Szerző Téma: Légszűrők  (Megtekintve 100407 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Légszürők
« Válasz #150 Dátum: 2010.07.20 21:37:16 »
OFF, de engem felizgat... Nekünk is ilyen Civic van, csak sedanban.



tutinet

  • Vendég
Re: Légszürők
« Válasz #151 Dátum: 2010.07.20 22:12:43 »
tyű B+, fas.za

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Légszürők
« Válasz #152 Dátum: 2010.10.02 01:09:26 »
direktszűrőt mennyi időnként kell pucoválni? pontsabban mennyi km...

őőő ezek az univ, direktszűrők mienek?
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.02 01:33:34 írta Gergőőő »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Légszürők
« Válasz #153 Dátum: 2010.10.03 18:30:07 »
direktszűrőt mennyi időnként kell pucoválni? pontsabban mennyi km...

őőő ezek az univ, direktszűrők mienek?
Akkor kell pucolni, ha már mocskos. Ez nagyon az adott várostól és a helytől függ. Aki sokat jár földúton, annak gyakran kell, akár naponta, aki vidéken autózik, annak elmegy 5e km-t is pucolás nélkül.

Én olyan 3e km után szoktam pucolni az enyémet, ekkor már picit sötétebb a színe és van rajta pár fűszál-szőrszál, stb...

Nekem univerzális szűrőm van, igazából az összes direktszűrő ilyen. Amikor veszel egyet, akkor fontos, hogy minőséget vegyél, olyan cégtől, aki azért ismert. Fontos a mérete is, hogy beférjen, ahová kell, illetve az adott motorhoz stimmeljen a szűrőfelület nagysága -- túl nagy szűrő sem jó a kis motorokra és fordítva sem az igazi.

A márka és a méret után a szűrő nyakának az átmérője az, aminek passzolni kell a csőre, így megfelelő méretűt kell venni vagy szűkítő (gumi) betétet kell alkalmazni.

Ha készletben veszed, akkor az adott cég a Te kocsidhoz gyárt egy fémcsövet (ebbe passzol a légtömegmérő is), illetve kapsz egy megfelelő méretű és nyakú szűrőt hozzá. Ez a legkönnyebb választás és a legdrágább is.

Ha nem szeretnél sokat költeni, akkor vehetsz csak szűrőt is külön és Te magad csinálhatsz csövezést is.
Ennek előnye, hogy olcsó, kiélheted a szerelési vágyadat, azonban több időt, tervezést, stb. igényel.

Ami nálunk nagyon elterjedtek, azok a K&N márkájú szűrők. Ezek nagyon jó minőségűek, de drágák is eléggé, ezért 25-től fölfelé van egy ilyen szett. Más márkák is kaphatóak, amik jók, ezek hasonló árban vannak, ha csővel együtt veszed a szűrőt. Ha külön univerzál direktszűrőt veszel, akkor a Simota is jó választás, nekem ilyen van és eddig meg vagyok vele elégedve. Sok tesztet olvastam, jól szoktak szerepelni, ahogyan a K&N is, csak az sokkal drágább.

Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy milyen márkájú szűrőt használ, mindenki másra esküszik, mindenki más márkában bízik. Egyet mondok, ne a legolcsóbb kínai szemetet vedd meg, hanem egy Simotát vagy drágábbat (K&N, BMC, Green, Apexi...), ami 4-5e Ft felett kezdődik.

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Légszürők
« Válasz #154 Dátum: 2010.10.04 23:11:29 »
hát köszi a hasznos tanácsokat, sztem lesz egy hd(kínai) direkszűrő, köbcentihez megfelelő, és valami normális olaj+tisztító szett. ha mindne jól megy hétvégén be is építem

barna.czukor

  • Vendég
Re: Légszürők
« Válasz #155 Dátum: 2010.10.04 23:18:07 »
Nem javaslom, hogy ócska HD-t vegyél, keressél még a neten.

BP-en van a Homasita, itt a sok kendács között találni Simota szűrőt is, ami márkásabb és jobb is, mint a HD szerintem. Itt tudsz tisztító szettet is venni hozzá.

Az is megoldás, hogy keresel egy havert, kérsz tőle egy pici olajat rá, azt akkor veszel csak tisztító szettet, ha már aktuális a pucolás, addig meg tudsz arra még gyűjteni pénzt.

