szemöldököt a kislányra?

Kösszi!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: vennék
« Válasz #346 Dátum: 2007.05.15 22:18:17 »
Idézetet írta: "tomka1982"
Sziasztok!

Továbbra is vennék jobb elsõ ködlámpát, vagy akár egy párat.

Gyerekek! Már 5 bontót és 5 lámpaboltot hívtam ezügyben, de NINCS!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Tud valaki szemöldököt a kislányra?

Kösszi!

Ködlámpa ügyben ettõl türelmesebbnek kell lenni!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: HORROR!
« Válasz #347 Dátum: 2007.05.15 22:20:15 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "latin"
HORROR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok!

Egy kollégám Carinát vett, 1.6 benzines (4A-FE), '93-as, két nap használat után _kettétört a fõtengely_!!!!!!!!!!
TUdtok olcsón ilyet? Esetleg komplett bontott motort?
SOS!
Köszi:
Latin

Az igen!

Na ezt meg hogy lehet elõidézni?


Azt úgy, hogy valeszeg már a halálán volt a vételt megelõzõen, vagy nem a fõtengely volt a ludas, hanem valami más, ami a fõtengelyen csapódott le... B.C. mester szerintem szaxerûbben el tudná mesélni, hogy mi lehetet az oka. Esetleg fõtengelycsapágy crash???

Sajnos BélaCecilnek sincs ötlete, hogy lehet elpusztítani egy elpusztíthatatlan autót.
Lehet, hogy szar olajjal megsötötték valamelyik csapágynál, ott beedzõdött a cucc aztán eltört. Így nem lehet eldönteni egy törésképet kellene legalább látni.

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
help
« Válasz #348 Dátum: 2007.05.16 08:31:21 »
Skacok! Szemöldök létezik Carinára? Hol keressem?

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Carina e ködlámpa
« Válasz #349 Dátum: 2007.05.16 14:58:09 »
Helló Mindenki!

Carina e ködlámpa a 15 ker Bánkút u 46 alat kapható tel:4100861

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina e ködlámpa
« Válasz #350 Dátum: 2007.05.16 16:41:35 »
Idézetet írta: "England"
Helló Mindenki!

Carina e ködlámpa a 15 ker Bánkút u 46 alat kapható tel:4100861





Már, ha van, mert jelenleg nincs a srácnak!

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
ismét én
« Válasz #351 Dátum: 2007.05.17 23:30:57 »
Sziasztok!

Nem valami látogatott ez az oldal sajnos... :(

Most, bal ajtómba kéne kapcsolótömb. Megpróbáltuk szétszedni izzócsere céljából, de roncsolásmentesen nem szétszedhetõ, így a bal hátsó kapcsolónak annyi... Volna valakinek felesleges?

Mondjatok véleményt errõl a gumiról, ha tudtok! Jó vétel?

[a csatolmányt egy admin törölte]

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: ismét én
« Válasz #352 Dátum: 2007.05.18 07:55:44 »
Idézetet írta: "tomka1982"
Sziasztok!

Nem valami látogatott ez az oldal sajnos... :(

Most, bal ajtómba kéne kapcsolótömb. Megpróbáltuk szétszedni izzócsere céljából, de roncsolásmentesen nem szétszedhetõ, így a bal hátsó kapcsolónak annyi... Volna valakinek felesleges?

Mondjatok véleményt errõl a gumiról, ha tudtok! Jó vétel?


Szia Tomka!

Ez az oldal - mint minden tematikus oldal itt, legalábbis kellõen látogatott.
A fórumon megtalálod a kérdéseidre a választ, mondok példát:

Kapcsolótömb kapcsán megnézheted az adok-veszek fórumot. Ha ott nem találsz, akkor a klub honlapjának autóbontó listáján minden bontó elérhetõséget megtalálod.

Gumikról a gumis fórumban keresgélj bátran, akár a klub honlapján, akár más gumis fórumokon, tesztoldalakon.

Ezek a fórumok évek óta íródnak, nagyon sok tapasztalatot, véleményt hordoznak, érdemes böngészned a korábbi beírásokat.
Használd bátran az adott honlap, vagy pl. a google szókeresõjét, és megoldásra lelsz.

Viszont a fórumokra is emberek járnak, akik nem mindig vannak itt, és nem mindig érnek rá azonnal választ keresni a kérdéseidre, lévén nem egy minden perces közönségszolgálatról van szó, hanem egy független és kötelezettségek nélküli, de remek toyotás közösségrõl, aki ha tud, segít. Bitrosan tapasztalod ezt majd.

Érdemes rászánni az idõt, és a megfelelõ fórum részletes áttekintésével kapásból sok mindenre választ kapsz.
Használd a szókeresõket, és meglátod, a fórumos társak már elõre sok mindent megválaszoltak Neked! :-)

És a leglényegesebbet el ne felejtsem, nekem van itthon egy teljes kapcsolótömböm. Keresd meg a Tied cikkszámát, azonosítóját, aznán én is megnézem itthon, és kiderül, jó lehet-e. Azt is érdemes meggondolnod, hogy csak egy kapcsolót cserélj-e ki belõle, a bontókban választ kapsz erre is.


Zsono
Zsono

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Adok-veszek
« Válasz #353 Dátum: 2007.05.18 08:09:52 »
Hali!

Elsö (hütött) féktárcsa és hozzá a betétek (vagy pofék, vagy mittom én) vásárlásakor kb. milyen árfekvésre lehet számítani?
Köszi & üdv!
.zs.
böszme pijos degusztátorkám...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Adok-veszek
« Válasz #354 Dátum: 2007.05.18 11:12:43 »
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Hali!

