Szerző Téma: Légszűrők  (Megtekintve 100344 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Légszürök
« Válasz #60 Dátum: 2006.04.26 14:18:00 »
Idézetet írta: "taby"
Kis olvasmány az ftp szerveren a taby könyvtárban a sportlégszûrõkrõl. Szerintem érdekesnek fogják sokan találni, sõtt még olyat is fogok hallani hogy hülyeség, amit itt leirnak, pedig ezek tényleghozzáértõ emberek, s nem áll érdekükbe se reklámozni, se ellenreklámozni.


Tanulságos cikk!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tomfanta

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Légszürök
« Válasz #61 Dátum: 2006.04.26 18:05:55 »
Az ftp-re anonymussal ill. a fórumos lginnal nem tudok belépni - klubtagoknak szól ez csak? Taby elküldenéd a tomfanta@freemail.hu-ra ezt a cikket? Ezer köszönet!

Üdv!
Toyota Carina E 1997
Toyota Prius 2010

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Légszürök
« Válasz #62 Dátum: 2006.04.26 19:03:21 »
Idézetet írta: "tomfanta"
Az ftp-re anonymussal ill. a fórumos lginnal nem tudok belépni - klubtagoknak szól ez csak? Taby elküldenéd a tomfanta@freemail.hu-ra ezt a cikket? Ezer köszönet!
Üdv!

Az FTP lehetõségét csak klubtagok vehetik igénybe.
Klubtagzóna.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Légszürök
« Válasz #63 Dátum: 2006.05.14 20:17:46 »
Az autómat használtan vettem és már benne volt a gyári helyen a papírbetét helyén egy fém hálós szûrõbetét. Tudnátok olyan helyet mondani Pesten, ahol tudok venni tisztítószert meg amivel újra lehet olajozni?! A típusát nem tudom, mert még nem vettem ki, de gondolom tök mindegy mivel kezelem. Vagy tegyek bele gyári papír betétet? Az Avensisben még a régi 1.6-os "Carina" motor van, nem vvti.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Légszürök
« Válasz #64 Dátum: 2006.05.14 21:10:32 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Az autómat használtan vettem és már benne volt a gyári helyen a papírbetét helyén egy fém hálós szûrõbetét. Tudnátok olyan helyet mondani Pesten, ahol tudok venni tisztítószert meg amivel újra lehet olajozni?! A típusát nem tudom, mert még nem vettem ki, de gondolom tök mindegy mivel kezelem. Vagy tegyek bele gyári papír betétet? Az Avensisben még a régi 1.6-os "Carina" motor van, nem vvti.


Autó World Áruház
cím:
1095 Budapest, Soroksári út 158
tel.:
358 1480

Homasita
cím:
1195 Budapest, Üllõi út 307.
tel.:?

Ezeken a helyeken tuti találsz!  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Légszürök
« Válasz #65 Dátum: 2006.05.18 12:57:44 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Az autómat használtan vettem és már benne volt a gyári helyen a papírbetét helyén egy fém hálós szûrõbetét. Tudnátok olyan helyet mondani Pesten, ahol tudok venni tisztítószert meg amivel újra lehet olajozni?! A típusát nem tudom, mert még nem vettem ki, de gondolom tök mindegy mivel kezelem. Vagy tegyek bele gyári papír betétet? Az Avensisben még a régi 1.6-os "Carina" motor van, nem vvti.


abszolút nem mindegy,hogy mivel tisztítod ki...a K&N hez direkt spec. tisztítószer van pl...
egyszer bent voltam egy tuningboltba, és befutott egy csávó,hogy kimosta K&N tisztítóval a simota szûrõjét,és szétporladt benne a szûrõfelület...

nem mindegy tényleg,hogy mivel mosod ki a szûrõt...inkább vidd el egy tuningboltba,akik vállalnak sportlégszûrõ tisztítást,vagy vegyél bele sima papírt,vagy egy minõségi sportbetétet! az enyémet 700 ftért tisztítják, szóval az a mai világban nem pénz...

