Szerző Téma: Légszűrők  (Megtekintve 100342 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
Légszürök
« Válasz #90 Dátum: 2006.06.23 10:29:26 »
Hát ez elég gáz. De viszont ellentmond annak, amit korábban írtak a mágusok, hogy az ECU az befolyásolja a dolgokat, és hogy akkor se szív be több levegőt, ha kell. Szal most nem értem akkor mi az igazság.  :szomoru:  :hmm:
Laco 73 :D

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Légszürök
« Válasz #91 Dátum: 2006.06.23 19:05:11 »
Szerintem se nagyon kapna több levegöt, mert ugye a torok átméröjét nem változtatjuk. Bár a direkt szürö nem fejt ki akkora ellenállást a levegövel szemben mint a gyári, így adott keresztmetszeten talán nagyobb levegömennyiség át tud menni. Kicsit hülye ötlet: ezt a plusz levegöt össze kellene süríteni és egy lefúvó szelepet berakni--> durva lenne a hangja mikor sziszegne. Vissza raktam a gyári szüröt már két napja de nem aludt ki a motorhiba lámpa. Többször levettem 1-2 órára az akksisarukat. Mikor visszatettem öket minden jkó volt, de kb. a3. 4. indításnál kigyulladt a lámpa. Majd csütörtökön megyek a szalonba kiüttetni a számítógépből. Azt mondta az emberke, hogy lehet a rossz minőségű benyától is ( a direktszüröt nem mondtam neki), de majd meglátjuk mi lesz.
Corolla E12 1.4 VVTi

Rob

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Légszürök
« Válasz #92 Dátum: 2006.06.23 22:10:45 »
Szerintem a gyári légszűrőbetét helyére szerelhető sportbetét sem rossz megoldás.
Nekem olyan van bent és meg vagyok elégedve vele. (bár mostanában nézegettem én is a KN szettet :hmm: )
A motor kontroll lámpa pedig egyszer sem gyulladt ki.  
Ez a betét kb. egy 15 e. forintos befektetés és nem kell barkácsolni sem.
b]Corolla Hb. 1,4 VVT-i 2004[/b]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
Légszürök
« Válasz #93 Dátum: 2006.06.23 22:49:23 »
Idézetet írta: "Rob"
Szerintem a gyári légszűrőbetét helyére szerelhető sportbetét sem rossz megoldás.
Nekem olyan van bent és meg vagyok elégedve vele. (bár mostanában nézegettem én is a KN szettet :hmm: )
A motor kontroll lámpa pedig egyszer sem gyulladt ki.  
Ez a betét kb. egy 15 e. forintos befektetés és nem kell barkácsolni sem.

És ez milyen +t tud a sima 4000forintoshoz képest? Mert marha drága, 5-6ezerért, már jó direktszűrőt lehet kapni, ami nem típusspecifikus.
Ettől is más lesz a kocsi hangja?
Laco 73 :D

Rob

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Légszürök
« Válasz #94 Dátum: 2006.06.24 22:12:04 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Rob"
Szerintem a gyári légszűrőbetét helyére szerelhető sportbetét sem rossz megoldás.
Nekem olyan van bent és meg vagyok elégedve vele. (bár mostanában nézegettem én is a KN szettet :hmm: )
A motor kontroll lámpa pedig egyszer sem gyulladt ki.  
Ez a betét kb. egy 15 e. forintos befektetés és nem kell barkácsolni sem.

És ez milyen +t tud a sima 4000forintoshoz képest? Mert marha drága, 5-6ezerért, már jó direktszűrőt lehet kapni, ami nem típusspecifikus.
Ettől is más lesz a kocsi hangja?


Épp a légmennyiségmérő miatt nem vettem direktszűrőt.
Akkor még nem találtam meg a KN szettet (ami ugye teljesen tökéletes az autóra) mert akkor azt vettem volna, pedig 38-40 ezerért mérik.
Az 5-6 ezer forintos sima univerzális szűrőkkel az volt a gond, hogy barkácsolni kellett volna a légmenniségmérő miatt. És akkor már nem is 5-6 ezer forint és még lehet, hogy nem is lesz jó.

A betétet meg csak kicseréled és kész. A kocsi hangja is változott. Lehet nem annyira mint a direktszűrővel, de úgy gondolom, hogy a hang másodlagos szempont, ha valaki sportlégszűrőt tesz az autójába. Nekem érezhetően jobban megy az autó.
b]Corolla Hb. 1,4 VVT-i 2004[/b]

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Légszürök
« Válasz #95 Dátum: 2006.06.25 09:16:13 »
Szia Rob!
 Júl 15 körül lesz Debrecenben autó hifi és tuning kiállítás, én megyek mint kiállító. Ha kinnt leszel kiváncsi lennék a szüröd hangjára.
Corolla E12 1.4 VVTi

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Légszürök
« Válasz #96 Dátum: 2006.06.25 22:56:05 »
Idézetet írta: "Dr. Genya"
Vissza raktam a gyári szüröt már két napja de nem aludt ki a motorhiba lámpa. Többször levettem 1-2 órára az akksisarukat. Mikor visszatettem öket minden jkó volt, de kb. a3. 4. indításnál kigyulladt a lámpa. Majd csütörtökön megyek a szalonba kiüttetni a számítógépből. Azt mondta az emberke, hogy lehet a rossz minőségű benyától is ( a direktszüröt nem mondtam neki), de majd meglátjuk mi lesz.

