Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 780247 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Bambi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Adok-veszek
« Válasz #3225 Dátum: 2017.04.02 20:45:53 »
Megnéztem a neten, úgy látom a Corsa 4x100-as. Ez 5x10-as. Négy csavarral meg lehet próbálni. Ha kell hívj!  :D

Köszönöm nem kell, mert nem jó. A kör kerületének ötszörös kiosztása nem adja ki a négyszeres rögztési lehetőséget. Pedig a lányomnak jó lett volna. De próbáld meg elpasszolni a Kollár Guminak. Ők vásárolnak ilyesmit, Én is nekik adtam a skodámét.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Adok-veszek
« Válasz #3226 Dátum: 2017.04.18 11:24:46 »
Sziasztok Cartársak!
Hátha tud segíteni valaki... Szükségem lenne Carina gyári tetőcsomagtartókhoz az eredeti gumitalpakra, mert azok nélkül egyrészt nem elég stabilak a tartók, másrészt a mozgás miatt összekarmolják a tető fényezését, még úgy is, hogy tettem a lábak alá egy-egy gumilapot.   :cry::helpsmilie:
Előre is köszi szépen!  :)
Toyotáról csak jót vagy semmit...

jim66

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Adok-veszek
« Válasz #3227 Dátum: 2017.05.08 19:53:58 »
Sziasztok!

Sajnos tegnap kicsúsztam egy kanyarban és elütöttem egy táblát a bal első ajtómmal...
Keresek tehát bal első ajtót (ha lehet üveggel, belsőségekkel). A színe metálszürke, de kínálat hiányában bármilyen megteszi, ami szép állapotban van.
Kicsit benyomódott a küszöb is, illetve a tető kb. két ujjnyi területen. Ha bárkinek lenne jó tanácsa a javítással kapcsolatban azt szívesen veszem.

Előre is köszönöm:
Tamás Attila

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Adok-veszek
« Válasz #3228 Dátum: 2017.05.16 15:09:11 »

Sajnos tegnap kicsúsztam egy kanyarban és elütöttem egy táblát a bal első ajtómmal...
Keresek tehát bal első ajtót...
Előre is köszönöm:
Tamás Attila

Szia!
Írj privát üzenetet "kamikaze" fórumtársnak, hátha van neki!

KePeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Adok-veszek
« Válasz #3229 Dátum: 2017.05.17 14:48:00 »
Sziasztok!
A Carinám kormányzáskor recseg ropog, már nem merem használni. Szívesen megválnék tőle. Érdemes megjavíttatni, és úgy eladni, vagy esetleg van köztetek olyan, aki szeretné megvenni. Ezt a hibát leszámítva a lengéscsillapítókkal van még gond, azt mondta a szervizes ismerős, hogy hamarosan cserélni kell őket. (1.6 benzines, 1996, sedan, elektromos ablakok, klíma)

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re:Adok-veszek
« Válasz #3230 Dátum: 2017.05.17 21:15:44 »
mesti

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re:Adok-veszek
« Válasz #3231 Dátum: 2017.05.21 14:56:56 »
mesti

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re:Adok-veszek
« Válasz #3232 Dátum: 2017.05.21 15:41:05 »
Eladó 4db Barum Brillantis2 185/65R14 méretű használt nyári gumiabroncsok 7-7, 4 mm profilmélységgel, DOT 0713 (2013. év 7. heti gyártás), sérülésmentesek, Carina E gyári mérete.
https://www.autoalkatresz.hu/auto-gumi/barum-brillantis-2-nyari-185-65-r14-86-t-tl-2013-1873199
mesti

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re:Adok-veszek
« Válasz #3233 Dátum: 2017.05.22 12:59:45 »
Eladó 4db Barum Brillantis2 185/65R14 méretű használt nyári gumiabroncsok 7-7, 4 mm profilmélységgel, DOT 0713 (2013. év 7. heti gyártás), sérülésmentesek, Carina E gyári mérete.
https://www.autoalkatresz.hu/auto-gumi/barum-brillantis-2-nyari-185-65-r14-86-t-tl-2013-1873199
ELADVA
mesti

KonkretAura

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Adok-veszek
« Válasz #3234 Dátum: 2017.05.22 20:41:21 »
Sziasztok!