üdv

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Légszürök
« Válasz #66 Dátum: 2006.05.23 22:33:30 »
Nem bírom tovább magamban tartani.  :nagymosoly:  
Szóval ha minden jól megy, szerdán délután szerelek  :pofa:  . Rendeltem direktszûrõt a Corolla-ba, most jön meg. K&N szûrõ, méretpontos, Corollába.
Igérem, fényképeket közzéteszem  :nagymosoly:

Aztán majd lesz  :vezetes:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Légszürök
« Válasz #67 Dátum: 2006.05.24 15:45:10 »
Idézetet írta: "molnarl"
Nem bírom tovább magamban tartani.  :nagymosoly:  
Szóval ha minden jól megy, szerdán délután szerelek  :pofa:  . Rendeltem direktszûrõt a Corolla-ba, most jön meg. K&N szûrõ, méretpontos, Corollába.
Igérem, fényképeket közzéteszem  :nagymosoly:

Aztán majd lesz  :vezetes:

Kivancsian varjuk az eredmenyeket...
nekem meg most jott meg a K&N tisztito kit. Kosz, SzzS a tanulsagos storyt.

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Légszürök
« Válasz #68 Dátum: 2006.05.24 21:10:52 »
Végre bekerült a direktszûrõ.  :nagymosoly:
1 óra alatt kényelmesen sikerült beszerelni. A szûrõ már elõolajozott volt, könnyen be lehet szerelni. Régi szûrõház gyorsan eltávolítható, légtömegmérõt is könnyen át tudtuk szerelni az új csõbe. Egy tartólemezt kellett csak minimálisan alakítani.
Csináltam fényképeket, de a fele sajnos nem lett nagyon jó, mert elkezdett szakadni és be kellett állnom a kapualjba, ahol nem volt rendesen fény.
A képeket felraktam a szerverre, holnap majd felteszem képtárba is.

Tapasztalat az a pár kilométer alatt amit most este mentem vele. Hangja gyönyörû, morcosabb lett. Alacsony fordulatról nagyon jól kihúz az autó. Fogyasztásom a tesztvezetés alatt megugrott.  :nagymosoly:  Végig húzattam a kocsit. A hideg levegõt még a gyári csõn vezettem csak, de holnap majd felrakom a szûrõhöz kapott csövet. Ma nem tudtuk berakni, majd holnap haverom szerelõmûhelyében megemeljük.

Kollégám pár hónapja új swiftbe tett direktszûrõt, ugy vettük észre, az enyémnek jobb a hangja.  8)   :nagymosoly:
Azt se felejtsük el hogy a szûrú színe jól megy a kocsimhoz.
Rendeltem hozzá tisztítószettet is.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Légszürök
« Válasz #69 Dátum: 2006.05.25 20:29:10 »
Ma mentem vele 60km-t az új direktszûrõvel, ebbõl 20km soproni út volt, a maradék fõút 40km. A fogyasztásom kb 0,8L-t esett. Kigyorsításkor a hangja morcosabb, nekem tetszik.  :nagymosoly:
Az autó szerintem - igaz minimálisan - de jobban gyorsul.  :nagymosoly:

A képek: http://fototar.t-online.hu/felhasznalo/felhasznalo.jsp?felhasznalo=1030111
A rosszabb minõségért elnézést.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Légszürök
« Válasz #70 Dátum: 2006.05.25 21:35:21 »
Idézetet írta: "molnarl"
Ma mentem vele 60km-t az új direktszûrõvel, ebbõl 20km soproni út volt, a maradék fõút 40km. A fogyasztásom kb 0,8L-t esett. Kigyorsításkor a hangja morcosabb, nekem tetszik.  :nagymosoly:
Az autó szerintem - igaz minimálisan - de jobban gyorsul.  :nagymosoly:

Nekem tecccccccetek! :10: Majd ecccer nekem is lesz, de elsõ a PDA, aztán a küszöb és az ültetés, majd a szárny és csak ezek után (vagy MELLett :nagymosoly: ) jön a légszûrõ. Egy kicsit tartok tõle, hogy nagyobb részecskéket is átenged. WD-40-es harisnya? Ér az valamit vagy csak mese habbal? :figyellek:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Légszürök
« Válasz #71 Dátum: 2006.05.25 23:20:36 »
Remélem, hogy nem enged át nagyobb részecskéket. Ahogyan néztem elég sûrû a szoknya, illetve ugye olajos. Érdeklõdtem, hogy tegyek-e a motorhoz valamilyen adalékot, de ugy döntöttem, hogy sûrûbben cserélem az olajat. Ugyis nagyker áron hozzá tudok jutni mostantól.  :nagymosoly:

Ültetést magyar utakra? Én inkább nem, pedig én is szerettem volna. Szárnyat néztél már? Ha igen, milyet és mennyiért?


Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "molnarl"
Ma mentem vele 60km-t az új direktszûrõvel, ebbõl 20km soproni út volt, a maradék fõút 40km. A fogyasztásom kb 0,8L-t esett. Kigyorsításkor a hangja morcosabb, nekem tetszik.  :nagymosoly:
Az autó szerintem - igaz minimálisan - de jobban gyorsul.  :nagymosoly:

Nekem tecccccccetek! :10: Majd ecccer nekem is lesz, de elsõ a PDA, aztán a küszöb és az ültetés, majd a szárny és csak ezek után (vagy MELLett :nagymosoly: ) jön a légszûrõ. Egy kicsit tartok tõle, hogy nagyobb részecskéket is átenged. WD-40-es harisnya? Ér az valamit vagy csak mese habbal? :figyellek:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Légszürök
« Válasz #72 Dátum: 2006.05.26 00:48:51 »
Idézetet írta: "molnarl"
Ültetést magyar utakra? Én inkább nem, pedig én is szerettem volna. Szárnyat néztél már? Ha igen, milyet és mennyiért?

Én sem akarok drasztikus ültetést, de azért meg kell hagyni a Corollának elég nagy rés a kerék és a sárvédõ között. Nekem befér az öklöm, míg egy GAstránál csak 2 ujjam. Szvsz 3,5-4cm-es ültetéstõl még nem lesz pattogós a verda. Egyébként FK, vagy KW szettre gondoltam.
Még nem igazán foglalkoztam a szárnyakkal, de nem is nagyon találni. Ha látok vmi szépet, akkor írok. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Légszürök
« Válasz #73 Dátum: 2006.05.28 13:24:20 »
Idézetet írta: "taby"
Kis olvasmány az ftp szerveren a taby könyvtárban a sportlégszûrõkrõl. Szerintem érdekesnek fogják sokan találni, sõtt még olyat is fogok hallani hogy hülyeség, amit itt leirnak, pedig ezek tényleghozzáértõ emberek, s nem áll érdekükbe se reklámozni, se ellenreklámozni.


Nincs ebben semmi hülyeség, sõt...  érdemes olvasgatni.
Igazából egyetlen elõnye van az a hang amit produkál. Ez nekem nem ér annyit, hogy kompromisszumot kössek a motorélettartam kockázatára. A fogyasztást pedig sem pozitívan, sem negatívan nem lehet "áteresztõképességgel" befolyásolni egy légtömegmérõs autónál. Kivéve azon extrém esetet amikor már annyira el van tömõdve a szûrõ, hogy szinte nem kap levegõt a motor. Persze egy karburátorosnál motornál okoz(hat) fogyasztáscsökkenést, de ilyet már elég régóta nem gyárt a toyota. Arról meg, hogy "jobban gyorsul" szívesen nyitok elméleti vitát, de csak akkor ha objektív mérési eredményeket produkál valaki, feleslegesnek tartom egy fenékmérõs mérési tesztrõl beszélgetni. :pofa:
Amúgy ha valakit érdekel, a remus kipufogóval mértem 60-100, 80-120 4, illetve 5.ben rugalmasságot a yarison és tizedre ugyanazon értékeket kaptam mint nélküle. (nem sufnis a remus, erre való és mellesleg ugyanezt az eredményt kaptam volna a TTE gyári sportkipufogóval is, mivel az ugyanez más véggel és emblémával :pofa: )


norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Légszürök
« Válasz #74 Dátum: 2006.05.28 19:43:09 »
Én csak gyakorlati teszttel tudok szolgálni: Adott két OFF Honda Civic 1,5ils V-TECH II. ON. Az enyém made in Japan 4 ajtós, a haveromé Angol 5 ajtós. A két gép között még annyi volt a különbség, hogy az enyém 1,5 évvel fiatalabb. Sokat gyorsultunk egymással télen-nyáron egyaránt. Az elkerülõ nálunk tökéletes erre, mivel 3-4km csont egyenes. Amíg nem volt sportlégszûrõje 10-bõl 10x én nyertem. Akár õ startolt jobban, akár én, már a 2. fokozat vége felé elhúztam és az elõnyöm csak nõtt. A végsebesség nekem lazán megvolt 200, neki viszont még a 190km/h sem jött össze soha. :vag2:
Miután megvette a sportlégszûrõt és a sportdobot hajszálra pontosan ugyan úgy mentünk és csak azon múlt a gyõzelem, hogy ki startolt jobban. Ja, a végsebesség pedig neki is 200km lett. Nem értek a lovakhoz, de akkor mi segített rajta, ha nem EZEK? :D
(Nem volt szervízen, olajcsere is a sok gyorsulás között volt. Még akkor, mikor nem volt dob+légszûrõ.)
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005