Persze, mert ha leveszed a sarut, akkor mindent elfelejt. Viszont ha utána rendszeresen kigyullad a lámpa, akkor ott nem sima "rossz benzin miatt egyszer megbicsaklott a gyújtás" típusú hiba van. Rendesen a helyén van a légmennyiség mérő? Nem törted meg a kábelt, nincs valami csatlakozó szétcsúszva? Reméljük a szerviz majd gyorsan kiméri a problémát és helyrehozza ennek a jól sikerült tuningnak az eredményét.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Légszürök
« Válasz #97 Dátum: 2006.07.10 18:52:41 »
A szalonban rendeltek uj levegömennyiségméröt, de azzal is ég a lámpa, úgyhogy most egy komplett számitógépet rendeltek. Majd hétvégén kiderül, hogy az megoldja e a dolgot.
Corolla E12 1.4 VVTi

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Légszürök
« Válasz #98 Dátum: 2006.07.11 09:07:31 »
Idézetet írta: "Dr. Genya"
Szia Rob!
 Júl 15 körül lesz Debrecenben autó hifi és tuning kiállítás, én megyek mint kiállító. Ha kinnt leszel kiváncsi lennék a szüröd hangjára.


30.-a lesz az inkább nem? Nagyerdei stadion, Devil Tuningos szervezés.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Légszürök
« Válasz #99 Dátum: 2006.07.11 11:34:17 »
Idézetet írta: "Dr. Genya"
A szalonban rendeltek uj levegömennyiségméröt, de azzal is ég a lámpa, úgyhogy most egy komplett számitógépet rendeltek. Majd hétvégén kiderül, hogy az megoldja e a dolgot.

De a hibakód alapján nem derült ki valami konkrétebb hiba? Azért egy computert berendelni blikkre elég bátor dolog, még akkor is ha a végén az importõrrel fizettetik ki és nem a tulajjal.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Légszürök
« Válasz #100 Dátum: 2006.07.11 12:46:24 »
A hibakódot amikor kiolvasták,a levegömennyiségmérö hibakodját mutatja. Azt mondja a szervizvezetö, hogy a direktszürö nagyon bekavart. Hát nem tudom mit mondjak, de elég gáz, hogy egy autóra, ha felraksz egy direktszüröt, ráadásul egy olyat, amin megvan a levegömennyiségmérönek is a helye és mész vele kb 10 km-t akkor tönkreteszi a levegömennyiségméröt és a számitogépet is. Egy kis plusz levegötöl nem kellene meghalnia a kocsinak, nem? Bár az autó ugyanúgy megy, nem dadog meg fullad, csak idegesit hogy ég az a szar.
Na mindegy ez van. Ha nyerek a lottón, akkor veszek egy ilyet: :nagymosoly:
650 LE, 2.1 literes turbo, négykerék hajtás, 200 mph!!! végsebesség. 0-150 mph-ra 14 másodperc!!

[a csatolmányt egy admin törölte]
Corolla E12 1.4 VVTi

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Légszürök
« Válasz #101 Dátum: 2006.07.11 12:49:13 »
Idézetet írta: "Dr. Genya"
A hibakódot amikor kiolvasták,a levegömennyiségmérö hibakodját mutatja. Azt mondja a szervizvezetö, hogy a direktszürö nagyon bekavart. Hát nem tudom mit mondjak, de elég gáz, hogy egy autóra, ha felraksz egy direktszüröt, ráadásul egy olyat, amin megvan a levegömennyiségmérönek is a helye és mész vele kb 10 km-t akkor tönkreteszi a levegömennyiségméröt és a számitogépet is. Egy kis plusz levegötöl nem kellene meghalnia a kocsinak, nem? Bár az autó ugyanúgy megy, nem dadog meg fullad, csak idegesit hogy ég az a szar.


A légszûrõn lévõ olaj szokta tönkretenni a légmennyiségmérõt.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Légszürök
« Válasz #102 Dátum: 2006.07.11 12:57:35 »
Erre én is gondoltam, de ha kicserélték, akkor müködnie kellene. Azt félfüllel hallottam, hogy a szerelök beszélték, hogy egy új dizelét beleprobálták, mert benzinesé nem volt raktáron, és jobban ment egy kicsit töle.
Corolla E12 1.4 VVTi

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Légszürök
« Válasz #103 Dátum: 2006.07.11 16:32:56 »
Idézetet írta: "Dr. Genya"
Erre én is gondoltam, de ha kicserélték, akkor müködnie kellene. Azt félfüllel hallottam, hogy a szerelök beszélték, hogy egy új dizelét beleprobálták, mert benzinesé nem volt raktáron, és jobban ment egy kicsit töle.

Úúúúú, melyik ez a szerviz, ahol ilyen kísérletezõ kedvû szerelõ kollégák dolgoznak?
És amikor kiderült, hogy mégsem az a hiba, akkor nem kezdték el másfelé a hibát keresni?
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Légszürök
« Válasz #104 Dátum: 2006.07.12 19:06:40 »
Délután ki lett cserélve a computer, már mentem 30 km-t de még nem volt probléma, remélem nem is lesz, mert holnap megyek Pestre. Reggel még beugrok a szalonba, mert a pótkulcsokat még be kell tanítani a computernek és akkor le tudják zárni.
Corolla E12 1.4 VVTi