Bár időnként olvasgattam a fórumot vendégként, de most végre regisztráltam. Ennek apropója pedig pont az, hogy szeretném eladni a Carinánkat.
Sajnos van baja, emiatt szeretnék megválni tőle.
6 éve szolgált minket hűségesen óvoda, iskola járatként, valamint feleségem munkábajárós kocsijaként és családi vezérgépként.
Sajnos a rozsda csipegetni kezdte. Több helyen is. Hátsó ívek, szélvédő fölött. Ez utóbbi miatt be is repedt a szélvédő. Történtek vele olyan apróságok, mint hogy a feleségem
benyomta a műszerfalba az elakadásjelző gombot, meg elszakadt a csomagtérnyitó bowden. Ezek még nem tragikusak. Augusztusban lejár a műszaki gondoltam addig megyünk így és valahogy kihúzzuk addig az 1-2 hétig kölcsönautóval, amíg rendbe tetetem. Jött egy 10ezres olajcsere, szűrőkkel, valamint két első lengéscsillapító. Talán 100km-t sem ment még vele az asszony, mikor a váltó beadta a kulcsot. Én azóta nem mentem vele, elvileg van 1-es, 2-es, a többinél rossz a hangja.
Ez már így egyszerűen sok volt. Most az autó parkol az udvaron és vettünk helyette a feleségemnek másik autót. Az volt a tervem, hogy megcsináltatom magunknak tartalékautónak, de elfogyott a pénzem.
Szóval ami rossz:
- törött az első lökhárító ( pici vonóhorog, a lökhárítón kívül nem sérült más )
- sok kisebb karosszériahiba ( rozsdák, mattulás a motorháztetőn )
- repedt szélvédő
- benyomott elakadásjelző
- rossz váltó
- kavicsos bal első lámpa ( amúgy a lámpa nem régi, szintén kavics miatt )
- repedt bal hátsó lámpa ( Bauhaus parkolóban valaki nekivághatott egy bevásárlókocsit ) megragasztva
- bal hátulján kisebb benyomódás a lámpa alatt, nem vészes, így vettem, nem tudom az eredetét
- egy hónapja be se indítottam, így nem tudom a motor, illetve az akksi milyen állapotban lehet, amíg ment, nem volt gond

Ami jó:
- új lengéscsillapítók elöl
- nem régi féktárcsák
- működő klíma
- szép beltér ( Gli )
- a jobb oldali lámpák sértetlenek
- ajtók alja nem rozsdás
- újszerű téli gumik
- újszerű nyári gumik ( úgy emlékszem )
- jók a vasfelnik
- működnek a kütyük
- Sony CD-s rádió
- meg úgy általában szép a beltere, mi nem dohányoztunk benne soha
- gondolom van egy csomó alkatrész, ami még érték lehet, én nem értek hozzá, nem fogom elbontani
- az autó jogtiszta, törzskönyves, hitelmentes, épp valamivel többet futott, mint 300ezer km
- még van rajta műszaki, tehát lábon vihető 2-esben :)

Csúnya szó, hogy szeretnék tőle megszabadulni, de az igazság az, hogy mi így nem tudunk vele mit kezdeni.
Valakinek még biztos érték lehet, aki vagy ki tudja árulni belőle, ami jó, vagy feltámasztja.
A legutóbbi szerviz alkalmával 80ezret fizettem ki a szerelőnek. Ennyit gondoltam irányárnak gumistul, mindenestül, ha valaki megveszi adás-vételivel.
Az autó Szigetszentmiklóson megtekinthető egyeztetett időpontban.
Kérlek segítsetek, ha van olyan ismerősötök, akit érdekelhet szóljatok neki.
Nagyon köszönöm!
Üdv: Robi
Figyelem a fórumot, ha valaki jelentkezik, elküldöm a telefonszámom.

U.i.: Majdnem elfelejtettem: 1997-es, 1.6-os, 5 ajtós, bordó metál Gli felszereltség

facskojozsef

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Adok-veszek
« Válasz #3235 Dátum: 2017.06.16 14:40:38 »
Szeretett családi autónkat eladjuk. 1997-es toyota carina e kombi, diesel, 306000 km-rel, 2018.12.hóig műszakival. Acélfelnire szerelt téligumi garnitúrával ( 2 db Kleber Krisalp, 2 db Matador MP56). Nyári gumik: Michelin Energy Saver. Az autó törve nem volt.Motoros napfénytetős, vonóhoroggal.Végig szépen szervízelve,10-12 ezer kilométerenként olaj,szűrők csere. ( Castrol Magnatec, Eneos )Képeket kérésre természetesen tudok küldeni emailben. Ir.ár: 450.000,- Akit érdekel:06704303003. Az autó Baján található.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Adok-veszek
« Válasz #3236 Dátum: 2017.06.17 08:19:41 »
Sziasztok

Keresek gyári TOYOTA alufelnihez kerékanyákat :surrender:
Sajnos a lemezfelnihez való szintén gyári anyáknak kicsi a kúpja,nagyon beesik,és nehezen lehet húzni,lazítani
Today Tomorrow Toyota

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Adok-veszek
« Válasz #3237 Dátum: 2017.06.17 10:04:33 »
Amennyiben a Carinához nem olyan alufelnit gyártottak ami eltér az összes többi Toyotáétól, akkor nem jó hozzá a kúpos csavar ( kifejezetten káros) . A gyári Toyota alufelnikhez önhordó alátétes zárt anyák vannak.

Toyota kerékcsavarok
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.17 10:07:09 írta Agyarka »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #3238 Dátum: 2017.06.17 13:19:01 »
Sziasztok

Keresek gyári TOYOTA alufelnihez kerékanyákat :surrender:
Sajnos a lemezfelnihez való szintén gyári anyáknak kicsi a kúpja,nagyon beesik,és nehezen lehet húzni,lazítani


üdv Zsolt79!

Egy képet dobhatnál fel, mire gondolsz pontosan! :D

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Adok-veszek
« Válasz #3239 Dátum: 2017.06.21 17:59:45 »
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy Carina e 1.6 16v 1995 -höz kéder gumik és ablakmosó tartály van-e eladó ?Köszönettel:Attila