Elsö (hütött) féktárcsa és hozzá a betétek (vagy pofék, vagy mittom én) vásárlásakor kb. milyen árfekvésre lehet számítani?
Köszi & üdv!
.zs.

Béla Cecil mester jóvoltából nékem akebono fékbetétek kerültek elõre és csodák csodája azóta nem nyekereg pedig ugyanúgy övegesitem a féket a nagy fékelésekkel  ja 8400 péz vót a garnitúra tárcsát meg a www.autoteka2000.hu-n érdeklõdd meg jó árakat szokott adni.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: ismét én
« Válasz #355 Dátum: 2007.05.18 11:24:04 »
Idézetet írta: "tomka1982"
Sziasztok!

Nem valami látogatott ez az oldal sajnos... :(

Most, bal ajtómba kéne kapcsolótömb. Megpróbáltuk szétszedni izzócsere céljából, de roncsolásmentesen nem szétszedhetõ, így a bal hátsó kapcsolónak annyi... Volna valakinek felesleges?

Mondjatok véleményt errõl a gumiról, ha tudtok! Jó vétel?

Nekem van egy eladó, ha kell!a vezetõoldali, ha arra gondolsz egyáltalán

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Adok-veszek
« Válasz #356 Dátum: 2007.05.18 12:01:06 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Hali!

Elsö (hütött) féktárcsa és hozzá a betétek (vagy pofék, vagy mittom én) vásárlásakor kb. milyen árfekvésre lehet számítani?
Köszi & üdv!
.zs.

Béla Cecil mester jóvoltából nékem akebono fékbetétek kerültek elõre és csodák csodája azóta nem nyekereg pedig ugyanúgy övegesitem a féket a nagy fékelésekkel  ja 8400 péz vót a garnitúra tárcsát meg a www.autoteka2000.hu-n érdeklõdd meg jó árakat szokott adni.


Köszi, sajna nem értek rájo, próbálkozsom majd máskor.
böszme pijos degusztátorkám...

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: ismét én
« Válasz #357 Dátum: 2007.05.19 17:41:11 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "tomka1982"
Sziasztok!

Nem valami látogatott ez az oldal sajnos... :(

Most, bal ajtómba kéne kapcsolótömb. Megpróbáltuk szétszedni izzócsere céljából, de roncsolásmentesen nem szétszedhetõ, így a bal hátsó kapcsolónak annyi... Volna valakinek felesleges?

Mondjatok véleményt errõl a gumiról, ha tudtok! Jó vétel?

Nekem van egy eladó, ha kell!a vezetõoldali, ha arra gondolsz egyáltalán


Igen, a vezetõoldali, kartámaszban lévõ, és a következõket foglalja magában: eslõ ablakok le/fel, hátsó ablakok le/fel, zár nyitás/zárás, ablakstop. Mi pénz?

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
help
« Válasz #358 Dátum: 2007.05.19 17:46:29 »
Skacok! Szeretném felszabályoztatni a féktárcsáim. Tudtok valami aránylag olcsó és jó helyet? Fékpofáim vannak, azt mér régebben megvettem, gyáriak (5000e Ft. volt). A jelenség, hogy már 7 hónapja nyekereg, sípol a fék, a fékpedál útjának kb. 20-50% között. Ha kevésbé, vagy erõsebben nyomom ennél, hang nem hallható. Továbbá, a múlkor nem tudtam megállni a keresztezõdésben....szerencsém volt... Persze, azóta volt több fékpróba is, minden OK-nak látszik, de akkor, és ott, nem bírtam idõben megállni....

További segítséget szeretnék a következõkhöz, mivel nem értek hozzá...: ha berakom kettesbe egy földúton, és hagyom magától menni az autót, a kisebb gödröknél is kopogás hallható elõlrõl. Gondolom én, hogy a szilentek mentek tönkre (bár még nem láttam soha szilentet, csak egy pici fogalmam van róla). Hol és valyon mennyiér cserélnék ki ezeket?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: help
« Válasz #359 Dátum: 2007.05.19 20:04:54 »
Idézetet írta: "tomka1982"
Skacok! Szeretném felszabályoztatni a féktárcsáim. Tudtok valami aránylag olcsó és jó helyet? Fékpofáim vannak, azt mér régebben megvettem, gyáriak (5000e Ft. volt). A jelenség, hogy már 7 hónapja nyekereg, sípol a fék, a fékpedál útjának kb. 20-50% között. Ha kevésbé, vagy erõsebben nyomom ennél, hang nem hallható. Továbbá, a múlkor nem tudtam megállni a keresztezõdésben....szerencsém volt... Persze, azóta volt több fékpróba is, minden OK-nak látszik, de akkor, és ott, nem bírtam idõben megállni....

További segítséget szeretnék a következõkhöz, mivel nem értek hozzá...: ha berakom kettesbe egy földúton, és hagyom magától menni az autót, a kisebb gödröknél is kopogás hallható elõlrõl. Gondolom én, hogy a szilentek mentek tönkre (bár még nem láttam soha szilentet, csak egy pici fogalmam van róla). Hol és valyon mennyiér cserélnék ki ezeket?


Nos elsõ körben szerintem félreírtad, hogy fékpofáid már vannak... Gondolom, hogy elsõ tenglyrõl beszélünk, ott meg ugye féktárcsák és fékbetétek vannak, hátul meg dobfék és fékpofa.

Egy felszabályozóhely: Bp., XIV., Várna utca 4. Száraz László
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.