Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2754904 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22230 Dátum: 2022.01.12 15:42:50 »
Gondolom, hogy nem mentség, hogy Auris(?) bent ragadt a belső sávban...

https://index.hu/belfold/2022/01/12/budaors-m1-m7-bevezeto-buntetofekezes-utkozes-karambol-tomegszerencsetlenseg-magyar-kozut/
Azon túl, hogy a büntető fékezőt mocskos módon elővenném és megbüntetném, való igaz, hogy ezeket a felesleges közúti szituációkat legnagyobb részt az emberi nemtörődömség okozza. Az, hogy egyesek úgy közlekednek, hogy nem foglalkoznak azzal, mi van mögöttük, tükörbe nem néznek, hogy esetleg lássa, hogy ha már ő ráér, legalább a sort ne gyűjtse maga mögött feleslegesen, biztosítsa azt, hogy a mögötte közlekedők biztonságosan és a lehető legrövidebb idő alatt megelőzhessék őt. Szomorú eset, de nap, mint nap látni hasonlót, legfeljebb nem keletkezik anyagi kár...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22231 Dátum: 2022.01.12 15:56:06 »
Nem tudom, mi a büntetési tétele ezeknek, de gyorsan kellene lefolytatni az eljárást és nagyon megbüntetni. Igencsak kezd elharapózni a szokás, pedig egyre több a kamera, ami lebuktathatja őket.
ezt a görényt jól meg kellene hurcolni. simán meg is halhatott volna valaki. remélem, legalább az anyagi kárt kiverik belőle (vagy a munkáltatójából, aki majd aztán őbelőle). azt se bánnám, ha a jogsiját is csak valamilyen stresszkezelő tanfolyam abszolválása után adnák neki vissza...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22232 Dátum: 2022.01.12 16:11:27 »
én ezt azonnal kiiktatnám belőle...
De lehet, hogy hülyeséget írtam, este megkérdem tőlük.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22233 Dátum: 2022.01.12 19:21:43 »
Igen, valahogy a tükörbe nézés manapság már nem divat... Ilyenkor merül fel bennem a kérdés, hogy az illető vette-e a jogsiját, mert az biztos, hogy egy valamire való oktató ezt a szokást biztosan beleverte volna a fejébe...

Ahogy továbbra is ott van az állat, aki a 3 sávos részen a középső sávban megy, mert neki ott a jó - és persze kilométerekre előre senki a szélsőben... Én elmentem mellette jobbról (tovább folytatva a haladásomat ugyanabban a sávban, ahol már vagy X perce közlekedtem kényelmesen előtte is), és még a végén ő villogott rám...  :eek: Aztán szépen jeleztem neki jobbra indexeléssel, hogy az ottan az ő számára is egy biztonságos szélső sáv, hiszen én is abban közlekedem...
Szerintetek megértette a parasztja?  :no:  :cry:  ::)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22234 Dátum: 2022.01.12 21:24:41 »
De lehet, hogy hülyeséget írtam, este megkérdem tőlük.
Igen, hülyeséget írtam. Az app arra való, hogy lehet vele zárolni a rollert - kvázi úgy, mint a bérelhetőket. Ilyenkor csak nagyon lassan lehet vele haladni, és vijjog.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22235 Dátum: 2022.01.12 23:02:35 »
Azon túl, hogy a büntető fékezőt mocskos módon elővenném és megbüntetném, való igaz, hogy ezeket a felesleges közúti szituációkat legnagyobb részt az emberi nemtörődömség okozza. Az, hogy egyesek úgy közlekednek, hogy nem foglalkoznak azzal, mi van mögöttük, tükörbe nem néznek, hogy esetleg lássa, hogy ha már ő ráér, legalább a sort ne gyűjtse maga mögött feleslegesen, biztosítsa azt, hogy a mögötte közlekedők biztonságosan és a lehető legrövidebb idő alatt megelőzhessék őt. Szomorú eset, de nap, mint nap látni hasonlót, legfeljebb nem keletkezik anyagi kár...
A helyet ismerve én inkább azt gondolom, hogy a Toyotás lelassított 100-ra - ott annyi a megengedett - de a fix traffipax-ig mindenki 150-el megy, ha lehet, ott lassítanak 90-re…
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22236 Dátum: 2022.01.12 23:06:13 »
Elvileg a fékezést is jelzi, ha féklámpája nincs is, mert olyankor villog a hátsó lámpa, máskor meg folyamatosan ég, legalábbis a sziamiau-nál. Index valóban nincs, szerintem semmi keresnivalója az autók közt ilyen parányi kerekekkel, ….
Hát ez nem villogott, gondolom típus függő.
Mondjuk 50 körül a járdára sem engedném…
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22237 Dátum: 2022.01.13 10:00:37 »
Ezt nem is értem, miért csinálnak egyáltalán ilyet. Ekkora kerekekkel 50-nel menni kész öngyilkosság. Én direkt olyat kerestem, ami lassú, de azért engem bírjon el.
De persze ez ugyanaz a kategória, hogy miért gyártanak egyáltalán 150+ km/h-val menő utcai autókat, amikor elvileg csak a német autópályákon mehetsz vele ennyivel, (és egyébként nem kerülne sokba ott is megszüntetni ugyanezt.)
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22238 Dátum: 2022.01.13 10:03:34 »
Igen, hülyeséget írtam. Az app arra való, hogy lehet vele zárolni a rollert - kvázi úgy, mint a bérelhetőket. Ilyenkor csak nagyon lassan lehet vele haladni, és vijjog.
na azért... :) elég értelmetlenül hangzott :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22239 Dátum: 2022.01.13 10:04:47 »
Ezt nem is értem, miért csinálnak egyáltalán ilyet. Ekkora kerekekkel 50-nel menni kész öngyilkosság. Én direkt olyat kerestem, ami lassú, de azért engem bírjon el.
De persze ez ugyanaz a kategória, hogy miért gyártanak egyáltalán 150+ km/h-val menő utcai autókat, amikor elvileg csak a német autópályákon mehetsz vele ennyivel, (és egyébként nem kerülne sokba ott is megszüntetni ugyanezt.)
nemigen van olyan roller a napi forgalomban, ami egyáltalán képes ennyire gyorsan menni. a túlnyomó többségük max 30-at tud. az is baromi sok, igazából 20 is elég. nem véletlen, hogy németországban 20-ban van maximálva a sebességük, úgy tudom legalábbis

Giovanni75

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22240 Dátum: 2022.01.14 20:01:21 »
Hát, ma olyan szitunak voltam kollégámmal szem és fültanúja, hogy átgondolom a kresz ismereteimet :)
A sztori a következő: Város, sima "T" kereszteződés, Suzukis hölgy, táblánál megáll, körülnéz és kikanyarodik balra. Igen ám, de balról érkezik valaki a védett úton, majdnem csatt.
Suzukit vezető hölgy, oda csorog a vezető mellé, letekeri az ablakot, majd teljesen kulturáltan mondja, hogy bocs, de kint van az indexed jobbra.  Erre bal hátsó ajtó kivágódik és egy nő elkezd rikácsolni, hogy ők gyerekkel vannak, és az életükre törnek, holott nekik van elsőbbségük.
Suzukis hölgy: Igen, de kint van az indexük, hogy jobbra kanyarodnak. Erre a rikács: AZ NEM SZÁMÍT!
Páromat tegnap pl ezért dudálta le tegnap egy Audista, mert ő nem hisz az indexnek, és megvárja, míg elkezdik a manővert.
Toyota:
Chevrolet:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22241 Dátum: 2022.01.15 02:06:16 »
Én is jártam már így, az a szabály, hogy előbb meg kell győződni az indexszel jelzett szándék valósságáról, aztán lehet kanyarodni.
music     

Giovanni75

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22242 Dátum: 2022.01.15 11:41:17 »
Én is jártam már így, az a szabály, hogy előbb meg kell győződni az indexszel jelzett szándék valósságáról, aztán lehet kanyarodni.
Igen, így van! De én úgy gondolom, ha a védett úton közlekedő félreérthető jelzést ad, és egy rutintalanabb ennek hisz, akkor utasként nem állok le vitatkozom vele. Sofőrként esetleg egy bocs, kint felejtettem megtette volna.
Toyota:
Chevrolet:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22243 Dátum: 2022.01.15 19:22:18 »
Ebben igazad van, de idáig nem szoktam eljutni, csak a magam felelősségét nézem, ha a másik volt a hülye, akkor azt a kezdeti bosszúságon túljutva elengedem. Abból nem tudok okulni, csak a saját hülyeségemből.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22244 Dátum: 2022.01.15 20:40:01 »
Elém ma egy Wagyonőr kanyarodott ki főútvonalon, lakott területen kívül - tehát én szabályosan tartottam a 90-et. Gyanús volt a mozgása, így természetesen felkészültem rá, hogy ki fog vágni elém... No, ez be is jött...  :wacko: Nagy fék, dolgozott az ABS rendesen...
Csak ha már ilyen paraszt volt, legalább igyekezne felvenni a ritmust, és nem gyök 2-vel gyorsulni...
Aztán nagy nehezen sikerült megelőzni (valamiért csak a 60-at tartotta biztonságosnak) - a sofőr egy hölgy volt, olyan pufi dzsekiben, hogy csoda ha eléri benne a sebességváltót, illetve egy olyan sapka volt rajta, amin a két oldalán a füleket is védő valami volt, ezáltal a sapka oldalt a fülcimpájáig érhetett.

Valahogy elképzeltem egy ilyenben a vezetést, az biztos, hogy a perifériás látása ezáltal erősen a 0 közelébe csökkent, és kérdéses, hogy a visszapillantó tükröket is hogyan tudta kényelmesen használni - persze ha egyáltalán szokott ilyet csinálni a drága...  :innocent:

Egyik kedvenc "szórakozásom" pedig az lett, hogy piros lámpánál a kivagyi Audi, BMW sofőrök kerekeire ránézve sajnos 10 esetből 6-nak legalább kopott nyári gumijai vannak fent még most is  :eek: - ez megfejelve egy kis hátsókerék hajtással és persze a rutin teljes hiányával, és máris megvan a csatt.

Ahogy ugye az a szegény - vétlen - anyuka se ért haza Karácsony estéjén, és már nem is fog soha többé - egy ilyen BMW-s miatt...
« Utoljára szerkesztve: 2022.01.15 20:41:34 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61