Ha a lellei ürgétől rendelsz és a postát fizeted, akkor is 6e körül megúszod. Veszel hozzá ott 4 körül egy tisztító szettet, azt 10e Ft-ban vagy kb.

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Légszürők
« Válasz #156 Dátum: 2010.10.06 21:37:22 »
Hali,
Köszi a helpet, valószínüleg megyek a homasitába, és ott nézek valami simotát,http://www.homasita.hu/index.php?modul=3&term_id=32WS003C-1&kat=odEz nem túl nagy a 2000ccm-es camry-re?
Előre is köszi!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Légszürők
« Válasz #157 Dátum: 2010.10.07 01:37:25 »
Szerintem nem nagy, az én kocsimon átlagosan nagyobb van. Mondjuk én picit túllőttem a célon, nekem kisebb kellene.

Neked ez méretileg megfelelő lesz szerintem. Amúgy inkább legyen túl nagy, mint túl kicsi.

Mondjuk én a helyedben ezt venném. Ez van nekem is. Neked ez lenne a tökéletes méret, nekem az egyel kisebb.

Ami nekem van, az kisebb maximális átmérőre, de hosszabb, nem tudom, mennyi helyed van, ezt is kalkuláld bele. Meg figyelj a nyakának az átmérőjére is!

Mind a kettő megfelelő teljesen, az döntsön, hogy melyik elhelyezésileg a praktikusabb. Érdemi különbség nincsen közöttük, mindegyik megfelelő a kocsidba.

hislah

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
    • www.b-tel.hu
Re: Légszürők
« Válasz #158 Dátum: 2010.11.26 11:53:36 »
E12-es 1.6-os VVTi Corollámból kibányásztam a légszűrőházból leágazó keszekusza hangtompító csövet.
Mindig is erre a hangra vágytam, amit kaptam! Tipikus VTi Civic hang! Sőt már-már VR6-osokéhoz hasonlítható. :D Kicsit darabosan búgó  reszelő hangorkán!

KÖSZÖNÖM A TANÁCSOT!!!!!!!!!!!

 :clap:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Légszürők
« Válasz #159 Dátum: 2010.11.26 11:57:02 »
Egy baj van ezzel, hogy kis gaznal is megvan a rofoges, nem csak akkor horog, ha teljes gazzal tolod neki.

A masik, hogy van egy konstans bugo hang, ami az idegeimre megy. Ez a legtobb direktszuros rendszernel is hallhato, nalam nem, mert muanyag a csovezese.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Légszürők
« Válasz #160 Dátum: 2012.03.14 13:09:41 »
sziasztok,

Szeretnék vásárolni olyan direktszűrőt, ami nem tömíti el kosszal a motort, de mégis több levegőhöz jut vele a motor, mint a gyári légszűrővel.
Apexi Power direkt levegőszűrőt dícsérték amerikai cikkekben, de nem tudom hogy itthon ki árul ilyet és milyen áron.
Ha az Apexi drága (10-20ezer Ft), akkor valami hasonló jó megoldást keresek elfogadható áron, tudnátok segíteni?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Légszürők
« Válasz #161 Dátum: 2012.03.14 16:35:21 »
Nekem simota van... elégedett vagyok...

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Légszürők
« Válasz #162 Dátum: 2012.03.14 18:38:40 »
sziasztok,

Szeretnék vásárolni olyan direktszűrőt, ami nem tömíti el kosszal a motort, de mégis több levegőhöz jut vele a motor, mint a gyári légszűrővel.
Apexi Power direkt levegőszűrőt dícsérték amerikai cikkekben, de nem tudom hogy itthon ki árul ilyet és milyen áron.
Ha az Apexi drága (10-20ezer Ft), akkor valami hasonló jó megoldást keresek elfogadható áron, tudnátok segíteni?

www.redsunservice.hu


Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Légszürők
« Válasz #164 Dátum: 2012.03.29 23:20:00 »
Sziasztok!

K&N mosható légszűrőt vennék. Azt ígéri a gyártó, hogy a gép teljesítménye megnő. Ez kevésbé érdekel, de a fogyasztásra milyen hatással van? A megnövekedett telj. több fogyasztást is hoz?
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)