Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2785367 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21825 Dátum: 2020.11.16 08:52:31 »
Nem tiltja a KRESZ,  de ha tekered a bringát, nincs elsőbbséged az autossal szemben, az csak a gyalogosnak van.


...igazából, járdán kerékpározni felnőttnek ugyebár csak akkor lehet, ha az út kerékpáros közlekedésre alkalmatlan (és azt sokszor elmondták már: nem azt jelenti, hogy nagy ott az autóforgalom), tehát eleve nem is érkezhetne a zebrához kerékpárral  :nonono:


Viszont ismerve a hazai autósok hozzáállását a kerékpárosokhoz, és vezetéstechnikai felkészültségüket az együtt közlekedéshez (...ennél udvariasabban nem tudom megfogalmazni azt az őrületet, ami megy) teljesen megértem, ha fél valaki az úton bicajozni. Csak akkor elvárom, hogy a járdán viselkedjen is úgy, mint aki vendégségben van ott... :otlet:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21826 Dátum: 2020.11.16 09:51:49 »
De emberek, hogyne tiltaná a KRESZ a zebrán biciklizést?  :eek:
A zebra = kijelölt gyalogos átkelőhely. Ebből az következik, hogy a zebrán (az úttestre merőleges irányban...) csak gyalogos mehet át, senki más.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21827 Dátum: 2020.11.16 11:07:57 »
De emberek, hogyne tiltaná a KRESZ a zebrán biciklizést?  :eek:
A zebra = kijelölt gyalogos átkelőhely. Ebből az következik, hogy a zebrán (az úttestre merőleges irányban...) csak gyalogos mehet át, senki más.
:yes: :yes: :yes:
Bizony, és ezt illenék ismerni és alkalmazni a drótszamár lovagoknak!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21829 Dátum: 2020.11.18 13:34:40 »
Hát én nem tudom te milyen ember lehetsz való életben, mert az alapján hogy viselkedsz itt a fórumon (és ez még csak nem is a fész) baromira nehéz lehet veled eggyüttélni, barátkozni stb.
Nem tudom miféle barátaid lehetnek...

Szerintem mi ösmerjük egymást, legalább is részemről egyirányú ez a reláció irányodba. Pontosan nem tudom, de valahol Korond vagy Désháza a hely?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21830 Dátum: 2020.11.18 16:54:50 »
Nem tiltja a KRESZ,  de ha tekered a bringát, nincs elsőbbséged az autossal szemben, az csak a gyalogosnak van.

Tapatalkkal küldve.



Szerintem ezért kéne bevezetni az ismétlő vizsgát, ciklusonként!!!!!!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21831 Dátum: 2020.11.26 12:50:10 »
https://24.hu/belfold/2020/11/26/kodos-kepet-posztolt-hoppal-peter-130-nal-az-autojabol/
...annál amit csinál, csak a magyarázkodás szánalmasabb: "képviselő úr vezetés közben kézzel nem telefonál, ez alkalommal is kihangosítón volt saját telefonja. Az admin jogokkal rendelkező utasa készítette a fotót, ő is posztolta a képet, miközben az autót vezető képviselő jobb kezével lejjebb fogta a kormányt."
Egyrészt tisztán látszik a kép szögéből, hogy nem igaz - másrészt aki 130nál így fogja a kormányt, annak fogalma sincs arról, mire képes 2 tonna ennél a sebességnél, tehát közúti közlekedésre alapfokú fizikai ismeretek és felelősségtudat hiányában alkalmatlan.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21833 Dátum: 2020.11.26 20:25:45 »
Egyrészt tisztán látszik a kép szögéből, hogy nem igaz
Elképzelhető, hogy nem ő készítette a képet, de a kép egyértelműen azt mutatja, amit a sofőr lát vezetés közben, ergo ha tényleg más készítette a képet, akkor az illető a fotózás időtartamára teljesen eltakarta a kilátást a képviselő elől. Nem tudom, melyik verzióval jár jobban...ha ő néz minket hülyének, vagy ha mi őt.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.26 20:27:56 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21834 Dátum: 2020.11.29 02:13:27 »
sötét
Szó, mi szó, én is egyre jobban utálok sötétben vezetni. Márcsak ezért is a nyári időzónát kéne véglegesnek választani, ha lehet majd egyáltalán.
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21835 Dátum: 2020.11.29 05:04:23 »
sötét
Szó, mi szó, én is egyre jobban utálok sötétben vezetni. Márcsak ezért is a nyári időzónát kéne véglegesnek választani, ha lehet majd egyáltalán.

Szerintem ezt nem lehet megúszni.
Most pl. hét körül kezd világosodni. Ha nyáriban nézzük, akkor az nyolc óra, reggel lesz tovább sötét.
Most délután kb. ötkor van sötét, az nyáriban hat. Összességében ugyanannyi s világos órák száma, max. ki mikor jön-megy, de ha délután jó, akkor reggel nem és fordítva - szvsz.
Múltkor írtam a cirkadián ritmusról is,  szóval összességében mi a téli mellett vagyunk ;)
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.29 05:09:32 írta vd1234 »

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21836 Dátum: 2020.11.29 07:19:36 »
régen szerettem este/éjszaka vezetni. Aztán úgy tizenéve nemzeti sporttá vált a mindenféle "off-road" és nem az adott lámpatesthez készült izzók befabrikálása, "megnéztem és nem vakít" felkiáltással - azóta nem igazán élvezem hogy kifolyt szemmel érek haza...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21837 Dátum: 2020.11.29 12:48:47 »
sötét
Szó, mi szó, én is egyre jobban utálok sötétben vezetni. Márcsak ezért is a nyári időzónát kéne véglegesnek választani, ha lehet majd egyáltalán.

Én mindig is szerettem, inkább sötétben vezetek a mai napig is.  Mondjuk sokat dob a latban az, hogy full LED a kocsi, szépen lehet vele látni, a korábbiban is LED volt, azelőtt meg xenon.  Kisebb a forgalom, haladósabb minden.   Ezzel együtt én is a téli órabeállítást preferálom, lévén, hogy reggel ötkor kelek és este kilenckor már ágyban vagyok, néhány kivételtől eltekintve, ami éves szinten szerintem 10 napnál nem több.  Kivéve a hétvégék, mert akkor akár hatig, fél hétig is alszok, de az este kilenc akkor is játszik.  :)

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21838 Dátum: 2020.11.29 17:39:59 »
En is azt tartom, hogy jobb, ha reggel van sotet, mintha este...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21839 Dátum: 2020.11.29 19:15:30 »
En is azt tartom, hogy jobb, ha reggel van sotet, mintha este...
Erre ideális lehet 6 hónapig a sarkkör, vagy azon túli élethely. ::) :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.29 19:20:54 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu