Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2775869 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22035 Dátum: 2021.05.25 10:34:36 »
Elnézést, nálam nem jelent meg :(



robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22036 Dátum: 2021.05.25 10:58:24 »
Az a baj hogy a fórummotor még a 10 évvel ezelőtt aktuális beállítások szerint működik, miszerint csak nagyon rövid ideig engedi korrigálni a hibás hozzászólást. Ideje lenne ezeket felülvizsgálni...


Töröltem azt a h.sz-t és jelzem a kérést az oldal üzemeltetője felé.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.26 09:38:14 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22037 Dátum: 2021.05.25 10:59:51 »
Az újdonság a riportban csak annyi, hogy a blog oldalra beküldött videókat a rendőrség most már komolyan is veheti.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22038 Dátum: 2021.05.25 11:03:42 »
Az újdonság a riportban csak annyi, hogy a blog oldalra beküldött videókat a rendőrség most már komolyan is veheti.
Nem tudom, nekem ez annyira nem újdonság  ::)
Amikor engem évekkel ezelőtt majdnem legyalult egy piroson szemből átszáguldó autó, és beküldtem nekik a felvételt (amiről, ha csak "kockánként" léptetve is, de leolvasható volt a rendszám is), egyből el is jártak. Anno beírtam szerintem ide is valahová.
Egyébként megnéztem, köszönöm, tanulságos volt, egyetértek a műsorban elhangzottakkal  :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22039 Dátum: 2021.05.25 14:48:24 »
Hát annyiban csak, hogy ez már hivatalos is.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22040 Dátum: 2021.05.25 15:08:34 »
Itt a riportban, és a közbeszédben is állandóan szajkózott ellenvetés, hogy "házmestertempó" meg "feljelentők országa", visszautalva a - szerencsére - elmúlt időkre.
Úgy gondolom, ez nagyon téves - vagy szándékosan mosakodó - hozzáállás. Óriási különbség van a "Kovács János nyugati rockzenét hallgatott" típusú jelentgetés, és az emberek életét veszélyeztető idióták felelősségre vonatása között.
(...most meg különösen intoleráns lettem, amikor épp a napokban múlott másodperceken, hogy nem ölte meg a családomat egy ilyen barom)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22041 Dátum: 2021.05.25 15:41:23 »
Itt a riportban, és a közbeszédben is állandóan szajkózott ellenvetés, hogy "házmestertempó" meg "feljelentők országa", visszautalva a - szerencsére - elmúlt időkre.
Úgy gondolom, ez nagyon téves - vagy szándékosan mosakodó - hozzáállás. Óriási különbség van a "Kovács János nyugati rockzenét hallgatott" típusú jelentgetés, és az emberek életét veszélyeztető idióták felelősségre vonatása között.
(...most meg különösen intoleráns lettem, amikor épp a napokban múlott másodperceken, hogy nem ölte meg a családomat egy ilyen barom)

Küldtél is el felvételt, vagy "csak" intoleráns lettél?
Így volt ez nálam is, ahogy elmondták: elég sokat gondolkodtam, mielőtt megléptem a felvétel elküldését, hogy most spicliskedés ez vagy hogy is van??
Amikor megtörtént, hála Istennek csak egyedül voltam a kocsiban, de végigfutott az agyamon, hogy lehetett volna ez sokkal másképp is  :cry:
Mire hazaértem, kb. letisztult, hogy ez nem spicliskedés, mert hogyan várhatom el azt, hogy ez az ember ezt másképp csinálja, és legközelebb ne öljön meg senkit (mert akkor sem rajta múlott), ha semmi következménye sincs a tettének??
Ma is ezt tenném.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22042 Dátum: 2021.05.25 16:37:36 »
Nem küldtem, mivel ugyanezen dilema (valamint a riportban említett probléma, az önvádra nem kötelezhetőség) miatt még nem szereltem be kamerát.
De mint sok más döntésnél is, néha kell egy erős behatás a meghozatalához - nekem ez most megtörtént.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22043 Dátum: 2021.05.26 15:36:10 »
Nem értem, hogy egyesek miért siettetik a végzetet. Pláne azt nem, hogy ebbe a sietésbe engem miért akar részeltetni. Mint az az Auris sofőr aki ma az előzni tilos útszakaszon, bukkanó előtt az Alsónémedi mezgaz művelésű dombok között reggel 06 után pár perccel - amikor a földművesek legaktívabbak a közúti közlekedésben - előzött meg. Az ilyennek akkor is felkerül a sírkövére a szokásos RIP felirat, ha 084 az IQ szintje.

Arról a közlekedési hatóság feliratú RVG 837 suzuki vitarát vezető hatósági személyről nem is beszélve aki előtte 2 járműnyi távolságban, a szembejövő forgalommal szemben, záróvonalat és járművektől elzárt területe jelölő felfestés ellenére,  előzte meg az előtte haladót! Gratula  t hatóság emberének.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.26 15:46:39 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22044 Dátum: 2021.06.01 10:51:51 »
Ez a rétinigger ismerős valakinek?  Bár talán mindegy is, mert mint olvasható a feljelentés ment! :D ;) :clap:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22045 Dátum: 2021.06.01 11:16:20 »
kérdés, hogy hosszabb-e a videó, mint amit feltettek az oldalra - mert ebből kb. annyi állapítható meg, hogy ketten "verekednek" - ill. a TEK közelharc oktatója megmutathatja a tanítványoknak, hogyan akar bunyózni az, aki kb. sosem csinálta élesben  :tt2: :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22046 Dátum: 2021.06.01 20:01:23 »
Cigóról nem gondoltam volna, hogy Avensist fog vezetni - ráadásul a rendszáma miatt gondolom külföldről behozott. Tán csalódott a Merdzsóban?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22048 Dátum: 2021.06.24 12:55:59 »
Most már nagyon kíváncsi vagyok, mikor kezdik el rendesen büntetni ezeket a majomként viselkedő parádézó embereket:
https://www.origo.hu/auto/20210624-elozott-az-m5oson-erre-a-semmibol-jott-egy-audis-es-hihetetlenul-aljas-modon-buntetett-video.html

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #22049 Dátum: 2021.06.24 15:10:59 »
Most már nagyon kíváncsi vagyok, mikor kezdik el rendesen büntetni ezeket a majomként viselkedő parádézó embereket:
https://www.origo.hu/auto/20210624-elozott-az-m5oson-erre-a-semmibol-jott-egy-audis-es-hihetetlenul-aljas-modon-buntetett-video.html

ezt vajon mért kellett? suzuki előzte meg? remélem, az ilyeneket mostanra már a rendőrség is minél nagyobb számban vizsgálja ki...határozottan gondolkodom valami egyszerűbb dashcam beszerelésén a kocsiba...